Autor Wątek: Luksusowa łódź w Augustowie  (Przeczytany 11718 razy)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Luksusowa łódź w Augustowie
« dnia: Sierpień 09, 2006, 23:01:13 »
Przeczytałem ciekawy artykuł Bożeny Dunat w NIE Zwłoki i wywłoki
Czy jest ktoś z okolić Augustowa i dodałby własny komentarz?
Poniżej treść, zdjęcia w linku:

Zwłoki i wywłoki

Trzeba mieć gdzie położyć generalskie dupy, zanim popłyną.

Topielców wyciąga Państwowa Straż Pożarna – z wody na łódkę. Łódź musi być niezatapialna oraz charakteryzować się dużą dzielnością morską, czyli dać się sterować niezależnie od warunków atmosferycznych. Dobrze, żeby pod ławkami były szczelne komory powietrzne. Wymagana jest duża przestrzeń dla rozbitków. W odróżnieniu od morskich łodzi ratunkowych jeziorowe nie muszą być przygotowane do przetrwania na nich przez wiele godzin. Wszystkie brzegi blisko.

Kilkanaście dni temu strażacy z Augustowa jako łódź ratunkową zafundowali sobie Commandera 800 – reklamowanego przez producenta jako idealna łódź dla miłośników sportów i rekreacyjnego pływania (fot. 1). Commander 800 jest największy, najdroższy (160 tys. zł) i najlepiej wyposażony z pięcioosobowej rodziny Commanderów. Niezatapialność porównywalna jest z niezatapialnością innych szybkich i eleganckich łodzi sportowych i luksusowych jachtów rodzinnych produkowanych przez zwycięzcę przetargu.

Atuty łajby ratowniczej, na której zmieści się razem z ratownikami maksymalnie 8 osób: spory pokład słoneczny idealny do brania kąpieli słonecznych, funkcjonalna kabina, łoże dla 2 osób, ubikacja, umywalka, prysznic, kuchnia gazowa, zlew, uchwyty na wędki, pojemnik na żywą przynętę, uchwyt do holowania narciarza.

– Zabawka do wożenia generalskich dup i pociotków. Do tej pory wozili się na skromniejszych. Mówimy o dziurze budżetowej? Powinniśmy gadać o dziurze w mózgu – wkurzają się szeregowi strażacy.

Spanie, sranie, gotowanie notable też mają za free. Lokuje się ich w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego utworzonym w straży jesienią zeszłego roku, aby aktualizować lokalne zagrożenia i w porozumieniu z resztą Polski kombinować, jak chronić ludność na wypadek większego bum. Centrum ma dwa apartamenty złożone z sypialni, pokoju dziennego, kuchni i łazienki (fot. 2).

Arkadiusz Prymaka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Augustowie, oświecił mnie, że to nie są apartamenty, tylko pokoje z aneksami sypialniano-kuchennymi, gdzie można odpoczywać na wypadek wojny albo innego zagrożenia, które nie pozwoliłoby ratownikom udać się odpocząć do żony. Zakup łajby nie jest rozrzutnością. Wykorzystano bowiem nie tylko środki własne, ale również unijne z programu Interreg III A. Zdecydowano się na Commandera, bo posiada szeroki pokład, na który można wciągać ludzi.

Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:57:26 »
Po prostu nieraz brak słów na to co się wyrabia w Tym "egzotycznym" kraju!!! :angry:
Nie jestem, co prawda z Augustowa, ale szlag mnie trafia jak czytam te i podobne rzeczy.
Cytuj
Spanie, sranie, gotowanie notable też mają za free.
Ja biegam z PSK /jednososobowe/ kilkanaście metrów do kibla, a innym się /grupowo/ nocniki pod dupy podstawia! O głupią kuchenkę elektr. do podrzewania potraw za 99,-zł walczyłem kilka lat, a zwykłych naczyń, narzędzi kuchennych nie ma do dziś!
Cytuj
Zakup łajby nie jest rozrzutnością. Wykorzystano bowiem nie tylko środki własne, ale również unijne z programu Interreg III A.
Od kiedy to Komenda PSP ma prywatne środki własne /darowizna, czy załoga się złożyła?/, a tym bardziej szasta unijnymi.
Daj Boże co bym się mylił i ten jacht - sorry łódka niejednemu uratuje dupsko.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2006, 16:50:08 »
No , przeczytałem artykulik..............cóż powiedzieć -  :huh:
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2006, 21:51:58 »
trzeba odwiedzic ich strone netowa z tego co widac strazacy moga mieszkac tez w niezlych warunkach

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2006, 16:35:06 »
A tak sie to toczy w polskiej strazy to mozna latwo zauwazyc gdzie jest teren atrakcyjny turystycznie tam stoji wypasiona remiza z wypasionymi pokojami goscinnymi a jeszcze jak dochodzi jeziorko to musi byc tez łodz zeby mozna bylo przyjechac na wczasy wybyczyc sie poplywac na koszt panstwa!!!!! A w strazy bieda na podwyzki nie ma!!!!

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2006, 13:41:01 »
A za ile możnaby ją było wypozyczyć? Może udałoby się na takich samych zasadach jak generał? ;)

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2006, 21:04:36 »
Tak! Najlepiej kupić dmuchany ponton z Biedronki za 29 zł i wtedy wszyscy będą zadowoleni i na pewno ratownictwo na tym skorzysta. Ludzie dajcie spokój. Nie każdy ruch przełożonego jest zły i nieuzasadniony. Nie jestem z Augustowa, ale wydaje mi się, że gdzie jak gdzie ale na Mazurach sprzęt pływający powinien być najwyższej klasy. Żyjemy w XXI wieku w UE i nie można się cofać, tylko trzeba iść do przodu pod każdym wzgledem.   

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2006, 23:54:58 »
Diablo chyba masz trochę racji....
Ważne tylko jak będzie wykorzystywany.
Tygodnik "NIE" już wie jak. A my się przekonamy.
Warto się przyjrzeć czy bedzie służył ratownictwu czy wygodnictwu.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2006, 11:16:35 »
Dogi Diablo
Nikt tu nie wspomina o "biedronce" ale skórzane fotele to chyba lekka przesada. Ponadto doszły mnie słuchy, że jest bardzo wysoka i w zasadzie nie sposób "zebrać" poszkodowanego z wody chyba że wciągarką. Jeżeli to wszystko prawda to to po prostu nie jest łódka ratownicza.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2006, 11:35:11 »
http://www.quicksilver-boats.co.uk/commande2.htm

ta łajba do ratownictwa sie slabo nadaje
to krotkoterminowy wycieczkowiec - kabinka z kiblem itd,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2006, 11:36:46 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2006, 16:13:54 »
Znalazłem jeszcze parę innych zdjęć. Naprawdę trudno potraktować tą łódź inaczej jak turystycznie.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 16, 2006, 20:44:57 »
Disiaj panowie widzialen taką łódeczke w naturze , na Odrze,  jak na mój gust - ratownika wopr i sternika motorowodnego "To" /rozumieć Comandera 800/nie nadaje się do celow ratowniczych !!! Może jakby zamontowac drabinkę dla pletwonurków do schodzenia i wychodzenia z wody to może by można wyciągać trupy z wody i holować je za łajbą sic.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2006, 11:23:20 »
Nie zle cacko ta lodka po tej lodzi widac ze jednak psp ma pieniadze te ktorych nigdy nie ma na bierzace wydatki!!!! Taka lodka to idealny sprzet dla slonecznego patrolu a nie psp  a szczegolnie grup wodno nurkowych!!!  :wacko:

Offline EXON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 21, 2006, 19:50:12 »
Czy któryś z wypowiadających się tu specjalistów może określić jak powinna wyglądać łódź ratownicza?
Bo mi się wydaję że takowej specyfikacji nie ma ! A chłopaki kupili sprzęt z górnej półki.Moim zdaniem tylko chwalić takie postępowanie.Chyba że ktoś woli gniota z aluminium wyprodukowanego gdzieś w stodole za mało mniejsze pieniądze bo to przecież będzie sprzęt wysoce ratowniczy. ^_^

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:14:04 »
 EXON jak ma wyglądać łódź ratownicza , a choćby tak jak WOPR -u Mazurskiego na wielkich jeziorach. :huh:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 22, 2006, 11:43:09 »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2006, 13:29:35 »
Nie znam się na tym, jednak pewna subtelna różnica jest widoczna.  Przekonują wzmocnienia, bo chyba żagłówki bardziej lubią się wywracać przy brzydkiej pogodzie a i przywalić w pomost czy w dno taką łódką się zdarzy. Oczywiście pokład, burty. Nie trzeba mleczkiem przecierać skórzanych foteli. NIe wiem ile takich można kupić za 160 tyś ale myślę, że sporo.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 22, 2006, 16:04:12 »
przy doborze lodzi nalezy pamietac do czego ona ma sluzyc i w jakich warunkach.
bo link maldrina jest dobry do ratowania ludzi a do ratownciwta technicznego juz gorzej.
do wyciagania topielcow niezla.
i to racze4j na srodladziu.

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2006, 20:12:30 »
Bulonku _ Augustów i jezioro Augustowskie leży raczej na śródlądziu - tak mi się wydaje - che che !!!.Poza tym Psp głównie wyławia topielców ,rzadkością są akcje /chyba że po za sezonem wakacyjnym/ podejmowania człwieka z wody lub podnoszenia jahtu  na szlaku, wyławianie "rozbitków" itp. Pozdro dla wszystkich żeglarzy i motorowodniaków . :mellow:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 23, 2006, 00:13:18 »
mirek alez ja to wiem :)
rzucilem tylko pewne tezy doboru lodzi.
a dobor ktory przedstawil KP augustow moze byc chybiony...
ciekawimi mnie argumentacja osoby ktora podjela decyzje o zakupie- byc moze okaze sie to swietna jednostka ;)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 23, 2006, 10:19:34 »
Może i świetna, ale raczej do abordażu jachtów niż ratowania ludzi ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2006, 11:50:44 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 23, 2006, 10:56:10 »
gwalcic rabbowac a potem spalic !! :D:d
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline EXON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 23, 2006, 14:59:22 »
Myślę że duzo jest zakupów w których Panowie spełniają swoje mażenia np. system przewodowy do oddychania dla płetwonurków który zafudowała sobie JRG nr 5 w Warszawie i chce tym zainteresować reszte kraju. Ci co nurkują i ćwiczyli mogą śmiało powiedzieć jak jest "łatwo" prowadzić poszukiwania za pomocą tego sprzętu na naszych akwenach o dnie mulistym a kosztował niemało $. A tłumaczenia o podjęciu każdych prac podwodnych za pomocą tego sprzętu można włożyć między bajki. Panoiwie proponuję rozejżeć się wokó i zostawić Augustów w spokoju, a tak nawiasem mówiąc prezentowanie łodzi "ratowniczej" z Chodzieży jest chyba nieporozumieniem. Pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 23, 2006, 15:49:41 »
Cytuj
a tak nawiasem mówiąc prezentowanie łodzi "ratowniczej" z Chodzieży jest chyba nieporozumieniem. Pozdrawiam

uuu rozwiniesz teze?
zaintrygowales mnie :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luksusowa łódź w Augustowie
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 27, 2006, 18:21:57 »
A ci dalej swoje, unas nie ma tego a u nas to w ogole jest kaplica i wszyscy sie na nas uwzieli, straszne warunki sluzby itd.- a tu ktos cos ma - jak to? skąd? a dlaczego nie u nas. Panowie niech ktos ruszy d-pe pogada ze starosta, prezydentem czy kims z samorzadu zagoni (lub zainteresuje) do pracy (nie roboty) 2-3 ludzi byc moze tez z podzialu boj. i napisza projekt unijny  nie musi byc na sprzet do rat. wodnego  moze byc na chemie, rat.drog. lacznosc itd, tylko trzeba chciec,  wielu z Was to rozsadne chlopaki zamiast sie wyplakiwac przynajmniej sprobujcie wyjsc z taka inicjatywa do przelozonych - moze cos z tego bedzie.