Autor Wątek: Pytanie  (Przeczytany 1515 razy)

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Pytanie
« dnia: Wrzesień 01, 2006, 16:34:08 »
Mam do was pytanie. Przykładowo napisalem raport do mojego komendatna o pozwolenie założenie własnej dzialalności gospodarczej i nie dostalem od niego pozwolenia , czy moge w takim razie zarejestrować firmę na kogo innego i tam pracować .Jak to jest , u was?? Moze macie juz doswiadczenie w takich sprawach. Pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2006, 20:00:36 »
Witam.
Troszkę za ogólny ten Twój opis...............mało danych podałeś. Jeżeli działalność nie jest związana z PSP czyli handlujesz pietruszką i burakami i to nie będzie kolidowało ze służbą to nie widzę podstaw do odmowy...w takim przypadku odwołaj się......ale jeżeli chcesz otworzyć działalność, w której będziesz wykorzystywał powiązania z PSP to niestety decyzja jak najbardziej zasadna........oczywiście z mojego punktu widzenia.

pozdro ^_^

ps. Ogólnie na dodatkowe zatrudnienie musisz mieć pozwolenie czy to we własnej firmie czy u obcej osoby.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2006, 20:41:30 »
Art. 57a. Strażak może podejmować dodatkowe zajęcia zarobkowe poza służbą za zgodą przełożonego uprawnionego do mianowania lub powołania.
Bez zgody komendanta niestety nie możesz > od każdej decyzji mozna się odwoływać, tylko tak jak napisał fireman5, jeżeli działalność zazębia się z PSP to raczej nie ma sensu się odwoływać.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2006, 09:44:16 »
jak komendant uzasadnił  odmowe?