Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404384 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 12, 2018, 18:11:00 »
Uważam że społeczeństwo powinno wiedzieć ile tak naprawdę mamy tych podwyżek i ile wynosi ta podwyżka na rękę
Kolego sami wiemy że mało zarabiamy ale idź do sklepu na swoim osiedlu. Powiedz wszystkim że strażak na poczatek ma 2200 netto. Ja tłumaczyłem to wszystko bratu, szwagrowi, teściowi i nawet ojcu... Oczywiście kwestia zrozumienia. A gdyby te ostatnie pieniądze w wysokości 53 zł nie trafiły do komendantów...szkoda że sami zwiazkom nie pomogli o ich wywalczenie tylko mlaskali jęzorami... żaden z kolegów czekających na skok w grupie nie dostałby tego co oczekiwał od rzadów PO.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 12, 2018, 18:30:11 »
Wszyscy na tym forum przeceniają społeczeństwo... Wyobraźcie sobie, że ja jako strażak po dodaniu 13 i nadgodzin mam prawie 2 razy tyle co moja mama pielęgniarka z prawie 40 letnim stażem. Ludzie musicie zrozumieć  to że mamy zaufanie społeczne nie przekłada się na miłość do strażaków a już na pewno jak idziemy ramie w ramie z policją. Dodatkowo dla rzeszy ludzi podwyżka na poziomie 600 zł to rarytas... Powołujecie się na biedronki i lidle ludzie zejdźcie na ziemie. Dostajemy podwyżki to pilnujmy ich uczciwego rozdysponowania a zamiast ganiać z flagami zajmijmy się:
-przepisami kwalifikacyjnym (nie mówię o rozporządzeniu kwalifikacyjny bo to zaraz się zrobi ale o ustawie o PSP wywalmy do śmieci cała deregulację Leśnych dziadków!)
-rozporządzenie o czasie służby (wliczenie do czasu służby zmiany służby, 3 króli i świąt wypadających w sobotę),
-rozporządzania dotyczące "dodatków mieszkaniowych"
-stawka za nadgodziny na poziomie na początek 100%
-likwidacja dziennego szkolnictwa pożarniczego itd....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #402 dnia: Marzec 12, 2018, 21:12:01 »
No tak nie pomyślałem o wszystkim ale nie zmienia to faktu że liczba chętnych do wstąpienia w nasze szeregi spadła diametralnie czemu się wogole nie dziwię, natomiast się dziwię chociażby komendantowi głównemu że tego nie widzi i nie reaguje wystarczająco. Kiedy to zauważy będzie już za późno 
NSZZ policjantów zaczyna walkę o dyżury domowe to i nasze związki się do nich przyłącza zobaczymy co z tego wyniknie
Moderator : proszę o zapoznanie się z regulaminem i używać funkcji modyfikuj !
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2018, 22:06:04 wysłana przez wujo 2010 »

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #403 dnia: Marzec 13, 2018, 11:26:01 »
Wszyscy na tym forum przeceniają społeczeństwo... Wyobraźcie sobie, że ja jako strażak po dodaniu 13 i nadgodzin mam prawie 2 razy tyle co moja mama pielęgniarka z prawie 40 letnim stażem. Ludzie musicie zrozumieć  to że mamy zaufanie społeczne nie przekłada się na miłość do strażaków a już na pewno jak idziemy ramie w ramie z policją. Dodatkowo dla rzeszy ludzi podwyżka na poziomie 600 zł to rarytas... Powołujecie się na biedronki i lidle ludzie zejdźcie na ziemie. Dostajemy podwyżki to pilnujmy ich uczciwego rozdysponowania a zamiast ganiać z flagami zajmijmy się:
-przepisami kwalifikacyjnym (nie mówię o rozporządzeniu kwalifikacyjny bo to zaraz się zrobi ale o ustawie o PSP wywalmy do śmieci cała deregulację Leśnych dziadków!)
-rozporządzenie o czasie służby (wliczenie do czasu służby zmiany służby, 3 króli i świąt wypadających w sobotę),
-rozporządzania dotyczące "dodatków mieszkaniowych"
-stawka za nadgodziny na poziomie na początek 100%
-likwidacja dziennego szkolnictwa pożarniczego itd....

Kolego Eqinox ... trzeba dążyć do poprawy i zarobków też. Porównujmy się też do lepszych. I uważam, że d-ca Jrg jak zarabia 4000-4500 to nie jest zbyt atrakcyjne na rynku pracy. Jako Inżynier pożarnictwa w cywilu można dorobić znacznie lepiej. 9-10 nie jest już czymś wygórowanym + profity. A u nas? Dopłata do wypoczynku i przejazd na poziomie niezbyt realnym. Prywatne przedsiębiorstwa dokładają po 50 % od kosztów. Auto służbowe lub preferencyjne wynajmy - i to daje oszczędność jak każdy wie.

Offline herc.fajer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #404 dnia: Marzec 13, 2018, 16:25:04 »
To może szanowny kolega Eqinox uważa, że 2000 zł netto na start to godne pieniądze ? Moim zdaniem to gruba przesada. Tym bardziej, że każdy z nas zna perspektywy awansów itp  a każdy chciałby godnie żyć. Wydaje mi się, że porównania do lidla i biedronki dotyczyły odniesienia się do stażysty nie do naczelnika wydziału bądź dowódcy JRG....

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #405 dnia: Marzec 13, 2018, 16:52:39 »
Gdyby porównywać zarobki dowódców JRG z innymi pracownikami w sektorze prywatnym, które kierują pracą od 40 osób w górę, to dysproporcja byłaby chyba jeszcze większa niż u stażystów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #406 dnia: Marzec 13, 2018, 17:08:15 »
To może szanowny kolega Eqinox uważa, że 2000 zł netto na start to godne pieniądze ? Moim zdaniem to gruba przesada. Tym bardziej, że każdy z nas zna perspektywy awansów itp  a każdy chciałby godnie żyć. Wydaje mi się, że porównania do lidla i biedronki dotyczyły odniesienia się do stażysty nie do naczelnika wydziału bądź dowódcy JRG....
Nieuważna, że 2000 zł to dużo a wręcz uważa, że mało ale niestety na straż pożarna patrzą przez pryzmat wszystkich strażaków i każdy argument porównywania do Biedronki skończy się tym samym czyli porównaniem innych rzeczy do Biedronki i zacznie się polowanie z nagonką nagle się okaże ile to mamy przywieli których pracownicy Biedronki nie mają. Gdyby społeczeństwo miało mentalność Warszawską-aglomeracyjną to by było łatwo o to walczyć niestety dla dużej liczby polaków średnio 4400 miesięcznie brutto to dużo a jeszcze 40 dni urlopu i przywileje emerytalne i inne ble ble ble... Dlatego uważam, że trzeba małą łyżką jeść ale co roku... Jeśli spróbujemy chochlą coś skubnąć to się możemy zakrztusić. Prawda jest taka, że pod koniec pierwszej ustawy modernizacyjnej stażysta miał około 1400 zł netto a minimalna krajowa to jakiś 1000 zł było i trzeba do tego wrócić, że stażysta ma 150% minimalnej czyli około 3000 zł (netto). Tylko wszystko z głową trzeba robić...
Kolego Eqinox ... trzeba dążyć do poprawy i zarobków też. Porównujmy się też do lepszych. I uważam, że d-ca Jrg jak zarabia 4000-4500 to nie jest zbyt atrakcyjne na rynku pracy. Jako Inżynier pożarnictwa w cywilu można dorobić znacznie lepiej. 9-10 nie jest już czymś wygórowanym + profity. A u nas? Dopłata do wypoczynku i przejazd na poziomie niezbyt realnym. Prywatne przedsiębiorstwa dokładają po 50 % od kosztów. Auto służbowe lub preferencyjne wynajmy - i to daje oszczędność jak każdy wie.
Z całym szacunkiem widziałem kilka dni temu PIT z PSP d-cy JRG z 25 letnim stażem służby i było tam 91 tyś. zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 17:12:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #407 dnia: Marzec 13, 2018, 17:57:26 »
co do urlopu to wydaje mi się że też jesteśmy w plecy bo 40 ale liczymy służby jak lecą czyli soboty i niedziele, a pracownik cywilny ma 26 od poniedziałku do piątku, jak jest majówka bierze 3 dni urlopu i ma w sumie 9 dni wolnego .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 13, 2018, 18:03:05 »
co do urlopu to wydaje mi się że też jesteśmy w plecy bo 40 ale liczymy służby jak lecą czyli soboty i niedziele, a pracownik cywilny ma 26 od poniedziałku do piątku, jak jest majówka bierze 3 dni urlopu i ma w sumie 9 dni wolnego .
Pielęgniarka też pracuje świątek piątek a tego urlopu nie ma. Mamy naprawdę mało argumentów w dyskusji z kumatym adwersarzem więc musimy uważać. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kiligoznales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 13, 2018, 18:05:38 »
kolego Eginox nie obraź się ale z kwota 3000 zł dla stażysty to trochę pojechałeś. 11 lat służby 4 grupa 3100

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 13, 2018, 18:14:32 »
kolego Eginox nie obraź się ale z kwota 3000 zł dla stażysty to trochę pojechałeś. 11 lat służby 4 grupa 3100
Ja uważam, że to są uczciwe pieniądze.... Nie może być tak że funkcjonariusz w kraju w którym cały czas jest dodatnie PKB zarabia minimalną krajową (albo jak kto woli 500 euro).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 13, 2018, 18:16:05 »
Ale w biedronce zdrowia czy życia nie narażają. Powinno to iśc w parze!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 13, 2018, 18:20:01 »
Ale w biedronce zdrowia czy życia nie narażają. Powinno to iśc w parze!!!
Jeżeli byś wywalił w rozmowie z moją rodziną (lub znajomymi) która jest w sektorze prywatnym to od razu byś dostał strzała na temat łóżek w pracy i liczby dni pracy w miesiącu.
Strażacy muszą sobie zdawać sprawę że nie jest wcale tak źle żeby nie mogło być gorzej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 13, 2018, 18:42:03 »
Rozmawiałem z kolegami z woja i policji każda formacja mundurowa ma inny dodatek do wypoczynku w woju jest to 800zl na osobę w policji już nie pamiętam ale mimo to i tak więcej niż my a ten sam resort!!!Z urlopami jesteśmy oszukiwani przykład wojska 25czy 27dni urlopu ale dni urlopowe liczą się tylko w dni pracujące od pon-pt czyli biorąc 5dni urlopu masz 9bo dwa weekendy jeszcze podczas urlopu napodkasz święta żaluzmy majówkę  to siedzisz dodatkowe dwa dni dłużej w domu.,malo tego w czasie roku dostaje się ok duch urlopów narodowych od 3-5dni a po 15latach służby tz urlop dziadkowy dodatkowe 10dni po 20latach 15dni a my mamy ile 38dni urlopu liczone za każdy dzień nie ważne czy środa czy niedziela i to są dni z ę szkodliwym prawda w wojsku za szkodliwe są dodatkowe dni urlopu lub w najwyższej klasie szkodliwości pieniądze i dodatkowy urlop. Jeżeli ktoś sądzi że mówię nie prawdę proszę się zapytać kolegów wojskowych  przepraszam za błędy pisane z telefonu mam służbę

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 13, 2018, 18:49:44 »
Rozmawiałem z kolegami z woja i policji każda formacja mundurowa ma inny dodatek do wypoczynku w woju jest to 800zl na osobę w policji już nie pamiętam ale mimo to i tak więcej niż my a ten sam resort!!!Z urlopami jesteśmy oszukiwani przykład wojska 25czy 27dni urlopu ale dni urlopowe liczą się tylko w dni pracujące od pon-pt czyli biorąc 5dni urlopu masz 9bo dwa weekendy jeszcze podczas urlopu napodkasz święta żaluzmy majówkę  to siedzisz dodatkowe dwa dni dłużej w domu.,malo tego w czasie roku dostaje się ok duch urlopów narodowych od 3-5dni a po 15latach służby tz urlop dziadkowy dodatkowe 10dni po 20latach 15dni a my mamy ile 38dni urlopu liczone za każdy dzień nie ważne czy środa czy niedziela i to są dni z ę szkodliwym prawda w wojsku za szkodliwe są dodatkowe dni urlopu lub w najwyższej klasie szkodliwości pieniądze i dodatkowy urlop. Jeżeli ktoś sądzi że mówię nie prawdę proszę się zapytać kolegów wojskowych  przepraszam za błędy pisane z telefonu mam służbę
Nie masz racji co do urlopu wpisz w ECS cały urlop w ciągu czyli 39 dni zobaczysz że wyjdzie ci 55-60 dni urlopu. Z urlopami czy system zmianowy czy codzienny jest jedna chwała. Masz 39 dni urlopu a w systemie zmianowy przelicza się go na godziny czyli 39x8 = 312 h jeżeli wziął byś cały urlop kwiecień/maj to bedziesz mieć w zasadzie 60 dni (suma godzin pracy w tych miesiącach 320).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 13, 2018, 19:15:28 »
 jeżeli biorę 39"dni urlopu w przeliczeniu na godziny jest to 312godzin czyli nie ważne ile w tym czasie będzie weekendów lub świat to nadal będę 39"dni  a to że w tym czasie mogę generować nadgodziny to już inna sprawa

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 13, 2018, 19:18:44 »
jeżeli biorę 39"dni urlopu w przeliczeniu na godziny jest to 312godzin czyli nie ważne ile w tym czasie będzie weekendów lub świat to nadal będę 39"dni  a to że w tym czasie mogę generować nadgodziny to już inna sprawa
A nadgodziny to czas wolny więc koło się zamyka... cały czas mamy tyle samo dni..
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 13, 2018, 20:29:09 »
Z całym szacunkiem widziałem kilka dni temu PIT z PSP d-cy JRG z 25 letnim stażem służby i było tam 91 tyś. zł.
Na pewno to był PIT d-cy JRG?
91tys. / 13 = 7000 brutto miesięcznie.
Wychodzi, że dod. służbowy to prawie max. (ciekawe gdzie tak jest)
Jeżeli jest niższy dod służbowy to taka średnia wyjdzie jak wliczymy (poza 13-tką) co miesiąc jaskiniowe (brak mieszkania/czas dojazdu), motywacyjny, jakieś nagrody, a może i odszkodowanie za wypadek w służbie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 13, 2018, 20:31:02 »
Może jubileusz na 25-lecie wziął ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 13, 2018, 20:37:10 »
Może jubileusz na 25-lecie wziął ;)
Bierze w 2018 :P
Na pewno to był PIT d-cy JRG?
91tys. / 13 = 7000 brutto miesięcznie.
Wychodzi, że dod. służbowy to prawie max. (ciekawe gdzie tak jest)
Jeżeli jest niższy dod służbowy to taka średnia wyjdzie jak wliczymy (poza 13-tką) co miesiąc jaskiniowe (brak mieszkania/czas dojazdu), motywacyjny, jakieś nagrody, a może i odszkodowanie za wypadek w służbie.
Z tego co wiem ma około 40% dodatku służbowego... Czy bierze brak lokalu nie wiem ale chyba tak, motywacyjne były w tym roku duże.... Nagrody nie wiem na pewno na maj i na listopad dostał tyle samo co wszyscy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 13, 2018, 21:39:11 »

Cytuj
Nie masz racji co do urlopu wpisz w ECS cały urlop w ciągu czyli 39 dni zobaczysz że wyjdzie ci 55-60 dni urlopu.


Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru

§ 2. 1. Płatnych urlopów wypoczynkowych i płatnych dodatkowych urlopów wypoczynkowych udziela się zgodnie z harmonogramem służby oraz rocznymi planami urlopów.

Połącz sobie te dwa wytłuszczenia i dojdziesz do wniosku ze jednak ciągiem jak leci.

Online HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 14, 2018, 06:30:20 »
Cytuj
trzeba do tego wrócić, że stażysta ma 150% minimalnej czyli około 3000 zł (netto).

kolego Eginox nie obraź się ale z kwota 3000 zł dla stażysty to trochę pojechałeś. 11 lat służby 4 grupa 3100

3000 było by juz jakims mocnym startem w słuzbie ale nie bądzmy pazerni 2500 tez by na poczatek dało radę ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 14, 2018, 07:31:04 »
Cytuj
trzeba do tego wrócić, że stażysta ma 150% minimalnej czyli około 3000 zł (netto).

kolego Eginox nie obraź się ale z kwota 3000 zł dla stażysty to trochę pojechałeś. 11 lat służby 4 grupa 3100

3000 było by juz jakims mocnym startem w słuzbie ale nie bądzmy pazerni 2500 tez by na poczatek dało radę ;)


3000 zł netto to zarabia u nas st. operator sprzetu spec . po 13 latach służby  :gwiazdki:

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 14, 2018, 07:33:03 »

Cytuj
Nie masz racji co do urlopu wpisz w ECS cały urlop w ciągu czyli 39 dni zobaczysz że wyjdzie ci 55-60 dni urlopu.


Art. 71e. 1. Urlopów, o których mowa w art. 71, 71a, 71c i 71d, udziela się w dni, które są dla strażaka dniami służby lub dyżuru, z wyjątkiem dyżuru domowego, o którym mowa w art. 35 ust. 8, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu służby, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi jego czasu służby lub dyżuru w danym dniu. Dzień urlopu odpowiada 8 godzinom służby lub dyżuru

§ 2. 1. Płatnych urlopów wypoczynkowych i płatnych dodatkowych urlopów wypoczynkowych udziela się zgodnie z harmonogramem służby oraz rocznymi planami urlopów.

Połącz sobie te dwa wytłuszczenia i dojdziesz do wniosku ze jednak ciągiem jak leci.

Nie będziesz miał 39 urlopu dni jak leci, choćby z tego względu, że godziny w poszczególnych miesiącach mają być rozłożone równomiernie. Więc jeśli ktoś (13, 11) się tego trzyma, to nie zaplanuje Ci 13 służb jedna po drugiej (bez żadnych okienek pomiędzy nimi)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 14, 2018, 09:15:23 »
A jaki to przepis jasno precyzuje co to równomiernie? . Jedyne precyzyjne określenie w przepisach to ten zapis o 120 h maksymalnej przerwy