Autor Wątek: kwalifikacje na kierowce  (Przeczytany 1156 razy)

Offline guuteeks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
kwalifikacje na kierowce
« dnia: Sierpień 14, 2006, 22:35:19 »
 mam kolege ktory jest kierowca zawodowym i nie jest czlonikiem strazy i co musi zrobic zeby miec uprawnienia na pojazdy uprzewilejowane i gdzie sie takie robi z tego co tu wyczytalem trzeba miec psychotechnike i laryngologa ale skoro ma sie takie badania jako kierowca zawdodowy czy sa jeszcze jakies badania szukam kogos kto sie na tym zna i udzieli mi wyczerpujacej odpowiedzi

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: kwalifikacje na kierowce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2006, 23:38:13 »
Witam.
Aby mógł prowadzić pojazdy uprzywilejowane musi posiadać stosowne zaświadczenie od swojego pracodawcy, czyli może to być burmistrz, wójt oraz Zarząd OSP w której to jest kierowcą. Zaświadczenie takie jest wydawane na podstawie badań psychotechnicznych oraz badań lekarskich uprawniających do kierowania pojazdami. Są to jedyne wymogie jaki musi spełniać kierowca aby kierować pojazdem uprzywilejowanym.
pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: kwalifikacje na kierowce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2006, 21:05:55 »
Jeżeli kolega nie jest członkiem straży, to raczej nic z tego nie będzie. Do kierowania pojazdem uprzywilejowanym w ruchu są niezbędne (poza odpowiednia kategorią prawa jazdy) dwa dokumenty: upoważnienie do kierowania pojazdami służbowymi oraz upoważnienie do jazdy na gwizdkach, o których pisze mój poprzednik.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2006, 21:10:28 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: kwalifikacje na kierowce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2006, 08:19:10 »
Proponuję poczytać w tematach:
Kierowca w OSP:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1017.0
oraz zaalarmowanie osp do pożaru:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2794.0


Zamykam ten temat - jeśli uważacie że powinien istnieć to proszę o PW.

Sylwek