Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 291631 razy)

zyraf

  • Gość
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:50:30 »
to w ogóle jest jakiś protest?
Pierwsze słyszę.

U mnie nic się nie dzieje nawet tematu przy kawie nie ma no może po za tym, że coraz więcej osób liczy kasę czy opłaca się im płacić składkę na ZZ solidarność bo paczkę na święta dla dziecka samemu można zrobić za mniejsze pieniądze.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:35:34 »
to w ogóle jest jakiś protest?
Pierwsze słyszę.

U mnie nic się nie dzieje nawet tematu przy kawie nie ma no może po za tym, że coraz więcej osób liczy kasę czy opłaca się im płacić składkę na ZZ solidarność bo paczkę na święta dla dziecka samemu można zrobić za mniejsze pieniądze.

U mnie to samo - coraz częściej słychać, że to co się dzieje (a może nie dzieje), to są kpiny. Z tego co widzę, to wystarczy, że jedna osoba zrezygnuje, a pociągnie za sobą sznur ludzi, którzy zrobią to samo. Bulwersacja wzrasta :zamknij:
:straz:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 05, 2018, 13:53:10 »
Dokładnie niewiele trzeba by lawina ruszyła z wypisywaniem się ze ZZ  :kwit:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 05, 2018, 13:57:00 »
Dokładnie niewiele trzeba by lawina ruszyła z wypisywaniem się ze ZZ  :kwit:
i w ten sposób,cel zostanie osiągnięty!

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:02:19 »
Dokładnie niewiele trzeba by lawina ruszyła z wypisywaniem się ze ZZ  :kwit:
i w ten sposób,cel zostanie osiągnięty!

Tylko należy sobie zadać pytanie - czy w niniejszym proteście chodzi o to by największy Związek się rozpadł?  Raczej nie (?) :milcz:
:straz:

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:08:14 »
Dokładnie niewiele trzeba by lawina ruszyła z wypisywaniem się ze ZZ  :kwit:
i w ten sposób,cel zostanie osiągnięty!

Tylko należy sobie zadać pytanie - czy w niniejszym proteście chodzi o to by największy Związek się rozpadł?  Raczej nie (?) :milcz:
:straz:

Trzeba odpowiedzieć na pytanie-
JEST PROTEST ?  W jakiej formie? Kto przystępuje?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:34:30 »
Niby tak ale brak jakiejkolwiek reakcji, to trochę taki syndrom sztokholmski

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:43:06 »
Przecież strażacy z S dostali komunikat że jeśli chcą być chronieni prawnie to mogą popierać tylko postulat podwyżki dla budżetówki. Postulaty mundurowe ich nie interesują.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 05, 2018, 14:53:37 »
Przecież strażacy z S dostali komunikat że jeśli chcą być chronieni prawnie to mogą popierać tylko postulat podwyżki dla budżetówki. Postulaty mundurowe ich nie interesują.
Bzdura!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:14:18 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:26:35 »
Ale jak to, że ludzie chcą, że oczekują, że są gotowi, przecież to tylko garstka krzykaczy na forum.  Takie info o nastrojach zupełnie nie odzwierciedla oczekiwań dołów, my tu na dole jesteśmy szczęśliwi mamy wszystko co nam potrzeba a nawet troszeczkę więcej, niż oczekujemy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 05, 2018, 15:43:26 »
https://www.facebook.com/mpspnszzsolidarnosc/posts/1774732439307852?__tn__=K-R
Wystarczy to przeczytać.
Bzdura bo ochrona prawa przysługuje z mocy ustawy o ZZ... proponuję siez zapoznać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:54:25 »
Eqniox czy solidarność robi coś dla strażaków ?

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:36:24 »
to w ogóle jest jakiś protest?
Pierwsze słyszę.

U mnie nic się nie dzieje nawet tematu przy kawie nie ma no może po za tym, że coraz więcej osób liczy kasę czy opłaca się im płacić składkę na ZZ solidarność bo paczkę na święta dla dziecka samemu można zrobić za mniejsze pieniądze.

Spokojnie, wszystko pod kontrolą :) na Podlasiu protest w PSP wkroczył w drugi etap, posypały się anonimy i donosy :wacko:

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:59:52 »
Eqniox czy solidarność robi coś dla strażaków ?
Pytanie nie do mnie ale podpowiem co robi na przykładzie mojego województwa tj. obiecała wszystkim nowo przyjętym aspirantki, oficerki i wyższe stanowiska służbowe. I tak tez się dzieje że do szkoły i awansują tylko osoby ze słusznego związku. Nie patrzy się nawet na to ile kto ma lat służby. Takiej patologi jeszcze nie było jak pracuję kilkanaście lat.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:08:33 »
Eqniox czy solidarność robi coś dla strażaków ?
Pytanie nie do mnie ale podpowiem co robi na przykładzie mojego województwa tj. obiecała wszystkim nowo przyjętym aspirantki, oficerki i wyższe stanowiska służbowe. I tak tez się dzieje że do szkoły i awansują tylko osoby ze słusznego związku. Nie patrzy się nawet na to ile kto ma lat służby. Takiej patologi jeszcze nie było jak pracuję kilkanaście lat.

O co Ci chodzi ? Przecież od tego jest związek , żeby pomagać swoim strażakom . Zapisz się do S i też będziesz w tym gronie a nie zazdrościsz  :rofl:

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:23:08 »
Eqniox czy solidarność robi coś dla strażaków ?
Pytanie nie do mnie ale podpowiem co robi na przykładzie mojego województwa tj. obiecała wszystkim nowo przyjętym aspirantki, oficerki i wyższe stanowiska służbowe. I tak tez się dzieje że do szkoły i awansują tylko osoby ze słusznego związku. Nie patrzy się nawet na to ile kto ma lat służby. Takiej patologi jeszcze nie było jak pracuję kilkanaście lat.

O co Ci chodzi ? Przecież od tego jest związek , żeby pomagać swoim strażakom . Zapisz się do S i też będziesz w tym gronie a nie zazdrościsz  :rofl:
Nie mam czego zazdrościć. Wolę być strażakiem który ma honor i któremu inny młodszy strażak powie na ulicy dzień dobry. 
Związek owszem jest od tego aby pomagać strażakom, ale nie od tego aby dzielić stołki na szkołę i awansować na wyższe stanowiska w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:38:19 »

Nie mam czego zazdrościć. Wolę być strażakiem który ma honor i któremu inny młodszy strażak powie na ulicy dzień dobry. 
Związek owszem jest od tego aby pomagać strażakom, ale nie od tego aby dzielić stołki na szkołę i awansować na wyższe stanowiska w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Twój wybór szanuje  , u nas jest tak że jakiś czas był inny związek powiedzmy F . To z pod jego skrzydeł szli na szkoły awansowali , nie zauważyłem żeby któryś z wtedy awansowanych miał z tego powodu wyrzuty sumienia  .  Pozdrawiam .

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 05, 2018, 22:49:20 »
Eqniox czy solidarność robi coś dla strażaków ?
Co zrobił dla strażaków Florian i PP? No dobra podjął protest... Oki i co?
A no i nic...
Solidarność (no może nie cała bo w to nieangażujące się województwa to: Mazowsze, Śląsk, Podlasie, Warmia, Zachodnie Pomorze, Lubuskie i Opolskie) ukończyły prace nad przepisem kwalifikacyjnym... 13 sierpnia trafił do MSWiA i nikt w tym udziału nie miał tylko "S"... Chociaż formalnie nawet "S" tam nie było ale ciężko wytypować strażaków aby nie byli członkami "s" ponieważ w tym momencie co 3 strażak to członek "s".
Solidarność jako jedyna spotyka się w sprawie podwyżki 2019... I jako jedyna zna podstawowe założenia... Co wiedzą protestujący?
No a teraz co uzyskały inne "ZZ"? Poza tym że nagle się okazało że jeden z przewodniczących ZZ pożarników to były funkcjonariusz SB przez 4 lata i strsznie go boli deubekizacja (taka plotkę dostałem i prosili aby sprawdzić własnoręcznie na stronie https://inwentarz.ipn.gov.pl/  wpisując nazwisko )...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 22:52:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 06, 2018, 00:01:47 »
Bla, bla ,bla. EGINOX Komendant powołał zespół i oficjalnie nie powołał żadnych związkowców tylko '"samych fachowców"a,że ze słusznej opcji która go popiera to pytanie do niego. Nie neguję ma do tego prawo. Przypisujesz sobie takim jak ty sukces  a to tylko mieszanie w g-ju. W innych związkach też są fachowcy. Dotyczy to również późniejszych przedstawicieli w zespole mundurowym-- też już nie było przedstawicieli Central.. Piszesz te swoje p- doły podlizując się tym ,którzy siedzą cicho  i nic nie robią dla ogółu strażaków tylko dla swoich. Ta pozoracja kiedyś się skończy i wyjdą prawdziwe fakty a kaska  się kończy. Patrząc co piszesz to chyba sam uwierzyłeś w te brednie bo co jakiś czas się powtarzasz. Solidarność strażacka kiedyś była biała i wiedziała o dołach i je wspierała. Teraz doły to mięso armatnie potrzebne tylko do powiększenia posiadania delegatów  twojej opcji. Teraz Wasz kolor to żółty czyli  myślicie tylko o sobie. Myślę ,że S-ka  w końcu się obudzi i da odpór takim ludziom  jak ty,którzy sieją nieprawdę i propagandę sukcesu. Myśmy to już przerabiali i wystarczy . Pytek

Offline JulianAssange

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 06, 2018, 09:22:00 »
Protest pt. Dla wszystkich zabrakło stołków czas zacząć

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 06, 2018, 10:03:52 »
W jednej z JRG , Dowódca informuje, że remonty czas zacząć, każda zmiana bedzie miała wyznaczony front robót.
napiszmy pan Janek cicho oznajmia, że słyszał o proteście, niby wstrzymane prace etc...
Dowódca łapie oddech, przy wszystkich wybiera nr telf i dzwoni, zadaje proste pytanie, Panie przewodniczący "S" ,od strażaków dowiaduje się o prowadzonym w naszej JRG proteście, proszę o wyjaśnienie??
Po skończonej krótkiej wymianie zdań
Panowie NIE MA ŻADNEGO PROTESTU, jest TYLKO poparcie dla protestujących-przystępujemy do planu działań.
Pozwolił sobie przy tym na mały żarcik, że też jest za podwyżkami, ale na nie trzeba zapracować.
pozdrawiam


Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 06, 2018, 10:54:17 »
Właśnie opisałeś sytuacje z którą spotykają się strażacy w całej Polsce. Tylko teraz spojrzenie z innej strony niż protest. W której innej służbie w Polsce, funkcjonariusze po wykonaniu zadań służbowych, zakasuja rękawy zakładają zwinieta gazetę na głowę i pędzel w dłoń?  Dlaczego przy rozpisanym planie dnia w jednostce gdzie mam tylko godzinę odpoczynku w dobrym wietrze ( gdy dowódca sobie czegoś nie wymyśli bo może)  musze jeszcze znaleźć czas na położenie gipsow itd?  Wiecie co czasem czuje się w tej straży jak murzyn i frajer do roboty. Przychodzi dowódca ( kierownik robót)  i każe robić bo trzeba sobie zasłużyć.. I nie mówię tylko o pracach remontowych ale to samo jest z utrzymaniem terenów zielonych łącznie z oczkiem wodnym ( marzenie 01),  sprzątaniem samochodów po ludziach z biur ( a naprawdę różny stan aut zostaje przecież murzyny sprzatna).. Ech myślałem ze będę szanowanym funkcjonariuszem ( przez społeczeństwo może i jestem)  ale w jrg czuje się jak robol ze wschodu..

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 06, 2018, 11:15:24 »
W jednej z JRG , Dowódca informuje, że remonty czas zacząć, każda zmiana bedzie miała wyznaczony front robót.
napiszmy pan Janek cicho oznajmia, że słyszał o proteście, niby wstrzymane prace etc...
Dowódca łapie oddech, przy wszystkich wybiera nr telf i dzwoni, zadaje proste pytanie, Panie przewodniczący "S" ,od strażaków dowiaduje się o prowadzonym w naszej JRG proteście, proszę o wyjaśnienie??
Po skończonej krótkiej wymianie zdań
Panowie NIE MA ŻADNEGO PROTESTU, jest TYLKO poparcie dla protestujących-przystępujemy do planu działań.
Pozwolił sobie przy tym na mały żarcik, że też jest za podwyżkami, ale na nie trzeba zapracować.
pozdrawiam

Widać dobry dowódca, nie za bardzo czytaty i pisaty, bo tak to wiedziałby które zwiazki protestują :)))) Beton długo się utrzymuje :))))