Autor Wątek: Transport wody  (Przeczytany 2211 razy)

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Transport wody
« dnia: Czerwiec 30, 2006, 14:56:06 »
Witam wszystkich strażaków mam małą prośbe .Pisze do szkoły referat na temat transportu wody na duże odległości .Sposoby już mam i krótki opis ale potrzeba mi więcej informacji na ten temat a nie wiem czu na internecie można znaleźć coś takiego bo szukam i coś nie znajduje,jak narazie korzystam z ABC strażaka ochotnika ale tam jest tego mało poza tym chodzi mi jeszcze o utrzymanie środków łaczności pomiędzy stanowiskami.Jesli ktoś dysponuje czymś bardziej szczegółowym moze sie ze mną podzieli.jakieś linki lub coś innego.Pozdrawiam wszystkich irozpoczynam temat :-)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Transport wody
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2006, 00:08:02 »
Witam kolegę
Na temat dostarczania wody na duże odległości można napisać wiele . Nie wiem co wiesz , bo trochę już jestem w straży i nie pamiętam co jest w książce .
Podejrzewam że 4 podstawowe systemy są tam opisane ?
Przetłaczanie , przepompowywanie , dowożenie , mieszany . Powinny tam być  również takie śmieszne wzory które nigdy się nie sprawdzają poza dużymi akcjami , na obliczenie ilości samochodów , w stosunku do ilości prądów skutecznych wody , odległości do punktu czerpania wody , wydajności punktu czerpania wody . Powinny znaleźć się tam również spadki ciśnienia na długości linii , jak również spadki przy podawaniu na wysokość itd. . Można opisać pompy i samochody wężowe . Poszukać paru rozwiązań zagranicznych np.. pompy pływające dużej wydajności z napędem hydraulicznym lub linie wężowe zwinięte na bębnach , gdzieś mam nawet chyba zdjęcia . Napisz konkretnie czego nie wiesz i będziemy radzić !
Pozdrawiam