Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 291711 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #600 dnia: Październik 27, 2018, 21:34:38 »
Jest jeszcze inne, upierdliwe z punktu widzenia strażaka rozwiązanie. Zakładając, że w komendzie X jednocześnie dyżur domowy pełni max 10 strażaków. Komenda kupuje 10 tel. komórkowych i codziennie o 8 rano "zdający" i "przyjmujący" przekazują sobie te środki łączności. Zwykle dyżur domowy jest przed służbą, więc "zdający" i tak i tak musi przyjechać. Gorzej z przyjmującym, który musiałby pokonać np 40km w jedną stronę po to tylko, żeby pobrać telefon. Podejrzewam, że większość wolałaby wtedy odebrać połączenie na prywatnym telefonie, niż naginać rano do jednostki, po to tylko, żeby wziąć telefon.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #601 dnia: Październik 27, 2018, 22:17:27 »
Cytuj
Po raz kolejny powtórzę: strażak (grupa strażaków), który będzie miał inne podejście od pełnienia dyżuru domowego od większości strażaków w danej jednostce np. oficjalnie poinformuje swojego (zakładamy, że złośliwie) 01 że nie ma telefonu, nie ma możliwości zapewnienia stałej łączności będąc na dyżurze domowym i oczekuje np. na przyjazd po niego Sop z kierowcą naraża się (oczywiście długa droga do tego) na obniżenie dodatku służbowego na podstawie przepisu: "Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe oraz stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych, .
pozdrawiam

Jakoś nie zauważyłem żeby komuś podwyższono dodatek służbowy gdy w czasie wolnym przyszedł do pracy bo przecież zabrakło osób.
Kolego a gdzie tego sopa wyślą skoro nie musisz przebywać w domu w czasie pełnienia dyżuru domowego?

"Dyspozycyjność można też rozumieć nieco inaczej, a mianowicie, że jest to możliwość liczenia na obecność pracownika w pracy w czasie na nią przeznaczonym. Definicja ta nawiązuje do podstawowego obowiązku pracownika, którym jest przestrzeganie czasu pracy, czyli czasu, w którym pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 k.p.)."

Puki za nasze dyżury domowe nie będą płacić to mogą ci naskoczyć a nie wymagać żebyś szybko przyjechał do pracy.

Jeszcze taki ciekawy artykuł rzucę https://praca.interia.pl/news-dyspozycyjny-czyli-jaki,nId,721643
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #602 dnia: Październik 27, 2018, 22:58:33 »
sprawdź w regulaminie organizacyjnym Twojej komendy!
Przecież podpisujecie zapoznanie, więc warto czytać.
Musze cie zmartwić, ale jak sięgam pamięcią nie zapoznawałem się ani nic takiego nie podpisywałem, w przeciągu ostatnich kilku lub więcej lat.
o raz kolejny powtórzę: strażak (grupa strażaków), który będzie miał inne podejście od pełnienia dyżuru domowego od większości strażaków
Spytam przekornie co to jest inne podejście i jakie przepisy je regulują ?
Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego

Obawiam się że wbrew temu co twierdzi wielu komendantów i to robi, zabrać pieniądze komuś z dodatku można tylko po wyroku komisji dyscyplinarnej i wiążę się to zarazem z obniżeniem stopnia lub stanowiska .
1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem

I najważniejsze w tym zagadnieniu, na moje jakże nieprecyzyjne pytania jakże precyzyjna odpowiedz " DYSPOZYCYJNY "
A dlaczego zamiast testu sprawności fizycznej z określonymi wszystkimi szczegółami nie ma oceny na sprawny lub niesprawny ,w ramach widzimisię ?
Uznaniowość urzędnicza to największy grzech instytucjonalny. 

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #603 dnia: Październik 28, 2018, 01:25:49 »
Rincon:
odpowiadam przekornie: a jakie przepisy szczegółowe mówią że strażak dostaje jeden 200 zł dodatku, a drugi 50 zł dodatku ? Żadne, decyduje jedna jedyna osoba czyli Twój, mój 01.
   Nieprawdą jest, że aby obniżyć (nie zabrać !) dodatek służbowy potrzebna jest komisja dyscyplinarna. Mówiąc w bardzo dużym skrócie: wyobraź sobie że może to być decyzja administracyjna 01 od której zainteresowany strażak się nie odwołał, a decyzja miała oparcie w przepisach, nie była naciągana do przepisów. Wyobraź sobie, że można strażakowi obniżyć dodatek służbowy za brak pozytywnej oceny ze sprawności fizycznej, za brak recertyfikacji kpp.
   Dyspozycyjność - 50 strażaków ma telefony prywatne, odbiera je jak dzwoni dyżurny SK i stawia się z dyż. domowego do jednostki (nie mówię tu o czasie stawienia !! to inny problem związany z miejscem przebywania strażaka czy mobilnością w danym dniu !). A 3 strażaków ma w du..ie dyżur domowy, nie mają oficjalnie telefonów, a nawet mieszkają na zadupiu bez zasięgu. Dyspozycyjność tej trójki drastycznie odbiega od określonego przez pozostałych 50-ciu poziomu. Jest to podstawą do uregulowania dodatku służbowego w dół dla tej trójki przez 01. Ale jest to dość pracochłonna pod względem formalnym droga (np. zawiera wydanie nowej opinii służbowej o strażaku gdzie zakreśla się: dyspozycyjność - poniżej przeciętnej) i uzasadnienie w części opisowej o obniżeniu "jakości wykonywania obowiązków służbowych".

Kolego Connaissance:
Sop wysłany zostanie w miejsce, które strażak bez telefonu czyli możliwości utrzymania łączności z SK wskazał w dokumentach jako miejsce zamieszkania/przebywania. Oczywiście jak go nie będzie to nikt go nie będzie szukać po sklepach czy w polu. Jak ktoś napisałby mi złośliwie że mieszka/przebywa 200km od jogurtu na stałe to miałbym od razu w du..ie wyznaczanie takiej osoby na dyżur i od razu akcja związana obniżeniem dodatku służbowego by wchodziła w grę.   
pozdrawiam
ps.
 tak czytam i czytam różne posty jak to strażak może utrudnić stronie służbowej życie czy to dyżurem, czy to innymi sprawami. Weźcie również pod rozwagę odwrotną sytuację - jak strona służbowa może utrudnić życie strażakowi.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #604 dnia: Październik 28, 2018, 07:26:08 »
sprawdź w regulaminie organizacyjnym Twojej komendy!
Przecież podpisujecie zapoznanie, więc warto czytać.
Musze cie zmartwić, ale jak sięgam pamięcią nie zapoznawałem się ani nic takiego nie podpisywałem, w przeciągu ostatnich kilku lub więcej lat.
Kolejny raz kolejny powtórzę: strażak (grupa strażaków), który będzie miał inne podejście od pełnienia dyżuru domowego od większości strażaków


Musiałeś podpisać zapoznanie z regulaminem jednostki!!
Więcej, każda wprowadzana tam zmiana, wymaga konsultacji  ZZ, nie wiem kiedy wprowadzono u Ciebie DD, bo u mnie 5 lat temu, wtedy tez dopisano zasady.
Jeszcze raz (OSTATNI) napiszę!
DYŻUR DOMOWY i wszystko z nim związane zapisane jest w USTAWIE!! To nie jest wymysł Twojego 01 !
U mnie w jednostce powiedziałem chłopakom, chcecie mieć telf. służbowy w domu? -była zgodność - NIE!
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 07:29:11 wysłana przez KLAWY »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #605 dnia: Październik 28, 2018, 10:07:29 »
Eqinox, mam wrażenie, że źle zrozumiałeś pkt 1 Connaissance.
Ja go rozumiem w ten sposób, że jest rozkaz dzienny sporządzony na podstawie harmonogramu miesięcznego i potrzeb służby (nieobecności wynikłe już po zatwierdzeniu harmonogramu miesięcznego). I masz sytuację, że np. zastęp 5 osób jedzie na ćwiczenia, albo się trafia jakaś większa akcja. Dyżur ma np 3 lub 4 osoby (mała jednostka), które są ściągane na uzupełnienie stanu zmiany. Ale trzeba ściągnąć jeszcze np 1 osobę i wtedy gość, który wg rozkazu dziennego nie jest na d.d. (ma tzw wolną służbę) nie odbiera telefonu. Albo lepiej, każdy do którego dodzwoniło się SK mówi, że chętnie by przyjechał, ale nie może bo jest po piwie i nie może prowadzić samochodu. A nawet jakby go ktoś podwiózł, to nie może pełnić służby pod wpływem.
Jak można zinterpretować taki zapis:
1) Możemy nie przychodzić na służby jak są braki w chwili gdy mamy wolny dzień
Ma służbe ma przyjść kiedy jest wskazany rozkazem i odmowa przyjścia jest nie wykonaniem rozkazu.
Co do dyżurów domowych to nasze przepisy są napisane tak że to strażak ma obowiązek utrzymywać kontakt z PSP a nie odwrotnie..
Formalnie nie ma przeszkód aby delikwenta migającego się brakiem telefonu i łączności nasobnej wzywać co dwie godziny aby sprawdzał sam czy nie jest potrzebny… Bo jego obowiązkiem jest utrzymywanie kontaktu.
Druga rzecz większości JRG jest normalnie i do dyżuru wyznacza się mniej niż połowę ludzi będących na wolnym a można wyznaczyć wszystkich mających wolne. Jedyne ograniczenie to 72 godziny więc każdy strażak miał by 3 dyżury (np. u mnie obecnie ma 1,5 dyżuru miesięcznie). Niektórzy wypowiadający się na tym forum swoją bezdenną głupotą wymyślili by protest korzystny dla strony służbowej....   Zwiększono by liczbę dyżurów domowych... Niepokornym obcięto by dodatki...  Bezdenna głupota!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #606 dnia: Październik 28, 2018, 11:27:17 »
Cytuj
   Formalnie nie ma przeszkód aby delikwenta migającego się brakiem telefonu i łączności nasobnej wzywać co dwie godziny aby sprawdzał sam czy nie jest potrzebny… Bo jego obowiązkiem jest utrzymywanie kontaktu.   
. Ponosi Cię i to dość mocno w takim wypadku prędzej poleci KP za mobbing niż ten strażak poniesie konsekwencje niestawienia się.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #607 dnia: Październik 28, 2018, 11:30:40 »
Ludzie co się zwami dzieje , czy zamiast uczciwych, rzetelnych i jasnych przepisów wolicie takie bagno jak jest ? Czy naprawdę te bezpłatne dyżury są uczciwe ? Czy reguły przyznawania dodatków są OK , czy komendanci maja jakiekolwiek napisana politykę pałcową i a jeśli, to ja realizują?  Czy zamiast jasnych zasad i reguł wolicie prawo rodem Szeryfa z Notthingam ? "Zabiorę dodatek tym którzy mnie nie lubią bo tak, a jak coś to orzekam "bezpośrednio na  podstawie konstytucji lub tylko historia mnie osadzi". Co to jest, Sędzia Dredd i "Ja jestem prawem " czy profesjonalna służba ratownicza, środkową Europa 21 wiek ?  Dziwię się wam a zwłaszcza działaczom związkowym, ale te durne uznaniowe przepisy bija we wszystkich , bo każdy kiedyś zaczynał od tego młodego wystraszonego. Czy pamiętacie zawalenie hali w Katowicach ? Ludzie sami jechali z domów czym kto mógł, prywatnymi samochodami, taksówkami ( gdzie taksówkarze nie brali kasy za kurs ) i czym kolwiek bez niczyjego rozkazu , bo wiedzieli że są potrzebni i czuli się w obowiązku stawienia się na miejscu akcji . Takie podejście jak wasze w stylu " w życiu  nie powiem swojemu przełożonemu że są za niskie stany osobowe, chyba bym zmarł ze strachu, lepiej dam im bezpłatny dyżur domowy", powoduje umieranie swoistego "esprit de corps" a nie wspomnę już o szacunku do przełożonych.

Moderator :Wracamy do tematu Protest służb mundurowych 2018 !!! Tematy dodatków czy dyżurów domowych omawiane są w innych wątkach .
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 11:50:48 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #608 dnia: Październik 28, 2018, 11:57:54 »
Jako rzecze moderator @wujo2010 wracamy do tematu protestu więc jak się odniosą pożarnicze ZZ do zaostrzenia sytuacji przez policję... Uchwały policjanci podjęli 10 dni temu a u naszych cisza?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #609 dnia: Październik 28, 2018, 12:09:54 »
Jako rzecze moderator @wujo2010 wracamy do tematu protestu więc jak się odniosą pożarnicze ZZ do zaostrzenia sytuacji przez policję... Uchwały policjanci podjęli 10 dni temu a u naszych cisza?
U jakich naszych kolego. Ska jak dotąd nic nie zrobiła na szczeblu krajowym nie mówiąc o pojedynczych województwach - patrz posty wcześniejsze. A ponadto jakie to uchwały podjęły związki policyjne. Oddanie krwi i odłożenie komórek.Powiem Ci że krew u mnie oddaje się non stop i dziury można jak się okazuje załatać a i koledzy są tak skrupulatni że jedno oddają w ramach W a drudzy po zaplanowaniu akcji. Komórki odłożyliśmy już kilka dni temu.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #610 dnia: Październik 28, 2018, 12:39:39 »
No to napisze jeszcze raz. Ze względu na olbrzymią, często personalniemocjonalną chęć do uwalenia protestujących w PSP przez stronę służbowo-związkową, jest jak na razie DUPA    Szkoda, bo jak pokazuje ta " debilna " ankieta wszyscy chcą poprawy warunków i kaski    a że wynik tylko 93 %,  cóż to tylko zabawa bez żadnych konsekwencji 
Cytat: SIUSIEK w Dzisiaj o 12:09:54
Cytuj
A ponadto jakie to uchwały podjęły związki policyjne.

Podjęli decyzje dużo bardziej  restrykcyjne i nie mające nic wspólnego z oficjalnymi działaniami , patrząc na tą formacje z perspektywy solidarności w ramach formacji, nie dorastamy im do pięt , zwłaszcza że w luźnych rozmowach to oni ( policjanci ) wskazują na nas jako na osoby nierozważenie odważne.


kolego Rincon
http://florian.psp.wlkp.pl/index.php/111-nowe-zasady-przyznawania-dodatku-sluzbowego
I jak myślisz ? Ma rację czy nie ma racji nasz 01KG po przeczytaniu artykułu z powyższego linku ?

Apropo "zabierania dodatku" służbowego:
U nas w nasz poprzedni 01 w trybie "pilnym" wywalony po przejęciu władzy przez "dobrą zmianę" zabrał po kilka stów z dodatku służbowego na stałe operacyjniakowi, d-cy i z-cy jrg, d-cy zmiany i jednemu jeszcze strażakowi ze zmiany. Odwołali się do 01KW, KW zwróciła do ponownego rozpatrzenia przez 01KM, ten zmienił decyzję (bo musiał po wskazaniu przez prawnika KW) i zabrał znowu ale nową decyzją na kilka miesięcy (a nie na stałe) , znowu się odwołali do 01KW, 01KW podtrzymał decyzję 01KM, strażacy oddali sprawę do WSA przeciwko 01KW. I w sądzie decyzja, sposób postępowania, zaniechania względem odmowy przeprowadzenia sprawy zgodnie z KPA względem tych strażaków, naszych kolegów został zmiażdżony przez sędziego jako postępowanie bezprawne. Dodatki służbowe wróciły do poprzedniej wysokości, a kosztami sądowymi obciążono KW. Także co nieco z doświadczenia na temat zasad "zabierania" a właściwie obniżania dodatku służbowego wiem z własnego podwórka na podstawie rzeczywistych zdarzeń. Trochę też z tymi w końcu nieukaranymi strażakami posiedliśmy wiedzy - w określonym gronie za kasę zrzutkę na prawnika zewnętrznego - ogólnie na temat "za co może nasz "pan i władca" służbowo ukarać i w jaki sposób i jak się przed tym bronić".     

Może to przeczytajcie jeszcze to spojrzycie z trochę szerszego kąta na sprawy dodatku służbowego:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8FBBF0E7D4

pozdrawiam
ps.
paradoksalnie obecnie bałbym się (jako strażak z PB), gdyby marzenia 01KG doszły do skutku odnośnie nowych regulacji dodatku służbowego i zmiany przepisów w tym względzie.

   
Bardzo przepraszam moderatora ale muszę "ad vocem" do kolegi Peterka!
Drogi kolego, jestem jako człowiek z natury uczciwy za jasnymi i uczciwymi jakimikolwiek prawami, nie toleruje naginania prawa, niejasnych jego interpretacji lub nieścisłych określeń. O każdym który tak robi mam swoje niezmienne zdanie, nie zależnie od barw jakie reprezentuje , dobre i uczciwe prawo służy wszystkim, dziurawe i wybiorcze służy mocnym.
Ps
szkoda ze tak mało ludzi idzie do sadu z takimi sprawami, bo większość tych spraw byle jaki prawnik rozjeżdża na mizage przed sadem. Druga sprawa że wyroki nie korzystne dla komendantów nie maja żadnego wpływu na ich służbę, a uwierz mi ze jeśli by skutkowały sankcjami administracyjno skarbowymi, sytuacja uległa by zmianie. To bezkarność  zawsze rodzi patologie i dotyczy ona każdej ze stron sporu.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2018, 13:30:59 wysłana przez wujo 2010 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 29, 2018, 19:55:02 »
http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2018/2018_10_29/KW_1328872_DB.pdf
pozdrawiam
Pismo fajne ale rozdzielnik to mnie rozwalił... Z ramienia strażackiej "S" otrzymał pismo człowiek z Pomorza czyli  Krzysztof Dośla – Przewodniczący ZR Gdańskiego NSZZ „Solidarność...
Jest mi ktoś to w stanie wyjaśnić?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 30, 2018, 05:30:00 »
Tak oczywiście. Taki macie burd..

https://www.tvn24.pl/policjanci-nie-koncza-protestu,879861,s.html

Zarząd Główny NSZZ Policjantów na dzisiejszym posiedzeniu, nie zaakceptował projektu porozumienia w kształcie przedstawionym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zarząd Główny chce doprowadzić do pilnego spotkania z Ministrem.
Padła też propozycja pozyskania mediatora w rozmowach pomiędzy MSWiA a stroną społeczną.
Zarząd Główny nie wycofuje się z podjęcia kolejnych działań protestacyjnych oraz podtrzymuje te które obecnie są realizowane.
http://nszzp.pl/aktualnosci/zarzad-glowny-nszz-policjantow-nie-zaakceptowal-projektu-porozumienia-w-ksztalcie-przedstawionym-przez-mswia/
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2018, 12:31:15 wysłana przez SIUSIEK »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 30, 2018, 12:41:19 »
I tak trzymać !!! Skoro chociażby Straz Marszałkowska może dostać nie małe pieniądze to dlaczego i nie my !!!

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #615 dnia: Październik 30, 2018, 12:54:39 »
Tak sie zastanawiam dlaczego mamy najmniejszy wskaźnik i nikt z tym nic nie robi :huh:

Offline arkadiusz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #616 dnia: Październik 30, 2018, 13:20:58 »
A  s  podpisała czy nie ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #617 dnia: Październik 30, 2018, 14:43:22 »
Poczytaj kto z Ski dostał pismo z departamentu MSWIA ..

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #618 dnia: Październik 30, 2018, 20:31:35 »
Zaczęło się 90 proc stanu osobowego w Policji u nas w powiecie na L 4 .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #619 dnia: Październik 30, 2018, 20:40:26 »
Z tego co wiem to policjanci masowo pakuja elki do 12 listopada.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #620 dnia: Październik 30, 2018, 21:10:48 »
To samo podobno w Łodzi. Wszyscy mają dzień Świętej Lucyny Czwartej

Offline Modrzewiak998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #621 dnia: Październik 30, 2018, 21:23:17 »
Coś jest na rzeczy w Łodzi i ogólnie w województwie. Na jutro do KMP zaproszony jest Prezes mojego OSP, gdyż Policja chce, by OSP wsparło kierowanie ruchem pod cmentarzami  :wacko: :wacko: :wacko:

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #622 dnia: Październik 30, 2018, 21:40:17 »
Coś jest na rzeczy w Łodzi i ogólnie w województwie. Na jutro do KMP zaproszony jest Prezes mojego OSP, gdyż Policja chce, by OSP wsparło kierowanie ruchem pod cmentarzami  :wacko: :wacko: :wacko:
Nie ma takiej opcji , chyba że mają zrobione cywilne kursy w WORDzie - kierowanie ruchem tylko podczas akcji rat gaśn . Kręcicie sobie bat na d.....
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #623 dnia: Październik 30, 2018, 22:26:14 »
Coś jest na rzeczy w Łodzi i ogólnie w województwie. Na jutro do KMP zaproszony jest Prezes mojego OSP, gdyż Policja chce, by OSP wsparło kierowanie ruchem pod cmentarzami  :wacko: :wacko: :wacko:
Nie ma takiej opcji , chyba że mają zrobione cywilne kursy w WORDzie - kierowanie ruchem tylko podczas akcji rat gaśn . Kręcicie sobie bat na d.....

Ależ jest taka opcja :wacko:.
01.11 policja wystąpi do strażaków o przysłanie SIS w ramach "współdziałania" służb i pomocy. I OSP wyjadą pod cmentarze na polecenie SK na meldunek do pomocy "bratniej służbie" bo sobie nie dają rady.
 :rofl: :rofl:
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #624 dnia: Październik 30, 2018, 22:35:46 »
Ależ jest taka opcja :wacko:.
01.11 policja wystąpi do strażaków o przysłanie SIS w ramach "współdziałania" służb i pomocy. I OSP wyjadą pod cmentarze na polecenie SK na meldunek do pomocy "bratniej służbie" bo sobie nie dają rady.
 :rofl: :rofl:
pozdrawiam
Dysponowanie SiS do korka ulicznego?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.