Autor Wątek: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!  (Przeczytany 172284 razy)

Offline dw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« dnia: Grudzień 11, 2017, 08:40:12 »
Hej. W kilku jednostkach na śląsku w kwartale wrzesień-październik-listopad był przeprowadzony pilotażowy projekt mający na celu zmniejszenie ilości nadgodzin. D-cy jednostek pełnili służbę od 7:30 do 15:30 (pierwszy) i od 14:00 do 22:00 (drugi). Wpisani byli w etat zmiany co powodowało że jeden ze strażaków który miał pełnić służbę w dany dzień przychodził do służby na 22:00. Czyli zamiast 24 godzin wypracowywał 8. Ptaszki ćwierkają że wejdzie to od 1 stycznia 2018 r. na stałe i to ponoć na całym  śląsku (nie wiem czy w innych województwach również). Jakie macie wiadomości w tym temacie?

zyraf

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:44:39 »
Ma wejść ale nie jest to związane ze zbijaniem nad godzin - ten pomysł upadł.
Stan osobowy bez zmian jeżeli chodzi o podział, "nadzór" będzie trwał do 22. Zmiana głównie dla dowódców i zastępców JRG taką informacje nam przekazał dowódca

Offline dw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:51:07 »
Ciekawe co piszesz bo z info przeanalizowanych to właśnie zbijanie nadgodzin było jednym z najważniejszych argumentów wprowadzenia tych zmian na stałe. Obyś miał rację :)

JRG7

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:56:07 »
Ma wejść ale nie jest to związane ze zbijaniem nad godzin - ten pomysł upadł.
Stan osobowy bez zmian jeżeli chodzi o podział, "nadzór" będzie trwał do 22. Zmiana głównie dla dowódców i zastępców JRG taką informacje nam przekazał dowódca
Co znaczy "nadzór" ? za dużo osób po "szkołach" bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej i braku obycia z ludźmi na podziale została dowódcami zmian ? bo tylko to przychodzi mi do głowy, czy jednak pod płaszczykiem czegoś robi się coś  ^_^

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:05:59 »
Ma wejść ale nie jest to związane ze zbijaniem nad godzin - ten pomysł upadł.
Stan osobowy bez zmian jeżeli chodzi o podział, "nadzór" będzie trwał do 22. Zmiana głównie dla dowódców i zastępców JRG taką informacje nam przekazał dowódca
Co znaczy "nadzór" ? za dużo osób po "szkołach" bez jakiejkolwiek wiedzy praktycznej i braku obycia z ludźmi na podziale została dowódcami zmian ? bo tylko to przychodzi mi do głowy, czy jednak pod płaszczykiem czegoś robi się coś  ^_^
Jest takie powiedzenie "każdy złodziej patrzy po sobie"

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:36:11 »
Wszystko się zgadza tylko godziny inne zastępca przychodzi na 12 godzinę jest do 20 a razem są do 15.30. Niedługo pewnie w całym kraju tak będzie

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2017, 14:27:38 »
Wszystko się zgadza tylko godziny inne zastępca przychodzi na 12 godzinę jest do 20 a razem są do 15.30. Niedługo pewnie w całym kraju tak będzie
Jak najbardziej, niech wprowadzą. Może się czegoś nauczą.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:54:40 »
Wszystko się zgadza tylko godziny inne zastępca przychodzi na 12 godzinę jest do 20 a razem są do 15.30. Niedługo pewnie w całym kraju tak będzie
Jak najbardziej, niech wprowadzą. Może się czegoś nauczą.
U mnie dowództwo regularnie bierze służby 24 h  aby  strażacy uciekali z nadgodzin także w weekendy. Co jest z korzyścią dla obu stron. Zresztą sami wywodzą się z podziału i nie boją się działań a młodzież ma się też od kogo uczyć .... . :)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:39:10 »
+mirek1 tak oczywiście do tej pory ponad 20 lat nikt nic nie umiał .....jak nie wchodzili na podział a i jeszcze dodam ciekawe kto w tym czasie jest na wolnym na pewno nie d-ca zmiany lub zastępca .....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:00:13 »
U mnie dowództwo regularnie bierze służby 24 h  aby  strażacy uciekali z nadgodzin także w weekendy. Co jest z korzyścią dla obu stron. Zresztą sami wywodzą się z podziału i nie boją się działań a młodzież ma się też od kogo uczyć .... . :)
U mnie wchodzą tylko w momencie gdy dowódcy PB mogą przekroczyć maksa nadgodzin oraz gdy są o to poproszeni. Przy obecnej liczbie zebrań i szkół do odwiedzenia ten system się nie sprawdzi. A, że na Śląsku zawsze znajdzie się jakiś nadgorliwiec to inna para kaloszy.  W kraju to nie wejdzie bo to wierutna bzdura.
PS. Mam nadzieje, że Komendanci Powiatowi wiedzą, że zmiana czasu służby wymaga wprowadzenia zarządzenia gdy nie jest podyktowana przesłankami o których mowa w przepisach :D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:21:41 »
+mirek1 tak oczywiście do tej pory ponad 20 lat nikt nic nie umiał .....jak nie wchodzili na podział a i jeszcze dodam ciekawe kto w tym czasie jest na wolnym na pewno nie d-ca zmiany lub zastępca .....
Zazwyczaj właśnie odbiera nadgodziny d-ca zmiany lub któryś z dowódców zastępu ale też i zwykły ratownik. Ale nie jest to regułą.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:01:08 »
U mnie jest podobnie jak u mirek1 i wszyscy są zad0woleni. Dowódcy zmian i zastępu mogą mieć wolne, dowódcy JRG złapią parę nadgodzin i nie tracą kontaktu z podziałową rzeczywistością.
ALE
wszystko jest fajnie, dopóki odbywa się na zasadzie dobrowolności i dogadania.
Natomiast zmiana o której tu mowa, nie ma ani jednej zalety, więc nie wiem jak można ją w ogóle rozpatrywać jako realną.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:40:23 »
Panowie w jednostkach na moim powiecie dowódcy/zastępcy JRG przychodzą na 24, z założenia miało być wtedy gdy jest potrzeba wydać wolne dla dowódców zmian (ale to bywa różnie). ogólnie nikt pretensji nie ma za bardzo bo strażacy i tak mają górne pułapy nadgodzin.

Teraz tylko pytanie - jak jest u was z badaniami - mają takie jak 8 godzinni (bo co do zasady taki mają charakter pracy) czy mają badania jak dla strażaków systemu codziennego (u nas lekarz ma póki co wielkie konsternacje - ale jak na razie zleca badania tylko takie jak dla 8 godzinnych choć ma świadomość, że pełnią służbę).

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:33:49 »
"Odważny" lekarz i "odważny" komendant.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2017, 17:14:43 »
"Odważny" lekarz i "odważny" komendant.
Lekarz jest kryty bo ma skierowanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.132
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2017, 18:03:12 »
(u nas lekarz ma póki co wielkie konsternacje - ale jak na razie zleca badania tylko takie jak dla 8 godzinnych choć ma świadomość, że pełnią służbę).
Myślałem, że konsternacja oznacza zlecanie badań niezgodnie z tym co ma w skierowaniu.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:11:54 »
U mnie w KP jedynie księgowa nie przychodziła na podział, a pozostali owszem , nawet kłócili się o taką służbę zazwyczaj w sobotę, a i niedzielą nie gardzili. Badania lekarskie dla 8 godzinnych, w rozkazie dziennym wpisywani jako oddelegowani do JRG na zmianę. Dupochron działał dla 01, 11 natomiast ja miałem problem bo musiałem takiego ująć w książce podziału. Dupochron zrobiłem dla siebie, bo gościa nie wpisywałem na samochód a na dyżurnego (co tylko było wcześniej na papierze). Siedział taki gość całą służbę przy stoliku (nawet sami żeśmy zorganizowali stolik), ale z tego pożytku nie mieliśmy żadnego bo do akcji o 1 strażaka mniej. Ci bardziej ambitni (05,11,12) poskarżyli się 01, ale że 01 wiedział że nie ulegnę to doszedł do kolejnej parodii i takich gości nakazał umieszczać w rozkazie jako 13.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 13, 2017, 15:15:26 »
U mnie w KP jedynie księgowa nie przychodziła na podział, a pozostali owszem , nawet kłócili się o taką służbę zazwyczaj w sobotę, a i niedzielą nie gardzili. Badania lekarskie dla 8 godzinnych, w rozkazie dziennym wpisywani jako oddelegowani do JRG na zmianę. Dupochron działał dla 01, 11 natomiast ja miałem problem bo musiałem takiego ująć w książce podziału. Dupochron zrobiłem dla siebie, bo gościa nie wpisywałem na samochód a na dyżurnego (co tylko było wcześniej na papierze). Siedział taki gość całą służbę przy stoliku (nawet sami żeśmy zorganizowali stolik), ale z tego pożytku nie mieliśmy żadnego bo do akcji o 1 strażaka mniej. Ci bardziej ambitni (05,11,12) poskarżyli się 01, ale że 01 wiedział że nie ulegnę to doszedł do kolejnej parodii i takich gości nakazał umieszczać w rozkazie jako 13.
Jak to 11 i 12 poskarżyli się 01? Przecież rozkaz dzienny podpisuje 11, a jak go nie ma to 12. Więc po co mieliby się skarżyć, przecież skoro pod czymś się podpisują, to biorą na siebie kogo do czego wyznaczają.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2017, 15:24:20 »
Scyzoryk czytaj ze zrozumieniem. Pisałem, że w rozkazie wpisywali gościa jako oddelegowanego na służbę (początkowo) bez wskazania pełnienia funkcji. Ja wg rozkazu musiałem rozpisać KP, a więc żeby nie ukręcić na siebie bata (brak odpowiednich badań) pisałem gościa na dyżurnego bez przydziału na samochód. Dopiero po tym jak postąpiłem to tych 3 gości ujmowano w rozkazie jako PO d-ca zmiany (ja degradacja) i oni wówczas wpisywali się w KP i wyjeżdzając do akcji ukrecali na siebie bata. No ale szczęście im sprzyjało i nic sie nie wydarzyło.
Chyba wyjaśniłem dokładnie

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 13, 2017, 18:28:38 »
Nie rozumiem dlaczego ci 8h oficerowie nie mają badań takich jak na PB.
U mnie w KM wszyscy oprócz cywilów mają takie same badania i wszyscy są wyjazdowi.
Jaka to oszczędność dla Komendy nie wykonywanie corocznych badań dla tych kilku osób ??

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:45:36 »
Dysponowanie 8h jest zależne od KP/M, jeżeli ma JAJA,  ta każe robić wszystkim badania i wysyłać , jeżeli ich brak i pracownicy nim kręcą jest jak chca to jezdza tylko dowodcy JRG i nikt inny nie wyjeżdża, a puźniej jak podział $ z nagród to dla nich więcej itp,  nie chce jeździć niech idzie na cywilne i dotyczy to wszytkich włącznie z 01, i jak słyszę ile on ma pracy w biurze to mnie szlag trafia,...  :tuba:

Offline fantomasz998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2017, 23:14:13 »
To idź do biura i wtedy zobaczysz jak szlag cię trafi. Naucz się też trochę ortografii.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 15, 2017, 08:50:53 »
Dysponowanie 8h jest zależne od KP/M, jeżeli ma JAJA,  ta każe robić wszystkim badania i wysyłać , jeżeli ich brak i pracownicy nim kręcą jest jak chca to jezdza tylko dowodcy JRG i nikt inny nie wyjeżdża, a puźniej jak podział $ z nagród to dla nich więcej itp,  nie chce jeździć niech idzie na cywilne i dotyczy to wszytkich włącznie z 01, i jak słyszę ile on ma pracy w biurze to mnie szlag trafia,...  :tuba:
Powiedz proszę ile ma twoja jednostka wyjazdów w roku?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2017, 10:52:07 »
Dysponowanie 8h jest zależne od KP/M, jeżeli ma JAJA,  ta każe robić wszystkim badania i wysyłać , jeżeli ich brak i pracownicy nim kręcą jest jak chca to jezdza tylko dowodcy JRG i nikt inny nie wyjeżdża, a puźniej jak podział $ z nagród to dla nich więcej itp,  nie chce jeździć niech idzie na cywilne i dotyczy to wszytkich włącznie z 01, i jak słyszę ile on ma pracy w biurze to mnie szlag trafia,...  :tuba:

Pracowałeś kiedyś w biurze, żeby móc się wypowiadać ile jest roboty? Skoro wg ciebie jej nie ma, to może byś się z kimś zamienił i zobaczył jak jest rewelacyjnie?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

JRG7

  • Gość
Odp: D-cy jednostek od 7:30 do 22, a redukcja nadgodzin!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:45:03 »
Co się tak unosicie  :straz: chłopak z podziału, pewnie robi swoje, a wiecznie w biurze większe nagrody itp. Grzebanie w papierach to trochę inna robota niż na podziale bojowym i tyle  ^_^ Z tego co widzę w biurze sporo ludzi siedzi w oczekiwaniu na lepsze/lepiej opłacane stołki.