Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 291544 razy)

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #575 dnia: Październik 26, 2018, 20:49:42 »
wystąpienie przewodniczącego NSZZP https://www.youtube.com/watch?v=EjhYoxliUZg&feature=youtu.be.
Najlepsze w tym wszystkim to że na forum policyjnym zadano pytanie:
Cytat:
SG,SW,SP czyli pozostali członkowie FSM. Pytanie jak Oni protestują, bo jakoś nie widać ich działań

i odpowiedź jednago z forumowiczów

Dobre pytanie - jak?
Mam wrażenie że dopięli się do protestu w ramach MSWIA wsiadając na wóz który my ciągniemy bo jakoś nie widzę ich zaangazowania w protest. Nie chcę rozróżniać formacji więc jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi i wskaże ich realne działania prócz deklaracji.

pytanie dla naszych związkowców - jak my wspomagamy protestujących, bo tu jedynie jest ankieta, a w całej Straży zupełnie nic się nie dzieje.

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #576 dnia: Październik 27, 2018, 08:13:52 »
No właśnie zupełnie NIC!!Niestety chłopaki w tym ja nie mamy czasu na zabawe bo pracujemy dodatkowo a straż nam opłaca tylko składki!

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #577 dnia: Październik 27, 2018, 08:38:52 »
No właśnie zupełnie NIC!!Niestety chłopaki w tym ja nie mamy czasu na zabawe bo pracujemy dodatkowo a straż nam opłaca tylko składki!
I w tym jest pies pogrzebany - poza czasem zmiany służbowej nie czasu na protestowanie ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #578 dnia: Październik 27, 2018, 09:35:12 »
No właśnie, czemu my nie zaostrzamy form protestu, przecież możemy choćby dołączyć do formy protestu jaką jest "poleje się krew" albo jak ktoś kiedyś zaproponował odwrócić do góry nogami napis STRAŻ na koszarówkach i nomexach,  myślę,  że  media szybko by podłapały i wszyscy by widzieli, że coś jest nie tak...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #579 dnia: Październik 27, 2018, 09:55:01 »
No właśnie, czemu my nie zaostrzamy form protestu, przecież możemy choćby dołączyć do formy protestu jaką jest "poleje się krew" albo jak ktoś kiedyś zaproponował odwrócić do góry nogami napis STRAŻ na koszarówkach i nomexach,  myślę,  że  media szybko by podłapały i wszyscy by widzieli, że coś jest nie tak...

Nie polecam takiego rozwiązania - można beknąć za "noszenie umundurowania niezgodnie z zatwierdzonymi wzorcami".
Ale np. cały podział bojowy nagle zapuszcza brody, wąsy, zarost i 30-40 chłopa chodzi non stop zarośniętym, nieogolonym (tzw. schludnym przy okazji. :rofl:) U nas jeden z biura chyba taki indywidualny protest podjął już kilka tygodni temu bo chodzi zarośnięty jak dziad :wacko:
pozdrawiam

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #580 dnia: Październik 27, 2018, 10:05:25 »
No właśnie zupełnie NIC!!Niestety chłopaki w tym ja nie mamy czasu na zabawe bo pracujemy dodatkowo a straż nam opłaca tylko składki!
Ja też pracuję po za Strażą , mam rodzinę , dzieci-byłem w Wawie na proteście, mamy wywieszone flagi i jak tylko ZK podejmie decyzję o zaostrzeniu, pierwszy przystąpię~!
Będzie trzeba jeszcze raz jechać do stolicy, pojadę - nie jestem typem "cieńkiego ch..."  klepiącego gębą,że " ZZ NIC NIE ROBIĄ!!" etc
Mam też wewnętrzną rozterkę, co do obecnej sytuacji w straży, może własnie o to chodzi, by nas skłócić, poróżnić?
Każdy ma swój rozum, ale to co napisałeś, podług mojej oceny stawia Ciebie w tym samym rzędzie .....

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #581 dnia: Październik 27, 2018, 10:06:13 »
No właśnie zupełnie NIC!!Niestety chłopaki w tym ja nie mamy czasu na zabawe bo pracujemy dodatkowo a straż nam opłaca tylko składki!
I w tym jest pies pogrzebany - poza czasem zmiany służbowej nie czasu na protestowanie ...
To na pewno, ale chyba największym problemem jest ze nie mamy pomysłu JAK :krzyk: i to chyba najważniejszy problem bo nie mamy żadnego planu co robić dalej i to od strony fizycznych działań jak i prawnej. Druga istotna sprawa to strona zwiąskowosłuzbowa, jakże głupio to brzmi ale istnieje realnie i też nam się daje we znaki zastraszając ludzi . Ja sam znam już kilka sytuacji zastraszania ludzi nie zadowolonych z reprezentowania ich przez S, przez swoich przewodniczących lub osoby popierające dzisiejszy układ sił. Niestety ale zastraszenie w naszej formacji jest dosyć duże i powszechne a wynika z tego że układ S ma dziś władze . Ciężko protestować jak od KG po dowódcę jednostki a często i niżej , wszyscy szczerza na ciebie zęby, sami często też będąc wystraszeni lub dbając o własne dupy. Zwróćcie uwagę jakie emocje wywołała ta zabawa w nic nie znaczącą ankietę u co niektórych osób .

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #582 dnia: Październik 27, 2018, 14:57:14 »
Cytuj
To na pewno, ale chyba największym problemem jest ze nie mamy pomysłu JAK
1) Możemy nie przychodzić na służby jak są braki w chwili gdy mamy wolny dzień
2) W czasie dyżurów domowych nie odbierać telefonów (bo nikt nie posiada służbowego) a ponadto jak już by dali ten służbowy to nie pędzić na służbę jak głupi tylko poinformować że możemy się wstawić za np 8 godzin.
3) zaprzestać robić najprostsze prace np. wymiana głupiej żarówki w samochodzie
4) nie brać udziału w uroczystościach np. z okazji 11 listopada (mowa o osobach które nie są na służbach)
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #583 dnia: Październik 27, 2018, 15:04:18 »
1) Możemy nie przychodzić na służby jak są braki w chwili gdy mamy wolny dzień
2) W czasie dyżurów domowych nie odbierać telefonów (bo nikt nie posiada służbowego) a ponadto jak już by dali ten służbowy to nie pędzić na służbę jak głupi tylko poinformować że możemy się wstawić za np 8 godzin.
3) zaprzestać robić najprostsze prace np. wymiana głupiej żarówki w samochodzie
4) nie brać udziału w uroczystościach np. z okazji 11 listopada (mowa o osobach które nie są na służbach)
Po kolei:
1) od nagany po wydalenie ze służby... to rozkaz dzienny decyduje kiedy masz przyjść na służbę.
2) od nagany po wydalenie ze służby... to twój obowiązek utrzymywać łączność z PSP: "w czasie dyżuru domowego strażak pozostaje w stałej łączności z kierownikiem jednostki organizacyjnej"
3) jedyny akceptowalny postulat.
4) jak w punkcie 1 i 2 gdyż chyba każdy ma w swoim zakresie wykonywania innych poleceń przełożonych a reprezentowanie formacji podczas świąt narodowych jak byś na to nie patrzył jest zgodne z etosem służby, wszelkimi przepisami i zasadami etyki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #584 dnia: Październik 27, 2018, 15:08:21 »
Cytuj
1) od nagany po wydalenie ze służby... to rozkaz dzienny decyduje kiedy masz przyjść na służbę.
2) od nagany po wydalenie ze służby... to twój obowiązek utrzymywać łączność z PSP: "w czasie dyżuru domowego strażak pozostaje w stałej łączności z kierownikiem jednostki organizacyjnej"
3) jedyny akceptowalny postulat.
4) jak w punkcie 1 i 2 gdyż chyba każdy ma w swoim zakresie wykonywania innych poleceń przełożonych a reprezentowanie formacji podczas świąt narodowych jak byś na to nie patrzył jest zgodne z etosem służby, wszelkimi przepisami i zasadami etyki.

1) pokaż mi gdzie to zapisane bo mi się wydaje że grafik miesięczy
2) łączność tak - ale nikt nie ma obowiązku posiadania telefonu osobistego, a tym bardziej czekania w miejscu zamieszkania na kontakt
3) ok
4) jak w pkt 1
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #585 dnia: Październik 27, 2018, 15:29:59 »
1) pokaż mi gdzie to zapisane bo mi się wydaje że grafik miesięczy
2) łączność tak - ale nikt nie ma obowiązku posiadania telefonu osobistego, a tym bardziej czekania w miejscu zamieszkania na kontakt
3) ok
4) jak w pkt 1
1) polecenie wydane na piśmie... Mówi ci to coś? A jak masz wątpliwości art. 13 ustawy o PSP "zadania koemndata powiatowego"
2) jak byś mi tak powiedział jako przełożonemu to byś się kontaktował ze SK co dwie godziny przez całą dobę a z uwagi że nie chcesz korzystać z telefonu dostał byś radiostację przenośną i miał ją cały czas włączoną... I kto komu życie utrudni?  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
4) jak w pkt. 1
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #586 dnia: Październik 27, 2018, 15:33:55 »
Z tą żarówką w samochodzie to też uwaga.Bo jeśli będzie jechał związkowiec z S to nagana lub wydalenie ze służby. Jeśli by to zależało od Eginoxa to strażak by biegł przed samochodem z latarką. 
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 15:47:48 wysłana przez MYCIK »

Offline kingkong

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #587 dnia: Październik 27, 2018, 15:47:36 »
Witam
Czy może ktoś przypomnieć jakie podwyżki dostaliśmy za kadencji PO, a jakie za PIS.
I je porównać.
pozdrawiam

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #588 dnia: Październik 27, 2018, 15:49:46 »
Cytuj
1) polecenie wydane na piśmie... Mówi ci to coś? A jak masz wątpliwości art. 13 ustawy o PSP "zadania koemndata powiatowego"
2) jak byś mi tak powiedział jako przełożonemu to byś się kontaktował ze SK co dwie godziny przez całą dobę a z uwagi że nie chcesz korzystać z telefonu dostał byś radiostację przenośną i miał ją cały czas włączoną... I kto komu życie utrudni?     
4) jak w pkt. 1

1) no niewiele mi mówi bo jakoś nie jest tam napisane że komendant czy kto ktolwiek może wydawać ci polecenia w czasie gdy masz wolne
2) dostał radiostację - śmieszny jesteś bo one nie zawsze mają zasięg np między warszawą a grójcem :)  :zamknij: mógłbym się kontaktować jak byś mi zapłacił za te godziny bo to już chyba jak w pracy
4) dalej jak w 1

Tłumacz mi dalej może kiedyś Ci się uda
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #589 dnia: Październik 27, 2018, 15:50:39 »
Cytuj
Witam
Czy może ktoś przypomnieć jakie podwyżki dostaliśmy za kadencji PO, a jakie za PIS.
I je porównać.
pozdrawiam
były tak małe że nie ma o czym opowiadać:)
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #590 dnia: Październik 27, 2018, 16:04:06 »
Z tą żarówką w samochodzie to też uwaga.Bo jeśli będzie jechał związkowiec z S to nagana lub wydalenie ze służby. Jeśli by to zależało od Eginoxa to strażak by biegł przed samochodem z latarką.
Taki jak ty na pewno!
1) no niewiele mi mówi bo jakoś nie jest tam napisane że komendant czy kto ktolwiek może wydawać ci polecenia w czasie gdy masz wolne
2) dostał radiostację - śmieszny jesteś bo one nie zawsze mają zasięg np między warszawą a grójcem :)  :zamknij: mógłbym się kontaktować jak byś mi zapłacił za te godziny bo to już chyba jak w pracy
4) dalej jak w 1
Sprawdź punkt 1 i 4 odmawiając realizacji... Zobaczysz, że mam rację twoje wolne wskazuje twój przełożony... Niestety taki urok służby... Tak samo jak może ci przerwać urlop.... Przenieść nie pytając cię o zgodę na 8 godzin albo nawet oddelegować do KG (to może tylko KG)  :rofl: :rofl: :rofl:
Co do dyżurów domowych to ty masz obowiązek być w stałym kontakcie… Wiec jeśli nie będziesz stanowi to podstawę do ukarania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #591 dnia: Październik 27, 2018, 16:14:28 »
Cytuj
Sprawdź punkt 1 i 4 odmawiając realizacj
Wklej je żeby wszyscy widzieli

Cytuj
Co do dyżurów domowych to ty masz obowiązek być w stałym kontakcie… Wiec jeśli nie będziesz stanowi to podstawę do ukarania.
W kontakcie tak i nic więcej. Ale jak nie masz telefonu to jak się skontaktują?
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 27, 2018, 16:47:54 »
Eqinox, mam wrażenie, że źle zrozumiałeś pkt 1 Connaissance.
Ja go rozumiem w ten sposób, że jest rozkaz dzienny sporządzony na podstawie harmonogramu miesięcznego i potrzeb służby (nieobecności wynikłe już po zatwierdzeniu harmonogramu miesięcznego). I masz sytuację, że np. zastęp 5 osób jedzie na ćwiczenia, albo się trafia jakaś większa akcja. Dyżur ma np 3 lub 4 osoby (mała jednostka), które są ściągane na uzupełnienie stanu zmiany. Ale trzeba ściągnąć jeszcze np 1 osobę i wtedy gość, który wg rozkazu dziennego nie jest na d.d. (ma tzw wolną służbę) nie odbiera telefonu. Albo lepiej, każdy do którego dodzwoniło się SK mówi, że chętnie by przyjechał, ale nie może bo jest po piwie i nie może prowadzić samochodu. A nawet jakby go ktoś podwiózł, to nie może pełnić służby pod wpływem.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 27, 2018, 16:56:29 »
Scyzoryk

W pkt 1 dokładnie mi o to chodziło, a takie sytuacje są normą w naszej formacji.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 27, 2018, 17:03:34 »
Zrozumiał nie zrozumiał nie ważne,  ważne jak zareagował na jakąkolwiek próbę oporu i protestu. Ja wasz przełożony i przewodniczący związku zniszcze was będę karał i wywalał.
Daje do myślenia zwłaszcza  dla szeregowych zwiazkowcow z S.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 17:07:11 wysłana przez rincon »

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 27, 2018, 17:32:37 »
Cytuj
Zrozumiał nie zrozumiał nie ważne,  ważne jak zareagował na jakąkolwiek próbę oporu i protestu. Ja wasz przełożony i przewodniczący związku zniszcze was będę karał i wywalał.
Daje do myślenia zwłaszcza  dla szeregowych zwiazkowcow z S.

Tu przyznaje rację. Próba wmówienia że nie masz racji zamiast spróbować coś sensownego z tego wyciągnąć.
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 27, 2018, 17:47:17 »
Nie no komedia,ja mam z tymi debilami utrzymawc kontakt,na kant h... moga mi naskoczyc!Idziesz do białego i wypisuje.A co moze wziasc ten fantastyczny dodatek ,niech bierze moge im wyplacic za połroku z gory!!!

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 27, 2018, 19:09:39 »
A tak jeszcze z innej beczki skoro ten temat wylazł.
  "w czasie dyżuru domowego strażak pozostaje w stałej łączności z kierownikiem jednostki organizacyjnej"
W jakiej łączności ? Telegraficznej, listownej, sms owej ( pager ), telefonicznej , radiowej , poprzez łącznika a moze tylko emocjonalnej ^_^ ? A teraz drugie pytanie już po wybraniu sposobu komunikowania się, ustalmy jakimi urządzeniami i na jakiej zasadzie ma je dyżurujący posiadać , bo nie przypominam sobie żeby w zakresie obowiązków było posiadanie prywatnego telefonu i samochodu, milo by było ustalić też czas na dotarcie do wskazanego przez pracodawce miejsca, bo w innym przypadku można być zawsze spóźnionym.
sorry za off
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2018, 19:14:02 wysłana przez rincon »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 27, 2018, 19:33:58 »
A tak jeszcze z innej beczki skoro ten temat wylazł.
  "w czasie dyżuru domowego strażak pozostaje w stałej łączności z kierownikiem jednostki organizacyjnej"
W jakiej łączności ? Telegraficznej, listownej, sms owej ( pager ), telefonicznej , radiowej , poprzez łącznika a moze tylko emocjonalnej ^_^ ? A teraz drugie pytanie już po wybraniu sposobu komunikowania się, ustalmy jakimi urządzeniami i na jakiej zasadzie ma je dyżurujący posiadać , bo nie przypominam sobie żeby w zakresie obowiązków było posiadanie prywatnego telefonu i samochodu, milo by było ustalić też czas na dotarcie do wskazanego przez pracodawce miejsca, bo w innym przypadku można być zawsze spóźnionym.
sorry za off
sprawdź w regulaminie organizacyjnym Twojej komendy!
Przecież podpisujecie zapoznanie, więc warto czytać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 27, 2018, 20:21:53 »
A tak jeszcze z innej beczki skoro ten temat wylazł.
  "w czasie dyżuru domowego strażak pozostaje w stałej łączności z kierownikiem jednostki organizacyjnej"
W jakiej łączności ? Telegraficznej, listownej, sms owej ( pager ), telefonicznej , radiowej , poprzez łącznika a moze tylko emocjonalnej ^_^ ? A teraz drugie pytanie już po wybraniu sposobu komunikowania się, ustalmy jakimi urządzeniami i na jakiej zasadzie ma je dyżurujący posiadać , bo nie przypominam sobie żeby w zakresie obowiązków było posiadanie prywatnego telefonu i samochodu, milo by było ustalić też czas na dotarcie do wskazanego przez pracodawce miejsca, bo w innym przypadku można być zawsze spóźnionym.
sorry za off
Po raz kolejny powtórzę: strażak (grupa strażaków), który będzie miał inne podejście od pełnienia dyżuru domowego od większości strażaków w danej jednostce np. oficjalnie poinformuje swojego (zakładamy, że złośliwie) 01 że nie ma telefonu, nie ma możliwości zapewnienia stałej łączności będąc na dyżurze domowym i oczekuje np. na przyjazd po niego Sop z kierowcą naraża się (oczywiście długa droga do tego) na obniżenie dodatku służbowego na podstawie przepisu: "Strażakowi przyznaje się, ustalany kwotowo, dodatek służbowy w wysokości do 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. Warunkami przyznawania i okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu i zmianie wysokości dodatku służbowego są:
1) dyspozycyjność związana z zajmowanym stanowiskiem i odpowiedzialność za podejmowane decyzje służbowe oraz stopień zdyscyplinowania przy realizacji zadań służbowych,
.
pozdrawiam