Autor Wątek: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku  (Przeczytany 9911 razy)

Offline Bartosz123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« dnia: Lipiec 24, 2006, 16:36:18 »
Panowie, szefowie planują wysyłać mnie na kurs do ośrodka do Słupska. Mogę jednak iść do innego. Czy ktoś może mi coś więcej napisać - czego sie tam spodziewac? Jak mam wybrać?
Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2006, 16:50:45 wysłana przez Bartosz123 »

Offline dodo2304

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2006, 12:40:01 »
witam, kończyłem tam kurs podstawowy i jestem zadowolony z jego przebiegu. Kadra może byc, fajne miasteczko. Ogólnie zależy od ludzi z jakimi tam jesteś. Napoczątku zawsze jest trudno i nie ciekawie.
 

Offline Deteor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2006, 13:37:11 »
Co można powiedzieć o Słupsku to:
1 - Zmienia się komendant Osrodka
2 - Jak już tam trafisz uważaj na dwóch kapitanów z kadry, a mianowicie Adam W. od Wyposażenia Technicznego - dużo wymaga i potrafi uwalić na sprawdzianie cały kurs, oraz Andrzej Sz. prowadzący Ratownictwo Medyczne, nie przyznawaj się, że jesteś ratownikiem medycznym bo będziesz prowadził szkolenia dla kolegów. Poza tym reszta kadry jest OK, polecam zajęcia z panem Mirosławem Sz. z Taktyki Działań Gaśniczych. Ośrodek z racji położenia w Centrum nie ma swojego poligonu i zajęcia często bedą odbywały się na poligonie w zaprzyjaźnionej jednostce. Jednakże bliskość Centrum zapewnia bliskość lokali. Nie przesadzaj jednak z wprowadzaniem się w nadmierny stan nietrzeźwości. Tak jak napisał przedmówca, to wiele zależy od ludzi, z którymi jesteś. A to co będzie się działo na Kursie zostaje na tym kursie. My mieliśmy pecha, bo w naszej grupie był ktoś kto kablował i niestety nie wiemy kto. Mielismy tylko podejrzenia.

Offline des

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2006, 22:22:49 »
Najlepszy ośrode szkoleniowy, super wykładowcy, a najlepszy Andrzej Sz. :) Lepiej nie mogłeś trafić, pozdro dla wszystkich w Osz. PSP Słupsk

Offline szymek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2006, 23:45:06 »
Witam Panów. Swego czasu byłem wykładowcą w Ośrodku w Słupsku. W latach tych Ośrodek miał opinię jednego z najcięższych ośrodków tego typu w kraju. Brała sie ona być może stąd, ze wykładowcy niezmiernie solidnie traktowali swoje obowiązki. Poza przysłowiowym "piłowaniem" kursantów zapewniali im też zróżnicowanie i, moim zdaniem dość urozmaicone formy zajęć. Chodziły wręcz słuchy, ze po Słupsku z porządnymi notatkami można nie bać się SP PSP w Bydgoszczy.
Informacja dla Bartosza: na miejscu jest siłownia, sala gimnastyczna i parę innych "udogodnień", w odległości ok 1 km masz ścisłe centrum miasta, pamiętaj jednak ze Słupska sobie nie "przebimbasz". I jeszcze jedno. Prawie w pełni potwierdzam opinię wyrażoną przez Deteora ;) . Pamiętajcie Panowie, ze zadaniem kadry w każdym Ośrodku szkolenia jest przygotowanie Was na spotkanie wielu, zaręczam wielu zaskakujacych syutacji. Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w zawodzie.

Offline des

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2006, 22:49:14 »
No nie wiem Szymku czy ośrodek w Słupsku był ciężki, ja tam sympatycznie wspominam szkolenie tam. Wykładowcy na odpowiednim poziomie, trochę luzu a kiedy trzeba potyrafili wymagac ale bez przesady. Poligony były rewelacyjne i ogólnie cały kurs był super. Pozdrawiam i powodzenia

Offline oxym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek...
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2007, 22:41:51 »
Witam wszystkich!
Kończyłem kurs w Słupsku w kwietniu ubiegłego roku ('06). Do mojej jednostki obecnie wrócili koledzy, którzy kończyli kursy w Warszawie i w Pionkach. Po konwersacji z nimi na temat samego kursu dochodzę do wniosku, że opłaciło się. Ilość ćwiczeń i wiedza znacznie różni się od innych kursów. Przy okazji można zdobyć dodatkowe, ciekawe uprawnienia np. samobieżne podesty ruchome czy napełnianie pojemników ciśnieniowych sprężonym powietrzem (UDT).
Poza tym Słupsk jest bardzo ciekawym miastem, jest wiele miejsc w których można spędzić wolny czas.
Kadra jest wymagająca, ale w granicach rozsądku. Uczyć się trzeba, ale ta wiedza zostaje i co ważniejsze - przydaje się. Ćwiczenia są bardzo ciekawe i radzę brać w nich czynny udział.
Codzienna poranna zaprawa to bieg przez park dookoła wyspy na której znajduje się ośrodek lub alternatywnie bieg dookoła placu ośrodka.
Pozdrawiam wszystkich którzy mięli przyjemność pobierania nauk w tymże ośrodku w turnusie 09.01.2006 - 07.04.2006 oraz wszystkich którzy wogóle przeszli przez ten ośrodek również kadrę nauczającą a zwłaszcza: komendanta bryg. Falkowskiego, bryg. Szczęsnego, bryg. Jankowskiego, kpt. Szkrawana, kpt. Boryłę, asp. Kójawę i Trockiego, kierownika sek. Jasińskiego i kierowców - szef kursu, a dla tych co wiedzą o co chodzi po prostu "Wołek".

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2007, 11:02:54 »
hehehe oxym a do Spaka chodziliscie?
  :wacko:
 podobno obecnego kursu nie zdało 12 osób, a w między czasie trójke wylano za picie...zmieniło sie tam bardzo od czasów odejścia Falusia

Offline oxym

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek...
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2007, 22:55:12 »
Tak, to prawda że tak dużo nas nie zdało. Niektórzy myślęli że to będzie Ciechocinek, ale niestety, nie wyszło. Szkoda chłopaków.... A pro pos,kto teraz żądzi w ośrodku? Że bryg. Falkowski miał odejść do wojewódzkiej obiło mi się o uszy, a kto teraz zajął jego miejsce? Czyżby jak krążyły słuchy Adam W.?

Offline KAROLINA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2007, 20:22:23 »
siema!!!!! :wacko: kazdy kto wyladuje w slupsku niech uwaza na wszystkich!!!! ok sa tylko kpt. BORI, sek. ORBITA, asp. HAKOWKA!!!!! pozdrawiam caly kurs a w szczegolnosci MARIANKA,JARKA, KAPUSTE ,OKONIA, NALESNIKA, TRUSKAWKE, PIETASZKA,TYGRYSA......

 :wacko:zapomnialem ze bryg. SZCZESNY jest spoko ma super wyklady, duza wiedze, extra cwiczenia. zycze powodzenia na poprawkach!!!! dajcie znac jak poszlo WAM . pozdro
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2008, 09:50:01 wysłana przez Butel »

Offline Marian:):)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:41:17 »
 :huh: To znowu ja. Wyglada na to ze karolina tylko my tu piszemy. Masz racje Brg. robił najlepsze cwiczenia z taktyki dzialan gasniczych. Przynajmniej czegos sie nauczylismy. Pamietajcie bierzcie latarki do kiomory gazowej:). Moj pomocnik jej nie wziol bo stwierdził, ze i tak by nam nic nie dała. Bo bateria mogła wysiąść. Dobry typ. Lekko mnie zdenerwował ale spoko. Kapusta miałeś cos napisac i co? Narazie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2007, 10:53:03 »
co do kapitana bori to też trzeba czasami na niego uważać... cicha woda brzegi rwie  :wacko: sekcyjny orbitka super gość i chyba najbardziej wporzadku z wykładowców. co do pana kapitana Adama W. to nalezy byc pobłażliwym w stosunku do niego bo podobno jak był  w Poznaniu spadło mu sie ze spinalni i to z ostatniego piętra  :wacko:

Offline kapusta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 12, 2007, 09:29:21 »
Witam >>>kapusta jeszcze żyje<<<
pozdrowienia dla wszystkich kursantów którzy zakończyli edukację 6 kwietnia 2007. szczególne pozdrowienia dla :Mariana. Karoliny, Śmiglasa, Tygrysa, Przema, Naleśnika no i prima.
Jeżeli chodzi o wykładowców to Karolina napisał całą prawdę o tych co są spoko. Reszte wykładowców lepiej omijać wielkim łukiem, nie spoufalać się z nimi bo to na dobre itak nie wyjdzie. Ratownictwa medycznego uczcie się sami bo kpt Sz "poprostu" zawsze odsyła do zielonej ksiązki i tyle jego nauki. Dobra rada im mniej cie tam znają tym lepiej dla ciebie. Jak bedą cię chcieli usadzić to uwalą cie na egzaminie za błachostki. Uczyć sie ,niepić i dobrze na pokój trafić, reszta do przeżycia. Dobra ekipa w pokoju to połowa sukcesu. Marian jak tam w domu powstrzymujesz się od wielkich "butli" ??? tego raczej nieda sie zapomnieć...Primo niedługo wydaje książkę o kursie więc przyszłe pokolenia bedą miały z czego czerpac wiedzę.
Pozdro

Offline Marian:):)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2007, 08:25:48 »
 :rolleyes: Siema Strazaki. Odp. dla Kapusty. W domku jest the best. Prawie tak jak na kursie. A kto jest promotorem ksiazki PRIMA. Jeszcze w ksiegarniach jej nie widzialem. Ale słyszałem, ze w Olsztynie w empiku ma autografy dawac.hehehe. Chyba podskocze choc nie wiem po co. POPROSTU jest git. W rozdziale 4 opisał cwiczenie jak mozna podłączyc rozdzielacz odwrotnie a w 7 cos o latarkach i bateriach. Primo prosze tylko nie wydawaj ksiazki z MEDICA. Ale dobrze ze pisał ta ksiazke. Bo pogadac z nim to sie nie dalo- zamulal. Mr. SAGA. POzdrawiam Kapuste ,Karoline ,Smigła, Tygrysa a z reszta wszystkich. Co było to mineło i juz nie mam sie z kim kłucic- szkoda. Najbardziej czego mi brakuje ze Słupska to piłki noznej i tych ciekawych tematów o ktorych zawsze rozmawialismy do 1 w nocy. Były rewelacyjne. dobra koncze. A bym zapomniał TIGER pozdrów LESZKE.hehehehe Mykam. Komandos


Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 24, 2007, 11:31:19 »
 :mellow: Komendantem Ośrodka jest Bryg. Pawłowski spec od ODO bardzo wymagający twardy gość. Poza tym reszta też jest w pożądku jesli się uczysz i nie podpadniesz. Klimat tego Ośrodka jest w sam raz. Wszyscy którzy go przeszli są dobrymi strażakami. Pozdrowienia dla kadry Ośrodka  :wacko:

Offline marian41

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2007, 23:12:41 »
siemanko konczylem kurs w grudniu 2006 i chetnie bym tam wrocil
mialem zajebista ekipe na kursie wszyscy zdali beka byla
fakt nie bylo zadnych dup u mnie na kursie ale za to jakie laski na Slupsku. najlepiej wspominam kpt. L. B. zajebisty kolo z niego krecil beke z nas ale nigdy nie zrobil nam pod górke.

Offline Marian:):)

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2007, 17:54:05 »
Ja także tam skończyłem kurs lecz mam poprawkę.
kpt. Adam W. na kursie był ciężki ale na egzaminie bardziej wporządku. Uwaga na alkohol. u nas 5 osób wyleciało. A jak już to sie nie przyznawajcie, że piliście

Offline onet

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2007, 20:51:18 »
naczelnik to człowiek konkretny , lechu jest ok. u niego nie przeginajcie to będziecie mieli dobrze ,kpt,m&m marek m.to fałszywa ......... co innego mówi a co innego robi ,kpt.adam"holmatro" ma zajoba na punkcie bhp , z kierowcami też lepiej nie zadzierać -mogą namieszac w papierach

Offline kj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 30, 2007, 20:27:26 »
5 dni temu skończył się kolejny kurs KKS w Słupsku. Przychylam się do opinii ONET wszystkich można znieść oprócz MM - fałszywy gość. Pozdrawiam "46" i "39"

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 20, 2008, 09:12:13 »
Panowie, trochę brakuję Wam kultury. Jak dla mnie ... brak słów co do Waszych wypowiedzi!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2008, 09:44:52 »
Panowie, trochę brakuję Wam kultury. Jak dla mnie ... brak słów co do Waszych wypowiedzi!

Zgadzam się, zrobił sie niezły KONCERT ŻYCZEŃ,  wszystkie posty nie n/t zostaną usunięte !!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2008, 09:58:48 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pirol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2008, 09:06:16 »
witam wszystkich skończyłem kurs parę dni temu powiem tak poziom zajebisty ale udało się zdać co do wykładowców to jeden ma świra na punkcie BHP i pilarek (przecinarek) pan Holmatro,do reszty nie  mam nic dużo nauczyli a przedewszystkim naczelnik normalnie tłumaczy i fajne zajęcia są znim,kpt Szkrawan ,Boryła,Trocki to są ludzie z którymi można porozmawiać kierowca Rysiek chowa dużo rzeczy z samochodów,
 co do reszty ok niedajcie się pozdrowionka
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 07:52:35 wysłana przez pirol »

Offline StrażakRSV

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 31, 2008, 19:46:26 »
Co do opinii pirola:
Jezeli chodzi o goscia od pilarek, przecinarek, sprzetu pneumatycznego i Holmatro to człowiek ma nieźle pomieszane notatki. Co do reszty czyli st. sekcyjny Jasiński, kpt. Boryła, kpt. Trocki, kpt. Szkrawan, są to osoby, u których krzywdy nie doznacie. Oczywiscie trzeba sie pilnować pod wzgledem alkoholu bo z poprzednich kursów pare osób poleciało. Poza tym ciekawe zajecia tylko sprawdzianów dużo ale wszystko jest do opanowania.
Pozdrowienia dla pokoi 37,38,39,40 i oczywiscie 41:)
Jezeli ktoś trafi tam na kurs to na poczatku nie bójcie się. Z czasem zobaczycie jest zajebiście!!!

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Opinia o Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2008, 23:55:11 »
Dalibyście spokój z tymi nazwiskami... W ogóle niektóre komentarze nt. różnych ośrodków i szkół są poniżej pewnego poziomu. O niektórych rzeczach to można sobie w wąskim gronie powiedzieć, a nie trąbić na cały świat.
Jak komuś ktoś albo coś bardzo dopiekło to niech odczeka 3 miesiące od skończenia kursu, jak jeszcze wtedy będzie mu się chciało pisać o tym znaczy, że warto, jak nie to znaczy, że sprawa była błaha i niewarta opisywania.
Ja bardzo dobrze wspominam naukę w tym Ośrodku, szczególnie zajęcia z Taktyki Działań Gaśniczych.
Tricks are for kids.