Autor Wątek: osp- praca społeczna  (Przeczytany 9514 razy)

Offline młoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
osp- praca społeczna
« dnia: Sierpień 17, 2006, 10:26:04 »
w mojej osp podoba ma się to, że nie wszystko robi się dla kasy. są akcje, zabezpieczenia za które nie dosyaje się kasy a zawsze są chętni na wyjazd. to mi się podoba. a jak jest u was
ZAWSZE MAM RACJę CHYBA żE JEJ NIE MAM

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2006, 10:53:12 »
Jak by ktoś przyszedł do OSP w mojej miejscowości dla kasy to załamał by się i szybko odszedł bo nie jedno krotnie aby zorganizować nawet ognisko strażackie trzeba poprostu dołożyć z własnej kieszeni.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2006, 12:35:33 »
Witam
miggru  ^_^ to jak u mnie. U nas w roku jest okolo 50 wyjazdow do akcji za ktore " dostajemy " :rolleyes: Ekwiwalenty a ponad 100 wyjazdow jest do zdarzen za free. Jestesmy ochotnikami i niesienie pomocy to nasz szczytowy cel. Bardzo dobrze wspolpracujemy takze z miejscowym kosciolem, niesiemy pomoc taka na jaka nas stac, moge chyba smialo powiedziec ze jeszcze nikogo nie zawiedlismy i dzieki temu slowa STRAZ POZARNA w nasze okolicy maja duza wage i szacunek u mieszkancow naszej gminy.
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2006, 11:22:41 »
W jednostce, z której się wywodzę i do niedawna jej prezesowałem, cała działalność - w tym konserwacja sprzętu - jest działalnością społeczną. Nikt z członków OSP nie bieże kasy ani za wyjazdy, ani też za konserwację. Natomiast staramy się raz w roku wyróżnić najbardziej zaangażowanych nagrodami rzeczowymi.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline młoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2006, 21:12:22 »
niestety z kościołem to już nie jest tak różowo bo się wykręcają, że są niekościelni.
he he jest jeszcze coś. zakonnice poprosiły o pomoc ja nie wiem dokładnie o co chodziło, coś z rynnami chyba. gdy star wjeżdżał w bramę to pod jelczem zarwał się polbruk. pod samochodem był dół glębokości metra. wyszlo,że studzienka byla nieszczelna i podmywała ziemię. nieszczęśliwy wypadek.
powiedzieli, że więcej siostrzyczkom nie pomogą
ps. a ja chyba znam jeszcze jedną przyczynę wypadku. podglądali zakonnice przez okna i to kara ^_^
ZAWSZE MAM RACJę CHYBA żE JEJ NIE MAM

Offline młoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2006, 21:16:31 »
DAMIANO KC2 i za to wam chwała
taka postawa zasługuje na szacunek
ZAWSZE MAM RACJę CHYBA żE JEJ NIE MAM

Offline harnas1976

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2006, 21:39:47 »
cos mi sie niechce wierzyc ze wszystko je za free kazda jednostka wloczona do krsg ma placone?.chyba ze jest to jednostka poza systemu.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2006, 09:00:36 »
Harnas1976 - jest to jednostka S3 będąca w KSRG od początku jego powołania/utworzenia. Jeżeli zainteresowani strażacy nie chcą brać kasy, nikt ich do tego nie zmusi. A przy okazji nie ma problemów z pracami przy samochodach i sprzęcie > wszyscy robią za friko nie oglądając się na konserwatora "bo on ma płacone". Wyjątek potwierdza regułę - jak mówi przysłowie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2006, 21:09:42 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2006, 14:47:04 »
cos mi sie niechce wierzyc ze wszystko je za free kazda jednostka wloczona do krsg ma placone?.chyba ze jest to jednostka poza systemu.

Jak tak myślisz to jesteś w błędzie. Moja jednostka jest w KSRG i złotówki jeszcze moja kieszeń nie widziała i prędko nie zobaczy. Chyba że chodzi Ci o dotacje dla jednostek włączonych do systemu, ale te są przeznaczone na sprzęt bo z tych pieniędzy trzeba się rozliczyć.

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2006, 09:22:53 »
Z tego co zauważyłem to w większych miejscowościach można jeszcze liczyć na prawdziwy wolontariat w OSP, ale na wsi gdzie jeszcze wielu ochotników ma gospodarstwa rolne takie coś nie przejdzie niestety. I tu jest właśnie problem tych OSP, opuszczone, zaniedbałe...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2006, 19:24:44 »
Z tego co zauważyłem to w większych miejscowościach można jeszcze liczyć na prawdziwy wolontariat w OSP, ale na wsi gdzie jeszcze wielu ochotników ma gospodarstwa rolne takie coś nie przejdzie niestety. I tu jest właśnie problem tych OSP, opuszczone, zaniedbałe...
Niezgodze sie z twoimi słowami może w czasie żniw czy sianokosów nie dzieje sie tam nic ciekawego ale cały czas człowiek nie charuje i czasem dla "wyluzowania" lub ze zwykłych pobudek ideologicznych coś zrobi dla swojej OSP - trzeba tylko człowieka coby ruszył z najpotrzebniejszymi sprawami we wieś a kilku ludzi powinno sie znaleść .
Marzeniem byłoby gdyby sami przychodzili do pomocy ale.... przecież i marzenia sie czasem spełniają -_-
A jeżeli takowi nie występują to poważny znak ze w miejscowości nie dzieje sie najlepiej .

Offline Jacoby

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:01:40 »
Witam
Przyznam,że różnie się dzieje w Waszych jednostkach.
W sumie u nas też wiele się zmieniło...
Kiedy zapisałem się 3 lata temu (dopiero),
zrobiłem do dla idei niesienia pomocy.
Wtedy też nikt z nas kasy nie brał.Wszystko szło do wspólnej puli
na zakup sprzętu,na naprawy czy na organizację zabaw na sali.
Potem wskutek rozbieżności niektórych, każdy zaczął dostawać do ręki.
Jednocześnie chcąc utrzymać wszystko jako tako,zobowiązaliśmy się do
płacenia comiesięcznych składek.
Kiedy "płace"podskoczyły o prawie 100%,zauważam punkt widzenia niuektórych-dobry interes.
A gdzie powołanie, idea...???Czyżby znikła
Pozdrawiam

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2007, 17:43:30 »
Harnas1976 - jest to jednostka S3 będąca w KSRG od początku jego powołania/utworzenia. Jeżeli zainteresowani strażacy nie chcą brać kasy, nikt ich do tego nie zmusi. A przy okazji nie ma problemów z pracami przy samochodach i sprzęcie > wszyscy robią za friko nie oglądając się na konserwatora "bo on ma płacone". Wyjątek potwierdza regułę - jak mówi przysłowie.

chlopie jakby nawet przyslugiwala jakas kasa to i tak bym nie skorzystal aby ja wziasc poniewaz nie robie tego dla kasy tylko dla siebie dla mnie to jest satysfakcja i hobby.a jest cos takiego ze jest placone za wyjazd czy jakos tak ale to sa sprawy groszowe i ustalilismy ze to idzie na konto osp.
pozdro

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2007, 19:46:28 »
chlopie jakby nawet przyslugiwala jakas kasa to i tak bym nie skorzystal aby ja wziasc poniewaz nie robie tego dla kasy tylko dla siebie dla mnie to jest satysfakcja i hobby.a jest cos takiego ze jest placone za wyjazd czy jakos tak ale to sa sprawy groszowe i ustalilismy ze to idzie na konto osp.
pozdro

 Zmienisz zdanie jak sie ożenisz założysz rodzine i bedzie ci brakowało kasy na wiele i wtedy albo bedziesz brał wszystko co daja albo wyjedziesz jak wiele osob zagranice dorobić - tragiczne ale prawdziwe :(

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2007, 20:21:47 »
Nasz  jednostka też odwala wiele akcji za free. W kościele od księdza tylko słyszymy "Bóg zapłać strażakom i orkiestrze" i na tym się kończy, bo on nawet nie zrobi nam mszy na "Dzień Strażaka za darmo tylko mu muszą dać niezłą sumke. Za wyjazdy do akcji nikt nie bierze kasy, bo to idzie na konto bankowe na utrzymanie straży. Harytatywnie robimy też dla społeczeństwa, ale czasami to aż się odniechciewa jak jakaś dewotka narobi jakiś bajek :angry:
Ale u nas jest ciągle jedno hasło od lat 
BOGU NA CHWAŁĘ
LUDZIOM NA POŻYTEK
 i tak ma wcielone każdy członek naszej OSP
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2007, 21:11:45 »
chlopie jakby nawet przyslugiwala jakas kasa to i tak bym nie skorzystal aby ja wziasc poniewaz nie robie tego dla kasy tylko dla siebie dla mnie to jest satysfakcja i hobby.a jest cos takiego ze jest placone za wyjazd czy jakos tak ale to sa sprawy groszowe i ustalilismy ze to idzie na konto osp.
pozdro

 Zmienisz zdanie jak sie ożenisz założysz rodzine i bedzie ci brakowało kasy na wiele i wtedy albo bedziesz brał wszystko co daja albo wyjedziesz jak wiele osob zagranice dorobić - tragiczne ale prawdziwe :(

witam wolicki1
niestety dalej sie nie zgodze z Twoim zdaniem poniewaz jestem w strazy ochotniczej i robie to z zamilowania i pasji. u nas bardzo wielu czlonkow wyjechalo za granice za praca i to mlodych chlopakow.a pozatym jesli dawaliby jakas kase(przynajmniej u nas) to nie mow ze wyzylbys z tego bo to sa grosze i rodziny napewno z tego nieda rady utrzymac wiec nie mow tak.a pozatym nie znasz mnie wiec mowisz jak TY bys w takiej sytuacji postapil.a ten kraj jest taki ze niema pracy i chcac sie czego dorobic trzeba opuscic dom i wyruszyc na tulaczke.mysle ze zrozumiales czym jest OSP.
pozdrawiam

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2007, 13:33:18 »
witam wolicki1
niestety dalej sie nie zgodze z Twoim zdaniem poniewaz jestem w strazy ochotniczej i robie to z zamilowania i pasji. u nas bardzo wielu czlonkow wyjechalo za granice za praca i to mlodych chlopakow.a pozatym jesli dawaliby jakas kase(przynajmniej u nas) to nie mow ze wyzylbys z tego bo to sa grosze i rodziny napewno z tego nieda rady utrzymac wiec nie mow tak.a pozatym nie znasz mnie wiec mowisz jak TY bys w takiej sytuacji postapil.a ten kraj jest taki ze niema pracy i chcac sie czego dorobic trzeba opuscic dom i wyruszyc na tulaczke.mysle ze zrozumiales czym jest OSP.
pozdrawiam[/b][/b]

1.robie to z zamilowania i pasji - wiedz ze jak tez bo zadnej kasy nie mam z tego.
2.bardzo wielu czlonkow wyjechalo za granice za praca i to mlodych chlopakow- i tutaj potwierdzaja sie moje słowa (choćbyś ty został to wiekszosc wyjedzie)
3.to sa grosze i rodziny napewno z tego nieda rady utrzymac - No nie da trudno mowić inaczej.
4.ten kraj jest taki ze niema pracy i chcac sie czego dorobic trzeba opuscic dom i wyruszyc na tulaczke - kolejne potwierdzenie moich wczesniejszych słów.
5.mysle ze zrozumiales czym jest OSP.
pozdrawiam
- rozumie to od bodajże 7 lat  -_- z tym ze z roku na rok coraz mniej

Pozdrawiam !!
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 13:37:04 wysłana przez wolicki1 »

Offline matekStrazak

  • STRAZAK OSP- MOZE KIEDYŚ ZAWODOWY
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • SERCA ŻAR...GASI STRAŻ POŻARNA
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2007, 19:06:35 »
wiec WOLICKI1 w ostatniej wypowiedzi zaprzeczasz swoja wcześniejsza wypowiedz.ale to malo ważne chodzi nam o to samo i rozumiemy jaka jest sytuacja.tylko nie rozumie jednogo jakbys mogl mi wytlumaczyc co chciales mi powiedziec przez to wypowiedz o rodzinie i zonie bo wiesz nie jestem na swiecie 5 lat i znam rzeczywistosc.
ale wazne niech straz ochotnicza zostanie ochotnicza.
pozdrawiam

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 19, 2007, 12:52:31 »
Ochotnicza Straż Pożarna - jest to działalność społeczna jak najbardziej, która podejmuje się wykonywać osoba z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi, bezinteresownie (nie wiem czemu w naszym kraju wszystko zaczyna sie sprowadzac do bozka pieniedzy, nawet pomoc bliźniemu). Zawsze znajda sie osoby dla których pomoc innemu jest najważniejsza
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2007, 15:44:42 »
wiec WOLICKI1 w ostatniej wypowiedzi zaprzeczasz swoja wcześniejsza wypowiedz.ale to malo ważne chodzi nam o to samo i rozumiemy jaka jest sytuacja.tylko nie rozumie jednogo jakbys mogl mi wytlumaczyc co chciales mi powiedziec przez to wypowiedz o rodzinie i zonie bo wiesz nie jestem na swiecie 5 lat i znam rzeczywistosc.
ale wazne niech straz ochotnicza zostanie ochotnicza.
pozdrawiam
Tak chodzi o to samo i tak byc powinno jak piszesz a realia sa zgoła inne.
 To nie jest zaprzeczenie moim słowom tylko wskazanie podobieństw do twojej wypowiedzi.
 A to o rodzinie to proste musisz zarabiać - robisz
:gdy robisz to nie jedziesz na akcje bo za zrywanie sie z roboty wypad ! :(
 Gdy wracasz z roboty jestes zmeczony ze nic ci sie nie chce
:to po kilku latach pracy - nie jedziesz na akcje :(
 Ludzie co chwile mówią po co , na co ci to i tak nic z tego mial nie bedziesz (moze i tak mowić twoja zona ) a narażasz sie ?.
: po jakimś czasie mozesz mysleć tak samo  :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2007, 15:51:24 wysłana przez wolicki1 »

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2007, 18:55:17 »
Wolicki nie przejmuj się wypowiedziami młodzików, rób swoje zgodnie z ustawą o ochronie p.poż.
Za kilka lat jak dojrzeją to sami zmienią zdanie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2007, 13:20:38 »
Jestem Prezesm w OSP od trzech kadencji i poza pracą społeczną,
trzeba jeszcze do tego dołożyć z własnej kieszeni.

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2007, 16:28:06 »
Święte słowa - grzela. Pozdrawiam
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 04, 2007, 19:10:56 »
Jestem Prezesm w OSP od trzech kadencji i poza pracą społeczną,
trzeba jeszcze do tego dołożyć z własnej kieszeni.


 No najpierw trzeba miec co dołożyc, cały sprzet przeciwpożarowy obłożony dodatkowo  podatkami kosztuje krocie.
 I nie zebym byl jakis łasy na pochwaly ale nawet jak kupisz cos z własnej kieszeni i nie mówie tu o czym szczególnym to i tak ludzie powiedza a mial nadwyzki kasy to kupil a mogł dac na biedne dzieci ,fundacje itp.

Offline strazakskoczow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: osp- praca społeczna
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2007, 12:15:25 »
Witam!!! Z tego co mi wiadomo to w całej Polsce strażacy ochotnicy robią to za darmo chyba że stać gminę na wypłacenie za akcję kasy. U mnie w sąsiedniej gminie mają płacone i to nawet dużo bo 13 zł. na godzinę. Pozdrawiam!!!