Autor Wątek: a może tak chwila z zycia  (Przeczytany 2893 razy)

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
a może tak chwila z zycia
« dnia: Sierpień 06, 2006, 23:06:01 »
Pomyslałem że może to zdarzyc sie kazdemu...
Pomyslał ktoś, jak moze wyglądać wasze zecie jesli jutro okaże sie że zwalniają Was ze służby
Tak po prostu.
Bez prawa do emerytury lub innych swiadczen.
Czy któryć z Was brał to kiedyś pod uwagę?
Jutro "strazy pozarnej" NIE MA!!!!!
Inaczej straż pozarna jest, Was już w niej NIE MA!
Życzę, oby NIGDY nie miało to miejsca.
Pozdrawiam!
 
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2006, 08:42:29 »
Na pewno jest to trydna chwila, lecz nie można się załamywać. A tak przy okazji - na jakiej podstawie prawnej i z jakiej przyczyny tak nagłe zwolnienie, jeżeli nie jest to tajemnica.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2006, 09:53:19 »
omc : może masz trudne chwile , oby nie , ale takie przypadki bywają ; czytaj zwolnienia dyscyplinarne - alkohol , kradzież - ale powtarzam  , oby nie ..............
Z drugiej strony , jesli chodzi o mnie to faktycznie - biorąc rzecz czysto hipotetycznie - nie wyobrażam sobie żeby KTOś mógł mnie zwolnić z pracy tak poprost bez żadnego umotywowania.
Krótko mówiąc - to straszna myśl!!!!!!!!!!!!


Pozdrawiam , i nie ma co sie martwic , od 16.08 znowu ma byc pogoda na urlopy ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2006, 02:21:03 »
własnie panowie... czysto hipotetycznie!
interesuja mnie Wasze opinie, myśli,a moze strach lub (mam nadzieję że nie) doświadczenie!
według statystyki to ma miejsce!!!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline dodo2304

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2006, 10:10:20 »
jeśli chodzi o nagłe zwolnienie ze służby (dyscyplinarka, alkohol, kradzieże) to mi się wydaje, że taki facet jest nic wart i nie jest potzrebny dla straży, a on sam nie powinien miec pretensji do innych, sam zapracował sobie na taki wizerunek i traktowanie. Jeśli ktoś odchodzi na emeryturę to napewno wraca wspomnieniami do różnych sytuacji i zdarzeń. Nie raz po nocach śnią mu się różne akcje. Tak ja myślę po obserwacji kolegów, którzy już nie pracują.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2006, 14:47:02 »
Zwolnienie ze służby może mieć miejsce na podstawie art. 43 ustawy o PSP tj.
Art. 43. 1. Zwolnienie ze służby następuje w drodze rozwiązania stosunku służbowego, w trybie i na zasadach określonych w ustawie.
2. Strażaka zwalnia się ze służby w przypadkach:
  1)  orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do służby;
  2)  nieprzydatności do służby, stwierdzonej w opinii służbowej w okresie służby przygotowawczej;
  3)  wymierzenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby;
  4)  skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe umyślne;
  5)  zgłoszenia przez niego pisemnego żądania zwolnienia - w terminie do 3 miesięcy;
  6)  utraty obywatelstwa polskiego.
3. Strażaka można zwolnić ze służby w przypadkach:
  1)  (uchylony);
  2)  skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo inne niż określone w ust. 2 pkt 4;
  3)  nabycia prawa do zaopatrzenia emerytalnego z tytułu osiągnięcia 30 lat wysługi emerytalnej;
  4)  likwidacji jednostki albo jej reorganizacji połączonej ze zmniejszeniem obsady etatowej, jeżeli przeniesienie strażaka za jego zgodą do innej jednostki lub na inne stanowisko nie jest możliwe;
  4a) niewywiązywania się z obowiązków służbowych w okresie odbywania służby stałej, stwierdzonego w dwóch kolejnych opiniach służbowych, między którymi upłynęło co najmniej 6 miesięcy;
  5)  z innych niż określone w pkt 2-4a ważnych przyczyn, jeżeli dalsze pozostawanie w służbie nie gwarantuje należytego wykonywania obowiązków służbowych;
  6)  upływu 12 miesięcy od dnia zaprzestania służby z powodu choroby.
4. W przypadkach określonych w ust. 3 pkt 4 zwolnienie następuje po upływie 6 miesięcy, a w odniesieniu do służby przygotowawczej po upływie 3 miesięcy, od dnia ogłoszenia decyzji o likwidacji jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej albo jej reorganizacji.
5. Zwolnienie strażaka ze służby na podstawie ust. 3 pkt 5 może nastąpić po zasięgnięciu opinii zakładowej organizacji związkowej, reprezentującej danego strażaka.
       czyli na dobrą sprawę, pomijając dyskwalifikację zdrowotną, zwolnienie następuję na własną prośbę - jeżeli nie podpadniesz, to pełnisz służbę do zasłużonej emerytury.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: a może tak chwila z zycia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2006, 16:05:38 »
narazie sie nad tym nie zastanawiałem, bo jestem na poczatku swojej przygody z pożarnictwem, ale napewno straciłbym coś więcej niż tylko prace, bez służby nie da sie żyć
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"