Autor Wątek: praca dla strażaków w UE  (Przeczytany 32388 razy)

Offline mysz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
praca dla strażaków w UE
« dnia: Sierpień 25, 2006, 22:36:26 »
Potrzebuję informacij czy strażak z polski może pracować w krajach UE i czy  ktoś z was ma jakieś kontakty

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2006, 22:39:51 »
Z tego co wiem, to może. Jednak pracodawcy nie patrzą na poprzednio zajmowane stanowisko, czy też stopień. Zaczynasz od "zera". Liczy się tylko znajomość języka urzędowego obowiązującego w danym kraju.  :mellow:

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2006, 09:31:37 »
 Z tą pracą w strazy za granicą to jest róznie.  W W.Brytanii można skladac podania i nie potrzeba ich obywatelstwa posiadac. W Republice Czeskiej , konieczne jest obywatelstwo tego kraju. W Niemczech i Austri jeszcze nie wiem ale juz niedługo powinienem wiedziec. Mysz jak bedziesz wiedziala coiś wiecej to podziel sie info. bo tez mnie interesuje ten temat. POzdrawiam

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2006, 17:40:46 »
Dla zainteresowanych mogę przesłać aplikację, którą należy przesłać drogą email do London Fire & Emergency Planning Authority - w celu ewentualnego podjęcia służby. Pozdrawiam.

Swoją drogą przy tym burdlu ciekawi mnie czy teraz nie jest jedna z ostatnich chwil na ewakuację z "miejsca zagrożenia" :)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2006, 20:20:43 »
 Z uwagi na zainteresowanie podam linka do uploadu z aplikacją.
http://rapidshare.de/files/35130159/application.doc.html

Dane właściwości pliku nie są oryginalne zostały zmienione co oczywiście nie wpływa na zawartość pliku.

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2006, 21:31:16 »
Mam pytanie dot. choćby pracy w Anglii, jakie są wymagania oprócz znajomości języka urzędowego, oraz jakie są szanse dostania się do straży w w/w kraju.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2006, 22:41:57 »
Praca poza UE - strona z ofertami USA

http://www.firemenjobs.com/
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

zeyborek

  • Gość
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2006, 22:03:13 »
czy zna ktos stronke o mozliwosci pracy za granica w strazy tylko ze po polsku.....?? bo dopiero sie ucze angola...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2006, 10:11:38 »
czy zna ktos stronke o mozliwosci pracy za granica w strazy tylko ze po polsku.....?? bo dopiero sie ucze angola...

Czy dobrze rozumiem chcesz pracować (i to w straży) za granicą nie znając jezyka!!!
No to szczęscia życze , :wacko: bo tylko to moze sprawić ze takową otrzymasz.
Narazie ucz sie języka a potem uciekaj.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2006, 13:13:51 »
Utrzymuje konatakty a kumplami z calej  polski z kursow szkolen delegacji maja podobny do mnie staz pracy znaczy 7lat i mowia ze jesli sie nie zmieni nic w przyszlym roku znaczy ta obiecywana ustawa czyli podwyzki to rezygnuja ze sluzby i na zachod nawet do lopaty ale wiadomo za co!!! Umnie tez duzo o tym sie gada jak sie nic nie zmieni to nie dosc ze nie bedzie chetnych do sluzby a na dodatek goscie ktorzy pracuja juz tak od 2 do 6 lat tez wyjada!! Skoro bezrobotnym proponuja 800zl a strazak na stazu bieze 950zl to chyba cos nie tak!!! lepiej siedziec na bezrobociu brac 800zl dorobic na lewo ze 1500zl i zycie jak w madrycie!!! A podoficer 7lat sluzby 4 grupa 1600zl. :huh:

zeyborek

  • Gość
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2006, 16:02:53 »
do wolicki1: po pierwsze to ja jestem w liceum a po drugie to nie mam zamiaru pracowac za granica tylko tak z ciekawosci sie pytam...a pytac chyba zawsze mozna co nie??

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 20, 2006, 17:42:43 »
do wolicki1: po pierwsze to ja jestem w liceum a po drugie to nie mam zamiaru pracowac za granica tylko tak z ciekawosci sie pytam...a pytac chyba zawsze mozna co nie??
Toż i ja grzecznie odpowiadam  -_- ze bez znajomości języka mozna o robocie za granicą pomażyć !!
pozdrawiam dh. zeyborek
nie żyw urazy !

zeyborek

  • Gość
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2006, 19:26:23 »
heh alez nie zywie -_- a ja pytalem o stronke a nie oto ze bez jezyka niema szans zagranica...
heh i dlaczego dh.??? pozdrawiam ^_^ ^_^

Offline morbio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2006, 21:30:53 »
Wizja pracy w UE jest bardzo kuszaca, jednoczesnie jest bardzo malo informacji na ten temat. Mam nadzieje ze pojawia sie tutaj jeszcze inne ciekawe wypowiedzi osob, ktore mialy lub maja stycznosc z tym zagadnieniem...

Interesuje mnie czy dyplom SGSP jest  - i w jakim stopniu jesli tak - honorowany poza granicami naszego pieknego kraju?

Mysle ze znajomosc jezyka w przypadku wyjazdu za granice i pracy w tak specyficznym zawodzie jest oczywista, tylko kwestia jakiego typu certyfikaty nalezy posiadac...np. FCE itp.

Chce powiedziec cos jeszcze. Bardzo smutnym jest widok braku jednosci strazackiej w naszej formacji, jestesmy pogrupowani i rozdarci, a reorganizacja dodatkowe zbierze plony... Jaka jest wizja przyszlosci mlodego czlowieka, mlodego strazaka...?

Offline felix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2006, 09:17:06 »
(morbio)
Cytuj
Interesuje mnie czy dyplom SGSP jest  - i w jakim stopniu jesli tak - honorowany poza granicami naszego pieknego kraju?

Właśnie prowadze rozmowy z Urzedem do Spraw Uznawania Kwalifikacji w Niemczech, dot. dyplomu po SGSP (czy jest uznawany u nich). Jak bedę coś więcej wiedział  to napisze.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2006, 12:03:30 wysłana przez bulon »

Offline morbio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2006, 13:42:59 »
Dzieki Felix, bede czekal za odpowiedzia z Twojej strony... Jesli ktos wie jak przedstawia sie sytuacja w UK to jego zabranie glosu jest mile widziane :)

pozdrawiam

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 26, 2006, 18:57:53 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:27:06 wysłana przez solosar »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2006, 22:04:01 »
do solosar. życie zna odpowiedzi na twoje pytania. trochę smutne , ale prawdziwe . powodzenia w szukaniu odpowiedzi. a tak na marginesie , aż się nie chce wierzyć że myśmy tę wojnę wygrali z niemcami :mellow:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline jan__kowal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 28, 2006, 10:37:03 »
WITAM WSZYSTKICH

Z tego co słyszałem to w północnej części kraju były już egzaminy kwalifikacyjne do pracy w UE chyba Wielka Brytania nie znam szczegółów ale jak coś więcej się dowiem to napiszę. Z informacji jakie posiadam to największy nacisk komisja nakładała na biegłą znajomość języka angielskiego z branży pożarniczej.
A tak na marginesie to od nowego roku będą podwyżki po rozmowie z komendantem wywnioskowałem średnio 300 zł brutto ze stopniowaniem (komendant 1000 zł ratownik 30 zł to są moje przypuszczenia ale doświadczenie mówi że realne). I na koniec kto zaczyna niech myśli o angielskim i wyjeździe póki czas.   

   

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2006, 13:22:42 »
z tego co wiem to moze i pracuja Polacy za granica w strazy

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2007, 11:18:00 »
kolega przyjechał z anglii i mówi mi że potrzebują w bredford 6 strażaków jezyk perfekt co o tym sądzicie acha płace ok 12000zł chyba na miesiąc co o tym sądzicie  pozdro!!!!!!!!!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2007, 12:35:04 »
kolega przyjechał z anglii i mówi mi że potrzebują w bredford 6 strażaków jezyk perfekt co o tym sądzicie acha płace ok 12000zł chyba na miesiąc co o tym sądzicie  pozdro!!!!!!!!!
A co mozna myslec z 3 miesiace bidulca a zeby sie urzadzic a potem juz masz  stala i dobrze platna prace i stajesz sie obywatelem zjednoczonego krolestwa . :wacko:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:29:22 »
kolega przyjechał z anglii i mówi mi że potrzebują w bredford 6 strażaków jezyk perfekt co o tym sądzicie acha płace ok 12000zł chyba na miesiąc co o tym sądzicie  pozdro!!!!!!!!!
A co mozna myslec z 3 miesiace bidulca a zeby sie urzadzic a potem juz masz  stala i dobrze platna prace i stajesz sie obywatelem zjednoczonego krolestwa . :wacko:
A może zebrać się i postarać aby uczciwie nam pensje przynajmniej do połowy ich stanu podnieśli a nie uciekać z tonącego okrętu??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2007, 21:13:09 »
Nie ma szans żeby podnieśli , jedyne na co ich stać to zabrać ile się da ,kwa kwa robią tanie państwo.Chyba spadam z tego kraju ,bo tu lepiej nie będzie  a gorzej napewno tak ,nawet fabryki suporeksu huje sprzedali.
Pozdrawiam.

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: praca dla strażaków w UE
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2007, 22:03:00 »
jak masz szanse to jedz tu nic dobrego cie nie czeka