Autor Wątek: WZD NSZZ Solidarność  (Przeczytany 274542 razy)

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:11:14 »
Średnie to rzeczywiście ważna rzecz, ale c z tego jeżeli system wynagrodzeń nie jest ujęty w przynajmniej częściowe ramy jak np. w wojsku. U nas można mieć dodatek minimalny i maksymalny tak naprawdę za cokolwiek. Ta chora uznaniowość rodziła i rodzi tylko patologie. Tak dla porównania podaję przykłady wynagrodzenia u wojaków, może nie idealne ale przynajmniej jakieś: http://bip.mon.gov.pl/f/pliki/rozne/2017/09/SYSTEM_UPOSAZEN_-_zarys_2017.pdf

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 11, 2018, 08:10:38 »
Prawda jest taka,  że jak komendant jest debilem lub kieruje się czystą złosliwością to można mu tą średnią podwyższać a on to i tak źle podzieli. Różnice między województwami nic tu nie mają di rzeczy. To o czym pisze Eqinox to czysty populizm.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 11, 2018, 09:46:30 »
Dyskusja z tobą nie ma sensu. Pokrzywdzone dwa województwa? Popytaj kolegów, które województwa miały pod górkę za czasów Leśniakiewicza, a które ciągnęły w swoją stronę. Albo jesteś tak niedoinformowany albo celowo mieszasz ludziom w głowach. Bez odbioru.
Cała Polska D jest pokrzywdzona na wynagrodzeniach nawet dłużej niż epoka Leśniakiewicza. Wiem o kilku historiach i o kilku pseudonimach... Ja nie mieszam ludziom w głowach tylko wkurwia mnie podejście funkcyjnych członków ZZ którzy mimo, że wiedzą iż popierając starą opcję nic nie zmienią dla swoich ludzi i wychodzi mi że dbają tylko o własne 4 litery! A tracą około 5 % każdy strażak z Podlasia/Lubelszczyzny/.... traci 240 zł (miesięcznie) czyli +/- awans o trzy grupy...
Prawda jest taka,  że jak komendant jest debilem lub kieruje się czystą złosliwością to można mu tą średnią podwyższać a on to i tak źle podzieli. Różnice między województwami nic tu nie mają di rzeczy. To o czym pisze Eqinox to czysty populizm.
Jesteś z małej komendy w WLKP (VI lub V kategoria) więc na twoim przykładzie operując różnicą na poziomie 4,5% ile straci strażak z twojej komendy w ciągu 10 lat (specjalnie przyjąłem takie parametry aby wychodził okrągłe kwoty) a więc:
200 zł * 13 * 10 lat = 26 000 zł straty
To jest populizm? Czy elementarna uczciwość! Wskaż zapis przepisu który pozwolił dyskryminować niektórych strażaków! 


 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 11, 2018, 10:09:25 »
Equinox dokładnie rozumiem o co ci chodzi, ale dopóki nie będzie zasad takich jak np. podane przez mnie wojsko, to ile kasy by nie było i choćby średnie się zrównały to i tak będzie to jeszcze większa pokusa dla obecnych/następnych komendantów na tworzenie swoich folwarków. Każda dodatkowa kasa jaka idzie niestety tylko powoduje utrzymywanie takiego stanu, szkoda tych dodatkowych pieniędzy. "Pokaż mie swój PIT i powtórz że ci dalej źle" cytat zapożyczony, ale myślę że bardzo prawdziwy.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 11, 2018, 10:59:56 »
Zasady zasadami - słusznie że byc powinny. Ale jeśli nie przypomnimy o swoim istnieniu zawsze bedziemy w płacowym ogonie. Minister mówi ile dostaliśmy podwyżki od 2015 roku - jakoś nie zauważyłem u siebie tych ponad 600 zł. Policjanci co chwilę robią jakąś akcję a my nic - rozwalili KSP i nie ma kto w naszym imieniu nacisnąć KG i MSW. Likwidacja KSP to czysta dywersja - a ci którzy przyczynili sie do tego to po prostu dywersanci. Nim się odbędą wrzesniowe wybory, rejestracja-biurokracja będzie luty. A policja wywalczy w tym czasie podwyzki dla siebie, a my nadal w czterech literach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 11, 2018, 11:16:05 »
Likwidacja KSP to czysta dywersja - a ci którzy przyczynili sie do tego to po prostu dywersanci. Nim się odbędą wrzesniowe wybory, rejestracja-biurokracja będzie luty. A policja wywalczy w tym czasie podwyzki dla siebie, a my nadal w czterech literach.
Było ich 11 wiedzieli, że łamią prawo i byli ostrzegani o konsekwencjach jednak wiara w R.O przesłoniła im oczy. Złamali je po raz kolejny a olewać naczelnej władzy "S" nikt nie może  :rofl:
Moim zdaniem do września już będzie wiadomo czy "S" dogadała się z rządem o 12% podwyżkę dla budżetówki czy będzie protest.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:39:28 »
Eqinox, czy pisząc o "S" masz na mysli KK czy nową KSP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:42:16 »
Eqinox, czy pisząc o "S" masz na mysli KK czy nową KSP?
"S" a dokładnie Prezydium KK zostało upoważnione przez KK do negocjacji z rządem w tej sprawie oraz do przygotowania planu/harmonogramu akcji protestacyjnej w przypadku nie powodzenia negocjacji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rotman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 11, 2018, 13:27:45 »
Mam nadzieję, że dojdzie do protestu, będzie można porównać jaka będzie ilość strażackiej "S" z poszczególnych województw w stosunku do ilości członków :) bo ktoś może być bardzo niezadowolony z niesubordynacji...w końcu jest dobrze więc o co wam chodzi  :o

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 11, 2018, 13:47:45 »
Mam nadzieję, że dojdzie do protestu, będzie można porównać jaka będzie ilość strażackiej "S" z poszczególnych województw w stosunku do ilości członków :) bo ktoś może być bardzo niezadowolony z niesubordynacji...w końcu jest dobrze więc o co wam chodzi  :o
A ja mam nadzieje, że dostaniemy 12% bez protestu :) Jeśli dojdzie do protestu to żaden problem bo przecież idziemy po swoje zamrożone pensje... Poza tym protest nie będzie dotyczył sytuacji w PSP tylko budżetówki więc nie wiem o co ci chodzi  :szalony: :szalony: 12% to dużo bo za tym wzrosną nadgodziny i inne wskaźniki liczone od przeciętnego lub najniższego wynagrodzenia. Bo protest mówi o wzroście tzw. uposażenia zasadniczego (u nas).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:00:04 »
Panowie to jest wątek o proteście, podwyżce? bo już nie nadążam za wpisami!!!

Proszę pisać w odpowiednim miejscu na tym forum!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 27, 2018, 21:34:34 »
Wczoraj S-ka miała wybory w świętokrzyskim oraz spotkanie przewodniczących z innych województw, podobno było 9-ciu. Mój przewodniczący powiedział że odbudowują struktury krajowe, ale już nie będzie w nich Pana O. Spytaliśmy z chłopakami na podziale co z protestem, padła odpowiedź że S-ka nie przystępuje do protestu, gdyż nie tędy droga "trzeba się dogadać z komendantem".
Szkoda, że nie ma w naszych związkach jedności.

zyraf

  • Gość
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 27, 2018, 23:40:11 »

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 28, 2018, 08:04:14 »
W Gdansku auta z flaga solidarności jeździ to jak to w końcu jest?

https://gdansk112.wordpress.com/2018/07/26/26-07-2018-r-uwieziony-jastrzab-na-balkonie-przy-ul-krynickiej/

W pomorskim strażacy z "S" weszli w protest w dużej mierze jako wyraz dezaprobaty dla działań (właściwie braku działań) przewodniczącego sekcji wojewódzkiej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 28, 2018, 08:55:36 »
W pomorskim strażacy z "S" weszli w protest w dużej mierze jako wyraz dezaprobaty dla działań (właściwie braku działań) przewodniczącego sekcji wojewódzkiej.
W wielu województwach przewodniczący ma "jakąś" opozycję, ty też ją masz :D Jedynie kilka województw jest gdzie  głosowania odbywają się jednomyślnie  :wacko: Np. Kielce, Lublin, od niedawna Wrocław.
Swoją drogą opozycja będzie miała swoją szanse bo w 12 województwach (w 4 już się odbyły) muszą się odbyć WZD podczas których można wnieść "votum nieufności" wobec przewodniczącego który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub słabo się wywiązuje. 
Ja mogę zestaw zarzutów na przewodniczącego Podlaskiego tutaj wypluć od tak sobie np.:
1. Czemu strażacy z województwa Podlaskiego zarabiają najgorzej w kraju? Na które województwa "idą" pieniądze zabrane z Podlasia (w zasadzie one nigdy na Podlasie nie trafiły)? Czy kolega przewodniczący podjął jakieś działania aby te różnice zniwelować? (odpowiedź: w obecności byłego przewodniczącego KSP nawet nie zabrał głosu jak trwała dyskusja miedzy biednymi a bogatymi). Chyba kariera w KSP okazała się ważniejsza niż ludzie których reprezentuje.
Twarde dane są są bardzo łatwe do uzyskania gdyż KG zebrała dane o uposażeniach z lat 2016-2018 i wystarczy zestawić województwo Podlaskie z jakimś z "Polski A" i wychodzi bezmiar katastrofy.
2. Jaka jest geneza konfliktu miedzy przewodniczący wojewódzkim a KM PSP Białystok i czy ma to coś wspólnego z plotkami jakoby przewodniczący nie przybył na pierwsze spotkanie na które zaprosił go 01 KM (i zostało to uznane za lekceważenie)...
3. Jak głosowali członkowie rady KSP (z województwa Podlaskiego) w trakcie głosowania nad wyrzuceniem z KSP województw lubelskiego i świętokrzyskiego i czemu olali informacje że głosowanie jest niezgodne z prawem? Informacji o tym udzielili dwaj ludzie w tym przełożony związkowy KSP czyli szef SSP. I czy w ten sposób nie przyczynili się do rozwiązania KSP. Działalność ludzi którzy łamią prawo z premedytacją musiała zostać zakończona.
Jak ktoś ma szczegółowe pytania to wiem o wiele więcej  :rofl: i z chęcią to tutaj napisze  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 28, 2018, 15:20:23 »
Wrocław jednomyślnie? Przecież tam jest rozłam. Co do Lublina to też nie popadaj w taki samozachwyt

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 28, 2018, 15:39:05 »
Wrocław jednomyślnie? Przecież tam jest rozłam. Co do Lublina to też nie popadaj w taki samozachwyt
Wystąpili chłopaki z MOZ Wrocław z MDSP więc jest juz po rozlamie. Sami zrezygnowali z prawa głosu. Lublin mial walne 24 a Kielce 26 lipca wiec podałem dane z autopsji głosowania uchwał byly jednomyślne. Co do zachwytu to jest czym bo sekcja lubelska potroila liczbę członków i ma prawo wyboru 8 delegatów do KSP a plan na wrzesień to możliwości wyboru  9.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2018, 15:54:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 28, 2018, 15:54:15 »
Wrocław jednomyślnie? Przecież tam jest rozłam. Co do Lublina to też nie popadaj w taki samozachwyt
Wystąpili chłopaki z MOZ Wrocław z MDSP więc jest juz po rozlamie. Sami zrezygnowali z prawa głosu. Lublin mial walne 24 a Kielce 26 lipca wiec podałem dane z autopsji głosowania uchwał byly jednomyślne. Co do zachwytu to jest czymu bo sekcja lubelska potroila liczbę członków i ma prawo wyboru 8 delegatów do KSP a plan na wrzesień to możliwości wyboru  9.
Mówisz potroiła. Dobrze. Powiedz jeszcze czy wynika to z Twojej super działalności, ogólnego trendu rozwoju "S" czy może wyrachowania tamtejszych strażaków, którzy wyczuli możliwość łatwego awansu bo rozdawano akuratstołki?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #343 dnia: Lipiec 28, 2018, 16:01:52 »
Mówisz potroiła. Dobrze. Powiedz jeszcze czy wynika to z Twojej super działalności, ogólnego trendu rozwoju "S" czy może wyrachowania tamtejszych strażaków, którzy wyczuli możliwość łatwego awansu bo rozdawano akuratstołki?
Solidarność nie rozdaje stołków i nawet sobie tym glowy nie zaprzatam. Co do ogolnych trendów to ich nie znam wiec nie odpowiem. Natomiast ja upatruje przyczynę gdzie indziej otoz Solidarności strażaków na Lubelszczyźnie upodmiotowila strażaków jako partnerów do rozmowy dla przełożonych. Dała im do ręki najpotężniejszych oręż czyli informacje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 28, 2018, 16:37:14 »
To fajnie. Ostatnie pytanie Ty wierzysz w to co piszesz?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 28, 2018, 19:11:34 »
Rzecz w tym że jedyne wytłumaczenie to to że wierzy.  Niestety wydaje się że jednocześnie zapomina że  wiara potrafi zaślepić.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 28, 2018, 20:37:41 »
W pomorskim strażacy z "S" weszli w protest w dużej mierze jako wyraz dezaprobaty dla działań (właściwie braku działań) przewodniczącego sekcji wojewódzkiej.
W wielu województwach przewodniczący ma "jakąś" opozycję, ty też ją masz :D Jedynie kilka województw jest gdzie  głosowania odbywają się jednomyślnie  :wacko: Np. Kielce, Lublin, od niedawna Wrocław.
Swoją drogą opozycja będzie miała swoją szanse bo w 12 województwach (w 4 już się odbyły) muszą się odbyć WZD podczas których można wnieść "votum nieufności" wobec przewodniczącego który nie wywiązuje się ze swoich obowiązków lub słabo się wywiązuje. 
Ja mogę zestaw zarzutów na przewodniczącego Podlaskiego tutaj wypluć od tak sobie np.:
1. Czemu strażacy z województwa Podlaskiego zarabiają najgorzej w kraju? Na które województwa "idą" pieniądze zabrane z Podlasia (w zasadzie one nigdy na Podlasie nie trafiły)? Czy kolega przewodniczący podjął jakieś działania aby te różnice zniwelować? (odpowiedź: w obecności byłego przewodniczącego KSP nawet nie zabrał głosu jak trwała dyskusja miedzy biednymi a bogatymi). Chyba kariera w KSP okazała się ważniejsza niż ludzie których reprezentuje.
Twarde dane są są bardzo łatwe do uzyskania gdyż KG zebrała dane o uposażeniach z lat 2016-2018 i wystarczy zestawić województwo Podlaskie z jakimś z "Polski A" i wychodzi bezmiar katastrofy.
2. Jaka jest geneza konfliktu miedzy przewodniczący wojewódzkim a KM PSP Białystok i czy ma to coś wspólnego z plotkami jakoby przewodniczący nie przybył na pierwsze spotkanie na które zaprosił go 01 KM (i zostało to uznane za lekceważenie)...
3. Jak głosowali członkowie rady KSP (z województwa Podlaskiego) w trakcie głosowania nad wyrzuceniem z KSP województw lubelskiego i świętokrzyskiego i czemu olali informacje że głosowanie jest niezgodne z prawem? Informacji o tym udzielili dwaj ludzie w tym przełożony związkowy KSP czyli szef SSP. I czy w ten sposób nie przyczynili się do rozwiązania KSP. Działalność ludzi którzy łamią prawo z premedytacją musiała zostać zakończona.
Jak ktoś ma szczegółowe pytania to wiem o wiele więcej  :rofl: i z chęcią to tutaj napisze  :wacko:

Po 1. Kategoryzacja województw na cztery grupy  średnich wynagrodzeń w PSP nastąpiła w 2006 roku więc o szczegóły spytaj się  kolegi Piotra Ch. który był na Komisji Krajowej na której rozwiązywano KSP. Była to forma zamienna zamiast tworzenia dodatku warszawskiego czy też miejskiego (dla wszystkich dużych miast). Dodatkowo wzięto pod uwagę średnie wartości wynagrodzenia w gospodarce uspołecznionej w danym województwie. Jeżeli rozwarcie wynagrodzeń nastąpiło w latach 2016 – 2018 to może trzeba spytać obecnych władców kto do tego doprowadził?
Po 2.  Jeżeli chodzi o plotki to trzymaj się faktów bo z twoją wiedzą to tak jak z tą plotką że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody, gdzie następnego dnia okazało się, że nie w Moskwie tylko w Petersburgu, nie na Placu Czerwonym tylko Zimowym, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną. Zainteresuj się swoim województwem.
Po 3. Jak na Wielkiego Związkowca to chyba nie znasz słowa TAJNE głosowanie. Jeżeli chcesz się chwalić swoim zdaniem to się chwal a tajne głosowanie innych uczestników jest ich zdaniem i ich decyzją. Po za tym mówisz o historii  w której tworzeniu brałeś czynny likwidacyjny udział, więc „zamilcz nad tą trumną” bo już nie długo zaczniesz wspominać te dobre czasy kiedy dzięki KSP można było coś uzyskać dla WSZYSTKICH strażaków a nie tylko dla twojego województwa. Ciekawe czym będziesz popijał jak będziesz zjadał te wszystkie swoje trele morele.
Po 4. Jeżeli chodzi o województwo dolnośląskie to z pośród 540 członków DSP wystąpił MOZ z liczbą członków prawie 280 oraz Przewodniczącym DSP. Tak chyba się jakoś ma, że DSP na dzisiaj nie ma Przewodniczącego i nie reprezentuje większości członków Solidarności w swoim województwie. Zresztą na własną prośbę bo aż cztery czy pięć komend z pośród prawie dwudziestu zrzeszonych zgarnęła wszystkie stołki we władzach DSP. Pierwszy raz od początku DSP. Poprzednicy obecnie już byłego Przewodniczącego kadłubkowej DSP zawsze stosowali zasadę udziału wszystkich komend we władzach Sekcji. Nawet wcześniej od uchwały KK w tej sprawie.
Po 5. Nie mów za całą Solidarność czy będzie protestowała czy nie bo za chwilę będziesz musiał głupoty odszczekiwać. W kilku województwach są już stosowne uchwały i stanowiska w tej sprawie.
P.s. czy możesz mi przypomnieć z jakiego związku zawodowego jest Lubelski Komendant Wojewódzki i kto go woził na „wizytację” u Obecnie Panującego?  I przypomnij mi jeszcze czy twój poprzednik RK jakbyś zapomniał, to nie zmienił na lepsze siedzisko swojego miejsca gdzieś  tak rok temu (może wiecej)?

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:00:08 »
Cytat z Equinoxa
"I czy w ten sposób nie przyczynili się do rozwiązania KSP. Działalność ludzi którzy łamią prawo z premedytacją musiała zostać zakończona"

A propos łamania prawa. Pamiętasz to pismo?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:17:23 »
Lubelski KW nie należy i nie należał do żadnego związku więc nie wiem do czego pijesz (o żadnej "wizytacji" nie mam wiedzy) ale powiem ci, że trafił się Lubelszczyźnie skarb na skale 25 lat istnienia PSP bo po raz pierwszy KW PSP Lublin będzie musiało mieć audyt zewnętrzny gdyż budżet przekroczy 40 mln. zł. Ogólnie z zewnętrznych źródeł w 2,5 roku pozyskano ponad 100 mln. zł tak więc statystycznie na strażaka wychodzą gigantyczne pieniądze. Szczerze nie mam zastrzeżeń i ludzie nie mają.
Odnosząc się do twojej wypowiedzi w szczegółach:
Po 1. Z Piotrem Ch. rozmawiałem bo jak wiesz znamy się i nawet mogę powiedzieć że się dogadujemy. Znam całą historię i wiem dokładnie jakie zasługi mają poszczególni ludzi i dlaczego porównywalne województwa są w plecy np. Zachodniopomorskie w porównaniu do porównywalnego.... Opolskie w porównaniu do podobnego.... Normalnie historia byle oszwabić ludzi.... 
Po 2. Kurcze ale nazwałem tą plotkę plotka z kurtuazji to 01 KM powiedział że Przewodniczący "S" nie zgłosił się na pierwsze spotkanie. Więc chyba nie pomyliłem się....
Po 3. Widzisz uczciwi ludzie podeszli i powiedzieli że głosowali zgodnie z prawem a Podlasie nie ma na tyle odwagi... Ja mam milczeć? Ja łamałem prawo? Nie, to zrobiła "sekta" bez własnego zdania....
Po 4. MOZ już nie istnieje (prawie) bo 60% ludzi odeszło.... Dołączą do DSP (w zasadzie do MDSP) ale lepsze jaja są z finansami bo wyszło że Ś.P. teściowa byłego przewodniczącego też ma z 25 tyś na koncie ze składek strażaków z DSP. WZD już wyznaczyli i z tego co słysząłem Przewodniczący się nie zmieni  :wacko:
Po 5. NIE PAMIĘTAM ILE RAZY POWTARZAŁEM NA TYM FORUM, ŻE NIGDY NIE MÓWIŁEM ZA SOLIDARNOŚĆ TYLKO WYRAŻAM TUTAJ WŁASNE ZADNIE!   
Cytat z Equinoxa
"I czy w ten sposób nie przyczynili się do rozwiązania KSP. Działalność ludzi którzy łamią prawo z premedytacją musiała zostać zakończona"

A propos łamania prawa. Pamiętasz to pismo?
A pamiętasz pismo gdzie bez zgody rady Robert obraził KG? Nie mając upoważnienia...
PS. W jaki sposób ma mnie to dotyczyć? Widzisz tam moje nazwisko? NO NIE, wiec?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2018, 21:20:36 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: WZD NSZZ Solidarność
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 28, 2018, 21:21:48 »
Tak sobie wybierasz zdania z innych wypowiedzi i rozmywasz. To wyjaśnij jak było z twoim poprzednikiem RK bo jakoś umknęło Ci to.