Autor Wątek: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?  (Przeczytany 1906 razy)

Offline Jakon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« dnia: Sierpień 17, 2006, 23:54:01 »
Może ktoś to wyjaśni. Bo w tych wszystkich ustawach i rozporządzeniach jest taki bałagan, że aż głowa boli! Kto i gdzie określił co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do służby w PSP? Pozdrawima serdecznie. :huh:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2006, 11:16:16 »
Póki co, nie ma takiej definicji. A najśmnieszniejsze w tym wszystki jest to, że zawód może być przydatny na określonym stanowisko, a co po przesunięciu na inne stanowisko. Np. pedagogika może być przydatna w ośrodku czy szkole, ale czy będzie przydatna w pierwszej linii - teoretycznie może tak, do opieki nad poszkodowanym dzieckiem.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2006, 11:33:48 »
Gdzieś kiedyś był taki wykaz. Były tam między innymi: chemia, fizyka, chyba nawet budownictwo się przewinęło. Na liście, z tego co pamiętam, było około dwudziestu kierunków.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 14:07:49 »
nam cos wspominali w szkole np.: żeby póbować na AGH, kierunek np.: gazownictwo,? czy to będzie przydatne w PSP, sam nie wiem
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2006, 16:41:50 »
Nie tak dawno moja żona przeprowadzała badania wśród strażaków na temat kwalifikacji zawodowych i ich przydatności w działaniach operacyjno technicznych. Było to co prawda badanie przeprowadzone wśród ochotników, ale 50% badanych stanowili strażacy zawodowo pracujący w PSP.
Na pytanie w ankiecie  Czy Pana zawód wyuczony przydatny jest podczas wykonywania zadań w ramach JOT? Negatywnie wypowiedział się tylko kucharz i mgr. ekonomii. A np. Technik ekonomista już widzi swoje kwalifikacje jako przydatne w pracy strażaka. Pozwoliłem sobie wyselekcjonować dla zobrazowania, przykłady zawodów, jakie reprezentują strażacy i z powodzeniem wykorzystują w pracy (a przynajmniej tak twierdzą):
inżynier inżynierii sanitarnej, ratownik medyczny, mgr zarządzania i marketingu, biolog, ekonomista, mgr administracji, nauczyciel, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca (najliczniejsza grupa), technik pożarnictwa, blacharz lakiernik (;-)), stolarz, technik handlowiec (?!), technik ekonomista, technik mechanik, technik stolarz, technolog technologii żywności, technik elektryk.
To co tu przytoczyłem nie jest oczywiście reprezentatywne, ale może w jakiś sposób przedstawia, że każde umiejętności nabyte w procesie kształcenia cywilnego można wykorzystać uprawiając strażackie rzemiosło.
Jak się chce znaleźć zastosowanie oczywiście.
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2006, 16:45:51 »
TAK OCZYWIŚCIE

np. Prawo Administracyjne które skończyłem i nie dostałem stopnia ( jestem aspirantem po sapsp)

pozdrawiam

tygrysek

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Co to jest wykształcenie wyższe o kierunku przydatnym do PSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2006, 21:05:02 »
wolt Jeżeli pracujesz "nieopatrznie" na tzw. podziale lub SK  :angry: Faktycznie po co Ci? Skoro w "biurze" walcz -jak wielu... innych! Tylko....no właśnie!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.