Autor Wątek: PSK 12 x 12 x 24  (Przeczytany 1312 razy)

dragon

  • Gość
PSK 12 x 12 x 24
« dnia: Lipiec 22, 2006, 23:16:29 »
Witam wszystkich po raz pierwszy i kieruje pierwsze pytanie, nastepne juz niebawem pracuję na stanowisku kierowania (jest nas 5 osób) i tak pracujemy w systemie 12 x 12 x 24 a wiec 5 zmian z wolnym(i teraz to pytanie kieruje do pana Roberta którego udało mi sie poznac i szanuje jego wypowiedzi )na tym to stanowisku jest nas 2 ogniomistrzów 2 aspirantów i jeden kapitan i tak cała piątka wykonuje to samo !!! zostaliśmy sami na stanowisku kierowania nikt nam nie pomaga dzialamy w pojedynke tylko ze kapitan ma 10 grupę aspirant 7 a ogniomistrz 5 !!! oczywiście pisze to dlatego że dla mnie to jest kpina ponieważ mam mniej niż każdy kierowca który z przydziału ma grupe dowódcy zastepu  dziekuje i proszę o odpowiedz bo ten stan rzeczy uważam za ...aranoję.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PSK 12 x 12 x 24
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2006, 19:42:14 »
Tematyka SK jest <TU> co jakiś czas "wałkowana", ale to tylko jedna strona. Druga nadal niestety traktuje to stanowisko jako 5 koło u wozu Komendy :angry:
dragon
Grupy powinny zwykle odpwiadać stanowisku /stopień, wysługa i ewent. wysokość dodatku to inna indywidualna sprawa/, a na SK nie są jak wielu wie- delikatnie mówiąc, zbyt wygórowane. Dlatego też specjalnie nikt tam nie garnie się do służby.
Może się to kiedyś zmieni :huh: gdy Panowie /wszechwiedzący/ decydenci spędzą tam kilka służb na działaniu, a nie kontroli i gadaniu.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2006, 21:42:00 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

strażak79

  • Gość
Odp: PSK 12 x 12 x 24
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:48:33 »
U mnie w komendzie PSK pracuje w systemie 12X24X48. Niestety chętnych do pracy na PSK nie ma i w tej chwili wygląda to tak że zazwyczaj ktoś ze zmiany jest dyspozytorem na PSK i jednocześnie jest w podziale bojowym na którymś z samochodów. Oczywiście oficerowie zmieniaja się co 12 godzin a my siedzimy 24.
Pozdrawiam