Autor Wątek: Fundusz pomocy poszkodowanym  (Przeczytany 1209 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Fundusz pomocy poszkodowanym
« dnia: Sierpień 31, 2006, 11:49:02 »
Fundusz Pomocy dla Poszkodowanych Funkcjonariuszy i Pracowników PSP funkcjonuje od października 2001 roku. Środki finansowe Funduszu Pomocy pochodzą z dywidend przekazanych przez ubezpieczycieli:
- Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A. w Warszawie, na grupowe ubezpieczenie emerytalne „Pogodna Jesień” i grupowe ubezpieczenie na życie typ „Życie” dla pracowników i funkcjonariuszy PSP,
- Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie, na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków lub śmierci pracowników i funkcjonariuszy PSP,
   - Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. w Toruniu, na ubezpieczenie od    odpowiedzialności    cywilnej pracowników i funkcjonariuszy PSP, oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności    cywilnej w życiu prywatnym,
Pakiet grupowych ubezpieczeń został przygotowany i wdrożony przez brokera ubezpieczeniowego - firmę MENTOR S.A. z Torunia, która obsługuje cały program ubezpieczeń dla strażaków i pracowników Państwowej Straży Pożarnej. 
Funduszem zarządza Komisja w skład której wchodzą przedstawiciele Komendanta Głównego PSP oraz trzech central pożarniczych związków zawodowych.
Od początku komisja działała społecznie, a obsługę finansową zapewniał nieodpłatnie Zarząd Krajowy ZZS „Florian”.
Obecnie mówi się o przekształceniu Funduszu w fundację. W związku z powyższym mam pytanie - czemu ma służyć to przekształcenie? Czy przypadkiem nie chodzi o stworzenie kilku „ciepłych fuch” dla szczególnie zasłużonych - co o tym sądzicie?

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Fundusz pomocy poszkodowanym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2006, 15:33:59 »
A ja jestem ciekaw czy ktoś z tego funduszu korzysta , ja ( na szczęście - to zrozumiałe) nie korzystam , ale czy są osoby  na forum znają kogoś kto korzystał z tych swiadczeń???
Tylko się pytam , nie mam zamiaru tworzyć ciemnej strony tego funduszu , ale czy ktoś to( nie wiem : kasę , pomoc przy załatwieniu renty, dodatek do leków itp.. ) otrzymał ?
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Fundusz pomocy poszkodowanym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2006, 18:33:45 »
W miarę pełne informacje o wykorzystaniu funduszu na stranie KG PSP > wypłacono pod 500 tys. zł.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe