Autor Wątek: strażacy z brodami  (Przeczytany 4480 razy)

Offline unforgiven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
strażacy z brodami
« dnia: Sierpień 16, 2006, 17:15:33 »
sie mano!! jak to jest czy wolno mieć brody w PSP czy nie ? Od czego lub od kogo  jest to uzależnione i czy trzeba jakiś raporcik wysmarować.Ztego co wiem to raczej nie można nosić brody ale widziałem kilku gości z takowym zarostem pracujących w podziale bojowym.Jeżeli coś wiecie dajcie znać . Pozdrawiam.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2006, 18:17:35 »
He..he.. :wub:Z tego, co wiem te czasy już chyba :huh:bezpowrotnie-oby mineły!Tzn. raporty na wąsy, brody, drobne ukryte tatuaże - kolczyków, agrawek itp. w róznych miejscach ciała -  sam chronicznie nie cierpię :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2006, 20:36:42 »
Jeżeli -broda  to kwit od dermatologa ,że nie można inaczej ukryć - uczulenia, blizny szpecące itp . A wtedy niema problemu z noszeniem brody , dcuzych baków , bokobrodów  itp. , ale takich gości należy odsunąc od pracy w sprzęcie ODO z wiadomych względów/bhp z odo/.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2006, 22:33:44 »
brody ani bokobrodów nie mogą nosić strażacy z tzw. podziału bojowego i Ci biurokraci, którzy pełnią tzw. dyżury operacyjne. Chodzi o nieszczelności przy użytkowaniu maski do aparatu oddechowego.

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2006, 23:55:08 »
No a jak ma się noszenie zarostu przy powszechnych dzisiaj w użyciu aparatach nadciśnieniowych? Przy podciśnieniowych było to zrozumiałe i jasne.

Offline aspSiłacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • WETERAN
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2006, 00:39:08 »
Wygląd nieogolonego strazaka jest b.niechlujny i nieestetyczny.
Nie wzbudza on zaufania w społeczeństwie..... :
rolleyes: :rolleyes: ^_^
Więcej sexu i wolności, ale bez solidarności !

Offline MAKINTOSZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2006, 00:44:58 »
No a jak ma się noszenie zarostu przy powszechnych dzisiaj w użyciu aparatach nadciśnieniowych? Przy podciśnieniowych było to zrozumiałe i jasne.
Deteor a jeśli pojedziesz działać w głębokiej prowincji i natrafisz jeszcze na AP-3?
To co, zawsze masz pod ręką maszynkę elektryczną? :angry:

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2006, 00:51:34 »
Pracuję w PSP i mamy tylko nadciśnieniowe na stanie (AUER BD-96 i FENZY), maskę każdy dostaje na stan od d-cy JRG, więc nie ma możliwości, żebyśmy z innymi aparatami pracowali i jechali na prowincję, nawet głęboką. Stąd moje pytanie. Postawione trochę przewrotnie, bo uważam że strażak na służbie ma być ogolony jak na własny ślub.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2006, 15:48:43 »
Witam

Jeżeli pracujesz w aparacie nadciśnieniowym i jest nieszczelność, np. dlatego że maska źle przylega do twarzy, niestety czas pracy w aparacie ulega skruceniu, (również po właczeniu gwizdka, masz mniej czasu) a i tak jest go niewiele.

Pozdrawiam.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2006, 15:54:38 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:18:14 wysłana przez solosar »

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2006, 16:29:45 »
Cytuj
ps. a golenie sie chyba nie jest az tak bolesnym zajeciem??prawda
to zalezy czym sie golisz:)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2006, 17:40:30 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:18:06 wysłana przez solosar »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2006, 18:43:14 »
Ja też jestem za tym żeby strażak wygladał schludnie i powinien byc ogolony na każdą służbę, nigdy nie woadomo co trzeba bedzie na siebie włożyć, raz to będzie UPS a następnym razem mundur galowy czy ubranie słuzbowe a troche nie taktowne było by pokazanie się zapuszczonym. Pewne standardy powinny byc zachowane i tu jestem konserwatywny, taka służba. Jednak nikomu nie odbieram prawa decydowania o swoim wyglądzie, jednak jest to słuzba mundurowa więc do czegos to zobowiązuje. Aha a co do aparatów Panie K.Mila przy aktualnym sprzęcie czyli aparatach i maskach nie ma możliwości aby bdoda w czymkolwiek przeszkadzała, w szczelności czy czyms podobnym, tak było, owszem ale przy maskach zeszłej generacji.

pozdrawiam

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2006, 19:29:22 »
ja też jestem za tym aby, strażak był zawsze ogolony, na szkole w Krakowie bez golenia nie da sie wyjśc np. na przepustke,hehe
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2006, 00:20:02 »
A czy wolno strażakowi nosić długie włosy ???
Jeśli nie, to jak kobiety na podziale bojowym ( i nie tylko przecież w biurach to też są Strażacy) obetną włosy na krótko to wtedy zgolę brodę i dorzucę wąsy gratis ;) :wacko:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: strażacy z brodami
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2006, 08:09:38 »
Ja też jestem za tym żeby strażak wygladał schludnie i powinien byc ogolony na każdą służbę
 
 Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem, lecz strażak z elegancko utrzymaną brodą i wąsami, podgolony spełnia - moim zdaniem - te kryteria. Tak na marginesie - nosząc brodę i wąsy zrobiłem sobie test szczelności maski w aparacie podciśnieniowym > wynik pozytywny. W nadciśnieniowym już nie robiłem, bo i po co?
A może brodę i wąsy u strażaków tak zaciekle zwalczaję ci, którym zarost nie rośnie. ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2006, 08:14:56 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe