Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404537 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #700 dnia: Marzec 31, 2018, 15:15:19 »
A słyszysz też pytania, kogo wsparł Pan AD wetując pewną ustawę, czy może cofając pewne zmiany w wymiarze sprawiedliwości ( czyżby kasta już przestała być kastą ) lub rąbiąc dziwne ukłony w stronę naszych " starszych braci w wierze".
To ci sami politycy którzy obiecywali nam i skoro zrobili zwrot w sprawach, które bodajże były kluczowe ( ani kroku w tył ) to jak możesz pokładać tak dużą wiarę w to że się nie odwiną.
Proponuję troszkę bardziej pragmatyczne podejście, bo jak życie uczy niestety o swoje trzeba walczyć gdyż jak widać i słychać inne grupy zawodowe wcale nie śpią i aż tak bardzo nie przejmują się tym co kto o nich powie jeśli tylko przynosi im to korzyść.
Jest tak ballada Młynarskiego o dwóch koniach polecam wysłuchać cała a najpilniej ostatnią zwrotkę.
cyt.
"Kto się stawia ten ma z tego
Mimo wszystko jakiś zysk,
A kto słucha i ulega,
Ten najpierwszy bierze w pysk"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #701 dnia: Kwiecień 01, 2018, 12:55:38 »
A słyszysz też pytania, kogo wsparł Pan AD wetując pewną ustawę, czy może cofając pewne zmiany w wymiarze sprawiedliwości ( czyżby kasta już przestała być kastą ) lub rąbiąc dziwne ukłony w stronę naszych " starszych braci w wierze".
To ci sami politycy którzy obiecywali nam i skoro zrobili zwrot w sprawach, które bodajże były kluczowe ( ani kroku w tył ) to jak możesz pokładać tak dużą wiarę w to że się nie odwiną.
Proponuję troszkę bardziej pragmatyczne podejście, bo jak życie uczy niestety o swoje trzeba walczyć gdyż jak widać i słychać inne grupy zawodowe wcale nie śpią i aż tak bardzo nie przejmują się tym co kto o nich powie jeśli tylko przynosi im to korzyść.
Jest tak ballada Młynarskiego o dwóch koniach polecam wysłuchać cała a najpilniej ostatnią zwrotkę.
cyt.
"Kto się stawia ten ma z tego
Mimo wszystko jakiś zysk,
A kto słucha i ulega,
Ten najpierwszy bierze w pysk"
Patrz szerzej na to co się dzieje... Ja to widzę zupełnie inaczej cofnięcie się w sprawie wymiaru sprawiedliwości to rozmawiałem ostatnio z jednym z reprezentantów tej kasty i zaśmiał mi się w twarz jak powiedziałem że się cofają. Cofniecie polegające na publikacji nieważnych już orzeczeń... Mogli sobie darować ale to gest w strone UE. Czy też zmiana w powoływaniu prezesów sądów? Kogo mieli wymienić już wymienili, zanim ustawa wejdzie odwalą resztę i zmienią potem zasady  :rofl: :rofl:
Pragmatyczne podejście ma się objawiać brakiem zaufania do wszystkich? PO-PSL nas zdegradowały w okolice najniższej krajowej wiec odpadają patria którą baby podpieprzyły Ryśkowi chce nam zabrać resortowe emerytury więc zostają tylko obecnie rządzący i rockandrollowy skład Kukiza...
Pozaparlamentarne ekipy czyli różowe Razem czyli ramie w ramie z LGBT, Wolność Korvina ma takie samo zdanie jak ludzie od Petru...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażak_09

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #702 dnia: Kwiecień 01, 2018, 22:44:46 »
Słuchajcie dobrze, że coś idzie do przodu - dobrze, że najniższe grupy coś dostają, tak trzymać !!!W ogóle powinno być aby wszyscy coś zyskali, bo za chwilę nikt nie będzie chciał pracować w straży,nawet na wyższych stanowiskach gdzie spina coraz większa -a nie mówiąc, że pasuje dla dobra służby coś działać - bo strażacy tak mają że za pół darmo- kosztem rodziny i własnego zdrowia powinni oddać się dla dobra społeczeństwa - czekamy na inne służby. 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #703 dnia: Kwiecień 02, 2018, 07:30:30 »
Cytuj
więc zostają tylko obecnie rządzący i rockandrollowy skład Kukiza...
Niechciałbyś wiedzieć co ta partia mówi na nasz temat.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #704 dnia: Kwiecień 02, 2018, 09:22:53 »
Niechciałbyś wiedzieć co ta partia mówi na nasz temat.
Wiec sam sobie (i mi) odpowiedziałeś i wszystkim innym łatwowiernym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 02, 2018, 09:53:56 »
Dokładnie.  Obiektywnie patrząc to obecna władza dała najwięcej podwyżek. PO -PSL już przerabialiśmy. Skończyło się podwyzkami po protestach;  wydłużony wiek emerytalny , 80% L4 itd. I myślę że beda w stanie  obydwoje wejść w koalicję z SLD Nowoczesnymi i innymi Partiami Razem . PiS myślę że wygra kolejne wybory ale czy stworzy Rząd?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 02, 2018, 12:17:52 »
Dokładnie.  Obiektywnie patrząc to obecna władza dała najwięcej podwyżek. PO -PSL już przerabialiśmy. Skończyło się podwyzkami po protestach;  wydłużony wiek emerytalny , 80% L4 itd. I myślę że beda w stanie  obydwoje wejść w koalicję z SLD Nowoczesnymi i innymi Partiami Razem . PiS myślę że wygra kolejne wybory ale czy stworzy Rząd?
 

Każda partia czy koalicja jeżeli zwietrzy zwiększenie poparcia społecznego poprzez udupienie przywieli (głównie emerytur) dla służb mundurowych to to zrobi.Rządzącym potrzebne są służby np. policja,bor z którymi jesteśmy w koszyku i to nas ratuje,z drugiej strony ta sama policja, a szczególnie przywileje nie jest lubiana przez społeczeństwo. Nie łudźmy  się , gdyby rozdzielono formacje to pierwsi lądujemy w zusie  i ministerstwie rolnictwa.Jesteśmy formacją potrzebną ,ale dla rządzących nie zbyt ważną pomimo tak wielkiego poparcia społecznego jakie mamy. Oni lubią przy wszelkiego typu kataklizmach zrobić sobie kilka fotek na tle czerwonych wozów.
Podwyżki są i to się chwali tylko, że w chwili gdy słupki procentowe poparcia sie chwieją to łapie się każdego wyborcę, a potem sie rozważy dla której grupy wyborców trzeba sie przypodobać czy dla mundurowych i ich rodzin czy dla uzusowionej części społeczeństwa

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:52:35 »
Zacznę szczerze, nie chce mi się przekopywać przez ten stos bzdurnych przepychanek w tym temacie. Chce tylko potwierdzić informacje, która być może już tutaj została opublikowana.

Od maja podwyżki dla grup 1-8
gr 1 200zł stary mnożnik 0.95 nowy 1.08
gr 2 180zł stary mnożnik 1.14 nowy 1.26
gr 3 190 zł stary mnożnik 1.21 nowy 1.33
itd itp do grupy 8 70zł z 1.43 na 1.48.


Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:22:52 »
Zacznę szczerze, nie chce mi się przekopywać przez ten stos bzdurnych przepychanek w tym temacie. Chce tylko potwierdzić informacje, która być może już tutaj została opublikowana.

Od maja podwyżki dla grup 1-8
gr 1 200zł stary mnożnik 0.95 nowy 1.08
gr 2 180zł stary mnożnik 1.14 nowy 1.26
gr 3 190 zł stary mnożnik 1.21 nowy 1.33
itd itp do grupy 8 70zł z 1.43 na 1.48.

To już pewne na 100 % podpisane?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 05, 2018, 20:58:50 »
Zacznę szczerze, nie chce mi się przekopywać przez ten stos bzdurnych przepychanek w tym temacie. Chce tylko potwierdzić informacje, która być może już tutaj została opublikowana.

Od maja podwyżki dla grup 1-8
gr 1 200zł stary mnożnik 0.95 nowy 1.08
gr 2 180zł stary mnożnik 1.14 nowy 1.26
gr 3 190 zł stary mnożnik 1.21 nowy 1.33
itd itp do grupy 8 70zł z 1.43 na 1.48.

To już pewne na 100 % podpisane?
To na pewno pewne że jak ktoś wskoczy na forum i poczyta ile dostanie to nawet nie wie co znaczy brutto. Podpisane to jest jak jest podpis..

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 05, 2018, 21:27:10 »
Kiedy zrównają nam zarobki, dodatki oraz pochodne do poziomu jaki mają wojskowi wtedy powiem że ktoś o nas zadbał. A na chwilę obecną to każda partia rzuca nam ochłapy a my się licytujemy kto dał więcej.
PiS, PO, PSL, SLD, AWS, SAMOOBRONA, LPR, UP, UW, BBWR, UD, ZCHN, PC, SOLIDARNOŚĆ i wiele, wiele innych ugrupowań tworzących rządy po 89 to tak naprawdę wciąż Ci sami ludzie, którzy w dupie mają funkcjonariuszy.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:41:39 »
Mam nadzieję, że nie zadam głupiego pytania, ale mowa cały czas o kwocie brutto czy netto?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:57:57 »
Mam nadzieję, że nie zadam głupiego pytania, ale mowa cały czas o kwocie brutto czy netto?

Wszystkie kwoty wliczone to kwoty brutto :)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 06, 2018, 14:27:48 »
Mam nadzieję, że nie zadam głupiego pytania, ale mowa cały czas o kwocie brutto czy netto?

Wszystkie kwoty wliczone to kwoty brutto :)
Mnożysz sobie kwotę brutto przez 0,82 i masz prawie dokładnie kwotę netto  ^_^

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:32:37 »
Kiedy zrównają nam zarobki, dodatki oraz pochodne do poziomu jaki mają wojskowi wtedy powiem że ktoś o nas zadbał. A na chwilę obecną to każda partia rzuca nam ochłapy a my się licytujemy kto dał więcej.
PiS, PO, PSL, SLD, AWS, SAMOOBRONA, LPR, UP, UW, BBWR, UD, ZCHN, PC, SOLIDARNOŚĆ i wiele, wiele innych ugrupowań tworzących rządy po 89 to tak naprawdę wciąż Ci sami ludzie, którzy w dupie mają funkcjonariuszy
Jak naszym ministrem zostanie Antoni, ale niestety jest w niełasce  :szalony:

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 08, 2018, 18:21:56 »
Antoni to jeden z najmadrzejszych ludzi w polityce. Co do podwyżek. Najwięcej dał PIS . I taka jest prawda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #716 dnia: Kwiecień 08, 2018, 19:16:01 »
Antoni to jeden z najmadrzejszych ludzi w polityce. Co do podwyżek. Najwięcej dał PIS . I taka jest prawda.
Jeśli chodzi o byłego ministra w MON nie będę się wypowiadał ale wykorzystanie 2% PKB na korzyść wojskowych mistrzostwo świata.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #717 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:01:59 »
Również nie będę wypowiadał się na temat byłego ministra MON, ale faktycznie mistrzostwem świata jest wydanie 100% budżetu ( jak to zachwalają sami ministrowie) i nadal nie ma w MONie oczekiwanego sprzętu. Mistrzostwo Świata.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #718 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:05:00 »
Również nie będę wypowiadał się na temat byłego ministra MON, ale faktycznie mistrzostwem świata jest wydanie 100% budżetu ( jak to zachwalają sami ministrowie) i nadal nie ma w MONie oczekiwanego sprzętu. Mistrzostwo Świata.
To już wiesz skąd różnica w zarobkach naszych i żołnierzy?
Przecież to logiczne że jak dajesz w jeden paragraf to z drugiego zabierasz :d
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #719 dnia: Kwiecień 08, 2018, 23:28:15 »
Strażacy w służbie kandydackiej (podchorążowie i kadeci) od 20 lat nie mieli podwyżki i chyba nadal jej nie dostaną.
Chętnych do SGSP coraz mniej patrząc na frekwencje na próbnym torze przeszkód :) Prawdopodobne jest, że liczba chętnych do służby kandydackiej w SGSP nie przekroczy nawet 400 osób.

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 09, 2018, 10:44:13 »
ja myślę, że taka ilość chętnych nie wynika z wysokości żołdu tylko odgórnych przydziałów do służby. Jestem tylko ciekawy czy patrzą chociaż trochę na ich miejsce zamieszkania....

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 10, 2018, 13:59:15 »
@herc.fajer nie, z tego co można zaobserwować raczej nie ma takiej tendencji. Idą ludzie tam, gdzie dostaną przydział, generalnie wszyscy z południa idą na północ (chociaż jeszcze nie wiadomo jak z przydziałami w tym roku, więc za niecały miesiąc zobaczymy). Uposażenie też jest jakąś zachętą, jeśli ktoś myśli tylko o służbie w mundurze, wybierze uczelnię wojskową :)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:12:18 »
Cytuj
Uposażenie też jest jakąś zachętą, jeśli ktoś myśli tylko o służbie w mundurze, wybierze uczelnię wojskową :)
Jak się takie bzdury czyta to aż żal że mamy taką kadrę. Owszem pieniadze są bardzo ważne ale jeśli chłopie myślisz że między południem a północą są aż takie różnice w uposażeniach to jesteś w błędzie. A jeśli chcesz większy hajc to proszę do wojska.

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 10, 2018, 17:31:51 »
Ostatnio w dziale dla kandydatów ktoś pytał o sens wstąpienia do PSP, bo jemu obojętne gdzie, chce tylko służyć w mundurze. Wtedy każdy tutaj mu polecił wojsko, jakoś nie zachwalali niesamowicie naszej służby. :)  I szkoda że niektórzy chcą skrytykować, a nie chciało się doczytać posta - mówiłem o przydziałach, że ludzie z takich województw jak podkarpackie czy małopolskie są kierowani do służby na pomorze etc. a nie o różnicach w uposażeniu.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:43:49 »
Ostatnio w dziale dla kandydatów ktoś pytał o sens wstąpienia do PSP, bo jemu obojętne gdzie, chce tylko służyć w mundurze. Wtedy każdy tutaj mu polecił wojsko, jakoś nie zachwalali niesamowicie naszej służby. :)  I szkoda że niektórzy chcą skrytykować, a nie chciało się doczytać posta - mówiłem o przydziałach, że ludzie z takich województw jak podkarpackie czy małopolskie są kierowani do służby na pomorze etc. a nie o różnicach w uposażeniu.
O proszę przydział...kolejny oficer który po szkole jak mu powiedzieli że pomorskie, zachodnio-pomorskie , warmińsko - mazurskie chce mu się wymiotować. Ja jestem z niedalekiego ościennego ale uwierz kolego że z opowieści moich kolegów podchorążowie którzy byli na praktykach otworzyli oczy i co niektórzy zadeklarowali chęć służby w tych jednostkach.