Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 404511 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:25:33 »
A może bys sobie przypomniał jakie były fakty kiedy te ..... z PO wprowadzały 80 % L4?
Wystarczy przypmnieć dane ...no tak ale zamiast danych wolisz plesc kolejne wygodne w danej chwili opowiastki.
Wiec powiem to co każdy kto się sprawą zajmował wie:
w PSP nie było problemu chorobowych (melismy o wiele mniej absencji niż cywile), a zmiana naszej ustawy  odbyla się żeby innym służbom (które lekko przeginały z chorowaniem) nie było smutno. :rofl:
Masz twarde fakty!!
http://telewizjarepublika.pl/coraz-mniej-mundurowych-na-l4-nowe-przepisy-wplynely-na-statystyki,19614.html
http://wyborcza.pl/7,155287,21365331,obnizka-pensji-mundurowych-na-zwolnieniu-lekarskim-spowodowala.html
Mamy taki sam spadek jak policjanci i o 5% wiekszy niż SG.
Proszę Panie zajmujący o oficjalne dane podobne podważające te powyżej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 23, 2018, 08:00:33 »
U nas był Komendand Główny w wigilie podzielić się opłatkiem to stwierdził tak że podwyżki podzieli dla wszystkich tylko w taki sposób że czym niższa grupa tym kwota podwyżki wyższa
A może tak cofnąć się do punktu wyjściowego....sam 01 podkręca strażaków aczkolwiek nie byłem tam nie słyszałem. Może kolega jrg wawa nagrał te wypowiedzi bo post niżej bronił bardzo głównego a tu prawie koniec stycznia i zmiana wypowiedzi.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 23, 2018, 08:43:37 »
A może bys sobie przypomniał jakie były fakty kiedy te ..... z PO wprowadzały 80 % L4?
Wystarczy przypmnieć dane ...no tak ale zamiast danych wolisz plesc kolejne wygodne w danej chwili opowiastki.
Wiec powiem to co każdy kto się sprawą zajmował wie:
w PSP nie było problemu chorobowych (melismy o wiele mniej absencji niż cywile), a zmiana naszej ustawy  odbyla się żeby innym służbom (które lekko przeginały z chorowaniem) nie było smutno. :rofl:
Masz twarde fakty!!
http://telewizjarepublika.pl/coraz-mniej-mundurowych-na-l4-nowe-przepisy-wplynely-na-statystyki,19614.html
http://wyborcza.pl/7,155287,21365331,obnizka-pensji-mundurowych-na-zwolnieniu-lekarskim-spowodowala.html
Mamy taki sam spadek jak policjanci i o 5% wiekszy niż SG.
Proszę Panie zajmujący o oficjalne dane podobne podważające te powyżej.
Muszę zacytować całość albowiem
1 jeśli chciałeś udowodnić że nie umiesz czytać ze zrozumieniem (umiejętność z podstawówki) to ci się udało. Rany jakim cudem maturę zrobiłeś (nie mówiąc o studiach). Szczerze współczuję twoim podwładnym.
2 pisałem o uzasadnieniu projektu ( o tym że nadużywamy w PSP chorobowego i innych patologiach jak macierzyństwo) tak właśnie PO uzasadniało zmiany. A w PSP średnie chorobowe było o połowę mniejsze niż w  zus. A  ty serwujesz nam g... dawniej wyborczą (która waliła w nas wspierając poprzedni rząd i która mówi o skutkach ustawy. Co mieli się przyznać że kłamali?) Widzisz z twoich danych wynika jedynie że mniej jest branych chorobowych niezwiązanych że służbą. Ale o tym wiedzieli wszyscy już przed wejściem w życie ustawy. Ludzie wolą przychodzić chorzy do pracy niż stracić część kasy. Tak robią cywile. Tak zaczęli robić mundurowi. Pomijam fakt że rozszerzony został katalog chorób związanych ze służbą.
Tyle tylko że z uwagi na charakter służby nie powinniśmy chorzy służyć.
3. Więc twoje rzekome argumenty to błąd logiczny tzw przesunięcie kategorialne. Prościej mówiąc ja o niebie ty o chlebie.
Na koniec. Nie zastanawia cię ilość negatywnych komentarzy do twoich wypowiedzi? Szkodzisz formacji szkodzisz związkowi Solidarność i szkodzisz ludziom. Niestety tak to widzę.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 23, 2018, 10:45:15 »
Panowie kłócicie się zamiast zrobić coś konstruktywnego :) Np. taka Policja zamiast podwyżek zachęca filmikiem
https://www.youtube.com/watch?v=a_3tsnC1olw&feature=youtu.be i mają problem rozwiązany  :rofl:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 23, 2018, 11:35:36 »
Spot PSP
sek. X - po godzinach dorabia jako kelner,
mł. asp Y - po godzinach jeździ tirem,
ogn. Z - po godzinach remontuje,

Łączy ich brak wolnego czasu dla rodziny bo albo rodzina albo głodówka ...
"Zył z pasji, umarł z głodu"

Kiedy w końcu zrozumieją w MSWiA, że minimum podstawa to 1000zł netto wiecej wtedy zacznie się budowanie tej elity. Poki co jest śmiech przez łzy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 11:49:28 wysłana przez HanySAnimal »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 23, 2018, 11:48:12 »
Panowie kłócicie się zamiast zrobić coś konstruktywnego :) Np. taka Policja zamiast podwyżek zachęca filmikiem
https://www.youtube.com/watch?v=a_3tsnC1olw&feature=youtu.be i mają problem rozwiązany  :rofl:
Dwoch moich znajomych sie dostalo teraz do policji, jeden maturzysta (nie wiem jak on przeszedl multiselect ale niewazne :D) szkola 7 miesiecy, co tydzien w domu prawie 2k uposazenia w tym czasie... A po szkole jako posterunkowy prawie 3k... Wiec mozna?! Tez ten sam resort a strazakow niestety robia w c*uja

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 23, 2018, 13:21:04 »
Spot PSP
sek. X - po godzinach dorabia jako kelner,
mł. asp Y - po godzinach jeździ tirem,
ogn. Z - po godzinach remontuje,

Łączy ich brak wolnego czasu dla rodziny bo albo rodzina albo głodówka ...
"Zył z pasji, umarł z głodu"

Kiedy w końcu zrozumieją w MSWiA, że minimum podstawa to 1000zł netto wiecej wtedy zacznie się budowanie tej elity. Poki co jest śmiech przez łzy

Pomysł na spot trafiony w dyche  :wacko: Tylko realizacji musiałby się podjąć ktoś spoza PSP, bo zapewne za takie coś funkcjonariusz zostałby pociągnięty do odpowiedzialności  :wall:

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 23, 2018, 14:12:28 »
Czy protest pomoże w jakikolwiek sposób?
Ile z poprzednich protestów przyniosło skutki pozytywne dla formacji?
Jeśli "S" przystąpi do protestu to która jej część? bo chyba są co najmniej dwie, spierające się o wszystko.

Co do podwyżek w tym roku, hasło rzucone zostało i nadal brak konkretów w jakiej formie to ma być, ile i komu.
Nie zmieniło się nic jeśli chodzi o zarobi względem innych służb, bo nadal PSP jest w szarym końcu.

A reasumując bardzo krótko, co wniósł obecny KG w rozwój PSP?
Umundurowanie? - walczymy nadal o mityczny wzór
Chorobowe? - cisza
Przepis kwalifikacyjny? - brak konkretów, brak informacji kiedy wejdzie w życie
Zmiany i nowelizacje przepisów na bardziej przystosowane do warunków? - o tym nawet nikt nie pomyślał jeszcze
...

Co mamy:
- straszenie dalej ludzi, że "dobrze to już było"
- wszelkie sprawy kadrowe przechodzą przez KG
- pisać dalej? nie widzę sensu, bo czas płynie, a konkretnych pozytywnych zmian nie widać, mimo tego, że były szeroko zapowiadane.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 23, 2018, 14:24:28 »
jest jeszcze walka o pełnopłatne nadgodziny, płatne za prace w niedziele i święta i parę innych bajek.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:12:56 »
Czy protest pomoże w jakikolwiek sposób?
Ile z poprzednich protestów przyniosło skutki pozytywne dla formacji?
Jeśli "S" przystąpi do protestu to która jej część? bo chyba są co najmniej dwie, spierające się o wszystko.

Co do podwyżek w tym roku, hasło rzucone zostało i nadal brak konkretów w jakiej formie to ma być, ile i komu.
Nie zmieniło się nic jeśli chodzi o zarobi względem innych służb, bo nadal PSP jest w szarym końcu.

A reasumując bardzo krótko, co wniósł obecny KG w rozwój PSP?
Umundurowanie? - walczymy nadal o mityczny wzór
Chorobowe? - cisza
Przepis kwalifikacyjny? - brak konkretów, brak informacji kiedy wejdzie w życie
Zmiany i nowelizacje przepisów na bardziej przystosowane do warunków? - o tym nawet nikt nie pomyślał jeszcze
...

Co mamy:
- straszenie dalej ludzi, że "dobrze to już było"
- wszelkie sprawy kadrowe przechodzą przez KG
- pisać dalej? nie widzę sensu, bo czas płynie, a konkretnych pozytywnych zmian nie widać, mimo tego, że były szeroko zapowiadane.

100/100. Nic dodać, nic ująć poza
jest jeszcze walka o pełnopłatne nadgodziny, płatne za prace w niedziele i święta i parę innych bajek.
Oczywiście walka z KG

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 23, 2018, 18:25:18 »
2 pisałem o uzasadnieniu projektu ( o tym że nadużywamy w PSP chorobowego i innych patologiach jak macierzyństwo) tak właśnie PO uzasadniało zmiany. A w PSP średnie chorobowe było o połowę mniejsze niż w  zus. A  ty serwujesz nam g... dawniej wyborczą (która waliła w nas wspierając poprzedni rząd i która mówi o skutkach ustawy. Co mieli się przyznać że kłamali?) Widzisz z twoich danych wynika jedynie że mniej jest branych chorobowych niezwiązanych że służbą. Ale o tym wiedzieli wszyscy już przed wejściem w życie ustawy. Ludzie wolą przychodzić chorzy do pracy niż stracić część kasy. Tak robią cywile. Tak zaczęli robić mundurowi. Pomijam fakt że rozszerzony został katalog chorób związanych ze służbą.
Tyle tylko że z uwagi na charakter służby nie powinniśmy chorzy służyć.
Pozwoli Pan, że pominę pierwszy punkt bo ludzie piszący uchwały niezgodne z uchwałami KK chcą mnie uczyć czytać  :rofl: :rofl:
2. Jak ja się cieszę, że poruszyłeś to co ci wystawiłem czyli artykuł z gazety wyborczej. No to lecimy bo przebiłeś szklany sufit:
http://kspnszz.org/index.php/2017/07/21/nadzwyczajna-rada-krajowej-sekcji-pozarnictwa/
Powiedz proszę na podstawie czyich materiałów prasowych zwołano to posiedzenie oraz jak głosowałeś w sprawie stanowiska na temat działań KG????
Przewodniczący KSP na podstawie artykułu GW, który zresztą jest załączony w linku zwołuje posiedzenie i pisze na jej podstawie stanowisko to chyba dla prezydium wiarygodne źródło... Zresztą po całym kraju się rozeszło zdanie wypowiedziane wtedy na temat pewnych uroczystości bardzo ważnych dla obecnie rządzących.   
3. Więc twoje rzekome argumenty to błąd logiczny tzw przesunięcie kategorialne. Prościej mówiąc ja o niebie ty o chlebie.
O nie nie to Pan walnąłeś wcinkę nie na temat ja pisałem, że temat L-4 jest medialnym niewypałem który nic dobrego nam nie da. Każdy kto chociaż trochę śledzi obecny przekaz obu obozów władzy i opozycji widzi, że sposób przekazu idzie całkiem w inną stronę, wszystko się radykalizuje. Patrz przykład rezydentów jak walczyli o podwyżki to co szło w TV? Jak walczą o poprawę losu pacjenta to już są cacy.
Na koniec. Nie zastanawia cię ilość negatywnych komentarzy do twoich wypowiedzi? Szkodzisz formacji szkodzisz związkowi Solidarność i szkodzisz ludziom. Niestety tak to widzę.
A ja widzę to zupełnie inaczej najbardziej szkodzi ten który podzielił "S" na dwa i on jest waszym wodzem :D
Co do szkodzenia Solidarności to kilka dni temu otrzymałem gratulacje od szefa regionu za najbardziej dynamiczny wzrost więc chyba tak mocno nie szkodzę jeżeli mnie doceniają za działalności :) Formacji szkodzą emeryci i związkowcy co ogień widzieli w TV taka prawda.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 23, 2018, 21:42:27 »
Zabrakło argumentów w tym temacie więc co robi kol Eqinox? Zmienia temat.  :rofl:
Działanie wprost z kanonu erystyki w 3 krokach  :rofl:
Powiem krótko nie dowiesz się ode mnie kiedy od kogo i czego dowiedziałem się o akcji barierki. Jakie mam na ten temat zdanie? Popieram stanowisko Ksp NSZZ Solidarność.
Na marginesie dodam że w artykule jest przywołany S Brandt który wtedy rzecznikowal w kg. I faktom tam opisanym nie zaprzeczył ani KG ani MSWIA. A więc raz W napisała prawdę.
Gratulacje z powodu wzrostu liczebności związku. Pan Komendant Główny dał ci już za to nagrodę jak Tomkowi? :rofl:
Nie interesują mnie twoje proste chwyty. Dla mnie znaczenie ma to że za Po podano nieprawdę na temat sytuacji w sprawie chorobowego i na tym zbudowano projekt zmian L4. Tyle.
I wisienka na torcie. Rozumiem że Leszek Balcerowicz emetyt szkodzi formacji wg ciebie... I tu się zgadzamy :rofl:
Mam propozycję pomyśl zanim coś napiszesz :rofl:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 22:10:46 wysłana przez radca »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:05:49 »
Zabrakło argumentów w tym temacie więc co robi kol Eqinox? Zmienia temat.  :rofl:
Ja zmieniam temat? Odniosłem się do każdej części poza umiejętnością czytania i napisałem dlaczego... A co będzie z reasumpcją uchwały jak kworum nie będzie? Umiejętność czytania przepadnie :D:D:D
Powiem krótko nie dowiesz się ode mnie kiedy od kogo i czego dowiedziałem się o akcji barierki. Jakie mam na ten temat zdanie? Popieram stanowisko Ksp NSZZ Solidarność.
Jako oficjalne źródło podałeś Gazetę Wyborczą :D Czy to nie hipokryzja... Przecież mnie za to zaatakowałeś :D
KSP to prawie 9000 ludzi!!! I większość ma w dupie waszą wojnę z generałem. Co zresztą pokażą wybory... Swoją drogą dobry pomysł z tym podważeniem ważności jak nie będzie sekcji międzyregionalnych....
Gratulacje z powodu wzrostu liczebności związku. Pan Komendant Główny dał ci już za to nagrodę jak Tomkowi? :rofl:
Gratuluj, Was z wielkiej sekcji przyjedzie tylko o dwóch więcej niż nas (ostatnio się dowiedziałem, że wielkie Mazowsze to tylko 840 związkowców "S"   :milcz:) :D Tak dostałem ale za zajmowane stanowisko służbowe swoją drogą pierwszy raz w życiu ostałem nagrodę od KG.
Nie interesują mnie twoje proste chwyty. Dla mnie znaczenie ma to że za Po podano nieprawdę na temat sytuacji w sprawie chorobowego i na tym zbudowano projekt zmian L4. Tyle.
Wrzutki robisz bez ładu i składu i bronisz się idiotycznymi komentarzami...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:15:24 »
Ochłoń przeczytaj pomyśl ochłoń pomyśl i ewentualnie coś napisz. Niekonieczne kopiując moje wypowiedzi.
I naucz się czytać ze zrozumieniem błagam.
A żale związkowe przenieś na forum o zz
I gdzie napisałem że wiem z gazety? :rofl:
I nie graj teraz zaskoczonego w tym wątku jakoś nie miałeś problemu http://www.strazak.pl/index.php/topic,27783.20.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2018, 22:26:50 wysłana przez radca »

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:18:09 »
Eqinox czasem z wlkp ty nie jestes ??

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:27:13 »
Nie z lubelskiego jest. Któraś miejska

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 23, 2018, 22:36:26 »
Ochłoń przeczytaj pomyśl ochłoń pomyśl i ewentualnie coś napisz. Niekonieczne kopiując moje wypowiedzi.
I naucz się czytać ze zrozumieniem błagam.
Zadam proste pytanie "czy kłamie?" I nie ochłonę już nigdy w stosunku do Was bo mnie tak wnerwiliście, że .... Panowie za taką kulwa pierdołę rozbijać sekcje wojewódzkie to wstyd!
A żale związkowe przenieś na forum o zz
Tu ty zacząłeś ja tylko kontynuuje... "Naszą" dyskusję...
I nie graj teraz zaskoczonego w tym wątku jakoś nie miałeś problemu http://www.strazak.pl/index.php/topic,27783.20.html
Ale TO TY MNIE ZAATAKOWAŁEŚ ZA ŹRÓDŁO "Gazeta Wyborcza" a się okazuję, że to powód zwoływania Nadzwyczajnych Rad KSP.... http://kspnszz.org/index.php/2017/07/21/nadzwyczajna-rada-krajowej-sekcji-pozarnictwa/
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 14:32:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline StAsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 23, 2018, 23:01:08 »
Nie z lubelskiego jest. Któraś miejska
A słyszałem że wlkp się zbliża do 1000 ludzi w "S" i dlatego tak napisałem

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 23, 2018, 23:39:10 »
Tak, wszyscy w "S" budują swoją potęgę( zarówno jedna strona jak i druga) ciekaw kiedy ktoś zweryfikuje ilu członków jest naprawdę. U mnie nieubłaganie zbliża się moment gdy liczba emerytów przekroczy liczbę czynnych funkcjonariuszy ( niektórzy emeryci pewnie nawet niewiedzą że zostali związkowcami).

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 24, 2018, 00:21:29 »
U mnie nieubłaganie zbliża się moment gdy liczba emerytów przekroczy liczbę czynnych funkcjonariuszy ( niektórzy emeryci pewnie nawet niewiedzą że zostali związkowcami).
Dlaczego emeryci-związkowcy mają mieć wpływ na bieżące funkcjonowanie komend i są członkami ZZ w danej komendzie ? Dlaczego nikt na to jeszcze nie zwrócił uwagi ? Czy w normalnym zakładzie pracy dyrektor zezwoliłby aby na jego teren wchodzili byli pracownicy związkowcy ? W jednej z komend znam przypadek, że gdyby nie emeryci strażaccy to nie powstałby kolejny ZZ bo mieli za mało chętnych członków z załogi.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 24, 2018, 06:21:46 »
Tak, wszyscy w "S" budują swoją potęgę( zarówno jedna strona jak i druga) ciekaw kiedy ktoś zweryfikuje ilu członków jest naprawdę. U mnie nieubłaganie zbliża się moment gdy liczba emerytów przekroczy liczbę czynnych funkcjonariuszy ( niektórzy emeryci pewnie nawet niewiedzą że zostali związkowcami).
A u mnie jest 1 :) Nie rekrutujemy emerytów.
A słyszałem że wlkp się zbliża do 1000 ludzi w "S" i dlatego tak napisałem

No to nic tylko pogratulować.
Dlaczego emeryci-związkowcy mają mieć wpływ na bieżące funkcjonowanie komend i są członkami ZZ w danej komendzie ? Dlaczego nikt na to jeszcze nie zwrócił uwagi ?
Zastanów się co napisałeś i pomyśl kim jest obecny przewodniczący "S"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:18:40 »
Moderator - to nie wątek o związkach zawodowych.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:24:32 »
Moderator - to nie wątek o związkach zawodowych.
Panowie przepychają się swoimi wypowiedziami bo tak naprawdę nikt nie wie co przyniesie ten rok w związku z podwyżkami. Poprzednicy coś tam słyszeli ale nie wiedzą w którym kościele dzwoni.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #198 dnia: Styczeń 24, 2018, 11:09:46 »
W jednej z komend znam przypadek, że gdyby nie emeryci strażaccy to nie powstałby kolejny ZZ bo mieli za mało chętnych członków z załogi.
pozdrawiam

No to ładnie.
Wg mojej wiedzy emeryci mogą być członkami ZZ ale nie mogą być ich założycielami....
Niech ktoś z ZZ zweryfikuje.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #199 dnia: Styczeń 24, 2018, 13:42:21 »
Cytuj
1. Związek jest ogólnokrajową organizacją zawodową zrzeszającą strażaków, pracowników cywilnych, emerytów i rencistów Państwowej Straży Pożarnej (PSP) działającą na zasadach demokratycznych.
2. Związek w swojej działalności statutowej jest organizacją niezależną od kierownictwa służbowego, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz innych organizacji i instytucji.

Cytuj
Organizacje Terenowe (Szkolne) – jako organizacje zakładowe w rozumieniu ustawy o związkach zawodowych – można tworzyć we wszystkich jednostkach organizacyjnych PSP z zastrzeżeniem, że w jednostce organizacyjnej PSP może działać tylko jedna Organizacja Terenowa – zrzesza ona wszystkich członków Związku pełniących służbę, oraz emerytów i rencistów PSP mieszkających na ich terenie działania.

Wypis ze statutu jednego ZZ ;) i tyle wyjaśnień w temacie
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk