Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2018 ?  (Przeczytany 370107 razy)

Offline marcino1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 27, 2018, 15:56:58 »
A w zwyklym podaniu wgl chyba nie ma tego pytania o mature?

Offline tajler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 27, 2018, 21:14:56 »
Już wszystko załatwione cały pakiet dokumentów naszczescie sie zgadzał  :szalony: :szalony: :szalony:
Jedyne co zapomniałem zapytac w CS to ile wpłyneło już podan :P tak wiec jeśli ktoś to czyta a na dniach pojedzie osobiscie to czy mogłby zapytać bardzo sympatycznych sekretarek ile już jest chetnych ;) tak z czystej ciekawosci  :fiuu: :fiuu:

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 28, 2018, 16:17:43 »
Wysyłał ktoś dokumenty poczta? Ile +/- placiliscie notariuszowi za pieczątkę?

Pytanie do absolwentów SA Kraków oraz CS Częstochowa. Jestescie zadowoleni z danych szkół, czy może wolelibyście wybrać inną? Ktoś może wymienić dlaczego lepiej lub gorzej iść do Krakowa lub odwrotnie?  Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2018, 16:41:01 wysłana przez Ciosq »

Offline Mefiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #828 dnia: Kwiecień 28, 2018, 22:20:27 »
Witam. Wybiera się ktoś do Poznania ze Śląska?

Offline StrażakRat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 29, 2018, 12:24:34 »
Czy jakieś Panie startują w tym roku do Krk?

Offline Martino

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 29, 2018, 18:29:22 »
Wysyłał ktoś dokumenty poczta? Ile +/- placiliscie notariuszowi za pieczątkę?

Pytanie do absolwentów SA Kraków oraz CS Częstochowa. Jestescie zadowoleni z danych szkół, czy może wolelibyście wybrać inną? Ktoś może wymienić dlaczego lepiej lub gorzej iść do Krakowa lub odwrotnie?  Z góry dzięki.

Jeżeli masz dziewczynę, znajomych, jakiekolwiek życie prywatne to każda szkoła cie będzie wku*wiać, jak jesteś no-life'em z turbo podejściem do straży to będziesz tam miał jak w raju.

Offline paradisehm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 30, 2018, 10:53:17 »
Na dniach otwartych w krk  jakieś dziewczyny próbowały swoich sił na drązku jak i na kopercie.

Offline Mooraaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #832 dnia: Kwiecień 30, 2018, 13:21:10 »
Jak wygląda sprawa z zaświadczeniem o niekaralności?

Offline czarek7896

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #833 dnia: Kwiecień 30, 2018, 13:42:06 »
Panowie zdawałem maturę w podstawie bez dodatkowego przedmiotu. W tym roku piszę chemię. Wysyłając dokumenty do szkoly wysyłam starą podstawową mature czy czekam ze świadectwami do egz. Sprawnościowych? Jak to rozegrać zeby nie zostać odrzuconym przy rekrutacji papierów. Proszę o pomoc 😀

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 02, 2018, 19:38:55 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:27:17 wysłana przez TTomX »

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 03, 2018, 01:20:17 »
Widzę że nikt się nie chwali postępami w sprawności to może ja zacznę:

- beep - lvl 9-9 - gdzie na testach myślę że do 10-2 bym dobiegł bo czułem że to jeszcze nie jest maksimum mojego zmęczenia. Na najcięższych treningach które robię (2 x 1km na maksa z przerwą na marsz do 2 minut w połowie) na końcu czułem się bardziej wycieńczony, a test kończyłem po prostu w "głowie". Ogólnie przez zimę zawaliłem bo prawie wcale nie ćwiczyłem, przez jakiś lekki spadek motywacji, gdzie przeważnie w zimie/jesieni tak jest xD oraz przez splot kilku przeciwności i brak miejsca do ćwiczeń przez śnieg, jakoś nie mogłem się zorganizować. Po połowie kwietnia dopiero wróciłem do formy z jesieni (9-2) gdzie biegałem głównie po 3km tempem średnim i postępy szły wolno. Ostatnie 2 tyg to biegi tak jak wyżej mieszane ze spokojniejszymi oraz ostatnio zrobiłem interwały 15-45s. Ogólnie wiem że takim treningiem dobrej wydolności nie zbuduję, ale nie zależy mi na zrobieniu maxa tylko na 10-8 co raczej jest tylko formalnością. Tak jeszcze co do beepa to gorzej mi się biega na poziomie 7 gdzie bieg jest już szybszy, ale z reguły za linią na chwilę się zatrzymuję i ruszam w przeciwieństwie do lvl 8 i 9 gdzie biegnę już intensywnie ciągłym biegiem z nawrotami i właśnie tutaj największą poprawę dały mi te treningi robione "na maxa". Zastanawiam się jeszcze czy na ostatni miesiąc - dwa nie skorzystać z usług jakiegoś trenera osobistego żeby przygotować się jak najlepiej.

- drążek 16 podciągnięć gdzie również zimę mocno zawaliłem bo rzadkie treningi jedyne co mi dawały to utrzymanie formy, ale cel mam 19-20 więc też powinno być easy

- no i koperta gdzie jest najgorzej, 24,2 z tym że nie mam możliwości pobiegać nawet na kostce/asfalcie, jedyne co mi zostaje to bieg na trawie w turfach gdzie na zakrętach po prostu czuję jak noga mi się wbija w trawę i wybijam się trochę słabiej przez to. Cel mam 23s więc myślę że jak wyćwiczę technikę to nawet i na trawie będzie można się zbliżyć do tego wyniku a na testach może będzie i lepiej :P

Ogólnie długi wywód, ale może dzięki temu ktoś coś doradzi co zmienić w treningu lub podzieli się swoimi spostrzeżeniami :P


Jeśli masz możliwość skorzystania z trenera personalnego to radziłbym Ci się z nim skontaktować. Oczywiście możesz również samemu ćwiczyć np po 10,20,30,40,50 odcinków 20m i z powrotem w dół, możliwości masz tyle ile pomysłów :). Drążek po prostu trzeba się podciągać, a koperte na trawie spokojnie można wyćwiczyć żeby na egzaminie czas był <22s, nisko na nogach i jak najbliżej tyczek, podstawy z tyczkami są na stabilnym podłożu, więc żeby je przewrócić trzeba w nie wbiegnąć xd i nie polecam nikomu "liczenia" kroków między tyczkami bo raczej to nie wyjdzie tylko jak nabliżej trzymać się linii żeby nikogo nie wyrzuciło za daleko na wirażu. Powodzenia :)

Offline oskers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 03, 2018, 20:45:45 »
Cześć wszystkim może ktoś mi da jednoznaczą odpowiedź. W związku z moją wadą wzroku nie nadaje się do służby a chce startować do SAPSP. Planuję zrobić laserową korekcję wzroku więc dzwoniłem do szkoły i szpitala mswia z pytaniem czy takie coś przejdzie ale nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jeżeli przejdę sprawnościówkę i skierują mnie na badania i nie przejdę okulisty to mam czas na odwołanie i doniesienie opinii do 1 września?

Offline Tom@sz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 03, 2018, 21:14:21 »
Cześć wszystkim może ktoś mi da jednoznaczą odpowiedź. W związku z moją wadą wzroku nie nadaje się do służby a chce startować do SAPSP. Planuję zrobić laserową korekcję wzroku więc dzwoniłem do szkoły i szpitala mswia z pytaniem czy takie coś przejdzie ale nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jeżeli przejdę sprawnościówkę i skierują mnie na badania i nie przejdę okulisty to mam czas na odwołanie i doniesienie opinii do 1 września?
trochę to się mija z celem moim zdaniem czas od badań  do ewentualnego poligonu nie jest długi jestem po operacji oczu i z własnego doświadczenia ci powiem że zabieg to jedno bo tego samego dnia już jesteś w domu po operacji a to że po zabiegu nie możesz nic robić a w szczególności narażać na działanie dymu czy pyłu to drugie więc nie wiem czy warto narażać  zdrowie czy nie lepiej spróbować na przykład za rok

Offline oskers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #838 dnia: Maj 03, 2018, 21:23:00 »
Cześć wszystkim może ktoś mi da jednoznaczą odpowiedź. W związku z moją wadą wzroku nie nadaje się do służby a chce startować do SAPSP. Planuję zrobić laserową korekcję wzroku więc dzwoniłem do szkoły i szpitala mswia z pytaniem czy takie coś przejdzie ale nie dostałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Jeżeli przejdę sprawnościówkę i skierują mnie na badania i nie przejdę okulisty to mam czas na odwołanie i doniesienie opinii do 1 września?
trochę to się mija z celem moim zdaniem czas od badań  do ewentualnego poligonu nie jest długi jestem po operacji oczu i z własnego doświadczenia ci powiem że zabieg to jedno bo tego samego dnia już jesteś w domu po operacji a to że po zabiegu nie możesz nic robić a w szczególności narażać na działanie dymu czy pyłu to drugie więc nie wiem czy warto narażać  zdrowie czy nie lepiej spróbować na przykład za rok
Myślałem żeby zrobić operacje w połowie lipca. Jak przebiegała u ciebie rekonwalescencja? Nie chciałbym tracić kolejnego roku.

Offline Realise

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #839 dnia: Maj 04, 2018, 15:01:43 »
Może ktos powiedzieć bo nie jestem pewien co mam wpisac w tym drugim załączniku oprocz życiorysu ? Tam gdzie jest spis dokumentów w tej tabelce ?

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #840 dnia: Maj 04, 2018, 15:24:35 »
też mam pytanie tylko, że do formularza 1. Dokładniej to chodzi mi o "kursy specjalistyczne". Mam wpisać tylko kursy związane ze strażą np płetwonurek czy takie coś jak wymiana butli gazowej, wózek widłowy itd też ? :gwiazdki:

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #841 dnia: Maj 04, 2018, 15:29:46 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:27:08 wysłana przez TTomX »

Offline epsilon117

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 04, 2018, 16:03:01 »
Podpinam się o pytanie dotyczące zaświadczenia o niekaralności. Jak to wygląda w praktyce ? Czy jest jakiś margines błędu ? Jak to wygląda dokładnie ?

Jedynym wykroczeniem jakie mam to mandat za brak biletu w MPK. Mam nadzieje że przez to nie trafi szlag moich rocznych przygotowań oraz planu na przyszłość...

P.S Proszę o wyrozumiałość i jeśli można, o konkretną odpowiedź na to pytanie, bo na śmierć zapomniałem o tym mandacie i dopiero teraz mi się przypomniało :P i proszę się nie nabijać ( a przynajmniej nie jakoś bardzo :) )

Offline Thunder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 04, 2018, 16:09:39 »
Chodzi o karanie w sądzie. Jeśli sąd cię nie skazał za nic to nie bd miał problemu

Offline epsilon117

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 04, 2018, 18:32:25 »
Chodzi o karanie w sądzie. Jeśli sąd cię nie skazał za nic to nie bd miał problemu

Uff.. Kamień z serca :D

Dziękuje za odpowiedź !

Offline ja_straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 04, 2018, 23:04:49 »
Panowie zdawałem maturę w podstawie bez dodatkowego przedmiotu. W tym roku piszę chemię. Wysyłając dokumenty do szkoly wysyłam starą podstawową mature czy czekam ze świadectwami do egz. Sprawnościowych? Jak to rozegrać zeby nie zostać odrzuconym przy rekrutacji papierów. Proszę o pomoc 😀
Mam taką samą sytuacje ktoś może pytał o to w SA???

Offline ochotniczy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 05, 2018, 09:54:38 »
Musicie dopytać, do kiedy mają czas na złożenie matury osoby, które ją w tym roku piszą. W Warszawie jest tak, że po ogłoszeniu wyników matur, kandydat ma jakies 3-4 dni na dostarczenie matury.
Jesli ktoś te maturę już ma i nie poprawia nic w tym roku, to przy składaniu papierów już pewnie może dołączyć i mieć z głowy. A osoby, które poprawiają, niech się zorientują u źródła, czyli szkół. Powinno to być podane w terminarzu tak btw, no ale cóż... powinno...

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #847 dnia: Maj 05, 2018, 12:27:02 »
Jezeli chodzi o krk, to przy wypelnianiu formularza 1, trzeba zaznaczyc ze podstawowa mature wysylamy teraz do 15 maja. A aneks max do dnia sprawnosci ;)
Napewno we wszystkich szkolach jest tak samo :d

Offline firefighter98

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #848 dnia: Maj 06, 2018, 15:44:04 »
wypełniał ktoś ostatnio kwity za pomocą generatora? Chodzi mi o to czy zauważył, który numer podania się generuje, wtedy mozna by sprecyzować mniej wiecej ile chętnych +/-, chodzi mi o CS PSP

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #849 dnia: Maj 06, 2018, 16:17:35 »
Komunikat dla Interesantów
Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
 

Zapraszamy na dzień otwarty Szkoły, dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie
na kształcenie dzienne w zawodzie technik pożarnictwa w CS PSP na rok szkolny 2018/2019,
dnia 28 maj 2018 r. w godzinach 8:00 - 15:00.
 
Harmonogram dnia otwartego:
08:00 - 10:00 - bieg po koprcie,
10:30 - 11:30 - podciąganie na drążku,
12:00 - 15:00 - próba wydolnościowa "beep test".

Do prób można przystąpić tylko w stroju sportowym
(sugerujemy obuwie sportowe z podeszwą halową).