Autor Wątek: konserwator kierowca w osp  (Przeczytany 3992 razy)

Offline guuteeks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
konserwator kierowca w osp
« dnia: Sierpień 14, 2006, 21:23:26 »
mam takie pytanie jakie sa obowizki konserwatora  kierowcy u nas w strazy jest tak ze gospodażem i konserwatorem jest jedna i ta sama osoba problem polega na tym ze od jakiegos czasu sygnalizuje ze jest brudno w skrytkach samochodu  i ze wypadalo by posprzatac nie widze problemu zeby zrobic to nawet samemu ale wielokrotnie mowilem gospodazowi o tym jednak on to sobie olewa wiec poruszylem ten problem na zebraniu i nic nawet prezes nic sobie z tego nie robi i reszta zarzadu wiec moje pytanie do kogo najbardziej powinno nalezec taki obowiazek
 Bardzo Cię proszę abyś używał znaków interpunkcyjnych i składniej budował zdania, bo z trudem się czyta twoje wypowiedzi. mod- bulon
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2006, 14:03:10 wysłana przez bulon »

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2006, 23:51:25 »
Witam.
   Do kompetencji gospodarza absolutnie nie należy konserwacja oraz nadzór nad sprzętem pożarniczym. Takie zadania powinien wykonywać naczelnik jednostki oraz kierowca. Naczelnik sprawuje nadzór nad kierowcą-konserwatorem i to on odpowiada za sprawność sprzętu pożarniczego będącego na wyposażeniu jednostki. Jest to określone przepisami prawnymi. Zapis taki znajduje się w Statucie OSP, a jeżeli jest to jednostka z KSRG także w porozumieniu zawartym pomiędzy Komendantem Głównym a OSP. Jeżeli konserwator nie wywiązuje się z tego obowiązku, naczelnik po skontrolowaniu stanu sprzętu powinien wystąpić do Zarządu o zmianę  konserwatora i wyciągnięcie konsekwencji z jego działania. Jeżeli jest to konserwator zatrudniony przez Urząd Gminy to także tam powinien trafić wniosek o jego zwolnienie.
   Patrząc jednak z innej strony o porządek w aucie oraz strażnicy powinnic zadbać druhowie biorący udział w akcjach, przecież to oni korzystają ze sprzętu, samochodów i nie jest przyjemnie gdy jest on nieutrzymywany w czystości. Z własnego doświadczenia jednak wiem że jest to bardzo trudne do zrealizowania.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2006, 01:02:33 »
Porządek. Odwieczny problem, jak wychować sobie młodzież i uczulić ją na: wziąłeś odłóż na miejsce w takim samym stanie. Dam wam kilka przykładów wychowawczych.
Po przyjeździe z akcji kierowca myje samochód sprząta kabinę załoga sprząta resztę. Sprzęt jest myty konserwowany. Niech po akcji kierowca zauważy że coś jest niemyte w skrytce to pojedzie na osobniku jak na kocie. Wygląd osobisty. Różnie to bywa jedni przeczyszczą swojego UPS-a inni zabiorą do prania są i tacy co nie dbają o ciuchy. Gospodarz zwrócił ogólną uwagę  dbania o swoje ubrania bojowe nie wszyscy się przejęli. No i stało się podczas alarmu wpadają goście do remizy i nie mają się w co ubrać bo gospodarz zrobił im pranie zamoczył w wanience UPS-y zamiast pojechać do zdarzenia mieli nocne pranie.Tak więc nie oglądajmy się na kierowców, gospodarzy starajmy się im w tym pomagać. Nasza remiza świadczy o nas.

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2006, 12:41:48 »
W 100% popieram mojego przedmówcę (krzysiek 998 - notabene mojego imiennika). Sam jestem kierowcą i często - gęsto zdarza się że zabieram do prania nie tylko swój UPS( w którym jadę do akcji) czy koszarówkę ( w której robię porzadki na remizie czy garażach), ale także UPS czy koszarówkę która wymaga prania, bądź(co często się zdarza) trzeba zeszyć zamek w spodniach - innych strażaków. Pomału nauczyłem już co niektórych strażaków, że jeśli masz brudny UPS, czy urwałeś zamek w spodniach - to korona z głowy Ci nie spadnie jesli zabierzesz do domu i zrobisz co trzeba. Oczywiście są wyjątki. Ale i na nich sposób mam - zresztą już nawet ostatnio się sprawdził. Zapamiętałem sobie gościa, który po ostatniej akcji urwał właśnie zamek w spodniach. Kiedy na następnej akcji koleś przybiegł do remizy - dostał ode mnie ten sam UPS-ik z tym rozdartym zamkiem. Od tamtej pory już wie, co trzeba było zrobić... :wacko:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:26:48 »
100% racji koledzy druhowie należy po sobie zawsze posprzątać, a popowrocie z akcji ,sprzęt doprowadzic do stanu piwrwotnego, chyba że uległ awarii to tym zajmnie sie konserwator . W mojej OSP praktykuje sie oto taki sposób aby zdyscyplinować strażaków: niechcesz czyścić i konserwować sprzętu i pojazdu którego używałeś , to następnym razem już nie jedziesz do akcji. Przynosi to efekty- daję słowo! -_-
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2006, 13:31:57 »
Z tym naprawianiem UPSów to u mnie troche jest inaczej bo nikt nie ma własnej szafki czy wieszaka i nie wiadomo kto używał ostatnio sprzętu. Jeżeli już to naprawiamy wspólnie choć słyszałem że są pralnie które za dopłatą naprawiają ubiór. A jeżeli chodzi o samochód to sprząta się go po każdej akcji chyba że wszyscy padają po np. nocnej akcji to spotykamy się następnego dnia i porządki się robi.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2006, 14:23:31 »
Kierowca na pełnym etacie uuuuuuu!!!! To tylko realne w bogatej gmnie, ostatnio o takiej czytałm, OSP w Solcu Kujawskim tam mają nawet dwuch szoferów a sprzęcik wypasiony no ale przy średnio 300 wyjazdach rocznie to się nie dziwię. Wracając do wątku, myślę że roboty dla kierowcy-konsewatora nie brakuje i powinien to być cały etat.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2006, 17:03:08 »
Chciałbym nadmienić że u nas każdy strażak ma taką plakietkę z nazwiskiem na swoim UPS-ie i koszarówce wiadomo czyje. Wygląda to tak http://www.strazacy.pl/forum/album_page.htm?pic_id=3562

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2006, 14:31:13 »
krzysiek 998, czy ten wąsaty pan z plakietką z nadrukiem Krzysztof to ty??
Jeszcze jedno pytanko jaką funkcję pełnisz w waszej OSP? Pytam bo jeśli miał byś jakiś wpływ na swoich kolegów w kwestji ich umundurowania to zwruć uwagą panu starszemu strażakowi asystującemu w poczcie sztandarowym by odznaczenie WS powiesił w neleżne mu miejsce na mundurze i poprawnie nosił sznur i ta sama uwaga do pana który stoi pierwszy z prawej jeśli mnie wzrok nie myli to pan naczelnik
http://www.strazacy.pl/forum/album_page.htm?pic_id=3564&mode=next
http://www.strazacy.pl/forum/album_page.htm?pic_id=3567&mode=next
Oczywiście jest to uwaga grzecznościowa, zdjęcia są świetne!!! Niestety musimy się po godzić z faktem że nie każdy z członków naszych jednostek zechciał zapoznać się z regulaminem mundurowym więc dla tego musimy ich poucza. Sam borykam się z tym problemem w swojej OSP.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2006, 15:15:37 »
Tak to ja.Pełnię funkcję Sekretarza. A co do tych uwag. Będę się tłumaczył. My stoimy w koszarówkach z przodu fotki dalej jednostki z gminy :angry: No niestety jesteśmy w niełasce u naszego pana Burmistrza i poczet stoi w pożyczonych mundurach aż wstyd się przyznać.Takie są fakty. Reszta strażaków to jednostki zaprzyjaźnione zaproszone na uroczystość. Nie myśl że jest nas tak wielu jest jakiś niż nie za bardzo młodzież się garnie do straży.


pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2006, 16:15:10 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: konserwator kierowca w osp
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2006, 14:02:59 »
U mnie w jednostce jest dwoch kierowcow zatrudnionych na 1/4 etatu i utrzymanie porządku w samochodach, w garażach i na dyżurce należy do nich. w praktyce jednak jest tak, ze pozostali strazacy pomagają im w miare mozliwosci. Do obowiazkow gospdarza nalezy cala reszta straznicy i placu.