Autor Wątek: Ford Transit - przeróbki  (Przeczytany 8291 razy)

Offline BW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Lusina
Ford Transit - przeróbki
« dnia: Sierpień 17, 2006, 13:13:05 »
W tym roku w przetargu ZG ZOSP na lekki sam. 4x2 znowu wygrała firma Ford. Sądzę, że wszystkim którzy mają albo dostaną takie auto w tym roku przydały by się opisy oraz zdjęcia przeróbęk i dostosowania tego samochodu do "używalności" jakie w swoich jednostkach poczyniliście. Jeśli ktoś będzie miał problem z zamieszczeniem zdjęć, może przesłać grafiki na e-maila osplusina@wp.pl - to je opublikuję.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2006, 19:25:15 »
znowu Ford  :huh: kurcze innych marek już nie ma :rolleyes:
Osobiście nic do tej marki nie mam ale można by dać szanse innym w wykazaniu sie a wiem ze i w fordzie trzeba troche przeróbek by dostosować go do "używalności".

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2006, 00:10:34 »
Ja myśle że inne firmy mają lepsze rozwiązania niż Ford. Chyba lepiej jest gdy przedział pasażerski jest oddzielony od "skrzyni ładunkowej" tak jak na poniższych zdjęciach:


Pierwszy z nich to GLBA na podwoziu MITSUBISHI CANTER.
Wyposażenie:
Zbiornik wodny 1500 l,
Zbiornik środka pianotwórczego 150 l
Zwijadło szybkiego natarcia 60 m
Nasady: tłoczne 2x75, ssawna 1X110
Elektroniczny pomiar poziomu cieczy
Dozownik środka pianotwórczego
Armatura wodna
Pneumatyczny maszt oświetleniowy 2x1000 W
Agregat prądotwórczy 2,2 kW
Wyciągarka elektryczna 4t

Ilość miejsc- 7 (1-2-4)
Możliwość założenia drabiny na dachu

Drugi z nich to GLBA na podwoziu IVECO TURBO DAILY.
Wyposażenie:
Zbiornik wodny 1000 l,
Układ zasysający,
Elektroniczny pomiar poziomu wody,
Linia szybkiego natarcia 60 mb,
Nasady:
Tłoczne: 2x75
Ssawne: 1x110
Napełnianie hydrantowe: 1x75
Mocowanie 2 sztuk aparatów powietrznych,
Zestaw uchwytów na sprzęt

Wyposażenie opcjonalne:
Przednia osłona rurowa
Elektryczna wciągarka 2,7 t
Pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości 5 m
z najaśnicami o mocy 2x1000 W
Fala świetlna z tyłu pojazdu

Offline BW

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
    • OSP Lusina
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 07:07:17 »
Wg. komisji przetargowej w tym roku tylko Ford złożył jedyną ważną ofertę. Dlategi interesują mnie wasze przeróbki tego samochodu. W jaki sposób zagospodarowaliście miejsce na sprzęt wew. samochodu a co zrobiliście z miejscem na dachu?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2006, 14:21:04 wysłana przez BW »

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2006, 19:24:08 »
Zapraszam na nasza stronke: osp-lutomiersk.w.interia.pl jest tam kilka fotek naszego "resortowego" transita po drobnych modyfikacjach.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2006, 09:20:24 »
Cześć,

dużo sprzętu macie na Waszym Fordzie - nie jest przeciążony? Możliwe ze  nie bo ma 100 l wody, dawniej chyba wychodziły ze zbiornikami 400l. W końcu widać że ktoś się uporał z zamontowaniem deski ortopedycznej - pamiętam że to był duży problem.

Zastanawiam się tylko, czy ta deska się przy takim przewożeniu z obciążeniem Wam nie odkształci?

Co do przetargu - zaglądałem na strony ZG ZOSP - firma której rozwiązania podaje miggru złożyła protest - chodziło o zastrzeżenie do przetargu, że samochód musi mieć napęd na tylną oś a takich jest mało w tej klasy samochodach. Protest został odrzucony bo podobno samochody z napędem tylnym pod obciążeniem są dużo stateczniejsze na drodze. Piszę podobno bo się na tym nie znam.

Pozdrawiam, Sylwek

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2006, 21:37:59 »
Zbiera sie niezle i nie "siedzi" wiec rzeciazony raczej nie jest. Co do deski to sam sie zastanawiam. Czas pokaze. Narazie wisi tak rok czasu i nic.
Co do w.w. przetargu to mogliby tez rozwazyc opcje 4x4 bo fordzik w trudnym terenie lub na sniegu to raczej marnie wypada. Jednym slowem porazka.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2006, 17:47:52 »
Jeździłem ostatnio dwa tygodnie Fordem Transitem i powiem że całkiem całkiem tylko że po przeróbkach. Nie mam zdjęć ale spróbuje opisać coś z grubsza. Nie chce robić nikomu reklamy ani anty reklamy ale napisze przez jakie firmy co i jak. Jednostka dostała początkowo os gminy Forda zrobionego przez firme Szęściak. Układ był podobny jak na zdjęciach na stronke: osp-lutomiersk.w.interia.pl Jednak nie pasowało im to i samochód przerobiono tak aby był bardziej funkcjonalny. Z tyłu dolna półka na szufladach: dostęp do agregatu wysokociśnieniowego, agregatu prądotwórczego oraz miejsce na sprzęt hydrauliczny, wyżej to półka na której może być motopompa pływająca i jedna płka wolna. Na samej górze jest półka na węże W-52, W 75. Z tylniej części jest też dostęp do masztu oświetleniowego oraz kilku przydatnych drobnych rzeczy. Za siedzeniami znajduje się zbiornik na wode o poj. 600 l, a za nim niewielka zbiornik na piane. Całkowicie wymontowano żaluzje. Od środka samochodu jest dostęp torby medycznej, sikiery, toporka, pachołków, piły do drzewa. Na górnej półce umieszczone są hełmy. Nad kierowcą na półce znajdują się ubrania bojowe, a przy wyjściach z przedziału bojowego za siedzeniami nad zbiornikiem na wode są jeszcze wieszaki na AODO. Na dachu węże ssawne, tłumice i jakiś tam sprzęt, ale nie wiem jaki dokładnie.

Offline brydziu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
    • http://www.strazak.com
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2006, 08:24:23 »
a jaki mieliscie standardowo uklad siedzen z tylu przodem, czy tylem do kierunku jazdy???
www.strazak.com
http://blog.strazak.com
www.ratownik.net
gg:1963560 email:brygada@strazak.com

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:43:17 »
początkowo były tyłem do kierunku jazdy ale zostało to przerobione i siedzenia są przodem, a za siedzeniami jest beczka

Offline OSP Jano

  • Strażak Ratownik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2006, 21:25:05 »
My mamy forda 6 osobowego a osp wołczyn przerobił takiego samego forda na 9 miejsc

POZDRO DLA OSP BYCZYNA I OSP WOŁCZYN

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2007, 17:12:40 »
A co sądzicie o takiej zabudowie. http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=18269
Wydaję mi sie ze jest bardzo praktyczna. Nie znam bliższych danych techniczny. jeśli ktoś wie więcej nie pisze. Mnie najbardziej interesuje cena.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2007, 18:57:43 »
Czy orientuje się ktoś ile wykłada gmina na taki samochód ???
Bo z tego co się orientuję część pieniędzy jest od gminy część od ZG ZOSP RP i część od PZU.

A z drugiej strony mnie zastanawia czy ten samochód jest na prawdę tyle wart czy w tych pieniądzach nie można było by czegoś innego wymyślić.
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2007, 19:47:56 »
Ile wykłada gmina to zalezy wyłącznie od niej. Według mnie samochód jest wart pieniedzy za jakie został kupiony(ok 150 tys zl). Za te pieniądze było można wymyslec cos uzywanego z zachodu, ale poco?? co nowe to nowe

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2011, 21:53:41 »
Początek zabawy z zabudową :)




Offline Nunez

  • Płetwonurek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2011, 23:33:35 »
Witam te węże macie włożone w jakąś zabudowę pod siedzeniami czy tylko tak "wciśnięte" pod fotele?

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2011, 11:57:51 »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2011, 16:56:40 »
Czy nikt nie widzi głupoty jaką jest zakup tych GLM-ów?
Auta tak naprawdę do niczego nieprzydatne. Lepiej było by pieniądze wydawać na ciężkie gaśnicze bo takich jest najwięcej potrzeba na wsiach i małych miasteczkach a nie na "wozodupy".
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2011, 17:03:57 »
Widzą, widzą, ale Ci, którzy patrzą trzeźwo (w przenośni, żeby nie było wątpliwości) na to wszystko - nie mają na to wpływu. A w ZOSP nie ma takich ludzi.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2011, 17:05:53 »
Chyba każdy to widzi ale... KASA , zawsze rozbija się o to a druga sprawa to remizy i ich wielkość. Czy nieprzydatne... no to juz jest kwestia dyskusyjna.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2011, 20:09:33 »
Fajny GLM

Ponownie już w którymś wątku z kolei pytam dlaczego nie przydatne ?  Szanowni Panowie opinia taka wynika jedynie z wypaczonego postrzegania organizacji i potrzeb ratownictwa .

Dla średniej wielkości Gminy – 10-20 tyś. mieszkańców wystarczą 2 średnie i 1 ciężki samochód gaśniczy . Do tego odpowiedni dopracowany system zaopatrzenia wodnego i kilka takich GLM, SLBus, GLBA  itp. 

Z dobrze wyposażonego GBA znajdę zajęcie dla 10-15 ratowników przy praktycznie każdym zdarzeniu. Mam OSP które głownie śmigają lekkim i nie narzekają na brak zajęć , a Ja nie narzekam że nie są to GBA czy GCBA wręcz przeciwnie. Tylko wypada zmienić mentalność .

Zresztą nic nadzwyczajnego nie odkryłem . Znam Gminę w Niemczech gdzie na 20 samochodów na jeden gaśniczy przypadają 3-4 lekkie . Z jednej strony rachunek ekonomiczny z drugiej inne podejście do ilości ratowników na miejscu akcji .

Zresztą przyszłość to podwozia z wymiennymi kontenerami w OSP również . Jeszcze kilka powodzi, ostrych zim, katastrof itd. i Samorządy
policzą jak tanio mieć duże możliwości . W Niemczech, Holandii już dawno policzyli .   GCBM 10/16 na SCkn dużo więcej nie wychodzi, a zawsze może służyć do 10 innych zadań . Skrzynia kosztuje 10-15 tyś. i może wozić np. na powodzi ziemie, worki, łódki itd.

Kwestia wyobraźni i umiejętnej organizacji 

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2011, 19:33:58 »

Tył forda:

Zbiornik 400 l i ford spokojnie daje rade  -_-

Więcej zdjęć:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.176899009034775.42924.126078117450198
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2011, 12:55:44 wysłana przez max[] »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 05, 2011, 07:59:20 »
http://ospsomonino.kartuzy.info/wp-content/uploads/2011/05/DSC00150.JPG
nie wszystko może widać więc dodam że na dole znajdują się dwie duże szuflady, na lewej hydraulika a na prawej urządzenie wysokociśnieniowe myjką również zwane ^_^ wyżej dwie krótkie szuflady, jedna na agregat prądotwórczy, druga na pływającą która w tym momencie akurat jest zdjęta.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 08:19:11 wysłana przez madmax29 »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:54:19 »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ford Transit - przeróbki
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 30, 2011, 18:55:20 »
Film pokazujący działanie naszego rozwiązania:

http://www.youtube.com/watch?v=PfUZ9jPhwVc