Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2018 ?  (Przeczytany 370030 razy)

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #675 dnia: Kwiecień 07, 2018, 14:02:18 »
Spada, spada na szeregowców również i to nie tylko w straży ale też policji i SG. Więc słaba matura nikogo nie skreśla. No chyba, że wszystko po 30%.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #676 dnia: Kwiecień 07, 2018, 14:08:19 »
Spada, spada na szeregowców również i to nie tylko w straży ale też policji i SG. Więc słaba matura nikogo nie skreśla. No chyba, że wszystko po 30%.

Słyszałem ze nie które Komendy Policji w większych miastach w Polsce powoli rezygnują z multi selektu, który odrzucał kandydatów których do policji jest niewiele

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #677 dnia: Kwiecień 07, 2018, 14:22:09 »
Spada, spada na szeregowców również i to nie tylko w straży ale też policji i SG. Więc słaba matura nikogo nie skreśla. No chyba, że wszystko po 30%.
Pocieszajcie się dalej zamiast wziąć się do roboty!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline stasiu95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #678 dnia: Kwiecień 07, 2018, 15:16:24 »
No ja na szczęście maturę mam już za sobą
matma podstawa - 68%
angielski podstawa - 62 %
Biologia rozszerzona - 27%

Teraz trzeba się dobrze przygotować do testów sprawnościowych (i co najważniejsze bez kontuzji). Miałem o tyle dużą przeszkodę, że we wrześniu 2017r. przechodziłem operacje rekonstrukcji więzadla krzyżowego przedniego w lewej nodze, ale na szczęście już jest wszystko w porządku :D

Offline marcino1998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #679 dnia: Kwiecień 07, 2018, 15:21:48 »
Matma podstawa 68
Angol postawa 48
Biola 20
Może się uda sprawność powinna pójść dobrze bo w tamtym roku bez lipy poszło

Offline stasiu95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #680 dnia: Kwiecień 07, 2018, 15:22:59 »
Matma podstawa 68
Angol postawa 48
Biola 20
Może się uda sprawność powinna pójść dobrze bo w tamtym roku bez lipy poszło

Ja w zeszłym roku 117 miejsce na liście rezerwowej w Poznaniu  :angry: :angry: :angry:

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #681 dnia: Kwiecień 07, 2018, 17:38:31 »
Matma podstawa 68
Angol postawa 48
Biola 20
Może się uda sprawność powinna pójść dobrze bo w tamtym roku bez lipy poszło

Ja w zeszłym roku 117 miejsce na liście rezerwowej w Poznaniu  :angry: :angry: :angry:

Ja 101 w jednej ze szkół i cóż, trzeba w tym roku WSZYSTKO od nowa - takie życie.  :huh:

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #682 dnia: Kwiecień 07, 2018, 18:25:28 »
Nie wiem czy to pocieszające że brakuje kandydatów, bo to jasny sygnał, że coś jest nie tak :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #683 dnia: Kwiecień 07, 2018, 18:37:44 »
Nie wiem czy to pocieszające że brakuje kandydatów, bo to jasny sygnał, że coś jest nie tak :)
Chyba sie mylisz bo kraj sie rozwija i dlatego bezrobocie spada a wiec praca dla państwa staje się mało atrakcyjna wiec idziemy w kierunku Europy Zachodniej
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #684 dnia: Kwiecień 07, 2018, 19:20:14 »
Dokładnie o to mi chodziło :) to już nie jest tak kuszący kierunek
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #685 dnia: Kwiecień 07, 2018, 19:21:43 »
Moim zdaniem takie matury jak wyżej nawet przy dobrej sprawności nie dają pewności, no ale możemy wnioskować bo progu nie znamy

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #686 dnia: Kwiecień 07, 2018, 22:49:28 »
Spada, spada na szeregowców również i to nie tylko w straży ale też policji i SG. Więc słaba matura nikogo nie skreśla. No chyba, że wszystko po 30%.
Pocieszajcie się dalej zamiast wziąć się do roboty!
To nie pocieszanie siebie, a stwierdzenie faktu.
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #687 dnia: Kwiecień 08, 2018, 09:53:12 »
Mysle ze matury na poziomie min 100 pkt rankingowych za same matury daja szanse na szkole  ale pierwszy rok to zobaczymy jak to bedzie ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #688 dnia: Kwiecień 08, 2018, 10:24:56 »
To nie pocieszanie siebie, a stwierdzenie faktu.
Przykro mi ale szukanie bezpośredniej korelacji po miedzy liczbą chętnych do służby na stanowisku stażysty a chętnym do SA PSP to absurd...
Coś w stylu dowcipu o ruskich naukowcach którzy stwierdzili że wykryli na podstawie eksperymentu nerw łączący tyłek z okiem... Wiesz jaki to eksperyment? Wzięli  igłę i ukuli w tyłek to obiekt zapłakał a jak ukuli w oko to się zesrał. Mieli rację, że oko jest połączone nerwowo z tyłkiem?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 10:56:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #689 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:06:05 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:19:50 wysłana przez TTomX »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #690 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:21:37 »
Nie mów że nie ma żadnej zależności, bo widać że zainteresowanie służbą spada. Z mojego przykładu, jeszcze rok temu miałem dwóch kolegów którzy również planowali startować do SA, jeden nawet specjalnie z tego powodu wybrał szkołę. Teraz się okazuje że pewny jestem tylko ja, jeden się zastanawia, a drugi stwierdził że teraz to straż już go nie interesuje. Po forum też widać że jest mniej osób zainteresowanych rekrutacją.
Nie ma żadnej bezpośredniej zależności...
To zależność od wielu lat obserwowana w krajach rozwiniętych że praca w resortach siłowych i odpowiadających za bezpieczeństwo nie jest w żaden sposób atrakcyjna... Niedawno na forum ktoś podał zarobki w Niemczech i ichniejszego "stażysty" który chyba przez 2 lata dostaje 1000 euro to teraz mi powiedz jak to się ma do przeciętnych zarobków Niemca. Bo z tego co sprawdziłem w necie to przeciętny Niemiec zarabia 3000 euro.
Jeden z ideologów komunizmu wyciągną nawet taki wniosek, że "Państwo Policyjne to państwo w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel"
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #691 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:28:52 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:19:39 wysłana przez TTomX »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #692 dnia: Kwiecień 08, 2018, 11:55:12 »
No fakt, źle to było ujęte, bo wiadomo że nabory bezpośrednio nie oddziałują na rekrutację do szkół. Chodzi o to że tak jak napisałeś, służba przestaje być atrakcyjna i chętnych jest mniej, więc i do szkół będzie mniej kandydatów. Chociaż akurat straż ma to do siebie że jest spore grono pasjonatów, którzy niezależnie od wszystkiego będą chcieli pracować. W innych służbach jak np. w policji to grono jest znacznie mniejsze. Dlatego mimo wszystko i tak trzeba się porządnie przygotowywać i przyłożyć do matury, nie ma co liczyć że jak będzie mniej osób, to będzie łatwiej.
Przede wszystkim do szkół zawsze będzie grono chętnych po pierwsze jak napisałeś tzw. pasjonatów, po drugie mało jest w tym kraju szkół które od razu po ukończeniu gwarantują pracę dużo powyżej najniższej krajowej, po 3 to przekonanie rodziców szczególnie ojców o wyższości "pracy w firmie" państwowej nad prywatnym sektorem wyniesione z przeszłości.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cino96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #693 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:26:20 »
Liczba chętnych co roku jest podobna, nie zapominajcie o tym, że podnosi się również próg wiekowy :D

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #694 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:43:57 »
Nie mów że nie ma żadnej zależności, bo widać że zainteresowanie służbą spada. Z mojego przykładu, jeszcze rok temu miałem dwóch kolegów którzy również planowali startować do SA, jeden nawet specjalnie z tego powodu wybrał szkołę. Teraz się okazuje że pewny jestem tylko ja, jeden się zastanawia, a drugi stwierdził że teraz to straż już go nie interesuje. Po forum też widać że jest mniej osób zainteresowanych rekrutacją.

No i co z tego :pyt:

Nawet jeśli nie będzie 1000 kandydatów tylko 200 to nie zapominaj że i tak walczysz tylko z pierwszą 90/100tką.
Co Ci za różnica czy będzie 200 czy 2000? Ważne jest tylko to aby nie było więcej niż 90 lepszych od ciebie i tyle w temacie. :stop:

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #695 dnia: Kwiecień 08, 2018, 13:53:59 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:19:33 wysłana przez TTomX »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #696 dnia: Kwiecień 08, 2018, 14:20:47 »
Dlatego później napisałem że i tak nie oznacza to że będzie łatwiej ;) Przyjmując bardzo optymistycznie jakby było 20% mniej kandydatów to statystycznie z pierwszej setki również wypadłoby ok 20 osób, a więc próg byłby już niższy, bo w tej setce przecież nie znajdują sie tylko zapaleńcy którzy tak czy inaczej będą startować, ale i osoby które wybierają straż ze względu na dobry zawód ;)
Statystyka to bardzo niebezpieczna zabawa bo statystycznie ty i twoja mama macie po 1 jądrze  :wacko: Tak więc musisz mieć świadomość,że zwykle rezygnują ludzie którzy swoje szanse oceniają bardzo słabo więc jeśli z tych 200 rezygnujących załapało by się 2 to maks.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

TTomX

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #697 dnia: Kwiecień 08, 2018, 14:34:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:19:22 wysłana przez TTomX »

Offline starkNT

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #698 dnia: Kwiecień 08, 2018, 15:14:01 »
W sumie to szkoda w ogóle się bawić w taki gdybanie, przekonamy się w maju ilu będzie chętnych.
Był ktoś rok temu na dniach otwartych w Krk? Mam spory kawałek i zastanawiam się czy jechać, poza sprawdzeniem przyczepności na kopercie można się dowiedzieć tam czegoś więcej? Jest szansa że jak przyjedziemy we dwóch to ktoś nas oprowadzi po szkole i pokaże jak to wygląda? Na stronie jest coś napisane o wyjściach grup zorganizowanych

nie wiem jak KRK ale myślę że działa to podobnie. Ja byłem w Pz. Ogólnie ustawili nas w holu i jak się zebrało nie wiem z 20 osób? Kadet zabrał nas i oprowadził po budynku. W poz podczas oprowadzania było też coś takiego jak Lekcje otwarte (chyba) fizykochemi? w tym czasie na holu pojawiał się kolejny kadet i czekał aż uzbiera się kolejna grupa. Myślę że w krk będzie podobnie, ale może lepiej powie Ci ktoś kto był?

Offline smaczek69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kto do SA PSP w 2018 ?
« Odpowiedź #699 dnia: Kwiecień 08, 2018, 16:15:27 »
No w krakowie było podobnie, kadet oprowadzał grupę 20 osób po całej szkole, pokazywał jak mieszkają itp. A na stronie internetowej szkoły jest jeszcze informacja że mają być jakieś pokazy ratownictwa