Autor Wątek: Daltonizm?????  (Przeczytany 1785 razy)

Offline qwert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Daltonizm?????
« dnia: Sierpień 11, 2006, 16:27:35 »
Mam pytanie do osób, które już przeszły badania lekarskie.... Jak wygląda sprawa z daltonizmem? czy osoby posiadające tą wade wzroku mają jakąś szanse aby przejść pozytywnie badania lekarskie...?  :huh: :rolleyes:


pozdrawiam i czekam na odp.  ^_^

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Daltonizm?????
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:37:26 »
to zależy jak mocny masz ten daltonizm
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline qwert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Daltonizm?????
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2006, 11:56:48 »
Z moim daltonizmem to jest tak, że podczas badania widze tak pierwsze dwie trzy cyferki a potem to juz zupełnie nic :angry:. No i druga sprawa, że jakoś w życiu codziennym ten daltonizm zbytnio nie odczuwam, tzn prawidłowo rozróżniam barwy.... posiadam prawojazdy kat. B i też podczas jazdy daltonizm mi nie utrudnia rozpoznawanie kolorów np. na sygnalizacji... To mnie właśnie dziwi, że jakoś cyferek nie mogę rozpoznać a kolory wszystkie widze..... ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2006, 11:58:30 wysłana przez qwert »

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Daltonizm?????
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2006, 11:42:57 »
More Ci tylko poradzić żebyś przeszedł sie do okulisty z ustawą o zdolności do służby. Według tej ustawy bez problemu lekarz powie czy sie nadajesz czy nie. Ja tak zrobiłem ^_^
ZaWsZe PrZeD SiEbIe

Offline qwert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Daltonizm?????
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2006, 12:17:14 »
To chyba będzie trzeba tak zrobić jak mówisz Samm ^_^. A powiedz mi jeszcze..... co takiego okulista mówił Tobie na tych badaniach ?:huh: ^_^

pozdrawiam.......

Offline Samm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Daltonizm?????
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2006, 13:23:25 »
Najpierw mnie zbadał i powiedział co tam mam z oczami a potem mu dałem tę ustawę i stwierził że wszystko oki ^_^
ZaWsZe PrZeD SiEbIe