Autor Wątek: Kursy Osp  (Przeczytany 3842 razy)

SONY

  • Gość
Kursy Osp
« dnia: Listopad 10, 2003, 05:14:00 »
Czy jakiekolwiek szkoły PSP przy rekrutacji biorą pod uwagę szkolenia z OSP np: kursy kierowców,
kursy z maskami tlenowymi itp.I czy biorą to pod uwagę w naborze do pracy w PSP.Z góry dziękuje i pozdrawiam :)  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Kursy Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2003, 09:19:20 »
Sony poczytaj najpierw forum - w tym dziale znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytanie. Dalszą część znajdziesz na stronach szkół PSP. :o  
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2003, 09:25:51 wysłana przez Zubek73 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Kursy Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2003, 09:20:17 »
Cytuj
kursy z maskami tlenowymi
 
W jakim OSP prowadzą kursy z maskami tlenowymi?
Albo pomyliłeś powołąnie z ratownictwem górniczym (tam używa się aparatów tlenowych) albo z ratownictwem medycznym (maseczki przez które podaje się tlen przy tlenoterapii). W całej straży pożarnej (i OSP i PSP) do izolacji dróg oddechowych używa się aparatów powietrznych. W butlach mamy sprężone POWIETRZE a nie TLEN.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2003, 09:23:32 wysłana przez Zubek73 »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Kursy Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2003, 10:44:48 »
Zubek, oczywiście masz racje, ale zauważ, że większość ludzi tak zaczyna zabawę z tym forum -  ja też tak zaczynałem. Jeśli jesteś takim specjalistą to napisz mniej otrzaskanemu koledze gdzie ma szukać informacji albo jeszcze lepiej wpisz link żeby mógł łatwiej do nich dotrzeć a nie atakuj go od razu bo to pewnie jest młody chłopaczek, który szuka informacji.
Co do aparatów tlenowych to też oczywiście masz rację ale jeśli sie nie mylę to OSP raczej żadnych skzoleń w tym zakresie nie prowadzi - prowadzi je PSP. Jeśli w jednostce OSP tego chłopaka nie ma nikogo kto by się bliżej znał na tym temacie (a jest takich jednostek dość dużo) to bardzo prawdopodobne, że na aparaty powietrzne mówią tam "aparaty tlenowe" - nieraz słyszałem takie błędy u bardzo szacownych druhów. Więć jeszcze raz proźba nie atakuj młodego kolegi tylko mu wytłumacz - gwarantuję osiągniesz dużo lepszy efekt.
A do Sonego w skrócie: żadne kursy OSP nie są formalnie brane pod uwagę. Więcej oczywiście dowiesz się jak poczytasz ten temat.
Pozdrowinka.

SONY

  • Gość
Kursy Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2003, 16:36:06 »
Mogłem się pomylić jestem dopiero w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, nieoficjalnie jeżdżę na akcje wraz z 2 kumplami z młodzieżówki bo mam spoko kierowce a zarazem naczelnika ,wiem że nie powinien nas brać na akcje ale bierze nas na swoją odpowiedzalnoś. A tak wogule to mam 16 lat chodzę do 3 klasy gimnazjum i wybieram się do LO o profilu wojskowym.OSP daje mi szanse zdobycie różnych kursów i kwalifikacji i myślałem,że biorą pod uwagę takie właśnie rzeczy. Moim zdaniem lepiej przyjąć do PSP strażaka z doświadczeniem i różnego rodzaju kursami niż np:człowieka który nigdy nie miał kontaktu ze środowiskiem strażackim.Szkoda że tego nie biorą pod uwagę ale dzięki za odpowiedz i krytykę.Pozdrawiam wszystkich strażaków i wszystkich którzy chcą zostać strażakami i mają do tego powołanie i chęć :)  

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.143
Kursy Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2003, 09:19:53 »
Cytuj
a nie atakuj go od razu
Nie przypuszczałem, że ktoś tak to może odebrać, sorry. Po prostu ja, zanim zadam pytanie, staram się przedtem zorientować, czy w sąsiednim temacie nie ma już na nie odpowiedzi.
Cytuj
napisz mniej otrzaskanemu koledze gdzie ma szukać informacji
Przecież właśnie to napisałem: poczytać ten dział i wejść na strony szkół PSP. (linki? - pls)
Cytuj
na aparaty powietrzne mówią tam "aparaty tlenowe"
A to już celowa moja złośliwość - takie błędy powinny być poprawiane bo jest to zaraźliwe. Jeden napisze - pięćdziesięciu przeczyta a pięciu powtórzy.
Na przyszłość postaram się o mniej uszczypliwy charakter wypowiedzi - przynajmniej w tym dziale. Pozdrawiam wszystkich strażaków i wszystkich którzy chcą zostać strażakami i mają do tego powołanie i chęć  

P.S.
Cytuj
nieoficjalnie jeżdżę na akcje wraz z 2 kumplami z młodzieżówki bo mam spoko kierowce a zarazem naczelnika ,wiem że nie powinien nas brać na akcje ale bierze nas na swoją odpowiedzalnoś.
Polecam ten wątek
Cytuj
lepiej przyjąć do PSP strażaka z doświadczeniem i różnego rodzaju kursami niż np:człowieka który nigdy nie miał kontaktu ze środowiskiem strażackim. Szkoda że tego nie biorą pod uwagę
To nie jest tak do końca. Poczytaj o przyjęciach do SA PSP. Z tego co pamiętam to są pkty np. za kurs płetwonurka, prawo jazdy i rat med.
 

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Kursy Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2003, 12:24:37 »
samą przynależność do OSP można podawać jako dodatkową informację podczas rekrutacji do szkół ponadto każda dodatkowa umiejętność(kurs) jest również czasem brana pod uwagę w sytuacjach gdy trzeba rozważyć kogo przyjąć jeśli jest dwóch jeden "zimny cywil " drugi z OSP to szanse wzrastają
pozdro dla wnikliwego kandydata

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Kursy Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2003, 21:47:34 »
Wszelkie kursy jak operatorzy sprzętu, uprawnienia do obsługi i konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych, ratowników medycznych, naczelników, dowódców itp. z moich obserwacji wogóle nie są brane pod uwagę.
Aby się dostać do PSP należy posiadać prawo jazdy BCE oraz św. kwalifikacji, średnie wykształcenie, uregulowane wojsko, kategoria wojskowa A. Nastepnie w PSP zdaje się egzamin ze sprawności fizycznej, tj niegi na 1000 i na 50m oraz podciąganie na drążku, wejście po drabinie bodajże na wysokość 20m. Wiedza pożarnicza jesli takową się posiada i doświadczenie nabyte w innych jednostkach ochrony ppoż. nie są potrzebne.
Mój wniosek jest następujący trzeba spełnić ww wymagania i dużo ćwiczyć.
Drugim moim wnioskiem jest przykry fakt że do PSP zostają przyjmowani również osoby które nie miały nigdy nic do czynienia z ratownictwem i nie mają do tego zamiłowania. PSP zakłada że jak kandydat ukończy kurs podstawowy PSP to już jest mądrzejszy od każdego ochotnika.
 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Kursy Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2003, 22:08:49 »
A jeszcze jedno - aparaty tlenowe też można spotkać w strażach pożarnych. Choć oczywiście najczęściej używa sie aparatów powietrznych.

Offline SONY

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
    • http://
Kursy Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2003, 22:56:20 »
Może to odbiega od tematu ale po LO i po wojsku mogę iść na kurs szeregowców bez skierowania PSP???I jak skończę taki kursy czy mnie przyjmą, czy tylko mam lepsze szanse dostania się do pracy w jakieś komendzie PSP.A jak bez skierowania to czy jest płatny???I w  ogóle na jakich zasadach??? :huh:  
Milczenie jest złotem!

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Kursy Osp
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2003, 16:58:06 »
http://www.kgpsp.gov.pl/ dzial sluzba i praca
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2003, 16:58:49 wysłana przez gorex »
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kursy Osp
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2009, 20:10:58 »
-Kurs podstawowy dla strażaków ochotników cz1
-Kurs podstawowy dla strażaków ochotników cz2
-Kurs na Dowódców OSP
- Kurs obsługi ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych
-Kurs operatorów sprzętu mechanicznego
-Kurs ratownictwa medycznego - podstawowy(ratownictwo przedmedyczne,na ratowników KSRG)
-Kurs na Mechaników
-Szkoenie z zakresu ratownictwa wysokościowego
-Kurs Naczelników OSP
-Sędziów
-opiekunów MDP
-Kurs obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych

tyle ja pamiętam -_-

Moje pytanie brzmi jakie jescze kursy można odbyć w OSP?? chodzi mi również o te drobne ( wiadomo np. że uprawnienia na pilarki ma sie po szkoleniu podstawowym cz2 ale jest i osobne szkolenie na operatorów obsługę sprzętu mechanicznego). bardzo prosze o wszelkie kursy i szkolenia w OSP.
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Kursy Osp
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2009, 20:21:53 »
kierowanie ruchem,  ratownictwo lodowe, lądowanie lpr?

Offline KATARINA998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • "Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek"
Odp: Kursy Osp
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2009, 13:22:19 »
Czy jakiekolwiek szkoły PSP przy rekrutacji biorą pod uwagę szkolenia z OSP np: kursy kierowców,
kursy z maskami tlenowymi itp.I czy biorą to pod uwagę w naborze do pracy w PSP.Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Chyba kurs z aparatami ochrony dróg oddechowych.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kursy Osp
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 13:29:50 »
Masz rację - kurs korzystania z AODO, strażacy korzystają z powietrza w pracy w "złych warunkach", a nie tlenu. Poza tym skąd bierzecie takie nazwy jak "maski tlenowe"? Bo mi to się kojarzy z pewną rzeczą w PSP - R1 i nie tylko.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep