Autor Wątek: Protest służb mundurowych 2018  (Przeczytany 291622 razy)

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 21, 2018, 14:14:08 »
Protest niby trwa już trochę czasu. Ze straży teoretycznie uczestniczą w nim Pracownicy Pożarnictwa i Florian. Mam więc pytanie, w których województwach on trwa bo wiem, że nie wszędzie weszły jakiekolwiek formy prostestu strazaków?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 21, 2018, 18:20:34 »
Protest niby trwa już trochę czasu. Ze straży teoretycznie uczestniczą w nim Pracownicy Pożarnictwa i Florian. Mam więc pytanie, w których województwach on trwa bo wiem, że nie wszędzie weszły jakiekolwiek formy prostestu strazaków?

Dokładnie policzmy się. Kto i gdzie protestuje, tak realnie.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:07:29 »
Oto gdzie nas mają i nasz protest. https://warszawa.onet.pl/warszawa-premier-nie-spotkal-sie-z-mundurowymi-bedzie-demonstracja/bt6ps4q
Tylko L4, krew, zasypanie ministra, premiera pytaniami, listami, mailami i może przesyłkami majtek z akcji strażaków - nie poczują jak pachnie dym zmieszany z potem strażaka.
Wysłać - nie pękać.
Co do apolityczności to jest to martwy przepis w ustawie i nigdy jej nie było, a polityka w PSP zawsze zaczyna się od 01.
Dlatego w ramach protestu proponuję głosować w wyborach na kogo chcecie,  byleby przeciw obecnej władzy, choć poprzednia nie była lepsza  -  kurde, ale wybór
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 23:01:59 wysłana przez Florek-112 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 28, 2018, 22:50:25 »
Oto gdzie nas mają i nasz protest. https://warszawa.onet.pl/warszawa-premier-nie-spotkal-sie-z-mundurowymi-bedzie-demonstracja/bt6ps4q
Tylko L4, krew, zasypanie ministra, premiera pytaniami, listami, mailami i może przesyłkami majtek z akcji strażaków - nie poczują jak pachnie dym zmieszany z potem strażaka.
Wysłać - nie pękać.
Co do apolityczności to nigdy jej nie było, a zawsze zaczyna się od 01. Jest to martwy przepis w ustawie.
Dlatego w ramach protestu proponuję głosować w wyborach na kogo chcecie,  byleby przeciw obecnej władzy.

ale Ty jesteś naiwny. Nie spotkał się i b. dobrze zrobił.
Też byś tak zrobił na jego miejscu gdybyś miał "ultimatum": "Szefowie związków działający w służbach mundurowych i prowadzących protest chcą wprosić się do premiera." Jak ktoś z kim się nie umawiałem chce wejść do mnie do domu i przy tym nalega abym go wpuścił, to pierwszą rzeczą którą rozważam jest wygonienie takiego intruza za ogrodzenie.
pozdrawiam
 


Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 28, 2018, 23:16:18 »
 To ty cyt. "ale Ty jesteś naiwny człowieku."
- Nikt bez zapowiedzi nie idzie na rozmowy do premiera.
- 3 lata temu obiecali zmiany tego co chcemy i... żaden z postulatów nie zostań spełniony. Po prostu  powiedziano nam to co chcieliśmy usłyszeć i...
- od marca toczą się rozmowy w sprawie tych samych obietnic zawartych teraz w naszych postulatach.
- dochodzi do akcji protestacyjnej.
 -wychodzi pracownik ( bo politykom władzy zabroniono być oficjalnie przeciw) i zaprasza do Centrum Dialogu.... no comments.
Obudź się Łamistrajku ?
Poza tym jak jesteśmy intruzami to po co prosił o rozstawienie barierek,  ochronę itp. A niech tak dalej robią to sami się wygonimy w ramach protestu (L4, krew,  na żądanie i na emkę).
To ostanie już niedługo przy takim podejściu do naszej służby.
Generalnie jesteśmy wykorzystywani. Jak sobie podsumujesz jaką pensję i benefity (pakiet zdrowotny, językowy,  fitnes stołówka, firmowe telefony,  komputery,  samochody, imprezy wczasy etc.) mają cywile o dużych kwalifikacjach (jak strażacy- obsługa tego i owego) to nasze uposażenie jest gorzej jak żenujące.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 23:43:02 wysłana przez Florek-112 »

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 29, 2018, 11:31:12 »
100% racji Florek-112. Porównując moje zarobki do zarobków kumpli pracujących w "cywilnych" firmach od pewnego czasu mam chęć rzucić służbę i iść na emę. Kumple po pracy maja czas na siatkówkę, piwko, siłownię, firmy organizują im wyjazdy integracyjne... A ja po służbie tyram jako kierowca, a czas pracy zależy od potrzeb pracodawcy. Poza tym musze kombinować w sytuacji zatrzymania w służbie: lasy, podtopienia i inne: według dowódcy jestem na każdy gwizdek, bo służę i mam dodatek. A bez dorabiania nie utrzymam dwóch córek na studiach i syna w gimnazjum. Ze żona pracuje - tak, ale i tak nie starcza. Jaka więc przyszłość w PSP?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 29, 2018, 17:09:21 »
Generalnie w takiej sytuacji polecam odejście. Po co dalej wyrywać sobie rękawy w straży skoro w sektorze prywatnym kraina mlekiem i miodem płynąca. Ema jak nic.

Offline KaRoX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 29, 2018, 22:16:10 »
100% racji Florek-112. Porównując moje zarobki do zarobków kumpli pracujących w "cywilnych" firmach od pewnego czasu mam chęć rzucić służbę i iść na emę. Kumple po pracy maja czas na siatkówkę, piwko, siłownię, firmy organizują im wyjazdy integracyjne... A ja po służbie tyram jako kierowca, a czas pracy zależy od potrzeb pracodawcy. Poza tym musze kombinować w sytuacji zatrzymania w służbie: lasy, podtopienia i inne: według dowódcy jestem na każdy gwizdek, bo służę i mam dodatek. A bez dorabiania nie utrzymam dwóch córek na studiach i syna w gimnazjum. Ze żona pracuje - tak, ale i tak nie starcza. Jaka więc przyszłość w PSP?
niestety wydaje mi się, że bardzo dużo strażaków wiedzie takie "życie"
mam nadzieję, że palą się ze wstydu osoby zarządzające formacją - a może czas na zmiany ?
dlaczego osoby, które "rządzą" i reprezentują kogoś, nie chcą dla wszystkich jak najlepiej,
dlaczego komendanci nie żebrzą o podwyżki ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 29, 2018, 22:31:45 »

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 29, 2018, 22:32:12 »
Generalnie w takiej sytuacji polecam odejście. Po co dalej wyrywać sobie rękawy w straży skoro w sektorze prywatnym kraina mlekiem i miodem płynąca. Ema jak nic.

Jak sobie w PSP dajesz radę to w prywatnej uczciwej firmie na pewno też dasz radę (już sobie wielu dorabia i daje radę), więc nie ma czym straszyć.
A jak potrafisz dorobić służąc w PSP to znaczy, że jesteś bystry i bez problemu ogarniesz prywatne fuchy.
Poza tym są też samorządowe, rządowe instytucje,gdzie też lepiej płacą, za mniej odpowiedzialną robotę.
Na prawdę nie ma się czego obawiać, szczególnie jak się ma emkę.

Jeśli protest niczego nie da Panowie władcy PSP to piszę Wam, a szczególnie 01,  że na wiosnę ludzie zaprotestują odchodząc na emki. Wówczas ten system wyzysku padnie tylu będzie chętnych do odejścia, a młodzi są inni i do służby za 2 tys. i z taką odpowiedzialnością nie będą się garnąć. Pozostanie jedynie znikomy dopływ ludzi ze szkół PSP.


 

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 29, 2018, 23:01:18 »
Oj Florek-112, oj.
Jak jesteś już starszym strażakiem służbą to nie wciskaj takich tekstów o odejściach na emkę na wiosnę, jak jesteś młody to nie masz pojęcia o czym mówisz. Odejścia ? Zmasowane jako protest ? Ubawiłeś mnie na wieczór swoimi wywodami.
Straż padnie ? No chyba jaja sobie robisz. Przyjmijmy, że odejdzie 20 procent z PB na emkę (bo nikt się nie odważy odejść z pośród tych co mają teraz np. 3-10 lat służby i nic nie odstaną). No i co z tego. System się zawali ? Pobożne życzenia mniejszości niezadowolonej lub "zmęczonej naszym trudnym bez żadnych przywilejów fachem". Przez wiele lat służby i wiele rządów różnych koalicji widziałem tak "zmasowane odejścia" z przyczyn socjalnych że strach mówić w proteście przeciwko rządom lewicy, prawicy, liberałom, klechom, LGBT i dodaj sobie kogo chcesz.   
pozdrawiam
ps.
przeprowadź sondaż u siebie w jogurcie wśród deklarujących emkę na początku 2019 roku zwłaszcza tych bez pełnej. Zadaj im pytanie: czy odejdą również wtedy jak będą wiedzieli, że wasz 01 nie da im żadnej podwyżki służbowego dodatku i żadnego motywacyjnego i odejdą z golasa. Oczywiście wiesz, że aby wasz 01 miał "smycz w temacie" i nie mógł dawać żadnej podwyżki na odejście nie trzeba ani jednego oficjalnego pisma z KG czy KW. Wystarczy jedna odprawa służbowa w tym temacie i będzie prawie jak w policji.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:33:48 »
Z tego co piszesz peterek to każdy z nas jest na smyczy swojego 01 i żadna próba wywalczenia czegokolwiek dla siebie nie ma sensu. Czy dobrze Cie zrozumiałem?

Od dawna mi powtarzano, że na moje miejsce w PSP czeka 10 kandydatów, że jak będe grzeczny to to i owo, że .... Te czasy peterek już minęły: zarobkami jesteśmy w tyle nie tylko do służb mundurowych ale i do śterniej z przemysłu, gdzie ostatnio wzrost był prawie 7% rok do roku (dane GUS). Do naboru staje coraz mniej kandydatów, do szkół PSP coraz mniej kandydatów (popytaj: w tym roku zgłosiło się do aspirantek połowę mniej niż w 2017).

Dawniej na PB niewielu miało wyższe wykształcenie - teraz zaczyna być to normą. I zwróć uwagę, że nie są to kierunki studiów typu zarządzanie, politologia, wychowanie przedszkolne skończoe na uczelniach typu filia filii prywatnej szkoły wyższej - jak nierzadko komendanci (nawet niektórzy wojewódzcy), lecz nasi koledzyz PB pokończyli studia techniczne - znam gościa po budownictwie lądowym (mgr inż.) na poważnej polibudzie, który poza służbą projektuje. A - niestety - nasi komendanci zatrzymali się mentalnie lata temu i myślą że PB też się zatrzymał.

Uwierz mi peterek - wielu z nas poradzi sobie w "cywilu". Wielu czeka tylko, aby odsłużyć 20 lat, troche % z wyjazdów i "żegnam Was, już wiem, nie załatwię wszystkich moich spraw, idę sam, właśnie tam gdzie czekają mnie". i dalej za perfektem: "PROZA ŻYCIA TO PRZYJAŹNI KAT".

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 30, 2018, 08:57:40 »

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 30, 2018, 14:41:52 »
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 30, 2018, 15:07:00 »
https://www.salon24.pl/u/szmarowski/891428,federacja-zawodowych-zdrajcow-sluzb-mundurowych. Dość ostre spojrzenie na temat.
Artykuł bomba a cytat z "Psów" najlepszy "Bień! Jeszcze tu kurwa wrócimy! Z Olem!"
Druga strona nie gorsza, nareszcie ktoś napisał ile dostaje się za RDS :D Nie ma to jak 1,500 zł za samo siedzenie... Ciekawe kto od nas tam siedzi :D
"Harmonogram prac RDS jest już ustalony na wiele miesięcy do przodu i nie ma tam ani słówka o postulatach protestujących funkcjonariuszy."
Cały zestaw artykułów o FZZSM i przewodniczącym z SG:
https://www.salon24.pl/u/szmarowski/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2018, 15:36:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 30, 2018, 16:44:41 »
Jednak metody te same. Wcześniej był Pan z S ze swoim psem i jego złotą miską. Rządy się zmieniają lecz metody nie.Przykro że doradcami są związkowcy.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 30, 2018, 20:23:44 »
kolego Blacha:
  Nie do końca właściwe zinterpretowałeś moją wypowiedź. Chodzi o to, że w przypadku scenariusza "gwałtownych zaplanowanych odejść" - o propozycji takiego kroku czytam na forum - wielu strażaków mających powyżej 15 lat służby na emkę (np. napisane raporty na maj 2019r) strona służbowa odpowie prawdopodobnie "adekwatnie do zagrożenia" czyli: 3 miesięczny maksymalny okres wypowiedzenia i odejście bez jakichkolwiek podwyżek. Wiesz ilu emerytów u mnie w ostatnich latach uzależniało odejście na niepełną emkę od właśnie otrzymania tzw. prawie maksa ? Prawie wszyscy. A następnym krokiem w przypadku "kryzysu emerytalnego" naszych władz w Warszawie będzie np. naliczanie ze średniej z 5 lat.
  Z punktu widzenia KG obniżenie ilości kandydatów z ulicy (pomijam całkowicie próby ściągnięcia chemików na nabory do grup bo to kpina jest) i ilości chętnych do aspirantki na jedno miejsce nie ma istotnego znaczenia. Słyszałeś o obniżonych z tego powodu liczebnościach plutonów na szkołach, bo ja nie.   
  Obecnie obserwujemy tzw. "efekt Biedronki" czyli pani na kasie ma więcej za etat od strażaków, policjantów, nauczycieli itp. zawodów z budżetówki. Czy to będzie koniunktura krótkofalowa czy dłuższa na rynku pracy to nie wiadomo. Jedyny problem który moim zdaniem nasza KG nie widzi to są kierowcy PB. Ich duże odejście może zdestabilizować jogurty na dłuższy czas, bo PSP nie szkoli kierowców (może w przypadku realnego kryzysu w tej grupie kiedyś aspiranci będą mieli obowiązkowe uzyskanie kat. C na szkole ? :mellow: przedmiot wykładowy: prowadzenie GBA alarmowo w warunkach miejskich :mellow:).
  Co do strażaków na PB z wyższym wykształceniem, których rzeczywiście wielu pojawiło się w służbie z naborów z ulicy w ostatnich latach. To był ich świadomy często wyrachowany wybór. Nie mieli wówczas perspektyw w swoich zawodach w cywilu, kryzys na rynku pracy (stołki nauczycielskie pozajmowane, logistyków w firmach od groma, inżynierów na budowach nie trzeba, rynek psychologów, bhpowców od siedmiu boleści przepełniony, itp, itd.) no to wybrali zło konieczne czyli 24 godz w PSP - tzw. pewna płaca i praca, a następnie dwa dni na dorabianie. A w służbie to wielokrotnie przerost ambicji (ja mam wyższe, ja na aspirantkę, ja na SGSP) a wielokrotnie niczym szczególnym się nie wyróżniają na tle "zwykłych dobrych" strażaków bez tytułów magistra.
 Oczywiście, że wielu strażaków poradzi sobie w cywilu. Oczywiście, że będzie im/nam lepiej niż pozostałym uczestnikom rynku pracy bo będziemy już na emce. Wsadzę kij w mrowisko: paradoksalnie w oczach zwykłego budowlańca, kierowcy, ochroniarza, rolnika jest to następny argument aby zabierać nam tzw. przywileje związane z ciężką służbą. I sobie myślą: skoro taką ciężką mój sąsiad pełnił służbę, narażał życie, stracił zdrowie, jest schorowany (bo mi o tym opowiadał przy wódce) to dlaczego dostał emkę w wieku 40-45 lat jak jeszcze teraz  pracuje razem ze mną u prywaciarza na budowie, a ja muszę jeszcze do 65 roku dymać żeby dostać 1/3 emki co on ma już teraz.
pozdrawiam
ps.
Oczywiście, że walczyć o swoje. Oczywiście, że robić presję na pracodawcy (rządzie), ale rozsądnie. Chcemy jedności braci strażackiej ze wszystkich ZZ i tych nie zrzeszonych? Utopia. Pamiętasz jakie zmasowane protesty zrobiliśmy jak nie było przez wiele lat żadnych podwyżek ? Pamiętasz jakie zmasowane protesty ogólnopolskie zrobiliśmy wszyscy w PSP wraz z Policjantami jak nam poprzednia koalicja "POPSL" zwiększyła czas służby z 15 do 25/55 lat ? Nie było takich (wszystkie ZZ razem, niezrzeszeni w żadnym ZZ garnący się na wyjazdy do Warszawy na manifestacje, biurowi biorący urlopy na protesty) z prostej przyczyny: to nie nas w służbie będących zmiany dotyczyły. Uff, niech nowo przyjmowani młodzi sobie z tym walczą, a my już na emkach wtedy będziemy. Nikt nie widział w dłuższej perspektywie podstawowego problemu: dlaczego dwóch strażaków na tym samym stanowisku przyjętych w różnych latach ma mieć różne przywileje odejścia na emkę skoro robią to samo, taki samo się narażają na czynniki szkodliwe. A obecnie dobrze wiemy, że w tym czasie, w takim gronie w federacji ogłaszającej protest, w obecnym kontekście sytuacji politycznej i stałej nagonce na pisowców ze strony totalnych (boli utrata władzy w 2015r, oj boli) nasz strażacki ZZ Solidarność nie pójdzie w awanturę.         
             

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 31, 2018, 14:00:40 »
Rozmowy nie dały rezultatu więc teraz przepychanki listowne...
http://nszzp.pl/aktualnosci/list-otwarty-do-ministra-jaroslawa-zielinskiego/

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 31, 2018, 15:01:27 »
Rozmowy nie dały rezultatu więc teraz przepychanki listowne...
http://nszzp.pl/aktualnosci/list-otwarty-do-ministra-jaroslawa-zielinskiego/
No i teraz szczerze co o tym myślisz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 31, 2018, 16:50:47 »
Myślałem, że Zielińskiego nie dotyczy zaraza pod nazwą "obłuda", ale pod presją własnego interesiku i parcia na szkło jak widać wszystko można
Aż ciśnie się na usta cytat z filmu Kariera N. Dyzmy ".... tylko sałatki szkoda"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 01, 2018, 17:11:31 »
Pytanie co dla nas jest ważniejsze...OPZZ czy FZZSM..
Mi juz się we łbie pokićkało ...
Informuję, iż Prezydium Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w dniu wczorajszym podjęło decyzję o przeprowadzeniu manifestacji w dniu 22 września 2018 roku w Warszawie.....Pragnę  jednocześnie    nadmienić   ,
iż  wszystkie  zgłaszane  przez  nas  postulaty wyartykułowane    w  stanowisku  z  dnia  12  marca  2018  roku    Federacji  Związków Zawodowych Służb Mundurowych    uzyskały    pełne poparcie OPZZ...
Tylko tego brakowałoby żeby dwa dni później Federacja zarzadziła manifestację służb mundurowych gdzie Florian wczesniej pójdzie razem z cywilami.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 01, 2018, 19:39:56 »
Piszecie kto ma co zrobić a sami stoicie w boksach. To Solidarność podpisała umowę z panującymi . Minister Sasin posiedział ,że mundurowi nic nie dostaną w nowym budżecie. Jak zawsze robicie za przewodników i dajecie najlepsze rady prężąc muskuły a jesteście cieniuccy. Florian i PP próbuje coś robić w ramach Federacji i swoich Central. Czy Solidarność Krajowa poparła strażaków i ich żądania? Panowie nigdzie nie wyjdziecie i wy nic nie załatwicie bo jeszcze wódz 01 musi wam dać zgodę ( całe szczęście że  nie cała KSP tak myśli). Ilość członków nie mówi  wielkości związku a działania podjędte w obronie słusznych postulatów. Ciekawi nie skąd niektórzy posiadają wiedzę o ilości członków . Chyba wróżą z fusów. Co niektóre związki podają co chcą podać. Jeżeli w jest tak samo to po co aktualizować. Chyba tylko dla jednego forumowicza. A tak poważnie jeżeli włodarze największego związku nie załatwią podwyżek dla strażaków to kto zje Panowie krytycy  tą żabę i powie członkom Solidarności ,że powiem ładnie" jesteście do bani." Pytek

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 02, 2018, 11:37:00 »
Protest zapowiedziany przez "Floriana" wraz z OPZZ niestety negatywnie odbija się w komendach. Ludzie chcą protestować, ale wraz z całą Federacją Służb Mundurowych. Trzeba pokazać siłę wszystkich członków federacji, a nie lepić się do OPZZ i pewnie jeszcze iść w szyku z "Kodowcami" i "Obywatelamirp". Na pewno nie poprawi to wizerunku służb mundurowych.
Solidarność nie przystąpi do protestu bo zbyt wielu związkowców jest w "Bardzo Dobrych" stosunkach z 01 i nie będzie sobie szkodzić.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 02, 2018, 16:14:26 »
Obecny całokształt protestu, jego forma w straży (jedni protestują, drudzy popierają,ale się nie przyłączają) , zasługuje na pomstę.
Zaczynam żałować, że w ogóle przystąpiliśmy do protestu, pokazaliśmy tym samym ,jak bardzo jesteśmy poróżnieni we własnym środowisku, odkryliśmy nasze słabe strony i tym samym, nie stworzyliśmy powodów, by ktoś chciał z nami negocjować.
To można porównać to wagarów  w podstawówce, gdzie cała klasa ucieka a na drugi dzień dowiadujesz się , że nie było TYLKO ciebie....

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Protest służb mundurowych 2018
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:40:42 »
Panowie jak wygląda u Was protestowanie ?