Autor Wątek: Kolory oznaczeń na ubraniach PSP a OSP.  (Przeczytany 1416 razy)

Offline Galik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Kolory oznaczeń na ubraniach PSP a OSP.
« dnia: Lipiec 19, 2006, 00:35:02 »
Wróce do wątku poruszanego wcześniej. Jestem ochotnikiem. Chodzi mi o kolor napisow na koszarówkach. Jeżli ktoś z panów zawodowców zna przepis który mówi że zawodowcy noszą seledynowy a ochotnicy pomarańczowy to proszę podać. Z tego co się orientuje takiej regulacji nie ma!!! A wręcz regulamin umundurownia OSP mówi o kolorze seledynowym. Przepisy regulują jedynie kolor hełmów. PROSZĘ WYPROWADZIĆ MNIE Z BŁĘDU JEŻELI SIĘ MYLE!!!!!!!!!!!!!

Moderator: W temacie hełmów piszemy o hełmach - dlatego Twoje pytanie odnośnie kolorów na ubraniach oddzieliłem do nowego tematu. Sylwek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2006, 10:13:01 wysłana przez Sylwek »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Kolory oznaczeń na ubraniach PSP a OSP.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2006, 15:16:41 »
regulamin umundurownia OSP mówi o kolorze seledynowym
Piszesz o kolorze napisów a tu chyba wszyscy się zgodzą, że dla obu formacji napis jest czarny (żółty jest na koszulkach do ubrania koszarowego). Jeżeli coś ma być innego koloru to chyba tło na którym jest umieszczony napis.Nie chcę tu zabierać głosu w tej kwestii bo moim zdaniem ani przepis OSP ani OSP nie precyzują koloru tego tła dla ubrania koszarowego. Zapis o kolorze tła występuje tylko w przypadku kurtki ocieplanej ubrania dla kadry dowódczo sztabowej PSP i jest to kolor żółty - inne można traktować analogicznie.

Pewnie dokładniej mówi o tym zatwierdzona  (dla PSP przez KG) Wzorcowa dokumentacja techniczno-technologiczna ubrania koszarowego strażaka PSP  ale jej ich nie widziałem
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2006, 15:21:08 wysłana przez Zubek73 »