Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404169 razy)


Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 15, 2018, 11:51:49 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/02/15/ksp-przeslala-do-mswia-wniosek-w-sprawie-rozdysponowania-srodkow-na-podwyzki-dla-strazakow-w-2018-roku/
pozdrawiam

No i po podwyżce będzie  :szalony: :wall: :fiuu: na zwykłej powiatówce wyjdzie średnio 10zl na miesiąc. Chyba że przy kolizjach będziemy śmigać w ODO  :szalony:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 15, 2018, 13:23:00 »
Jedna sprawa- pieniądze ze szkodliwego są wypłacane 2 razy w roku.  :gwiazdki:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 15, 2018, 13:54:41 »
To jest jakas parodia jak wejdzie w takiej postaci podwyżka!!!!!!! :gwiazdki:

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 15, 2018, 13:59:30 »
Robią z nami co chcą !!!! W jednostkach w których jest kilka wyjazdów tygodniowo 80 % przeznaczonej kwoty zostanie dla komendanta.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 15, 2018, 14:00:16 »
Jedna sprawa- pieniądze ze szkodliwego są wypłacane 2 razy w roku.  :gwiazdki:
Jesteś w błędzie...4 razy w roku. I już widać po propozycjach S-ki kto na tym wyjdzie najlepiej. Nie najmniej zarabiający a jeśli nawet coś zostanie z ochłapów to i do tej grupy dojdą dowódcy i zastępcy JRG. Oj zaczną się wyjazdy do wszystkiego...
Teraz pytanie dlaczego S- ka robi to sama ? Dlaczego nie ma w tej sprawie żadnego porozumienia? I czy przypadkiem Pan O nie chyli w ten sposób czoła 01..

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 15, 2018, 16:02:40 »
A jaka będzie szkodliwość dla 11 czy 12? Bo o ile pamiętam dowodzenie taktyczne jest poza strefą zagrożenia.
Pieniądze trafią do ludzi z 1 linii. Mnie wydaje się to rozsądne. I do tych którzy mają dużo wyjazdów.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 15, 2018, 16:22:36 »
kolego radca, chyba zapomniałeś , że nie jest wyznacznikiem kto dowodzi lecz jakimi siłami - do kompanii jest kierowanie interwencyjne , nawet jak dowodzi komendant .... , taktyczne zaczyna się gdy siły są w ilości powyżej kompanii lub gdy na miejscu jest specjalistyczna grupa.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 15, 2018, 16:27:43 »
A jaka będzie szkodliwość dla 11 czy 12? Bo o ile pamiętam dowodzenie taktyczne jest poza strefą zagrożenia.
Pieniądze trafią do ludzi z 1 linii. Mnie wydaje się to rozsądne. I do tych którzy mają dużo wyjazdów.
wszyscy uczestnicy akcji, bez względu na to co robią, czy to kierowca przy autopompie, czy to ratownik I roty, czy to d-ca akcji, bez względu w jakim miejscu to robią mają zaliczany jednakowy stopień szkodliwości.
pozdrawiam
ps. czy 11 lub 12 przejmując dowodzenie taktyczne ma zakaz wchodzenia w miejsca gdzie pracują jego podwładni ? Nie może skontrolować pierwszej linii prowadzonych działań ?   

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 15, 2018, 16:35:47 »
Pomysł z podziałem środków na podwyżki super :gwiazdki:, kto to wymyślił, pieniądze powinny trafić  na podział bojowy ale nie w ten sposób że jeden dostanie 20 zł drugi 10 zł a trzeci 80 zł, dodatek za pracę w szkodliwych warunkach nie jest miejscem gdzie należy dać podwyżki - czy powariowali tu już co niektórzy????????, a gdzie z tego pochodne, wysługa - zastanówcie się. Podwyżka powinna wejść do podstawy a nie znowu w jakieś głupoty jak stopień itp. z czego nie dolicza się do wysługi, w którą stronę zmierzamy. Idąc tym tokiem rozumowania wrzućmy te podwyżki w dodatek motywacyjny będzie jeszcze fajniej bo dostaną ja tylko przydupasy i ślizgacze....................

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 15, 2018, 16:42:11 »
panowie powiedzcie że to tylko jakiś żart....

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 15, 2018, 16:45:12 »
Zaproponowała solidarność podział środków wedle własnego klucza, od kiedy mają mandat wszystkich strażaków na dawanie tak idiotycznych propozycji? A porozumieli się (Pan O.)z innymi związkami?Szanuję i to bardzo chłopaków w miastach, gdzie wyjazdów jest od liku i jeszcze trochę, ale nie zapominajmy,że są na powiatach również strażacy  na tych niskich, słabo płatnych grupach.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 15, 2018, 16:51:09 »
Będą Komendy, w których takie rozwiązanie rozłoży budżet na łopatki 😊

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 15, 2018, 17:22:33 »
Jest taki skecz kabaretu Ani Mru Mru pt. "Alko-himalaiści" i z niego pochodzi cytat który będzie moim podsumowaniem tego stanowiska "To już jest kurwa szczyt!". Stanowisko debilne, idiotyczne i w ogóle niezgodne z założeniami! Dojdzie do absurdów że jeśli w jednym powiecie są dwie jednostki o różnej wyjazdowości to pobory będą się różnić o kilkaset zł. Dodatkowo propozycja MOZ 1504 czyli w praktyce Warszawy i przylepek jest dla cześć z nich bardzo korzystna ale olewa większa cześć kraju!
Na szczęście dla wszystkich strażaków pomysłodawca jest nie do końca rozgarnięty w kwestiach finansowych (moje prywatne zdanie jest o wiele gorsze!) i nie wie, że nie da się oszacować długookresowych skutków takiej regulacji więc na 100% pomysł upadnie np. u mnie w powiecie liczba zdarzeń rok do roku potrafi się różnić o 50%, ciekawe o ile zmieniła się np. w Chojnicach po nawałnicy!
Dodatkowo rozłoży to budżety komend już w latach 2020-2021 (albo obniży podwyżkę dla strażaków z ustawy modernizacyjnej) bo skutki będą podobne jak wzrost dodatku za stopień wzrost stawki za nadgodziny. 
A porozumieli się (Pan O.)z innymi związkami?Szanuję i to bardzo chłopaków w miastach, gdzie wyjazdów jest od liku i jeszcze trochę, ale nie zapominajmy,że są na powiatach również strażacy  na tych niskich, słabo płatnych grupach.
Pan O. zapomniał skonsultować stanowisko z szefami województw wchodzących w skład "S" gdyż wiedział jaka będzie odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 17:31:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 15, 2018, 17:45:46 »
Samobójca, czy co z niego? Beż konsultacji wysłał takie gówno? Teraz się cieszę, że nie chcieli nas przyjąć do solidarności w pewnym pięknym województwie, gdzie wolą się wąchać z wojewódzkim i kilkoma powiatowymi. Cóż taka idea związków teraz. Miejmy nadzieję, że propozycje pójdą do kosza.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #240 dnia: Luty 15, 2018, 17:49:23 »
Bankowo pismo jest na zlecenie... aby to niby od ludu propozycja wyszła a nie z ministerstwa :)

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #241 dnia: Luty 15, 2018, 19:25:41 »
Pomysł z podziałem środków na podwyżki super :gwiazdki:, kto to wymyślił, pieniądze powinny trafić  na podział bojowy ale nie w ten sposób że jeden dostanie 20 zł drugi 10 zł a trzeci 80 zł, dodatek za pracę w szkodliwych warunkach nie jest miejscem gdzie należy dać podwyżki - czy powariowali tu już co niektórzy????????, a gdzie z tego pochodne, wysługa - zastanówcie się. Podwyżka powinna wejść do podstawy a nie znowu w jakieś głupoty jak stopień itp. z czego nie dolicza się do wysługi, w którą stronę zmierzamy. Idąc tym tokiem rozumowania wrzućmy te podwyżki w dodatek motywacyjny będzie jeszcze fajniej bo dostaną ja tylko przydupasy i ślizgacze....................
Reasumując: "przyspawani" do pierwszego wyjazdowego (z wiadomych względów czytaj brak jakichkolwiek dodatkowych uprawnień) 80, 100, 130zł a ludzie co obstawiają sprzęt ciężki gaśniczy, techniczny rzadziej dysponowany 10, 20, 30zł. Jak przejdzie ,kolejny krok to projekt aby wszyscy z danej JRG uzupełnili uprawnienia na sprzęt który jest na jego jednostce (temat z resztą niedawno poruszany w KG) już widzę ten ból d..y

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #242 dnia: Luty 15, 2018, 19:48:52 »
To jest aż śmieszne. Jak można takiego bubla wypuścić. Żal i tyle. Widząc perspektywy w tej formacji człowiek mając niespełna 10 lat stażu i dwie szkoły pożarnicze za sobą zastanawia się czy nie rzucić papierami ... Szkoda najlepszych lat i można byłoby ładnie się rozwinąć w cywilu i żyć jak gość. Takie podwyżki to można sobie darować, lepiej nic z tym nie robić jak i z całym PSP i niech się to kręci jak dotychczas.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #243 dnia: Luty 15, 2018, 19:53:52 »
Bankowo pismo jest na zlecenie... aby to niby od ludu propozycja wyszła a nie z ministerstwa :)
Oczywiście jest nawet w piśmie na wniosek MOZ 1504 ojejeku jeku ktoś usunął oryginał pisma ze strony ale w przyrodzie nic nie ginie
Cytuj
Na wniosek Międzyzakładowej Organizacji Związkowej nr 1504 NSZZ "Solidarność" przy [...]
Tu nie ma drugiego dna jest olanie całego kraju!!!! W imię własnych głupio rozumianych interesów!

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #244 dnia: Luty 15, 2018, 19:54:19 »
Pomysł z podziałem środków na podwyżki super :gwiazdki:, kto to wymyślił, pieniądze powinny trafić  na podział bojowy ale nie w ten sposób że jeden dostanie 20 zł drugi 10 zł a trzeci 80 zł, dodatek za pracę w szkodliwych warunkach nie jest miejscem gdzie należy dać podwyżki - czy powariowali tu już co niektórzy????????, a gdzie z tego pochodne, wysługa - zastanówcie się. Podwyżka powinna wejść do podstawy a nie znowu w jakieś głupoty jak stopień itp. z czego nie dolicza się do wysługi, w którą stronę zmierzamy. Idąc tym tokiem rozumowania wrzućmy te podwyżki w dodatek motywacyjny będzie jeszcze fajniej bo dostaną ja tylko przydupasy i ślizgacze....................
Reasumując: "przyspawani" do pierwszego wyjazdowego (z wiadomych względów czytaj brak jakichkolwiek dodatkowych uprawnień) 80, 100, 130zł a ludzie co obstawiają sprzęt ciężki gaśniczy, techniczny rzadziej dysponowany 10, 20, 30zł. Jak przejdzie ,kolejny krok to projekt aby wszyscy z danej JRG uzupełnili uprawnienia na sprzęt który jest na jego jednostce (temat z resztą niedawno poruszany w KG) już widzę ten ból d..y
Ci z wozów technicznych czy innych specjalizacji mogą załapać wyższe stopnie szkodliwości. Też się im opłaca. Czym dłużej na to patrzę tym bardziej mi się podoba. Od pół roku nie mogą się namyślić w msw i kg czy dostać mają grupy 1 czy 1-3 czy 1-4, a może 1-10 bo i taką wersję słyszałem. Zamiast dzielić strażaków na tych co dostaną czy nie, daje się możliwość uczciwie wszystkim zarobić. I to chyba jedyny sposób żeby kasa została na podziale.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #245 dnia: Luty 15, 2018, 19:56:36 »
Ci z wozów technicznych czy innych specjalizacji mogą załapać wyższe stopnie szkodliwości. Też się im opłaca. Czym dłużej na to patrzę tym bardziej mi się podoba. Od pół roku nie mogą się namyślić w msw i kg czy dostać mają grupy 1 czy 1-3 czy 1-4, a może 1-10 bo i taką wersję słyszałem. Zamiast dzielić strażaków na tych co dostaną czy nie, daje się możliwość uczciwie wszystkim zarobić. I to chyba jedyny sposób żeby kasa została na podziale.
A wiesz że stopień szkodliwości jest bardzo uznaniowy!!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 15, 2018, 20:06:35 »
Ci z wozów technicznych czy innych specjalizacji mogą załapać wyższe stopnie szkodliwości. Też się im opłaca. Czym dłużej na to patrzę tym bardziej mi się podoba. Od pół roku nie mogą się namyślić w msw i kg czy dostać mają grupy 1 czy 1-3 czy 1-4, a może 1-10 bo i taką wersję słyszałem. Zamiast dzielić strażaków na tych co dostaną czy nie, daje się możliwość uczciwie wszystkim zarobić. I to chyba jedyny sposób żeby kasa została na podziale.
A wiesz że stopień szkodliwości jest bardzo uznaniowy!!!
Czyli z góry należy założyć, że przełożeni będą oszukiwać? Uznaniowość działa w obie strony. Zawsze jest jakiś dym, temperatura niska bądź wysoka, wymuszona pozycja itp. Jeżeli stawki byłyby 6 razy wyższe to chyba każdy na podziale by sporo więcej zyskał. Bo tak to po ile by wyszło żeby podzielić na wybrane grupy i jeszcze miało zostać między nimi różnica żeby warto było awansować?

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 15, 2018, 20:17:24 »
Bankowo pismo jest na zlecenie... aby to niby od ludu propozycja wyszła a nie z ministerstwa :)
Oczywiście jest nawet w piśmie na wniosek MOZ 1504 ojejeku jeku ktoś usunął oryginał pisma ze strony ale w przyrodzie nic nie ginie
Cytuj
Na wniosek Międzyzakładowej Organizacji Związkowej nr 1504 NSZZ "Solidarność" przy [...]
Tu nie ma drugiego dna jest olanie całego kraju!!!! W imię własnych głupio rozumianych interesów!
A co za interesy prowadzi mniejsza grupa KSP?
Bo domyślam się że grupa RO to mniejszość tak?

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 15, 2018, 20:36:42 »
Jedno trzeba przyznać - brawa za odwagę. W MSWiA chyba już nie wiedzieli jak tą żabę połknąć bo kasy mało, chętnych dużo. Każda dotychczasowa przymiarka skłóciłaby ludzi a tu proszę można inaczej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 15, 2018, 20:43:41 »
Pamiętajmy że propozycja dotyczy rozliczenia 3 miesięcznego...Ile wyjeżdżą jednostki, strażacy, dowódcy tyle dostaną na godzinę. Wziąłem się za robotę i sprawdziłem na podstawie jednostek mojego powiatu. HMMM. Otóż w stosunku do moich wyjazdów Panowie Koledzy Strażacy zyskuję przy takiej samej ilości wyjazdów teoretycznie w podobnym schemacie szkodliwości zysk + buuuu...109, 70 zł. Oczywiście kwota podzielona na 3 miesiące. Brawo Panowie z Solidarności...Już ja będę od przyszłego miesiaca z Wami... :stop:
Spróbuję z innym związkiem,,,,