Autor Wątek: ZSA - matury  (Przeczytany 4980 razy)

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
ZSA - matury
« dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:28:25 »
Nie umiem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie.
Czy w związku ze zmianami zasad naboru na dzienne studium aspirantów (matury zamiast testów) gdy 01 będzie wysyłał mnie na aspirantkę zaocznie (hipotetycznie rzecz jasna  :rofl:) to będzie podobny konkurs świadectw jak do SGSP?
Wprost: czy mam poprawić matury żeby za 10-15 lat nie mieć problemów albo nie obudzić się z ręką w nocniku? Czy to nie będzie miało znaczenia. Chcę zadbać o swoją pupę i dać sobie szanse na jakikolwiek rozwój w przyszłości.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wybaczenie bo dopiero raczkuję w PSP.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:33:18 »
Nie umiem znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie.
Czy w związku ze zmianami zasad naboru na dzienne studium aspirantów (matury zamiast testów) gdy 01 będzie wysyłał mnie na aspirantkę zaocznie (hipotetycznie rzecz jasna  :rofl:) to będzie podobny konkurs świadectw jak do SGSP?
Wprost: czy mam poprawić matury żeby za 10-15 lat nie mieć problemów albo nie obudzić się z ręką w nocniku? Czy to nie będzie miało znaczenia. Chcę zadbać o swoją pupę i dać sobie szanse na jakikolwiek rozwój w przyszłości.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i proszę o wybaczenie bo dopiero raczkuję w PSP.
Po pierwsze nie przepraszaj bo nie masz za co...
Mam duże wątpliwości czy będzie konkurs świadectw bo to bez sensu w przypadku kierowania strażaków w służbie stałej nawet na SGSP jest tylko prób minimalny 80 pkt. a nie konkurs świadectw. Na SA PSP jeśli będzie to na pewno niższy albo wcale. Myślę, że może chodzić tylko o zdaną maturę. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:37:02 »
Czyli jeszcze nie wiadomo. Na SGSP mógłbym pójść i tak dopiero po SA.
Czy istnieje obecnie obowiązujący "regulamin" dot. naborów na zaoczne studia/studium? Czy jest to gdzieś w szufladzie tych którzy na nie wysyłają? Może jest jakieś rozporządzenie?
Potem już sobie znajdę od nitki do kłębka.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:37:38 »
Z tego co suski mowił w jednym  z wywiadów to zaoczna aspirantka bedzie na starych zasadach(wyksztalcenie srednie), zmienia sie tylko dla sluzby kandydackiej czyli matury

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2017, 19:39:28 »
Czyli jeszcze nie wiadomo. Na SGSP mógłbym pójść i tak dopiero po SA.
Czy istnieje obecnie obowiązujący "regulamin" dot. naborów na zaoczne studia/studium? Czy jest to gdzieś w szufladzie tych którzy na nie wysyłają? Może jest jakieś rozporządzenie?
Potem już sobie znajdę od nitki do kłębka.
Rozporządzenia nie ma, regulamin kiedyś był ale czy dalej obowiązuje nie wiem ale to były tylko zalecenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2017, 13:50:03 »
Eqinox regulamin (w rozumieniu zasady nie będące co najmniej rozporządzeniem) z samego faktu że nie są źródłem prawa nie obowiązują w sensie prawnym.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2017, 13:53:05 »
Eqinox regulamin (w rozumieniu zasady nie będące co najmniej rozporządzeniem) z samego faktu że nie są źródłem prawa nie obowiązują w sensie prawnym.
Pyta o regulamin to mu odpowiadam, że kiedyś był ale w formie zaleceń na pewno tam było, że zaleca się min. 3 lata służby, przewiduje się stanowisko aspiranckie itp....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2017, 22:04:55 »
Kiedy bedzie coś wiadomo o zasadach zaocznych aspirantek?

Offline sawo73

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2017, 23:11:17 »
Przede wszystkim nie należy mówić o ZSA tylko o KKZ - kwalifikacyjne kursy zawodowe. Więc jest to całkiem inna formuła niż szkoła policealna w ramach służby kandydackiej. Ponieważ zmienione rozporządzenie mówi właśnie o służbie kandydackiej, nie należy więc tego wiązać z KKZ. Szczegóły organizacji KKZ w tym nabór określa rozporządzenie MEN o kształceniu ustawicznym. Określony  jest tam ogólny zakres kwalifikacji na KKZ (wręcz nie mówi się o wykształceniu średnim, w PSP jest ono wymagana w założeniach naboru do służby). Zasady naboru określa wiec dyrektor szkoły lub Ośrodka KU. W naszym wypadku powinien to robić Komendant Szkoły, ale oczywiście szczegóły określa Komendant Główny. Mamy tutaj trochę łaczenia przepisów MSW z przepisami MEN. Reszta jest znana.
Podsumowując należy czekać co nam wymyśla  :mellow:

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: ZSA - matury
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2018, 13:14:19 »
czy zmieniło sie cos zasadach przyjęcia to zaocznej aspirantki? czy temat matur juz upadl i wszystko po staremu?