Autor Wątek: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR)  (Przeczytany 3308 razy)

Offline J@chu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR)
« dnia: Sierpień 31, 2006, 17:37:32 »
Witam wszystkich.
Interesują mnie wszelkie informacje na temat ww. grupy. Jak wygląda służba, zakres działań, czy istnieje nabór dla osób cywilnych, czy można tam się dostać tylko będąc żołnierzem?

P.S.
1. Informuje wszystkich że zapoznałem się ze stroną internetową www.sar.gov.pl , jednak interesują mnie trochę dokładniejsze informacje
2. Nie wiedziałem gdzie dokładnie umieścić ten wątek. Jeśli ktoś twierdzi, że ten temat ne powinien się tu znaleźć, to proszę admina lub moderatorów o jego przeniesienie do innego działu bądź usunięcie.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki!

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:01:39 »
Z tego co się orientuję nie trzeba być żołnierzem (ani zawodowym, ani w służbie zasadniczej), żeby pracować w SAR. Piszesz, że odwiedzałeś stronę SAR, masz tam telefony podane. Najlepiej zasięgnąć informacji u źródła i tam zapytać co i jak z przyjęciem do pracy. Pozdrawiam.

Offline J@chu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2006, 11:47:20 »
Thx Deteor. Pomysł dobry i na pewno z niego skorzystam. Na razie chciałem dowiedzieć się czegoś od użytkowników. W końcu wasze opinie dadzą mi dużo więcej niż oficjalna rozmowa przez telefon.

Offline pauloSAR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • volunteer firefighter
Odp: Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2006, 17:13:50 »
 Witam J@chu jesli chcesz pracowac w MSPiR musisz posiadac kwalifikacje morskie tzn posiadac swiadectwo marynarza lub starszego marynarza , bądz dyplom oficera wachtowego zeglugi międzynarodowej lub krajowej jesli nie posiadasz zadnego z wyzej wymienionych szanse na prace masz praktycznie zerowe.
ostatecznie mozesz złozyc dokumenty do urzędu morskiego o wydanie swiadectwa młodszego marynarza ale z młodszym marynarzem raczej nie przyjmują wyjątek posiadanie ratownika medycznego.
Jesli chcesz wiedziec więcej cos na ten temat chętnie odpowiem na kazde pytanie.
Ja juz pracuje 5 rok i jestem zadowolony z mojej pracy która daje mi dużo satysfakcji.
Pozdro.