Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 274504 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:27:11 »
Tak sobie wybierasz zdania z innych wypowiedzi i rozmywasz. To wyjaśnij jak było z twoim poprzednikiem RK bo jakoś umknęło Ci to.
Zacytuj proszę na co chcesz uzyskać odpowiedź a na pewno odpowiem... Jeśli będę potrzebował zadzwonić to rano to zrobię.
Aha koniecznie powiedz co rozmyłem i zadaj pytanie tak abym nie mógł rozmyć odpowiedzi... Średni rozgarnięty szympans potrafi bawić się figurami więc ty jako człowiek zdaj pytania tak abym mógł odpowiedzieć TAK lub NIE.... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:38:28 »
Właśnie przez takich ludzi wypisałem się ze związków ...bo jak chciałem uzyskać odpowiedź dlaczego ktoś poszedł przede mną na aspirantke mimo dużo mniejszego stażu służby i dużo mniejszej liczby kursów i kwalifikacji związkowcy zawsze kręcili przy odpowiedziach jak kolega equinox....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:46:13 »
Właśnie przez takich ludzi wypisałem się ze związków ...bo jak chciałem uzyskać odpowiedź dlaczego ktoś poszedł przede mną na aspirantke mimo dużo mniejszego stażu służby i dużo mniejszej liczby kursów i kwalifikacji związkowcy zawsze kręcili przy odpowiedziach jak kolega equinox....
gdzie krece.... proste pytanie prosta odpowiedź...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 28, 2018, 22:02:22 »
Człowieku ludzie plują ci w twarz a ty mówisz że deszcz pada....przepis kwalifikacyjny....zarzekałes sie ze maj i tak dalej i dalej....zaraz mi zaczniesz tłumaczyć że postawiłem trzy kropki na końcu zdania a nie powinienem byle tylko zejść z toru pytania....nie mam zamiaru dyskutować...ps. nie wyjedź mi ze nie jestem w związku to nie powinienem się odzywać...pewnie przeczytasz moje posty w ktorych sie wypowiadałem i ja staram się czytać przepisy i statuty...i przeczytałem statut i floriana i solidarności ...i tam jest pięknie napisane że związki zawodowe mają obowiązek bronić też  i reprezentowac ich interesy strażaków niezrzeszonych w związku...nie wypowiadam się już bo wiem że zaraz wyrzucisz 5 wątków niezwiązanych z głownym tematem...nie mam nic do Ciebie jako czlowieka i strażaka który na pewno zna się na robocie ale przez ten bełkot związkowy odechciewa mi się....przypominasz mi nie obraź się ale pana Śniadka związkowca....pokrzyczał pokrzyczał,  pobełkotał, a teraz siedzi cicho w ławie sejmowej PiS

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 28, 2018, 22:52:44 »
Człowieku ludzie plują ci w twarz a ty mówisz że deszcz pada....przepis kwalifikacyjny....zarzekałes sie ze maj i tak dalej i dalej....zaraz mi zaczniesz tłumaczyć że postawiłem trzy kropki na końcu zdania a nie powinienem byle tylko zejść z toru pytania....nie mam zamiaru dyskutować...ps. nie wyjedź mi ze nie jestem w związku to nie powinienem się odzywać...pewnie przeczytasz moje posty w ktorych sie wypowiadałem i ja staram się czytać przepisy i statuty...i przeczytałem statut i floriana i solidarności ...i tam jest pięknie napisane że związki zawodowe mają obowiązek bronić też  i reprezentowac ich interesy strażaków niezrzeszonych w związku...nie wypowiadam się już bo wiem że zaraz wyrzucisz 5 wątków niezwiązanych z głownym tematem...nie mam nic do Ciebie jako czlowieka i strażaka który na pewno zna się na robocie ale przez ten bełkot związkowy odechciewa mi się....przypominasz mi nie obraź się ale pana Śniadka związkowca....pokrzyczał pokrzyczał,  pobełkotał, a teraz siedzi cicho w ławie sejmowej PiS
Oczekiwałem zwykłego pytania... Czegoś co spowoduje że będę się musiał zastanowić... Wyrzygałeś swój poziom głupoty w którym nawet jednego znaku zapytania nie było... Prosiłem grzecznie o:
gdzie krece.... proste pytanie prosta odpowiedź...
Nie potrafisz o nic mnie zapytać? Poziom intelektualny i wiedza za mała? Zapytaj a ja obiecuje odpowiedzieć....
Co do znajomości statutu "S" czy "F" to znam ludzi którzy je pisali to pomogą w interpretacji.... Ale wierz mi na słowo że żaden związek nie ma obowiązku bronić niezrzeszonych... Chcesz postawę prawną?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 28, 2018, 23:05:58 »
Właśnie takiej odpowiedzi od Ciebie spodziewałem się usłyszeć.....czyli dalej plują ale tak leje z nieba że szok...dziękuję i ze związkowcami twojego pokroju i twoich kolegów wymyślających te wasze związkowe akty prawne nie chcę mieć nic wspólnego ....pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 28, 2018, 23:09:01 »
Właśnie takiej odpowiedzi od Ciebie spodziewałem się usłyszeć.....czyli dalej plują ale tak leje z nieba że szok...dziękuję i ze związkowcami twojego pokroju i twoich kolegów wymyślających te wasze związkowe akty prawne nie chcę mieć nic wspólnego ....pozdrawiam
Nawet na proste pytanie nie odpowiadasz?!!! Gdzie ciebie atakuję? Te akty prawne wymyślono na początku lat 90.... ale widać chcesz się czymś na forum wykazać ale wiedzy brak....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 29, 2018, 09:34:53 »
Przepraszam za post po poście.
Po 1. Kategoryzacja województw na cztery grupy  średnich wynagrodzeń w PSP nastąpiła w 2006 roku więc o szczegóły spytaj się  kolegi Piotra Ch. który był na Komisji Krajowej na której rozwiązywano KSP. Była to forma zamienna zamiast tworzenia dodatku warszawskiego czy też miejskiego (dla wszystkich dużych miast). Dodatkowo wzięto pod uwagę średnie wartości wynagrodzenia w gospodarce uspołecznionej w danym województwie. Jeżeli rozwarcie wynagrodzeń nastąpiło w latach 2016 – 2018 to może trzeba spytać obecnych władców kto do tego doprowadził?
Skoro masz taką wiedzę to potwierdź słowa Piotra że kolega przewodniczący był zatrudniony w KG na stanowisku  doradcy komendanta głównego więc miał taki sam wpływ a nawet większy na to co się działo w KG  :wacko: Swoją drogą szef największego ZZ doradza pracodawcy  :rofl:
Odnosząc się do przyczyn czyli tzw. dodatku wielkomiejskiego to dlaczego miał on być wprowadzony? w 2006 w naszym kraju szalało bezrobocie bliskie 15% zdarzały się nabory że było 40 osób na jedno miejsce... Nie było problemu z ludźmi do pracy.
W ogóle jakim prawem podzielono województwa na 4 kategorie? Zgodnie z prawem są dwie kategorie województw a absurdalność tej decyzji jest wręcz porażająca bo podejmujący ją uznali, że Mazowsze to tylko Warszawa a resztę powiatów pominięto... W ten sposób uogólnienia w dupę dostali strażacy z mniejszych województw ale z dużych miast jak np. Lublin, Opole, Białystok,  Zielona Góra, Gorzów, Kielce, Rzeszów czy Szczecin... Rąbani są jak sam piszesz od 2006 więc są w plecy kilkadziesiąt tysięcy (ile awansów w stopniu i w grupie ich ominęło?).... A mniejsze powiaty to już w ogóle jakaś hekatomba...
Czemu to zrobiono? Bo ja naprawdę nie rozumiem jak strażak strażakowi mógł zrobić takie świństwo. 
Druga rzecz czemu tak niewielu ludzi wiedziało o tej sprawie a nawet jak wiedzieli to nie znali skali!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2018, 09:57:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 29, 2018, 11:04:31 »
Czyli sugerujesz,  że np. Łódź, Gdańsk, Poznań czy Kraków powinny teraz oddać kasę na np. Lublin czy Kielce?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 29, 2018, 12:37:54 »
Czyli sugerujesz,  że np. Łódź, Gdańsk, Poznań czy Kraków powinny teraz oddać kasę na np. Lublin czy Kielce?
Dwa z wymienionych przez Ciebie miast mimo że sa w pierwszej piątce największych w kraju to nie sa w grupie województw ktore maja najwyższe średnie... Są oszukiwani i o tym zapewne nie wiedzą. Ja nie chcę aby komukolwiek coś zabierać, wystarczy dac mniej...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 29, 2018, 12:57:42 »
Czyli sugerujesz,  że np. Łódź, Gdańsk, Poznań czy Kraków powinny teraz oddać kasę na np. Lublin czy Kielce?
Dwa z wymienionych przez Ciebie miast mimo że sa w pierwszej piątce największych w kraju to nie sa w grupie województw ktore maja najwyższe średnie... Są oszukiwani i o tym zapewne nie wiedzą. Ja nie chcę aby komukolwiek coś zabierać, wystarczy dac mniej...
Na czym według ciebie polega oszustwo?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 29, 2018, 13:25:58 »
Czyli sugerujesz,  że np. Łódź, Gdańsk, Poznań czy Kraków powinny teraz oddać kasę na np. Lublin czy Kielce?
Dwa z wymienionych przez Ciebie miast mimo że sa w pierwszej piątce największych w kraju to nie sa w grupie województw ktore maja najwyższe średnie... Są oszukiwani i o tym zapewne nie wiedzą. Ja nie chcę aby komukolwiek coś zabierać, wystarczy dac mniej...
Na czym według ciebie polega oszustwo?
Niesprawiedliwości całej sytuacji polega na tym ze taki rozdział środków nie ma podstaw prawnych. Jest nie sprawiedliwy bo oparty na blednych założeniach. Grupa ludzi przyjela kryteria które nijak sie maja obciążenie praca strażaków. Zwykłe uznaniowe skurwysynstwo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 29, 2018, 13:55:44 »
Czyli według ciebie na jakich błędnych założeniach oparto rozdział, a jakie założenia powinny być właściwe?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 29, 2018, 14:05:51 »
Czyli według ciebie na jakich błędnych założeniach oparto rozdział, a jakie założenia powinny być właściwe?
Masz opisane powyżej przez użytkownika FireSquad. Prawo mówi o dwóch kategoriach KW a podział pieniędzy jest na 4 kategorie...Nie widzisz tu niekonsekwencji? Opieranie sredniej na województwo o wielkość największej KM to jakis absurd... Resztę ludzi można olac? Województwa są mocno zróżnicowane i nikt nie wziął pod uwagę obciążenia praca strażaków ani grup specjalistycznych to po prostu fanaberia idioty obecny rozdział.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 29, 2018, 14:43:34 »
Na jakiej podstawie twierdzisz że kategoryzacja komend wpływa na przyznaną średnią?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 29, 2018, 14:48:14 »
Na jakiej podstawie twierdzisz że kategoryzacja komend wpływa na przyznaną średnią?
Gdzie taką informację wyczytales? Czytam swoja wypowiedź 3 raz i nie widzę takich słów
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 29, 2018, 14:57:56 »
Prawo mówi o dwóch kategoriach KW a podział pieniędzy jest na 4 kategorie...Nie widzisz tu niekonsekwencji?
To są twoje słowa Eqinox.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2018, 17:10:47 wysłana przez Drukmistrz »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:11:32 »
Prawo mówi o dwóch kategoriach KW a podział pieniędzy jest na 4 kategorie...Nie widzisz tu niekonsekwencji?
To są twoje słowa Eqinox.
Kategoryzacja komend obecnie nie wpływa na przyznaną średnią tylko jakieś absurdalne wskaźniki o których pisał FireSquad. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:23:14 »
Prawo mówi o dwóch kategoriach KW a podział pieniędzy jest na 4 kategorie...Nie widzisz tu niekonsekwencji?
To są twoje słowa Eqinox.
Kategoryzacja komend obecnie nie wpływa na przyznaną średnią tylko jakieś absurdalne wskaźniki o których pisał FireSquad.
To że nigdy nie wpływała wiedzą wszyscy ale powiedz czemu według Ciebie powinna i jaki zapis prawa o tym mówi bo sugerowałeś że nie uwzględniając kategoryzacji naruszono prawo

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:34:02 »
To że nigdy nie wpływała wiedzą wszyscy ale powiedz czemu według Ciebie powinna i jaki zapis prawa o tym mówi bo sugerowałeś że nie uwzględniając kategoryzacji naruszono prawo
Literalnie patrząc mamy dwie kategorie KW i pięć kategorii KM/KP i o ile średnie w województwach (czyli średnie dla powiatów) oparto o kategorie KM/KP o tyle w 2006 jakaś "banda" w skład której weszli przedstawiciele ZZ wpadła na pomysł jak okraść 60% (nawet do 70%) strażaków i w ten sposób nie mając żadnej podstawy prawnej tak po prostu z  dupy orzekli którzy strażacy są gorsi i zasługują na mniej pieniędzy...
Powiem ci, że kusi mnie aby umówić się na rozmowę z ówczesnym KG i poprosić aby opowiedział o tym i o odejściu szefa ZZ "S" na emkę a ja bym to nagrał oczywiście oficjalnie aby móc to wkleić na forum.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:51:19 »
Czyli średnie na powiaty są dzielone według kategoryzacji? Jakiś przepis o tym mówi? W których województwach?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 29, 2018, 18:56:29 »
Oprócz różnicy średnich w powiatach należałoby się zabrać za równanie średnich w jednostkach . Co o za podziały żeby jeden od drugiego zarabiał więcej nawet o 600 zł na tym samym stanowisku !!!  :wall:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 29, 2018, 19:27:05 »
Tak informacyjnie nie ma żadnego odgórnie ustalonego rozdziału środków finansowych w obrebie wojewodztwa na poszczególne powiaty w oparciu  o kategorię danej komendy

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 29, 2018, 20:04:55 »
Equinox napisałeś, że wytowrzono kiedyś sztuczny podział na 4 kategoriie, co nie ma żadnych podstaw prawnych. OK, tylko że podział KW, KM, KP na kategorie istnieje i można to zrobić podobnie i efekt będzie identyczny, po prostu jeszczd bradziej kasę się rozbije w skali pojedynczego wojewóztwa. Dopóki nie będzie zasad rozdziału kasy odnośnie dodatków służbowych, to cytując Ciebie dalj będzie "uznaniowe skurwysyństwo" i żadne pieniądze tego nie zmienią  :'(
I co dalej mamy akceptować patologię? Bo nie wiem do czego pijesz....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 29, 2018, 20:55:56 »
Czyli sugerujesz,  że np. Łódź, Gdańsk, Poznań czy Kraków powinny teraz oddać kasę na np. Lublin czy Kielce?
Dwa z wymienionych przez Ciebie miast mimo że sa w pierwszej piątce największych w kraju to nie sa w grupie województw ktore maja najwyższe średnie... Są oszukiwani i o tym zapewne nie wiedzą. Ja nie chcę aby komukolwiek coś zabierać, wystarczy dac mniej...
Na czym według ciebie polega oszustwo?
Niesprawiedliwości całej sytuacji polega na tym ze taki rozdział środków nie ma podstaw prawnych. Jest nie sprawiedliwy bo oparty na blednych założeniach. Grupa ludzi przyjela kryteria które nijak sie maja obciążenie praca strażaków. Zwykłe uznaniowe skurwysynstwo.
Trzeba mieć niezły tupet, żeby tak polewać albo braki i kompletną niewiedzę elementarnych informacji. Tak to jest jak młody człowiek bez kompletnej wiedzy historycznej szuka  sposobu by wyrwać więcej dla siebie. 
Żeby mówić o jakimś  sk……….stwie (prośba żebyś na drugi raz nie wynosił domowej kultury na forum) to trzeba najpierw się zapytać jak było i najlepiej u dobrego źródła. A moje  mówi tak:
 Problem kategoryzacji komend jednostek ratowniczo-gaśniczych to nie jest problem z wczoraj. Eqinox nie pamięta takich czasów jak 49 województw i 260 komend rejonowych bo wtedy na jedzenie wołał „papu”. Nie widział i nie pracował w zawodowych strażach pożarnych, zakładowych strażach pożarnych z czego została utworzona PSP. Jakby wpadł na WZD do Trzebnicy to by może coś się dowiedział (ale był chory, pewnie jak cała reszta delegatów lubelskiego w tym czasie). A wtedy było fajnie bo mógł się dowiedzieć jakie wyzwania stały przed organizatorami PSP i gdzie  mało znane województwo ciechanowskie lub ostrołęckie miało najwyższe średnie wynagrodzenie. Nikt (z tych co trollują) nie pamięta, że na początku PSP było pięć kategorii JRG, pięć czy sześć kategorii komend rejonowych i 49 kategorii komend wojewódzkich. Reformy w 1999 roku i 2006 roku doprowadziły do nowej organizacyjnej kategoryzacji zmniejszono liczbę kategorii JRG i komend wojewódzkich. Z tego też wynikały problemy z wyznaczaniem średnich wynagrodzeń (plus kwestia negocjacji).  W 2006 roku po raz ostatni wyniknęły kwestie zaszeregowania czterech grup województw w zakresie wynagrodzeń (nie mylić z kategoryzacją organizacyjną o czym wcześniej).  Eqinox nie wie też, że KG i MSWiA wyznaczał średnie wynagrodzenie dla danego województwa ale jak to było dzielone w województwie decydował na wniosek Komendanta Wojewódzkiego - wojewoda (a czasem lekko odwrotnie). Formalnie komendanci wojewódzcy powinni takie podziały na komendy powiatowe uzgadniać ze związkami zawodowymi ale nie wszyscy to robili (między innymi w opolskim). Zaszeregowanie w 2006 roku do czterech grup wynagrodzeń wykazało, że co najmniej cztery województwa były „przeszacowane” w zakresie wynagrodzeń na swój plus oczywiście. Dwa były w trzeciej a powinny być w czwartej i dwa były w drugiej powinny być w trzeciej. Ale nikt im kasy nie zabrał.
I na koniec tej historii trzeba powiedzieć jeszcze jedno: w 2007 roku zostało zmienione rozporządzenie płacowe, które zaczęło działać od 2008 roku. Na wskaźnikowe. Oznacza to, że wszystkie stanowiska zostały przypisane do grup a grupy otrzymały wskaźnik. Czyli tak naprawdę województwa otrzymują środki na wynagrodzenia jako pochodną od wskaźnika. I przypominam, że w latach 2008 – 2009 do tak wyliczonych środków komendy dostawały po kilka złotych jako środki wolne (nie więcej niż 10% kwoty wynikającej ze wskaźników) a  od 2010 roku każda komenda dostawała równo na etat kasę (2012, 2015, 2016, 2017) oraz w 2018 według ustaleń MSWiA.  Wszystko szło w elementy stałe wynagrodzenia m.in. na wniosek „S” i innych związków. Skoro tak to wynika z tego, że środki na wynagrodzenia są adekwatne od liczby i wartości stanowisk określonych regulaminami organizacyjnymi KP/KM PSP a skubanie polega na tym, że nadmiar oficerów skubie niedomiar podoficerów. Są jeszcze inne anomalie np. pełny wymiar dodatków służbowych w niektórych miejscach. Wniosek: nie szukaj belki u innych w oku jak nie widzisz źdźbła we swoim. Nikt nie skubie Lubelszczyzny tylko rządzicie się tym co wam się należy jakoś nie tak.