Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404222 razy)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #625 dnia: Marzec 29, 2018, 14:21:52 »
U nie też dowódca sekcji > zastępca dowódcy zmiany. Do jakich paradoksów zaczyna dochodzić w tej straży....

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #626 dnia: Marzec 29, 2018, 14:28:18 »
U mnie dowódcą zastępu  ma mniej o 60zl dodatku niż ż ca d cy zmiany.  A jeździ ż przodu kilka razy  w roku i będzie zarabiać prawie to samo co z ca d cy ;) ale nie ma co płakać. 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #627 dnia: Marzec 29, 2018, 14:40:04 »
Jeśli mamy się tu sprzeczać to powiedzcie dlaczego kiedy wszystkie związki mają konferencję prasową to Ska rozdziela pieniądze na spotkaniu z 01...
Ale o czym Ty piszesz?
Trochę pokory Panie Radco ... myślisz że upubliczniam wiadomości wyssane z palca? No i proszę powiedzieć że 01 ma w dupie związki które są w federacji. Liczy się ten który rozdaje stanowiska i łaskawie klepie 01 po pleckach.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #628 dnia: Marzec 29, 2018, 15:04:05 »
Cytuj
Zarząd Krajowy ZZS „Florian” na posiedzeniu w dniu 21 marca 2018 r. przyjął na mocy uchwały stanowisko w/s wzrostu uposażeń w 2018 roku. Podwyżka uposażeń dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej planowana w roku bieżącym (od 1.05.2018r) powinna mieć charakter powszechny i zrównoważony z przeznaczeniem sfinansowania przede wszystkim wzrostu stawek uposażenia zasadniczego wyrażonych w postaci mnożników kwoty bazowej w poszczególnych grupach zaszeregowania z uwzględnieniem strażaków najmniej zarabiających. Wzrost mnożników we wszystkich grupach zaszeregowania powinien stanowić łącznie ok. 70% środków przeznaczonych na podwyżkę.
Pozostała część podwyżki (tj. około 30 %) powinna być przeznaczona na inne składniki uposażenia w tym system motywacyjny. Uzgodnienie zasad rozdziału środków na ten cel ze związkami zawodowymi winno być obligatoryjne i obowiązywać we wszystkich jednostkach organizacyjnych PSP.
Wydaje mi się iż uchwała będzie dalej obowiązywała... Ciekaw jestem co zrobi S-ka

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #629 dnia: Marzec 29, 2018, 15:41:10 »
Mam nadzieje ze wkrótce pokażemy co sadzimy o tym wszystkim w Warszawie!!!
TYlko skłóceni zostali strażacy, ci na grupach od 9 na pewno im zapał do służby teraz wzrośnie!!! hahahahaha
Ale co o tym sadzić mimo, że mnie podwyżka nie obejmie to ją popieram... A jak by nikt nie dostał to grupa 9 była by zadowolona? Podejście w stylu pies ogrodnika... Nikogo nie skłóca tylko pieniaczy dzisiaj rozmawiałem ze zmianą co o tym sądzą i wydziwek jest pozytywny nawet z-ca dowódcy zmiany rozumie o co chodzi...
Wydaje mi się iż uchwała będzie dalej obowiązywała... Ciekaw jestem co zrobi S-ka
"S" powinna to klepnąć... Bo jeśli przyczyną planowanego "votum" był ciężki los podoficerów to podniesienie ich wynagrodzeń powinno ten los nieco poprawić. Poza tym jeśli dostali by wszyscy to ci najgorzej zarabiający dostali by mniej jak 100 zł brutto a minister wyraźnie zaznaczył, że ma być to podwyżka dla najgorzej zarabiających funkcjonariuszy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #630 dnia: Marzec 29, 2018, 15:52:58 »
Panowie to jest podwyżka? To jalomuzna i sianie się nam w twarz! Przypominam że w zeszłym roku KG dostał bodajże 24tys zł nagrody!!! A o ile tylko w tym roku podrożała żywność? To nie żadna podwyżka tylko próba złagodzenia niezadowolenia służb mundurowych typu (rzucimy im trochę  to się ucisza)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #631 dnia: Marzec 29, 2018, 15:54:26 »
Jeśli mamy się tu sprzeczać to powiedzcie dlaczego kiedy wszystkie związki mają konferencję prasową to Ska rozdziela pieniądze na spotkaniu z 01...
Ale o czym Ty piszesz?
Trochę pokory Panie Radco ... myślisz że upubliczniam wiadomości wyssane z palca? No i proszę powiedzieć że 01 ma w dupie związki które są w federacji. Liczy się ten który rozdaje stanowiska i łaskawie klepie 01 po pleckach.
Ta wiadomość jest wyssana z palcq


Eqinox myślisz że zmiana jest z tobą szczera?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #632 dnia: Marzec 29, 2018, 15:59:08 »
Panowie to jest podwyżka? To jalomuzna i sianie się nam w twarz! Przypominam że w zeszłym roku KG dostał bodajże 24tys zł nagrody!!! A o ile tylko w tym roku podrożała żywność? To nie żadna podwyżka tylko próba złagodzenia niezadowolenia służb mundurowych typu (rzucimy im trochę  to się ucisza)
Ludzie przerażacie mnie w 4 lata wynagrodzenia mają wzrosnąć co poniektórym o 800 zł ale i tak krzyk, że mało gdzieście byli jak w Warszawie strażacy pod namiotem spali w sprawie podwyżek?
Dać niektórym palec a chcą całą rękę idiotyczne podejście bo bić w ludzi którzy podnoszą wynagrodzenia w imię czego? Bo tak krzyczą pieniacze... Kretynizm...
Powiedzcie mi kiedy ostatnio wzrosło uposażenia w grupach? O ile mnie pamieć nie myli to było to 10 lat temu!!!
Eqinox myślisz że zmiana jest z tobą szczera?
Tak myślę bo ja jestem bardzo grzeczny i łągodny z natury  :wacko:
Ta wiadomość jest wyssana z palcq
Wiesz o jaką wiadomość w ogóle chodzi?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #633 dnia: Marzec 29, 2018, 16:04:49 »
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Przypomnijcie sobie co dostalismy za czasów PO-PSL. Gdzie wtedy byliśmy??? Tutaj co roku jakaś podwyżka ( raz niższa, raz wyższa )ale jest.  Nie da się w 3 lata naprawić 8 lat. Niestety tak to juz jest. Dasz palec to idzie ręka. Myślę że co niektórym jakby dali po 1000 zł podwyżki to i tak znaleźli by się niezadowoleni

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #634 dnia: Marzec 29, 2018, 16:28:13 »
Cytuj
PSP wstaje z kolan i wyciera usta. Spektakularne podwyżki. Kiedy najazd na Warszawę?
Panowie ja was nie rozumiem. Dają podwyżkę której nie miało być a i tak wszyscy są oburzeni. Przez wile poprzednich lat nic nie było i jakoś każdy przeżył teraz ustawa modernizacyjna co nieco podniosła nasze pensiny...... A przez to, że nie wpadła podwyżka do grup 9 i wyżej Ci ludzie czują się jakby im ktoś coś zabrał. Trzeba się cieszyć że koledzy na niższych grupach mają...wszystkich czeka podwyżka w 2019 - jedyne co trzeba wynegocjować to żeby trafiła do nas w całości i najlepiej poszła do PODSTAWY naszego wynagrodzenia.

PS. A czy tak bardzo różni się praca na grupie 5 i 6 czy też 8 i 9? Aj dont noł :pyt:
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #635 dnia: Marzec 29, 2018, 16:42:01 »
Są dwa projekty, nie bierzecie pod uwagę że przejdzie ten zmieniający kwotę bazową z 3.13 na 3.22?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #636 dnia: Marzec 29, 2018, 17:07:10 »
Są dwa projekty, nie bierzecie pod uwagę że przejdzie ten zmieniający kwotę bazową z 3.13 na 3.22?
Oba są ze sobą powiązane, ale widocznie są tacy, którzy tego nie rozumieją.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #637 dnia: Marzec 29, 2018, 17:08:12 »
connaissance jesteś zielony w tym co piszesz, róznica między 8 a 9 grupą w PB jest bardzo duza jeśli chodzi o zakres obowiązków!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #638 dnia: Marzec 29, 2018, 17:11:15 »
connaissance jesteś zielony w tym co piszesz, róznica między 8 a 9 grupą w PB jest bardzo duza jeśli chodzi o zakres obowiązków!!!
Terefere u mnie d-ca sekcji pelni obowiązki z grupy 9 i często 10... Wiec podwyżka mu sie należy. I w większości kraju tak jest bo przepis kwalifikacyjny to powoduje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #639 dnia: Marzec 29, 2018, 17:32:41 »
To trzeba mu dać dodatek który to pełnienie obowiązków rekompensuje i to nie znaczy, że w całym kraju dowodca sekcji pełni obowiązki 9- 10 grypy. W moim woj. całym nie ma takiego przypadku.

Offline connaissance

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #640 dnia: Marzec 29, 2018, 17:39:04 »
Cytuj
Terefere u mnie d-ca sekcji pelni obowiązki z grupy 9 i często 10... Wiec podwyżka mu sie należy. I w większości kraju tak jest bo przepis kwalifikacyjny to powoduje.
W biurze sytuacja jest dokładnie taka sama -np. mł. specjalista i specjalista. Obowiązki takie same Dodam, że niekiedy zdarza się sytuacja, że obydwaj zajmują etat st.specjalisty :kwit:
"Ludzie to debile i kretyni zresztą. Frajer jest po to żeby go skubać" - nie bądź frajerem.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #641 dnia: Marzec 29, 2018, 17:42:41 »
A ja mam takie pytanie. Jeżeli dostaniemy tą podwyżkę w tym roku to czy będzie wyrównanie od 1 stycznia? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #642 dnia: Marzec 29, 2018, 18:21:12 »
Tak jak pisałem wcześniej są tacy co dzięki tej jalomuznie się  cieszą bo wkomcu coś dostali nic dziwnego że coś dali kiedyś musieli. Powiem tyle dzięki takim osoba w PSP dokładają obowiązków a wypłaty ze wszystkich służb mundurowych są najnizsze.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #643 dnia: Marzec 29, 2018, 18:26:05 »
connaissance jesteś zielony w tym co piszesz, róznica między 8 a 9 grupą w PB jest bardzo duza jeśli chodzi o zakres obowiązków!!!

Oczywiście, że są. I to naprawdę duże. Jeśli dany dca sekcji regularnie pełni funkcję dcy zmiany, POWINIEN mieć to wyrównane w dodatku służbowym lub motywacyjnym w danych okresach. W ramach jednej jrg, na jednej zmianie dca sekcji może być 13tym raz na 3 miesiące, drugi na innej zmianie średnio 3-4x w miesiącu (po prostu robi za zcę dcy zmiany..) - wg mnie tutaj ni chu chu ten sam dodatek służbowy..

W niektórych miejscach dojdzie do tego, że dca sekcji otrzyma większa kasę (licząc grupę i służbowy) niż zca dcy zmiany, z uwagi na bardzo małe różnice w dodatku sluzbowym.

Dcy sekcji robia czarną robotę - doskonale zdaję sobie z tego sprawę, żeby zaraz nie było krzyków. I bardzo się cieszę, że chłopakom wpadnie więcej kasy do portfela :)

Chce tylko zwrócić małą uwagę, że wszystko w niektórych płaszczyznach zaczyna się splaszczać i niebawem awans będzie odczuwalnie wiązał się z jedynie ze zwiększeniem obowiązków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 18:41:33 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #644 dnia: Marzec 29, 2018, 18:33:35 »
Z każdej podwyżki należy się cieszyć,ale po tylu latach zaniedbań powinni się obudzić i dać więcej najlepiej to widać przy naborach, w końcu się okaże że i nam będą kazali dłużej pracować jak i pod względem lat oraz wieku bo inaczej pujdziesz na emeryturę ale bez dodatku. Tego chcemy?

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #645 dnia: Marzec 29, 2018, 18:38:32 »
Cytuj
PSP wstaje z kolan i wyciera usta. Spektakularne podwyżki. Kiedy najazd na Warszawę?
Panowie ja was nie rozumiem. Dają podwyżkę której nie miało być a i tak wszyscy są oburzeni. Przez wile poprzednich lat nic nie było i jakoś każdy przeżył teraz ustawa modernizacyjna co nieco podniosła nasze pensiny...... A przez to, że nie wpadła podwyżka do grup 9 i wyżej Ci ludzie czują się jakby im ktoś coś zabrał. Trzeba się cieszyć że koledzy na niższych grupach mają...wszystkich czeka podwyżka w 2019 - jedyne co trzeba wynegocjować to żeby trafiła do nas w całości i najlepiej poszła do PODSTAWY naszego wynagrodzenia.

PS. A czy tak bardzo różni się praca na grupie 5 i 6 czy też 8 i 9? Aj dont noł :pyt:

Różni się znacznie, szczególnie jeżeli chodzi o odpowiedzialność. Przedstawię dwa awanse, które finansowo zostały spłaszczone.
Czy warto  awansować z 4 na 7 grupę? - pieniądze te same, odpowiedzialność za cały zastęp, robisz i tak często robotę ratownika bo brakuje rąk, potem piszesz kwity, prowadzisz szkolenie, prowadzisz zajęcia z OSP..
Czy warto z 8 na 9? - tu sprawa jest nieco inna bo jeżeli dowódca sekcji może p.o. d-cy zmiany to ta podwyżka jest jak najbardziej logiczna, alee jeżeli dowódca sekcji nie może p.o dowódcy zmiany to spłaszczenie grupy 8 i 9 wygląda tak samo jak 4 i 7 - pieniądze te same, odpowiedzialność za całą zmianę, nie daj boże jeszcze grupę specjalistyczną, a jeżeli dowódca sekcji nie może być dowódcy zmiany to jego praca nie różni się od pracy dowódcy zastępu.

Czemu weszła podwyżka dla grup 1-8, z czego krzywdząc grupy 6-8:
-każdy przewodniczący związku na S taka podwyżką kupuje sobie głosy wszystkich młodych strażaków na pb..
-problem z naborami.. nie ma chętnych itd.. ale czy 200zł to zmieni? zobaczymy
-chwyt wyborczy - chodzi o reakcję społeczeństwa na tekst - "podwyżka dla najmniej zarabiających"
-jak ktoś na na 9 czy 10 grupie.. i nie dostanie tych 200zł to z dnia na dzień nie rzuci kwitem o odejście, więc nie widzą sensu dawania podwyżek grupom wyższym.

Tu nie chodzi o to, że ktoś zachowuje się jak pies ogrodnika tylko o to, że zacieranie grup nie motywuje do dalszej pracy. Już nie chce mówić o sytuacjach, gdzie w biednych komendach dodatki na grupach 1-7 praktycznie się nie różnią..
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #646 dnia: Marzec 29, 2018, 18:40:21 »
Z każdej podwyżki należy się cieszyć,ale po tylu latach zaniedbań powinni się obudzić i dać więcej najlepiej to widać przy naborach, w końcu się okaże że i nam będą kazali dłużej pracować jak i pod względem lat oraz wieku bo inaczej pujdziesz na emeryturę ale bez dodatku. Tego chcemy?
Nie rozumiesz, że dają ile mogą?! Zaoszczędzili 150 mln to dali poza ustawą modernizacyjną... Oni dają więc nie wyobrażam sobie aby którykolwiek ZZ miał negatywne stanowisko dla jakiejkolwiek podwyżki która jest spoza ustawy modernizacyjnej. To wszystko dodatkowe pieniądze, sama ustawa modernizacyjna bije na głowę 8 lat PO-PSL a teraz jeszcze dodatkowe pieniądze...
Nagle pojawiają się malkontenci którym przeszkadza podział pieniędzy... Ja nie dostane złotówki z tych pieniędzy ale cieszę się że są i trafią do grupy bo może następna też taka będzie!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #647 dnia: Marzec 29, 2018, 18:44:42 »
Z każdej podwyżki należy się cieszyć,ale po tylu latach zaniedbań powinni się obudzić i dać więcej najlepiej to widać przy naborach, w końcu się okaże że i nam będą kazali dłużej pracować jak i pod względem lat oraz wieku bo inaczej pujdziesz na emeryturę ale bez dodatku. Tego chcemy?
Nie rozumiesz, że dają ile mogą?! Zaoszczędzili 150 mln to dali poza ustawą modernizacyjną... Oni dają więc nie wyobrażam sobie aby którykolwiek ZZ miał negatywne stanowisko dla jakiejkolwiek podwyżki która jest spoza ustawy modernizacyjnej. To wszystko dodatkowe pieniądze, sama ustawa modernizacyjna bije na głowę 8 lat PO-PSL a teraz jeszcze dodatkowe pieniądze...
Nagle pojawiają się malkontenci którym przeszkadza podział pieniędzy... Ja nie dostane złotówki z tych pieniędzy ale cieszę się że są i trafią do grupy bo może następna też taka będzie!

Yhym.. to powiedz jeszcze, że podział pieniędzy na podwyżki jest sprawiedliwy i rozsądny.. i spłaszczenie zarobków wpływa pozytywnie na wszystkich funkcjonariuszy?
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #648 dnia: Marzec 29, 2018, 18:45:03 »
My też się cieszymy, chłopaki pracują na te pieniadze. Ale przy okazji zwracamy uwagę na problem zacierania się różnic w płacach między grupami, szczególnie tymi, gdzie pojawia się skok w odpowiedzialności - nie widzisz tego?
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 18:48:14 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #649 dnia: Marzec 29, 2018, 18:49:39 »
Yhym.. to powiedz jeszcze, że podział pieniędzy na podwyżki jest sprawiedliwy i rozsądny.. i spłaszczenie zarobków wpływa pozytywnie na wszystkich funkcjonariuszy?
Problem z naborem jest na dowódce zmiany? Czy na szeregowego strażaka? Ostatnio do SA PSP czy SGSP nie było po 5-10 osób na miejsce?
Jasne bo główny składnik poborów to te 200 zł! Skąd jesteś (samo województwo mi wystarczy) i grupa zaszeregowania oraz system służby to ci wytłumaczę na podstawie danych z KG jaka jest różnica miedzy twoją grupą a grupą 1,2,3,4 (oczywiscie średnio)....
My też się cieszymy, chłopaki pracują na te pieniadze. Ale przy okazji zwracamy uwagę na problem zacierania się różnic w płacach między grupami, szczególnie tymi, gdzie pojawia się skok w odpowiedzialności - nie widzisz tego?
Uposażenie w grupie na poziomie 2-2,2k jest na 9-10 grupie a dodatki na poziomie 900-1000 (w słabo opłacanych) województwach. Czy to 200 zł wpłynie na zatarcie się różnic.... Nie wierzę...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.