Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404348 razy)

Offline dysfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #375 dnia: Marzec 10, 2018, 17:04:41 »
Daj spokój, obserwuję to forum od wielu już lat. To co się tu wypisuje, w temacie podwyżek, umundurowania, zmian kadrowych, przepisów prawnych i wielu, wielu innych, nie służy niczemu innemu jak tylko badaniu nastrojów wśród środowiska. Boli tylko, że nikt nie wyciąga wniosków z tych badań. Dalej kopią nas w "D".  Związkowcy (cywile) nigdy nie będą mieli interesu, żeby starać się o dobrobyt funkcjuszy. Tyle z tego, co pobiadolimy sobie - poniekąd - anonimowo, bo nic to nie zmieni. Trzeba SŁUŻYĆ i mieć nadzieję, że może kiedyś.....choć emerytura pewnie szybciej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #376 dnia: Marzec 10, 2018, 19:53:42 »
Daj spokój, obserwuję to forum od wielu już lat. To co się tu wypisuje, w temacie podwyżek, umundurowania, zmian kadrowych, przepisów prawnych i wielu, wielu innych, nie służy niczemu innemu jak tylko badaniu nastrojów wśród środowiska. Boli tylko, że nikt nie wyciąga wniosków z tych badań. Dalej kopią nas w "D".  Związkowcy (cywile) nigdy nie będą mieli interesu, żeby starać się o dobrobyt funkcjuszy. Tyle z tego, co pobiadolimy sobie - poniekąd - anonimowo, bo nic to nie zmieni. Trzeba SŁUŻYĆ i mieć nadzieję, że może kiedyś.....choć emerytura pewnie szybciej.
Skoro uważasz że do tej pory wpisy na forum to jakieś badania nastroju to po co się wypowiadasz. Jeśli masz rozchwiany nastrój dzięki temu to idź do psychiatry.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #377 dnia: Marzec 11, 2018, 10:23:14 »
Szkoda gadać!!! juz dawno powinniśmy walczyć o swoje a nie liczyć na zwiazki które sie gryzą miedzy sobą ewentualnie podlaczaja pod protest policjantow .Ci u góry doskonale wiedzą ze nie mamy jaj aby walczyć o swoje i dlatego tak się dzieje  kiedy poraz ostatni byla podwyżka  prawdziwa podwyżka a nie podwyzka tz inflacyjna
Oddaj związkowcom pieniądze które masz wywalczone dzięki związkom bo inaczej jesteś gigantycznym hipokrytą. O ile mnie pamieć nie myli to tylko za ostatnie 8 lat masz do zwrotu 492 zł za każdy miesiąc.
Panie "gigantyczny hipokryto" słowa jakich użyłeś patrząc na zarobki w podziale bojowym są skrajną bezczelnością. Jeśli uważasz że mamy oddać kasę bo nie jesteśmy zadowoleni z działania związku to gratuluje samooceny, przypominam że pycha to jeden najcięższych z grzechów.  Skoro to nasze zarobki są pochodna działalności związków to poproszę o podanie mi siatki płac w silach zbrojnych RP i jaka to organizacja związkowa im to wywalczyła? Z drugiej strony skoro chcecie żeby wam zwracać kasę, to moze my zarządzamy zwrotu kosztów składek wywalonych na nie załatwione przez związek sprawy, w tym z grubsza ogołocenie nas z wielu przywilejów od blokad na stanowiskach aspiranckich i podoficerskich po prawa emerytalne zwolnienia lekarskie, liche pensje i wiele wiele innych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #378 dnia: Marzec 11, 2018, 12:21:41 »
Daj spokój, obserwuję to forum od wielu już lat. To co się tu wypisuje, w temacie podwyżek, umundurowania, zmian kadrowych, przepisów prawnych i wielu, wielu innych, nie służy niczemu innemu jak tylko badaniu nastrojów wśród środowiska. Boli tylko, że nikt nie wyciąga wniosków z tych badań. Dalej kopią nas w "D".  Związkowcy (cywile) nigdy nie będą mieli interesu, żeby starać się o dobrobyt funkcjuszy. Tyle z tego, co pobiadolimy sobie - poniekąd - anonimowo, bo nic to nie zmieni. Trzeba SŁUŻYĆ i mieć nadzieję, że może kiedyś.....choć emerytura pewnie szybciej.
Teoria o badaniu nastroju jest głupia... Gdyby chcieć zbadać nastroje to trzeba coś wprowadzić pilotażowo a potem  zebrać raporty/komentarze.
Być może masz troche racji co do ZZ jeśli za przykałd weźmiesz "S" bo w obecnym prezydium jest prawie 50% "cywili" (użyłem cudzysłowu gdyż emeryci i osoby zwolnione z obowiązku świadczenia pracy to nie do końca cywile).
Panie "gigantyczny hipokryto" słowa jakich użyłeś patrząc na zarobki w podziale bojowym są skrajną bezczelnością. Jeśli uważasz że mamy oddać kasę bo nie jesteśmy zadowoleni z działania związku to gratuluje samooceny, przypominam że pycha to jeden najcięższych z grzechów.  Skoro to nasze zarobki są pochodna działalności związków to poproszę o podanie mi siatki płac w silach zbrojnych RP i jaka to organizacja związkowa im to wywalczyła? Z drugiej strony skoro chcecie żeby wam zwracać kasę, to moze my zarządzamy zwrotu kosztów składek wywalonych na nie załatwione przez związek sprawy, w tym z grubsza ogołocenie nas z wielu przywilejów od blokad na stanowiskach aspiranckich i podoficerskich po prawa emerytalne zwolnienia lekarskie, liche pensje i wiele wiele innych.
 
Nie jesteście zadowoleni z działań ZZ? A kto ich wybiera? Moja wina, że nawet jak ludzie mają możliwość wybrania mądrego rozwiązania to wybierają głupie.... Myślisz, że związkowcy dostają z tych składek wynagrodzenia? Jeśli tak to jesteś nieogarnięty ponad skalę.
Siły zbrojne? Wiesz co by się działo na tym forum jak by do nas trafił minister Antoni?  I co się okazało, że za jego władzy wojsko które miało zarobki niewiele większe od policjantów zaczęło zarabiać 700 zł więcej.
Oczywiście że trzeba ukarać malkontentów którzy atakują ZZ (są jakie są) ale działają dla dobra strażaków...  492 zł to kwoty podwyżek wywalczone przez ZZ za rządów Tuska i Kopacz zwróć uwagę gdzie byśmy byli bez tych pieniędzy bo policjanci i żołnierze te pieniądze (300zł) mieli obiecane w ekspoze. Żaden członek związku będący w nim w 2012 nie stracił żadnych praw emerytalnych... Wiec jakie przywileje w tej sprawie straciłeś? Jęsli przyszedłeś do służby po 2012 to wiedziałeś na co się piszesz.  Co do L-4 gdyby to ode mnie zależało to w ogóle bym tego nie zmieniał bo bardzo dużo ludzi traktowało L4 jako urlop dodatkowy. To związki zablokowały awanse? Litości.... Związki walczą o nowe rozporządzanie kwalifikacyjne które już jest na ukończeniu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #379 dnia: Marzec 11, 2018, 14:47:21 »
Odnośnie podwyżek  :kwit::
http://www.defence24.pl/beda-podwyzki-w-wywiadzie-wojskowym
Przyznajcie, że przeciętne uposażenie mają imponujące ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #380 dnia: Marzec 11, 2018, 15:20:52 »
Odnośnie podwyżek  :kwit::
http://www.defence24.pl/beda-podwyzki-w-wywiadzie-wojskowym
Przyznajcie, że przeciętne uposażenie mają imponujące ;)
Wiesz na czym polega problem? Że mowa jest o przeciętnym uposażeniu.... Wiesz że w KG przeciętne uposażenie przekracza 6,5k? A w KW często 4,8 k...
To słowo przeciętnie ma w sobie pewną magię... Walka o podwyżki przeciętne jest walką z wiatrakami... Bo tylko pogłebia róznicę jeśli 01 faworyzuje biuro to co z tego że wszyscy dostali w stopień po np. 200 zł skoro 01 przeznaczył 53 zł na wzrost dodatków w systemie codziennym i jedni dostali 200 zł a inni 450 zł...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #381 dnia: Marzec 11, 2018, 16:43:31 »
Eqinox, dokładnie wiem o czym mówisz i mam nadzieję, że to co napisałeś nie będzie czynione przy następnej podwyżce. A środki pozostające w dyspozycji powinny być dzielone sprawiedliwe, z uwzględnieniem także tych najmniej zarabiających.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #382 dnia: Marzec 11, 2018, 17:03:15 »
Eqinox, dokładnie wiem o czym mówisz i mam nadzieję, że to co napisałeś nie będzie czynione przy następnej podwyżce. A środki pozostające w dyspozycji powinny być dzielone sprawiedliwe, z uwzględnieniem także tych najmniej zarabiających.
Niestety nie da się tego zapisać w taki sposób aby to było po ludzku dzielone... Ale uważam, że więcej jak 20% nie powinno być do dyspozycji 01.
Jedyne rozsądne rozwiązanie to całkowity zakaż podnoszenia z tych pieniędzy dodatków służbowych a przeznaczenie ich jedynie na czynnik motywacyjny i awanse w stopniach i grupach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #383 dnia: Marzec 11, 2018, 19:44:17 »
Oczywiście że trzeba ukarać malkontentów którzy atakują ZZ (są jakie są) ale działają dla dobra strażaków... 
Halo!!! Pobudka!!!
A dlaczego Panie Equinox ZZ mają być nietykalni? Tylko dlatego, że to ZZ? To tacy sami strażacy (lub byli strażacy) jak my, więc jak coś spie...lą, to należy ich traktować jak innych. Najwyższy czas skończyć ze statusem nietykalnych "świętych krów", tym bardziej, że chyba atakowani są nie zato co robią, ale raczej za to czego nie robią. A co do malkontentów atakujących ZZ - może należy się zastanowić dlaczego atakują ZZ i zacząć działać tak, aby tych ataków nie prowokować (a przynajmniej jak najmniej) - czego wszystkim życzę (bo tylko w jedności siła).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #384 dnia: Marzec 11, 2018, 20:25:40 »
Halo!!! Pobudka!!!
A dlaczego Panie Equinox ZZ mają być nietykalni? Tylko dlatego, że to ZZ? To tacy sami strażacy (lub byli strażacy) jak my, więc jak coś spie...lą, to należy ich traktować jak innych. Najwyższy czas skończyć ze statusem nietykalnych "świętych krów", tym bardziej, że chyba atakowani są nie zato co robią, ale raczej za to czego nie robią. A co do malkontentów atakujących ZZ - może należy się zastanowić dlaczego atakują ZZ i zacząć działać tak, aby tych ataków nie prowokować (a przynajmniej jak najmniej) - czego wszystkim życzę (bo tylko w jedności siła).
Halo Panie Scyzoryk związki zawodowe podlegają ocenie raz na 4 lata w wyborach więc jaka nietykalność? Ludzie decydują kto jest ich przedstawicielem. Jakie "Święte Krowy" 99,9% związkowców pełni swoje funkcje społecznie. Atakowani są za to czego nie robią? Własnie a czy związek ma pomagać człowiekowi który nie jest w ZZ? Na logikę weź to rozbierz.... Jeden "frajer" płaci składki, protestuje  i stara się a drugi chce mieć coś za darmo... A na końcu się okazuje że frajerem jest ten który woli być sam a ten który się stara może liczyć na wsparcie...  Jest takie przysłowie "gdzie ludzi kupa tam Herkules dupa".
Co by ZZ nie zrobiły i tak będą atakowane więc czemu mają się przejmować czyimkolwiek zdaniem spoza ZZ?  Powiem ci wielokrotnie mi mówili ludzie (niezrzeszeni) zróbcie tak albo tak i wiesz gdzie mam ich zdanie w sprawa związkowych? Dla mnie osobiście w ZZ mają prawo decydować tylko związkowcy i nikt poza nimi. I to zdanie się nigdy nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 20:35:28 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #385 dnia: Marzec 11, 2018, 21:28:46 »
już wiadomo dlaczego KG nie interesuje się naszymi podwyżkami on co kwartał dostaje 7 tyś zł nagrody plus ładna wypłata i wszystko jasne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 11, 2018, 21:33:23 »
już wiadomo dlaczego KG nie interesuje się naszymi podwyżkami on co kwartał dostaje 7 tyś zł nagrody plus ładna wypłata i wszystko jasne.
Skąd wiesz że 7 tyś nagrody co kwartał?
Edit: już wiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #387 dnia: Marzec 11, 2018, 21:36:37 »

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #388 dnia: Marzec 11, 2018, 21:39:18 »
Halo!!! Pobudka!!!
A dlaczego Panie Equinox ZZ mają być nietykalni? Tylko dlatego, że to ZZ? To tacy sami strażacy (lub byli strażacy) jak my, więc jak coś spie...lą, to należy ich traktować jak innych. Najwyższy czas skończyć ze statusem nietykalnych "świętych krów", tym bardziej, że chyba atakowani są nie zato co robią, ale raczej za to czego nie robią. A co do malkontentów atakujących ZZ - może należy się zastanowić dlaczego atakują ZZ i zacząć działać tak, aby tych ataków nie prowokować (a przynajmniej jak najmniej) - czego wszystkim życzę (bo tylko w jedności siła).
Halo Panie Scyzoryk związki zawodowe podlegają ocenie raz na 4 lata w wyborach więc jaka nietykalność? Ludzie decydują kto jest ich przedstawicielem. Jakie "Święte Krowy" 99,9% związkowców pełni swoje funkcje społecznie. Atakowani są za to czego nie robią? Własnie a czy związek ma pomagać człowiekowi który nie jest w ZZ? Na logikę weź to rozbierz.... Jeden "frajer" płaci składki, protestuje  i stara się a drugi chce mieć coś za darmo... A na końcu się okazuje że frajerem jest ten który woli być sam a ten który się stara może liczyć na wsparcie...  Jest takie przysłowie "gdzie ludzi kupa tam Herkules dupa".
Co by ZZ nie zrobiły i tak będą atakowane więc czemu mają się przejmować czyimkolwiek zdaniem spoza ZZ?  Powiem ci wielokrotnie mi mówili ludzie (niezrzeszeni) zróbcie tak albo tak i wiesz gdzie mam ich zdanie w sprawa związkowych? Dla mnie osobiście w ZZ mają prawo decydować tylko związkowcy i nikt poza nimi. I to zdanie się nigdy nie zmieni.
Tylko, że to nie ja nawołuję kogokolwiek do karania ludzi (nie malkontentów, tylko ludzi - bez dzielenia na związkowców i niezrzeszonych), którzy są niezadowoleni z sytuacji i chcą wyrazić już teraz swoje zdanie, a nie czekać do najbliższych wyborów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #389 dnia: Marzec 11, 2018, 21:40:36 »
Tylko, że to nie ja nawołuję kogokolwiek do karania ludzi (nie malkontentów, tylko ludzi - bez dzielenia na związkowców i niezrzeszonych), którzy są niezadowoleni z sytuacji i chcą wyrazić już teraz swoje zdanie, a nie czekać do najbliższych wyborów.
Taki szczegół wybory są teraz :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #390 dnia: Marzec 11, 2018, 21:41:01 »

Nie jesteście zadowoleni z działań ZZ? A kto ich wybiera? Moja wina, że nawet jak ludzie mają możliwość wybrania mądrego rozwiązania to wybierają głupie....
Hej mądralo, pewnie nie wiesz lub nie wiedziałeś że większość funkcyjnych w związkach jest na stanowiskach dowódczych i ludzie się po prostu boja swoich przełożonych? Smutna prawda jest taka że to własnie największa patologia związków zawodowych w straży.  Ktoś kto zarabia często dwa razy więcej i ma zupełnie odmienny charakter pracy nie jest w stanie reprezentować tego człowieka z podziału bojowego, a jest ich najwięcej. Jak to mówią starzy strażacy, jeden zawód dwie profesje.

Myślisz, że związkowcy dostają z tych składek wynagrodzenia? Jeśli tak to jesteś nieogarnięty ponad skalę.
Ej mały manipulatorze a czy ja gdzieś tak napisałem , to już bezczelność level master oj zapachniało posłem Grabcem hahahaha
Siły zbrojne? Wiesz co by się działo na tym forum jak by do nas trafił minister Antoni?  I co się okazało, że za jego władzy wojsko które miało zarobki niewiele większe od policjantów zaczęło zarabiać 700 zł więcej.
Zapomniałeś nam przypomnieć o tym związku zawodowym w silach zbrojnych hahahah, bo jakiś bełkot o forum, o Antonim i jakimś 700 zł to nie odpowiedź. Zanim odpowiesz zalecam rozmowę z jakimś rozgarniętym żołnierzem o dodatkach jakie tam przysługują od lat, które zawsze powodowały ogromna różnice w zarobkach miedzy MSW a MON
Oczywiście że trzeba ukarać malkontentów którzy atakują ZZ (są jakie są) ale działają dla dobra strażaków...
Hahahahaha aleś mnie ubawił, no no jak już przysłowiowy pożar w burdelu, z tych działań najbardziej lubię te związkowe kariery, te walki frakcji i te spory międzyzwiązkowe, oczywiście wszystko to w ramach walki klas o wasze ale raczej nasze lepsze jutro hahahaha.
492 zł to kwoty podwyżek wywalczone przez ZZ za rządów Tuska i Kopacz zwróć uwagę gdzie byśmy byli bez tych pieniędzy bo policjanci i żołnierze te pieniądze (300zł) mieli obiecane w ekspoze.
Rzeczywiście to ogromny problem jak dysponując tak wielkim zaufaniem społecznym mamy tak niewielkie uznanie w oczach rządzących. Prawda rzeczywiście była taka że żeby nie federacja i policja to gówno byśmy od króla europy dostali. Powinniśmy się zastanowić kto odpowiada za tak słaba komunikacje z ministrami i premierami.
Żaden członek związku będący w nim w 2012 nie stracił żadnych praw emerytalnych... Wiec jakie przywileje w tej sprawie straciłeś? Jęsli przyszedłeś do służby po 2012 to wiedziałeś na co się piszesz.
Służbę rozpocząłem w 1998 i rzeczywiście mnie ona " na razie ? " nie dotyczy ale jako strażak i związkowiec nie podobało mi się klepniecie tej reformy bez żadnych ustaleń dodatkowych, typu badania okresowe, system szkolenia , rozwój kariery, problemy zdrowotne. Związki zachowały się w stylu tu i teraz a po nas to choćby potop.
Co do L-4 gdyby to ode mnie zależało to w ogóle bym tego nie zmieniał bo bardzo dużo ludzi traktowało L4 jako urlop dodatkowy.
Wiem znam to, z tym że problemem jest też zapalenie płuc po całonocnym laniu wody przy minus 15, ktoś się narobił często dupe narażał a teraz mu się zabierze pare stówek, wpiszesz to jako wypadek przy pracy ? Odnośnie właśnie takich zdarzeń duża cześć strażaków nie ma nawet munduru na przebranie jak i odpowiednich suszarek i w mokrym jeżdżą pozostała cześć służby
To związki zablokowały awanse? Litości.... Związki walczą o nowe rozporządzanie kwalifikacyjne które już jest na ukończeniu.
Przypomnij nam w takim razie kiedy to rozporządzenie zostało zmienione z okresem przejściowym do 2013.
Pamieć mam może nie za dobra, ale z tego co pamiętam to w chwili zmian w tym zapisie w związkach było cicho jak makiem zasiał, zgadniesz czemu ? To własnie było w ramach walki nie o te wasze a o nasze hahahaha

PS. Używasz też bardzo często słowa wywalczone przez związki, w mojej ocenie jest ono zupełnie nie adekwatne do działań podejmowanych przez owe, z racji tego że jak pamiętam, nie odbyła się nigdy żadna pikieta pod oknami komendanta a myślę że w wielu przypadkach to tam powinni związkowcy postawić pierwsze kroki i oprócz kilku marszy, wieszania na autach i strażnicach flag związkowych ( które społeczeństwu nie mówią zupełnie nic ) związki przez kilkadziesiąt lat istnienia nie wypracowały żadnej skuteczniejszej formy akcji protestacyjnej . Dlatego zamiast słowa wywalczone bardziej pasowało dogadane lub ubłagane.


Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #391 dnia: Marzec 11, 2018, 21:58:31 »
Eqinox  proszę cię tak ślepo wierzysz w te związki i tak bardzo ich bronisz. Ja znam kilku policjantów. Żołnierzy i wiem jak u nich się to odbywa więc tym bardziej widzę że nasze związki oprócz klutni między sobą, czekanie co zrobią związki policji nic nie robią pokrzycza pokrzycza i na tym koniec  co do tej pracy społecznej związkowców bym się kłucil nie mowie ze wszyscy coś z tego mają ale duża część jest tam po to aby sobie coś ugrać i proszę nie broń tak tych biednych związków wystarczy porównać pracę związków innych służb. Prawda jest taka że nie jesteśmy może największą i najsilniejsza formacja ale mamy największe asy w rękawie aby walczyć o swoje tz największe poparcie u społeczeństwa. To że że wszystkich formacji najwięcej pracujemy  pożary to niewielki procent doszło do tego że

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #392 dnia: Marzec 11, 2018, 21:59:37 »
(...)
Cytuj
Nie bedę rozbiją twojej wypowiedzi bo się zrobi potworek okrutny...
Po pierwsze na przykładzie "S" i przewodniczących wojewódzkich udowodnię że kłamiesz:
1) Sekcja Małopolska - emeryt
2) Sekcja Lubelska - instruktor w OSz
3) Sekcja Śląska - emeryt
4) Sekcja Wielkopolska - dowódca zastępu
5) Sekcja Kuj-Pom - kierownik Sekcji
Wystarczy czy jeszcze chcesz przykładów że to co piszesz to bzdury... D-cy jednostek są w mniejszość jest chyba jeden lub dwóch. Poza tym nawet jeśli jest ktoś dowódcą JRG to jaki ma wpływ na inne komendy które go wybierają.   
A co jeśli nie wynagrodzenie można zwracać?  Koszty noclegu? Wyjaśnij mi co miałeś na myśli...
W wojsku nie ma ZZ ale jest:
http://kdkowp.wp.mil.pl/pl/43.html
Każdy kto uważa że związki działają na niekorzyść strażaków jest po prostu idiotą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #393 dnia: Marzec 11, 2018, 22:13:56 »
Każdy kto uważa że związki działają na niekorzyść strażaków jest po prostu idiotą.
 
Powiec mi wiec dlaczego te związki nie mogą znaleźć wspólnego języka i walczyć o jedno a nie każdy o swoje w wyniku czego wychodzi wielki G... oraz dlaczego Rzucają  jakieś postulaty i czekają co zrobią związkowcy policji 

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #394 dnia: Marzec 12, 2018, 10:50:41 »
piotraudi
JEstem pewien że S nie czeka co zrobia policjanci.
Każda służba jest inna. Mamy wspólne cele (sytem emerytalny, L4, uczciwa stawka za nadgodziny, podwyzki) ale tez własne (specyficzne) problemy w PSP umundurowanie, kwalifikacje.
 i dlatego w niektórych sprawach działamy wspólnie z innymi ZZ w słuzbach a w innych samodzielnie.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #395 dnia: Marzec 12, 2018, 11:35:38 »
Jako związkowcy macie kolejne pole do popisu: dyżury domowe ....temat zbieżny z policjantami

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #396 dnia: Marzec 12, 2018, 13:12:05 »
piotraudi
JEstem pewien że S nie czeka co zrobia policjanci.
Każda służba jest inna. Mamy wspólne cele (sytem emerytalny, L4, uczciwa stawka za nadgodziny, podwyzki) ale tez własne (specyficzne) problemy w PSP umundurowanie, kwalifikacje.
 i dlatego w niektórych sprawach działamy wspólnie z innymi ZZ w słuzbach a w innych samodzielnie.
Najbliższe posiedzenie Federacji zwołano na dzień 12 marca 2018 r. czyli dziś. Ciekawe co zapadnie na spotkaniu.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #397 dnia: Marzec 12, 2018, 17:27:19 »
Uważam że społeczeństwo powinno wiedzieć ile tak naprawdę mamy tych podwyżek i ile wynosi ta podwyżka na rękę

Offline maju101

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 12, 2018, 17:30:19 »
A co to zmieni? Na opinię publiczną to my się już dawno powinniśmy przestać oglądać. Rodzin tym nie wykarmimy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 12, 2018, 17:41:19 »
Uważam że społeczeństwo powinno wiedzieć ile tak naprawdę mamy tych podwyżek i ile wynosi ta podwyżka na rękę
To spodziewaj się ataku z drugiej strony jak wyjdzie jaka jest średnia w PSP a jaka np. pielęgniarki w szpitalu.... Potem atak że dostaną ponad 700 zł na etat i jeszcze chcą protestować... Sory ale argumenty federacji są denne... Społeczeństwo niestety dla naszych młodych kolegów mundurowych nie pozwoli na powrót przepisów sprzed 2012 r.
Dodatkowo akcja protestacyjny w ramach federacji będzie za sobą ciągnąć smród dekomunizacji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.