Autor Wątek: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym  (Przeczytany 23207 razy)

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« dnia: Sierpień 17, 2006, 22:48:23 »
 komendant  w naszym powiecie chce wprowadzić od września system 24 na 72 wycodzi co 1,5  -  2 miesiące słuzba wolna -  co o tym myślicie

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2006, 22:50:21 »
czy jest w polsce taki system i jak sie sprawdza - pod wszelkimi wzgledami

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:03:15 »
Z tego co wiem ten system już funkcjonuje w zachodniopomorskim (ale nie w całym). Rozmawiałem z kolegą, który pracuje w tym systemie, twierdzi on, że może jest to i dobry system ale pod warunkiem zwiększenia stanów osobowych, bo wystarczy że ktoś pójdzie na chorobowe i już jest lipa (chodzi o sezon urlopowy!!). Jakby to funkcjonowało w ciągu roku trudno to ocenić bo pracują w tym systemie zbyt krótko.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 09:34:02 »
W każdym systemie jak ktoś idzie na zwolnienie to powstaje "lipa" :) i komuś urlop lub Ws idzie w kosmos.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2006, 11:06:22 »
W systemie 24/72 łatwiej jest wypracować normatyw 40 godz. służby tygodniowo. Braki ludzi są pochodnymi zmniejszenia wymiaru godzin służby, a nie systemu pełnienia służby. W systemie 24/48 albo należy dawać wolne, i wtedy też są niskie stany ludzi na zmianie, albo wskakują "nadgodziny".
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2006, 16:58:38 »
W systemie 24/72 łatwiej jest wypracować normatyw 40 godz. służby tygodniowo. Braki ludzi są pochodnymi zmniejszenia wymiaru godzin służby, a nie systemu pełnienia służby. W systemie 24/48 albo należy dawać wolne, i wtedy też są niskie stany ludzi na zmianie, albo wskakują "nadgodziny".

niestety nie masz racji
podam przykład

w systemie 24/48 i wolnymi służbami było nas ( teroretycznie) 10 na zmianie
podczas gdy faktycznie było nas 5 - 1 lub 2 na urlopach 3 na wonych służbach

wprowadzono 4 zmiany zabrano z każdej po 3 osoby 1 poszła na PSK z 8 osób utworzono nową zmiane

i co jak sadzicie jest nas więcej niż 5 na zmianie????

1. tak
2. nie wiem
3. nie

odp. nr 1 - ZONK
odp. nr 2 - no cóż
odp. nr 3 - NIE !!!!!!

ZAWSZE KTOŚ JEST NA URLOPIE I NA SŁUŻBIE WOLNEJ.

system został wprowadzony żeby " biurowi" mieli mniej przeliczania i kłopotów z wyliczaniem wolnego, oraz jak stwierdził komendant ( komedJant??) widzieć wszystkich w dni robocze dla biura.

Może należałoby ustalić dla strażaków podziału bojowego normatyw np 216 godzin w miesiącu, a różnice przeliczyć i wypłacić w formie gotówki?

ale wtedy to już 8 godzinni byliby załamani ( zazdrosni o kase)

pozdrawiam

dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2006, 19:00:44 »
biwak - w matematyce 2 x 2 = 4 i tym samym na ilość osób na zmianie ma podstawowy wpływ ilość godzin, które strażak spędza w służbie, a nie system pełnienia służby. Przed zmianę (pomijając urlopy, chorobę, szkolenie itp) strażak pełnił służbę 216 - 240 godz. miesięcznie, obecnie powinien spędzać ok.172 godz. > to że wali "nadgodziny" to nie wina systemu służby, a braków etatowych. Pomysł płacenia za "nadgodziny" nie jest nowy i niewiele brakowało, a zostałby zapisany w ustawie o PSP, niestety ówczesne kierownictwo resortu i KG PSP, przy pomocy niektórych "związkowców" uwaliło ten zapis.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 18, 2006, 20:43:43 »
odp.biwak nikt by nie byl zazdrosny tylko tobie nalezaloby sie popatrzec w slipia gdzie pracujesz po sluzbie nielegalnie bo jak masz sluzbe to gotujesz i spisz lu bawisz sie w internecie

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2006, 00:45:09 »
brygadzista998, a co Ci do tego co kto robi po służbie - nie Twój interes. Jakby się dało to byście zabronili podziałowcom srać na brązowo. A jeśli robienie posiłków solą Ci w oku to zapraszamy na podział, pojesz sobie, pośpisz...Tylko pewnie myśl o tym wywołuje u Ciebie napady sraczki, co?
Tricks are for kids.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2006, 09:47:46 »
Już wiele razy wyjaśniałem, że praca na podziale (dyżuru jak i w innych zawodach) jest specyficzna.Ludzie,którzy to próbują podważać (a najbardziej z tej samej formacji) robią to z zadrości,zawiści, na złość itp. albo nie rozumieją ,że dyżur (oczekiwanie na akcje) to jest właśnie praca (jest bardzo wiele innych zawodów gdzie też są przestoje) i nie ważne czy leżę,śpię bo w każdej chwili jestem gotowy do wyjazdu czy to w nocy,w deszcz, w czasie silnych mrozów itp.Jestem w dyspozycji pracodawcy.Jeżeli ktoś uważa,że będąc w zakładzie nie pracuję, to po wuja mam przebywać na terenie jednostki.Tym krzykaczom brakuje 5-tej klepki albo są ....................................... Już niechce mi się pisać,bo na wielu innych postach wyjaśniałem to dokładnie.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2006, 21:49:22 »
odp.biwak nikt by nie byl zazdrosny tylko tobie nalezaloby sie popatrzec w slipia gdzie pracujesz po sluzbie nielegalnie bo jak masz sluzbe to gotujesz i spisz lu bawisz sie w internecie
do @brygadzista998
wyjaśnijmy sobie coś raz na zawsze

po pierwsze jeżeli pracuje to mam na to zgode komendanta

po drugie pracuje uczciwie,

po trzecie, jeżeli podziałowi zabronić pracy to sadze że również należałoby zabronić wszystkim. np. wykonywaqć instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, dochodzeń po pożarowych dla policji oraz szkoleń p.poż w zakładach.

i po czwarte to co robie na służbie można sprawdzić, natomiast to co robią 8-io godzinni to jest " ściśle tajne / poufne"

na koniec jedna malutka uwaga

PODZIAŁ BOJOWY OBEJDZIE SIĘ BEZ 8-io GODZINNYCH

LECZ ODWROTNIE JUŻ NIE BEDZIE

pozdrawiam

dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2006, 08:43:42 »
biwak  ^_^ święte słowa, oj święte słowa :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2006, 09:12:39 »
Biwak - chyba przesadziłeś. Podział bojowy bez 8-godzinnych raczej się nie obejdzie (np. kto ci naliczy i wypłaci uposażenie). Odrębna sprawa czy musi ich być taka ilość oraz czy niektórzy nie mogą być cywilami  :angry:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

BROKS

  • Gość
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2006, 14:28:37 »
W obecnym systemie mamy spory bałagan, ponieważ za nowymi przepisami nie poszły praktyczne rozwiązania, czyli uzupełnienie zmian nowymi etatami lub wprowadzenie IV zmiany. W wielu JRG zmiany to w rzeczywistości jakieś resztki. Ludzie przychodzą na służbę w kratkę między wolnymi służbami i nie widzą się tygodniami, bo jak jeden ma służbę to paru innych ma WS, a jak on ma „wyjściówkę” to paru innych ma służbę. Do tego dochodzą urlopy, delegacje, czasem ktoś zachoruje. Jeżeli w typowej JRG jest 50% -55% stanu osobowego to widać skalę problemu. IV zmiana czy to w systemie 12/24/48 czy też 24/72 bardziej konsolidowałaby strażaków. Częstsze przebywanie w prawie pełnym stanie osobowym zmiany podnosiłoby jej wartość jako coraz bardziej zgranej grupy ratowniczej. To co mamy obecnie burzy system szkolelenia.
Spór podział – biuro??? To nieprawda, że JRG mogłyby istnieć bez zaplecza, jakie tworzy biuro komendy. Chyba główną przyczyną konfliktu między strażakami ze zmiany i z komendy jest to, że definicja "strażaka" jest bardzo zniekształcona. Dziś w myśl przepisów „strażakiem” może zostać ktoś, kto w rzeczywistości nigdy nie będzie brał udziału w akcji ratowniczej. Musi za to zmagać się z biurokratycznymi sprawami z zakresu obsługi funkcjonowania zarówno komendy jak i JRG.
Konflikt dodatkowo podsycają sprawy nagród finansowych, awansów, odznaczeń. Tekst w stylu „kto bliżej koryta ten zjada więcej” bardzo często się sprawdza przy systemie nagradzania. Z kolei tematu o "zasadach" naboru do PSP to już nawet nie będę rozwijał.
Praca poza służbą??? W komendach jest znacznie większy procent oficerów niż w JRG. Stanowiska w komendach są również dużo wyżej zaszeregowane, w związku z czym zarobki są zdecydowanie większe. Jak chociażby podoficer z JRG ze swoją pensją ma nie dorabiać między służbami, jeśli ma na utrzymaniu rodzinę??? To jest powszechne zjawisko i nie ma się temu co dziwić.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2006, 18:26:23 »
Po pierwsze:
BRAWO - u nas wchodzimy w ten system od 01 wrzesnia. Wreszcie nastapi jako taki porządek jeżeli chodzi o obecność strażaków w słuzbie, pomijając oczywiście choroby, urlopy i sporadyczne wolne służby. Ktos kto twierdzi, że z obecnych stanów nie da się utworzyć 4-tej zmiany chyba nigdy nie próbował przymierzyć się spokojnie do takiej symulacji (może myśli, że  w dalszym ciągu strażacy będą mieli tyle wolnych służb co dotychczas). Jeżeli chodzi o nastroje wśród chłopaków na zmianach nie było oczywiście euforii ale też nie było stanowczych protestów. Sprawa uzgodniona przez komendanta ze związkami (i to wcale nie jakimiś marionetkowymi). Nie ma się co dziwić, że nie ma euforii ale przechodząc z raju jakim był dotychczasowy system w nieznane (bo tego jeszcze nikt nie przerobił) trudno żeby ktokolwiek skakał pod sufit.  Ale myślę, że szybko się wszyscy przekonają. Gwoli wyjaśnienia - jestem "zmianowy".
Po drugie:
PODZIAŁ BOJOWY OBEJDZIE SIĘ BEZ 8-io GODZINNYCH
LECZ ODWROTNIE JUŻ NIE BEDZIE
Jestem zdania wręcz przeciwnego (może to spotka się z lawiną gromów w moją stronę) - to Komenda da sobie radę bez podziału bo przy dobrym układzie i bardzo odważnym rozwiązaniu oparcia systemu ratwonictwa na dobrze wyposażonych i wyszkolonych OSP to podział przestaje byc potrzebny a komenda pozostaje do nadzoru operacyjnego - TO OCZYWIŚCIE BARDZO ODWAŻNA I HUMORYSTYCZNA KONCEPCJA ale chcę ci uświadomić, że to nie jest do końca tak jak myślisz.
Przestańmy wreszcie rzucać w siebie kamieniami. My podziałowi w biuro i biuro w podział. Przestańmy wyrzucać sobie, że oni nie są strażakami a my strażakami którzy śpią albo gotują. Rozumując w ten sposób możemy dojść do wniosku, że w zasadzie to komendnat też nie musi być strażakiem tylko menedżerem na kontrakcie (bo ma zastępcę i wydziały do znania sie na pożarnictwie) a kierowca wozu bojowego też nie niekoniecznie musiałby być bo w zasadzie tylko kieruje samochodem i obsługuje autopompę (no gdzie tu gaszenie pożaru??)

Offline EXON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2006, 19:40:04 »
Witam !
Panowie a może system 12/24 , 12/48 ? Podejrzewam że więcej styczności z pożarnictwem wszystkim nam się przyda ! Myślenie tylko o wolnym prowadzi tę firmę do nie uchronnego upadku. Pozdrawiam ^_^ ^_^ ^_^

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 21, 2006, 21:28:56 »
Tą firmę do upadku prowadzi wiele spraw, myślenie o wolnym chyba w najmniejszym stopniu. Faktem jest, że system 12g.służby/24g.wolne/12g.służby/48g.wolne jest najbardziej efektywny dla służby (przy obecnie obowiązującym wymiarze godzin służby). Obawiam się jednak, że będą duże opory z jego wprowadzeniem - szczególnie od strażaków mających większość odległość z domu do jednostki. Jak coś się dzieje - z reguły ściąga sie mieszkających najbliżej, mieszkających dalej natomiast premiuje się ekwiawlentem za brak mieszkania i teraz też idzie się im na rękę w temacie ew. częstszych dojazdów na służbę.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2006, 22:51:55 »
Obserwuje jednostki gdzie wprowadzono system 24/72 . Według mnie wszystko zależy od wielkości JRG . Dam przykład tam gdzie mieszkam jest JRG z 21 etatami w podziale bojowym . w 3 zmianowym systemie było ich 7 , z obowiązkową obsadą 4 , nie udało się nadgodziny galopowały i tak skończyło się na 3 osobach na zmianie . W 4 zmianowym systemie jest ich 5 na zmianie , przy próbie utrzymania 4 znów jest to niemożliwe . Gdyż tylko jedna osoba może być na urlopie , a gdy pojawia się L-4 ? To wszyscy muszą być w pracy .  W okresie urlopów system 4 zmianowy doprowadził związku z tym ,  że coraz częściej służbę pełniło 2 strażaków , bo nie było skąd pożyczyć , a z urlopu ciężko ściągnąć .  Od września dwóch idzie na kurs podoficerski i dwóch na podstawowy jeden do SA PSP , praktycznie do końca roku wszyscy musieli by być w pracy  by utrzymać 4 ??????????? Wygodniej w opinii dowódców zmian było w systemie 3 zmianowym większa płynność i możliwości . Pozatym 4 zmiana nie dostała etatyzacji i funkcyjni są społecznie . 

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2006, 20:35:48 »
U mie też jest przymiarka do 24/72 lub 12/24/.48 ale co tu można wykobinować z 26 ludzi zmianowych + d-ca i z-ca JRG/ komendant nasz zapis  interpretuje iż 33 etaty na JRG ale tylko na papierze poza tym niema mowy o stanowiskach np,dla czwartego  d-ca zmiany,  sekcji na 4 zmianie d-cą nma być z- ca d-cy jrg i jeden z d- cow zastępów . To genialny pomysł k-ta . Spuścić wszystkich zastępców jrg na zmiany . Przy jego układzie  i tak stan nie wzrośnie do tej pory 5 osób , a po zmianie systemy też 5- przecież nie oto chodzi w tym wszystkim ., ale jak to mówi komendant przejżystośc służby na podziale  wzrośnie na marginesie / nie będzie się gubić w tym jego żona - kadrowa/.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2006, 12:39:34 »
cieklawa wypowiedz !
Witam !
Panowie a może system 12/24 , 12/48 ? Podejrzewam że więcej styczności z pożarnictwem wszystkim nam się przyda ! Myślenie tylko o wolnym prowadzi tę firmę do nie uchronnego upadku. Pozdrawiam ^_^ ^_^ ^_^
tak to "EXTRA" pomysł - tylko co z ciągłością slużby? 2 razy w ciągu dnia zmiana służby, ćwczenia w nocy,
naprawa np. motopomp - juz widze wszystkich w sąsiedztwie jak są zachwyceni ;-))


Biwak - chyba przesadziłeś. Podział bojowy bez 8-godzinnych raczej się nie obejdzie (np. kto ci naliczy i wypłaci uposażenie). Odrębna sprawa czy musi ich być taka ilość oraz czy niektórzy nie mogą być cywilami  :angry:

kto wypłaci uposażenie?

to proste
każda kasa przechodzi przez starostwo powiatowe i dopiero z tamtąd jest przelewana na konto komendy. Wystarczy program komputerowy i pracownik(ca) starostwa przeleje kase na konta strazaków

[/quote]
Jestem zdania wręcz przeciwnego (może to spotka się z lawiną gromów w moją stronę) - to Komenda da sobie radę bez podziału bo przy dobrym układzie i bardzo odważnym rozwiązaniu oparcia systemu ratwonictwa na dobrze wyposażonych i wyszkolonych OSP to podział przestaje byc potrzebny a komenda pozostaje do nadzoru operacyjnego - TO OCZYWIŚCIE BARDZO ODWAŻNA I HUMORYSTYCZNA KONCEPCJA ale chcę ci uświadomić, że to nie jest do końca tak jak myślisz.

[/quote]

dobrze wyposażona i wyszkolona OSP - TAK tylko nie tak wyszkoloa i wyposażona jak PSP i tu zaczyna się problem od nowa

MOŻE ZLIKWIDOWAĆ CAŁOWICIE PSP I ZOSTAWIĆ DOBRZE WYSZKOLONĄ I WYPOSAŻONĄ OSP

a zostawić 4 pracowników ( oficerów, aspirantów) do dowadzenia akcjiami na terenia powiatu.

TYLKO, że oni (my?????) nie bedą już mieli wczesniejszych emerytur itp.

upieram się przy swoim

PODZIAŁ BOJOWY da sobie radę ( sa JRG bez komend w ich siedzibach)

samych komend ( w powiatach) bez JRG nie ma ( chyba ze się mylę?)

pozdrawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2006, 13:01:01 »
Czegoś nie rozumiem - są JRG bez komend w ich siedzibach > ale ludzie zatrudnieni w tych komendach działają na rzecz danej JRG, czy są co najmniej przydatni. Mogą za nich działać pracownicy starostwa - i owszem > pierwszy krok do czytania skótu PSP jako Powiatowa Straż Pożarna i czy w tym układzie oni/my będziemy mieli dotychczasowe uprawnienia, w tym wcześniejsze emerytury.
Czy mimo wszysto na spokojnie potrzymujesz zdanie, że JRG do sibie radę bez komendy (organizacja, kadry, finanse, dowodzenie)? Na marginesie do niedawna KP Warszawa Zachód była bez JRG!
Można się upierać przy swoim, lecz moim zdaniem należy patrzeć dalej niż czubek własnego nosa.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline EXON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2006, 14:33:43 »
Czegoś tu Panowie nie rozumiem ".....MY i ONI..." czy to znaczy że ktoś pracuje w "kwiaciarni?
A tak na marginesie to widzę że dużo wolnego poczyniło niezłe spustoszenie w głowach u co niektórych Panów. Pierwszy etap do przekazania tej formacji pod zarządzanie samorządów lokalnych. Gratulacje !  :angry:

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2006, 14:46:49 »
niezrozumienie i tyle :huh:
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2006, 18:47:52 »
"to proste
każda kasa przechodzi przez starostwo powiatowe i dopiero z tamtąd jest przelewana na konto komendy. Wystarczy program komputerowy i pracownik(ca) starostwa przeleje kase na konta strazaków
TYLKO, że oni (my?????) nie bedą już mieli wczesniejszych emerytur itp. upieram się przy swoim
PODZIAŁ BOJOWY da sobie radę ( sa JRG bez komend w ich siedzibach)
samych komend ( w powiatach) bez JRG nie ma ( chyba ze się mylę?)"


I co tu do niezrozumienia - jeżeli starostwo ma przejęć obsługę to w następstwie Powiatowa SP. Oby nigdy to nie nastąpiło - i dlatego nie dajmy się ponosić nerwom i patrzymy trochę dalej w przyszłość.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: system pracy 24 na 72 na podziale bojowym
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2006, 17:40:05 »
PSP w ręce starostw to samobójstwo. Spojrzmy co się dzieje ze wszystkim co pod starostwo podlega. A no i w zachodniopomorskim 24/72 funkcjonuje i owszem, ale wiekszość strażakow mówi, że bardziej się zmęczą w drodze na slużbe niz w jej trakcie.

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein