Autor Wątek: Jak u was przebiega reorganizacja  (Przeczytany 79769 razy)

Offline randall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2006, 20:33:44 »
A ja mam pytanie czy w jednostce III kategorii dowódca JRG i zastępca dowódcy JRG to etaty oficerskie? czy może każda komenda reguluje to regulaminem wewnętrznym komendy?

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2006, 19:27:11 »
Co sądzicie o najnowszych wieściach dotyczących restrukturyzacji. 30.08 odbyła się narada Komendantów Wojewódzkich z KG na której przedstawiono zasady wdrażania rozporządzenia dot. organizacji komend. Z wieści jakie docierają wynika,że niebawem może się okazać iż oficerowie i aspiranci będą służyć na etatach podoficerskich. Może ten Pan od restrukturyzacji puknie się w czoło i zastanowi co robi. 15 lat temu strażaccy reformatorzy twierdzili, że mamy za mało oficerów , oficer będzie na każdym wozie. Naprodukowano oficerów od metra , a teraz mówi się im że niebawem będą podoficerami bo oficerów mamy za dużo. Przewiduje się , że ma być 1742 boficerów i 1118 aspirantów. Ktoś tu chyba przegina. Nie twierdzę , że koncepcja jest niesłuszna, ale może zastosować jakiś okres przejściowy albo specjalne traktowanie już służących  a nowości dotyczyłyby nowoprzyjętych. W końcu czy to jest sprawiedliwe , gdy najpierw namawia się ludzi aby kształcili się a później mówi się sory Winetu- nie dostaniesz awansu, albo gorzej : masz za wysokie kwalifikacje -nie mamy dla ciebie etatu ( jesteś za dobrze wykształcony) jeśli chcesz to mamy dla ciebie etat przy łopacie.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2006, 19:32:49 wysłana przez zar »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2006, 21:12:32 »
a może by tak KG zrestrukturyzować tylko propozycja do Ludwiczka i może za nich się weźmie !!
A zmiany miały być na lepsze !! a tu jakby ugnębić biednych strażaków !!
pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline grudu_kava

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2006, 21:32:18 »
To co się teraz dzieje w komendach to istna paranoja. Paranoja w rządzie, sejmie przeniosła się do PSP. Ci którzy myślą że cos się zmieni na lepsze mówię „zapomnijcie” Reorganizacja na stanowiskach to kolejny etap „taniego państwa” Nie będzie przez to lepiej strażakom na podziale i mam tego dowody we własnej komendzie. Aspirant może już zapomnieć o stanowisku dowódcy zmiany czy JRG. Wymogi KG jasno określają kto ma dowodzić, koledzy z PSK tez mają po dupie, oficerowie z dużym doświadczeniem zostaną zdegradowani do stanowiska aspiranckiego i podoficerskich (przewidywane 5 etatów w tym 1 aspirant i 4 podoficerów). Bardzo ciekawe i śmieszne. Ten kto to wymyślił był geniuszem. Komuś na górze wymyśliło się że jak zdegraduje oficerów i aspirantów pracujących na 8 godzin to zaoszczędzi, jednocześnie dowalając im coraz więcej papierkowej roboty. To taki eksperyment ile kto wytrzyma, zmniejszymy obsady dowalimy roboty i jak zrobią to jest ok. Zauważyłem kilka głosów które stwierdziły że nareszcie ktoś wziął się za pseudo funkcjonariuszy 8 godzinnych ale to głupie i prostackie myślenie i o ile część strażaków biurowych mogło by być cywilami (do niczego się nie nadają w tym rozbestwione księgowe) to wszystkich nie wrzucał bym do tego samego worka. Wojna podziału z biurem jest stara jak świat, wiem co mówię bo sam przeszedłem wszystkie szczeble od strażaka czyszczącego kible kiedy stare wojsko zalegało wyra poprzez podoficera (Supraśl), aspiranta (Kraków) i oficera………10 lat na podziale. Podział zawsze miał pretensje do biura ale jakoś nikt z podziału nie kwapi się do tego biura przejść i za te ogromne pieniądze przewalać papiery, wszyscy mają to gdzieś.
Jeżeli ktoś z was myśli że będzie lepiej to się myli.
Powiem jeszcze na koniec że Dyżurny z WSKRu ginie na powiatowym PSK po jednym dniu pracy……gdyby zobaczył jak to jest jednemu wszystko obrobić to dopiero by się załamał. Strażak z małej jednostki jest 100% więcej eksploatowany niż z dużej np. kat 1 gdzie po służbie zmywa się do domu czy innej pracy i nikt nie zawraca mu gitary. W powiatach strażaków tym bardziej miejscowych ciągle ściąga się  po służbie ale nie dziwne jak zmiana wyjedzie (5 ciu obsada minimalna) i nikt nie zostanie poza tym ciągle na jedynce a potem taki jeden z drugim z wojewódzkiej opieprza że limity godzin poprzekraczane. Wychodzi ludziom kupa ponad normatywów za które nikt nie chce zapłacić a dowódcy zmian i JRG muszą robić papierologię. Tak jest ze wszystkimi stanowiskami w powiatowych dostają mocniej w dupę i mocniej dociska się im śrubę.

Dziwię się że związki coś tak idiotycznego przyklepały, widać zwyciężył stary polski paradoks zabrać temu co ma więcej ale samemu nie robić nic aby coś zmienić na lepsze.


pozdro 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2006, 22:53:43 »
Kiedys ktos w kabarecie tak wieszczył:
skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie,
chcieliście PIS-u no to go macie,
skumbrie w tomacie - Dorn. :)
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2006, 23:10:21 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:17:27 wysłana przez solosar »

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:39:26 »
Witam, odpowiadając na powtarzające się wątki, przedstawiam swoje wyjasnienia:
1. Po pierwsze nikt nie "zabierze", czy też "przesunie" oficerów na stanowiska aspiranckie. I nie ma tu znaczenia czy są z podziału czy z biura. Stopnie (każde) są nadawane dożywotnio, a ich tryb ich pozbawiania jest ściśle określony w ustawie.
2. Cała ta "reorganizacja to pic na wodę - ma służyć jedynie wymianie ludzi i mianowanie "swoich". Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, iż w nowym rozporządzeniu w sp-rawie stanowisk słuzbowych zlikwidowano instytucję odstępstwa od kwalifikacji (pozostała tylko ta z ustawy). Zapobiegliwie wczesniej uzyskano odstępstwa dla "swoich". Vide przykład komendanta SA Kraków - "strażaka" który ma kształcić aspirantów....
3. Denerwuje mnie fakt, iz zawsze merytoryczne argumenty ustepują wzajemnym oskarżaniom, czyli z biura to nic nie robią, z podziału mają dużo wolnego itp. - jesli to się nie skończy to zawsze dostaniemy po tyłku.
pozdrawiam

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:44:55 »
Witam, odpowiadając na powtarzające się wątki, przedstawiam swoje wyjasnienia:
1. Po pierwsze nikt nie "zabierze", czy też "przesunie" oficerów na stanowiska aspiranckie. I nie ma tu znaczenia czy są z podziału czy z biura. Stopnie (każde) są nadawane dożywotnio, a ich tryb ich pozbawiania jest ściśle określony w ustawie.
2. Cała ta "reorganizacja to pic na wodę - ma służyć jedynie wymianie ludzi i mianowanie "swoich". Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, iż w nowym rozporządzeniu w sp-rawie stanowisk słuzbowych zlikwidowano instytucję odstępstwa od kwalifikacji (pozostała tylko ta z ustawy). Zapobiegliwie wczesniej uzyskano odstępstwa dla "swoich". Vide przykład komendanta SA Kraków - "strażaka" który ma kształcić aspirantów....
3. Denerwuje mnie fakt, iz zawsze merytoryczne argumenty ustepują wzajemnym oskarżaniom, czyli z biura to nic nie robią, z podziału mają dużo wolnego itp. - jesli to się nie skończy to zawsze dostaniemy po tyłku.
pozdrawiam
W calej rozciaglosci Cie popieram , ci bez kwalfikacji juz zostali powolani patrz sa poznan, kw poznan, oraz prawdopodobnie cspsp

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 14, 2006, 08:56:14 »
do brygadzista998

Jak donisi najnowszy "Przegląd Pożarniczy" nowym Komendantem Centralnej SA został mł. bryg, dowódca JRG z Bystrzycy Kłodzkiej. Z pewnością ma wielkie doświadczenie, które zdobył w tej olbrzymiej 11-tysięcznej aglomeracji. Na pewno doskonale wyszkoli aspirantów, którzy będą musieli na codzień walczyć z pożarami w centrach małych 500 000 miast. Podobnie jak komendant SA PSP Kraków....

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2006, 09:21:03 »
Witam.
Jak czytam powyzsze posty to ciesze sie ze jestem  w korpusie szeregowcow...  :rolleyes:
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2006, 12:04:00 »
do brygadzista998

Jak donisi najnowszy "Przegląd Pożarniczy" nowym Komendantem Centralnej SA został mł. bryg, dowódca JRG z Bystrzycy Kłodzkiej. Z pewnością ma wielkie doświadczenie, które zdobył w tej olbrzymiej 11-tysięcznej aglomeracji. Na pewno doskonale wyszkoli aspirantów, którzy będą musieli na codzień walczyć z pożarami w centrach małych 500 000 miast. Podobnie jak komendant SA PSP Kraków....
dzieki ale tego nie wiedzialem ze z tak duzych jednostek mozna awansowac na bardzo male

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2006, 13:28:36 »
Witam
Makabra dużo osób straci dobre i wypracowane stanowiska. W maju może będą z dwa, trzy..... awanse.
Panowie jak reorganizacja przecież wg Panów z KG PSP znaczne przesunięcia etatowe wystąpią tylko w Komendach Powiatowych i Miejskich gdyż u nich nie ma możliwości ograniczyć administracji.
Np. do PSK MSK i JRG zostaną przesunięte etaty:
a) KG PSP 24 w 2006 roku
b) KW PSP 188 w 2006 roku
c) KMiP 1200 w 2006 roku.
Tam każdy zajmuje się tylko jedna sprawą-zagadnieniem a u nas na dole do jednego strażak przyjeżdzą czasmi 3 lub nawet 4 kontrolujacych np. PZ plus BHP plus Kancelaria Tajna.
Przecież najwięcej etatów jest w KG i KW gdzie w rozporządzeniu podano, że w KW nie mniej niż 60 i nie więcej niż 135. I to jest róne obłożenie zadaniami. Przecież wg każdej teori zarządzania podstawa czyli KMiP powinny stanowic trzon naszej oragnizacji.
Panowie musimy się trzymać i próbowac coś zmienić aby ten dół był też zauwazony i doceniony.
Hej

Mareks1

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2006, 18:56:55 »
No właśnie. "Koledzy" strażacy w końcu może ktoś się zastanowi i zrozumie, że wszyscy działają  - służą - dla sprawności całej ochrony ppoż. Na razie to jak i w całej gospodarce zmienia się aby zmieniać - i oczywiściew wszyscy muszą mówić, że jest ok. - poprawność służbowa. Ale pamiętajmy, nie ważne gdzie pracujesz - każdy jest potrzebny- JRG - bezpośrednio działa, PSK - koordynuje, JRG i operacyjna (no właśnie kiedyś dowódecą był jeden z operacyjnej i też straż pożarna fynkcjinowała) kordynuje i dowodzi, PZ - przepisy - profilaktyka - konieczna znajomośc prawa nie tlko ochrony ppoż, logistyka - przetaregi, zaopatrzenie, organizowanie sprzętu, księgoweośc - odpowiedzialnośc za kasę, komendant ???.
Pamiętajmy, jeżeli chcesz pokonać wroga, to wprowadź w jego szeregi zamęt. Czyżby komś na tym zależało??
Ale sobie ulżyłem - pozdrawiam.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2006, 19:56:12 »
Witam
Makabra dużo osób straci dobre i wypracowane stanowiska. W maju może będą z dwa, trzy..... awanse......................Przecież wg każdej teori zarządzania podstawa czyli KMiP powinny stanowic trzon naszej oragnizacji. Panowie musimy się trzymać i próbowac coś zmienić aby ten dół był też zauwazony i doceniony.
Hej

No właśnie. "Koledzy" strażacy w końcu może ktoś się zastanowi i zrozumie, że wszyscy działają  - służą - dla sprawności całej ochrony ppoż

Ale jazda.......no chyba się rozpłaczę...........ale ze śmiechu  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^

pozdro

ps.
Cytuj
Panowie musimy się trzymać i próbowac coś zmienić aby ten dół był też zauwazony i doceniony.

No więc Panie Fuher co proponujesz?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2006, 20:04:05 wysłana przez fireman5 »

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2006, 21:12:56 »
Proponuję przeczytać stronkę http://zar.wizytowka.pl/  bardzo wiele wyjaśnia.

Mareks1

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2006, 21:36:01 »
fireman "5" klas -  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^. Spróbuj pomyśleć - to nie męczy.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2006, 21:56:07 »
fireman "5" klas -  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^. Spróbuj pomyśleć - to nie męczy.

Dziekuję za wyróżnienie............a teraz poważnie. Twój post oraz Pana Fuher-a wygląda mi na szukanie ratunku przed nadchodzącą reorganizacją na tym forum. Nie znam Cię, nie wiem gdzie pracujesz ale wiem jedno czujesz się zagrożony utratą stanowiska i stąd Twój post. Próbujesz odwoływac się do sumienia innych strażaków............a gdzie byłeś dotychczas?

pozdro
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2006, 22:06:51 wysłana przez fireman5 »

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:12:39 »
No to ładnie będzie się działo. Jak zwykle najbardziej po tyłku dostaną Ci, co najniżej. Jak to jest? Jak się dostałem do straży to wszyscy mówili, że strażacy są niedouczeni i trzeba się szkolić? Teraz znowu nie wolno, no i nie ma po co. Jednym słowem robi się wielka kicha. Czyżby nasi przełożeni dążyli do rozwiązania małych jednostek a może do tego, aby w straży nikt nie chciał pracować?

Mareks1

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:22:33 »
Dear fireman five.
Myślę, że jako z-ca d-cy JRG nie jestem zagrozony, ale martwi mnie, bo już podobnych reform w strazy przezywałem kilka (24 lata słuzby), dużo złej krwi, patrzenie z byka jeden na drugiego, cele podstawowe odłozone na bok - a w efekcie wszystko i tak wróci do starego - tzn. musi pozostać po staremu - kto zmienia wygrywający skład. A dlatego też, bo źródłami prawa w Polsce są Konstytucja, ustawy i rozporządzenia, a nie wytyczne. We wspomnianych źródłach nie ma zapisanych takich herezji jak się proponuje.

Pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2006, 22:37:31 »
Dear fireman five.
Myślę, że jako z-ca d-cy JRG nie jestem zagrozony, ale martwi mnie, bo już podobnych reform w strazy przezywałem kilka (24 lata słuzby), dużo złej krwi, patrzenie z byka jeden na drugiego, cele podstawowe odłozone na bok - a w efekcie wszystko i tak wróci do starego - tzn. musi pozostać po staremu - kto zmienia wygrywający skład. A dlatego też, bo źródłami prawa w Polsce są Konstytucja, ustawy i rozporządzenia, a nie wytyczne. We wspomnianych źródłach nie ma zapisanych takich herezji jak się proponuje.

Pozdrawiam

Dużo złej krwi? Patrzenie bykiem jeden na drugiego? A co mamy teraz? Panie i Panowie z systemu codziennego najeżdżają na podział...podział na system codzienny i tak w kółko. Kto na tym korzysta? Ten kto pływa w mętnej wodzie........Brak jedności w PSP odbije się teraz dobitnie na pewnej grupie ludzi........i może dobrze.....może ktoś zrozumie w koncu. A co do Twojego "stołka"...........to nie zbadane są wyroki..........  Kończąc........z PSP muszą zniknąć pewne grupy "pseudo funkcjonariuszy"...........i pewnie wiesz kogo mam na myśli.

pozdro

Mareks1

  • Gość
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:19:12 »


 Pewnie, że nie mogę być pewny co do "stołka", ale nie uważam, że jest to "stołek".
I widzisz sam,  gdzie lezy m.in. problem zmian - efekt może będzie, a może nie - ale zamęt powstaje. Jeszcze jedno -mimo wszystko nigdy nie uważam, że jakikolwiek człowiek jest gdzieś niepotrzebny.
Pozdrawiam

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2006, 09:43:41 »
mimo wszystko nigdy nie uważam, że jakikolwiek człowiek jest gdzieś niepotrzebny.

Ale czy musi to być funkcjonariusz?

pozdro

Offline Fuher

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:11:04 »
Witam
Makabra dużo osób straci dobre i wypracowane stanowiska. W maju może będą z dwa, trzy..... awanse......................Przecież wg każdej teori zarządzania podstawa czyli KMiP powinny stanowic trzon naszej oragnizacji. Panowie musimy się trzymać i próbowac coś zmienić aby ten dół był też zauwazony i doceniony.
Hej

No właśnie. "Koledzy" strażacy w końcu może ktoś się zastanowi i zrozumie, że wszyscy działają  - służą - dla sprawności całej ochrony ppoż

Ale jazda.......no chyba się rozpłaczę...........ale ze śmiechu  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^

pozdro

ps.
Cytuj
Panowie musimy się trzymać i próbowac coś zmienić aby ten dół był też zauwazony i doceniony.

No więc Panie Fuher co proponujesz?

Proponuję uaktywnić stronę związkową niech wreście zaczną bronić strażaków a nie tylko klaskać stronie KG PSP. Przecież tylko oi mają obecnie sile przebicia to znimi są uzgadniane wszystkie przepisy prawne. To wstyd, że pozostawili ten problem bez protestu lub nawet konsultacji na poziomie powiatów.
Hej.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:53:04 »
Fuher napisał:

Cytuj
Proponuję uaktywnić stronę związkową niech wreście zaczną bronić strażaków a nie tylko klaskać stronie KG PSP. Przecież tylko oi mają obecnie sile przebicia to znimi są uzgadniane wszystkie przepisy prawne. To wstyd, że pozostawili ten problem bez protestu lub nawet konsultacji na poziomie powiatów.
Hej.

Ależ one bronią strażaków..........ale swoich członków. Niestety nie zrzeszeni muszą sobie radzic sami.

pozdro

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Jak u was przebiega reorganizacja
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:05:20 »
Związki zawodowe przede wszystkim bronią swoich członków i jest to chyba normalne. Niezrzeszeni również - chcą czy nie - są z mocy ustawy o zwiazkach zawodowych reprezentowiani przez związki. Jeżeli związki załatwią pozytywnie jakąś sprawę, to wtedy cacy, wszyscy korzystają i się cieszą. Natomiast jeżeli związki (a konkretnie kierownictwa związków) dadzą ciała, to owoce tego również zbierają wszyscy. Z tym że członkowie związku mogą rozliczyć swoich przedstawicieli, a niezrzeszeni niestety nie - mogą sobie tylko ponarzekać.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe