Autor Wątek: Studia podyplomowe SPK  (Przeczytany 262612 razy)

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #675 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:43:44 »
Masz racje ale większości z Nich wystarczyło by SPO bo pracują na stanowiskach nie związanymi z kierowaniem działaniem. Szkoda ze temu się nikt nie przyjrzy. I wtedy jest rozczarowanie jak się się nie zdaje egzaminu końcowego jak jest na poprzednich turnusach. Ciekawe czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski ku temu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #676 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:49:13 »
Masz racje ale większości z Nich wystarczyło by SPO bo pracują na stanowiskach nie związanymi z kierowaniem działaniem. Szkoda ze temu się nikt nie przyjrzy. I wtedy jest rozczarowanie jak się się nie zdaje egzaminu końcowego jak jest na poprzednich turnusach. Ciekawe czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski ku temu.
O pewnych wnioskqch już słyszałem... 54 pytania 30 minut i brak bazy pytań  :kjezyk:
A długofalowa to podyplomowki miałby być srogo płatne i jak nie zdasz to zwracasz kasę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #677 dnia: Lipiec 29, 2023, 20:56:12 »
I powinno tak być to może niektóre osoby by się zastanowiły czy warto zajmować miejsce tym którym naprawdę SPK są potrzebne. Pozdrawiam wreszcie miło mi się z Tobą rozmawia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #678 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:00:04 »
I powinno tak być to może niektóre osoby by się zastanowiły czy warto zajmować miejsce tym którym naprawdę SPK są potrzebne. Pozdrawiam wreszcie miło mi się z Tobą rozmawia.
Jeśli nie będzie naprawdę ciężko to nic się nie zmieni bo SPK daje "pełne" kwalifikacje równoznaczne wyłącznie z 4 letnim ZSI. Dlatego wątpię.... To taka inwestycja w przyszłość  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #679 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:03:21 »
Witam Was tez jestem po starym SPO i niewierze już ze się dostane na SPK bo dało były mi przynajmniej to ze dostałbym stopień. Bo w moim woj. mając tylko SPO bez SPK JEST NIE MOZLIWE DOSTANIE STOPNIA. mł.kpt

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #680 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:06:53 »
Witam Was tez jestem po starym SPO i niewierze już ze się dostane na SPK bo dało były mi przynajmniej to ze dostałbym stopień. Bo w moim woj. mając tylko SPO bez SPK JEST NIE MOZLIWE DOSTANIE STOPNIA. mł.kpt
To twoje województwo jest dziwne SPO wystarczy do otrzymania mł. kpt... Szczerze nie słyszałem na żadnym oficjalnym spotkaniu o takim problemie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #681 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:07:45 »
I proszę WAS nie mądrujcie się ze przepisy mówią cos innego wiem o Tym dobrze. Ale po rozmowie z moim 01 który upiera sie ze nie mam racji ze mogę dostać i mam teraz przejebane bo się odezwałem o swoje. I o SPK  mogę  zapomnieć  :cooo: :cooo: :cooo:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #682 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:08:44 »
I proszę WAS nie mądrujcie się ze przepisy mówią cos innego wiem o Tym dobrze. Ale po rozmowie z moim 01 który upiera sie ze nie mam racji ze mogę dostać i mam teraz przejebane bo się odezwałem o swoje. I o SPK  mogę  zapomnieć  :cooo: :cooo: :cooo:
Od takich problemów są ZZ
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #683 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:09:34 »
Wiec sorry ale masz chody i plecy to się dostajesz na SPK taka jest prawda.

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #684 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:10:33 »
Masz racje są zwiazki do których należe 25 lat i widze co się w nich dzieje i kto jest wysyłany na SPK

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #685 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:12:22 »
Wiec sorry ale masz chody i plecy to się dostajesz na SPK taka jest prawda.
Pokłóciłeś się ze swoim 01 i nie chce cie wysłać to mówisz, że to wina innych i ich chodów.... Trochę to zabawne.
Masz racje są zwiazki do których należe 25 lat i widze co się w nich dzieje i kto jest wysyłany na SPK

Dalej ci powtarzam, że nie słyszałem nigdzie o sytuacji która opisujesz
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #686 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:12:46 »
Brawo Ty. wreszcie ktoś powiedział prawdę jak wygląda sprawa. Wiem ze w niektórych woj jest to niemożliwe dostanie stopnia mł.kpt na podziale po SPO

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #687 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:14:16 »
Brawo Ty. wreszcie ktoś powiedział prawdę jak wygląda sprawa. Wiem ze w niektórych woj jest to niemożliwe dostanie stopnia mł.kpt na podziale po SPO
Napisz gdzie....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #688 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:14:37 »
Nie nic takiego nie powiedziałem ze to jest kogos wina. Poprostu odpusciłem bo po co sie kłucic. Poczekam na lepsze czasy albo odejde na eme

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #689 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:17:40 »
Wiem ze sa chłopaki co w opolskim, slaskim nie dostają stopni 

Offline GIBSON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #690 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:18:21 »
Potwierdzam Opolskie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #691 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:22:22 »
Wiem ze sa chłopaki co w opolskim, slaskim nie dostają stopni
Są chłopaki co nie dostali czy nikt nie dostaje bo to dwie różne sprawy.... W poniedziałek podpytam ludzi których tam znam jak to jest szczególnie w jednym znam sporo
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #692 dnia: Lipiec 29, 2023, 21:29:44 »
Wiem ze sa chłopaki co w opolskim, slaskim nie dostają stopni

No ale 01 przymusu nie ma żeby pisać wniosek o **. Przejdą panowie do biura to i mł. kpt. się znajdzie.
Pytanie tylko w jakim celu ktoś ich kierował na SPO :cooo: ?

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #693 dnia: Sierpień 01, 2023, 19:06:13 »
To fakt dobrze piszesz tylko po co w takim razie 01 zainwestował pieniądze wysyłając kogoś na SPO bo nie miał kogo. :mellow:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #694 dnia: Sierpień 01, 2023, 19:07:58 »
To fakt dobrze piszesz tylko po co w takim razie 01 zainwestował pieniądze wysyłając kogoś na SPO bo nie miał kogo. :mellow:
SPO nic komendę nie kosztuje poza delegacjami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #695 dnia: Sierpień 01, 2023, 19:15:18 »
Kolego delegacje i nadgodziny tych którzy przychodzą za dana osobę która jest na szkole . To sa jakieś koszta w końcu

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #696 dnia: Sierpień 01, 2023, 20:26:51 »
To fakt dobrze piszesz tylko po co w takim razie 01 zainwestował pieniądze wysyłając kogoś na SPO bo nie miał kogo. :mellow:
Otóż to.
Odpowiedzialny 01 rezygnuje z miejsca na SPO czy też SPK, jeżeli nie ma w zasobach kadrowych człowieka, któremu będzie można dać stanowisko/stopień.
Z drugiej strony to po jaką cholerę, za wszelką cenę, wysyłać ludzi na szkoły, skoro nie ma dla nich perspektyw awansów w stanowisku, czy też w stopniu?
Taki przykład: zgodnie z wymaganiami KW w komendzie powiatowej stanowisko dowódcy zmiany ma zostać określone w regulaminie organizacyjnym, jako stanowisko aspiranckie. Obecny dowódca zmiany (aspirant) jest na ZSi i obligatoryjnie dostanie awans na na pierwszy stopień oficerski po skończeniu studiów. Bo tak ustawa mówi. Nie awansuje później w stopniu, jeśli pozostanie na dotychczasowym stanowisku, bo stanowisko aspiranckie.
Si vis pacem, para bellum

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #697 dnia: Sierpień 01, 2023, 21:12:40 »
Brawo za dobra odpowiedz i myśl i dlatego jak 01 skierował kogoś na SPO to niech dokończy zainwestowane pieniądze w tego funkcjonariusza i czas który został poświęcony

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #698 dnia: Sierpień 01, 2023, 22:27:17 »
Otóż to.
Odpowiedzialny 01 rezygnuje z miejsca na SPO czy też SPK, jeżeli nie ma w zasobach kadrowych człowieka, któremu będzie można dać stanowisko/stopień.
Z drugiej strony to po jaką cholerę, za wszelką cenę, wysyłać ludzi na szkoły, skoro nie ma dla nich perspektyw awansów w stanowisku, czy też w stopniu?
Taki przykład: zgodnie z wymaganiami KW w komendzie powiatowej stanowisko dowódcy zmiany ma zostać określone w regulaminie organizacyjnym, jako stanowisko aspiranckie. Obecny dowódca zmiany (aspirant) jest na ZSi i obligatoryjnie dostanie awans na na pierwszy stopień oficerski po skończeniu studiów. Bo tak ustawa mówi. Nie awansuje później w stopniu, jeśli pozostanie na dotychczasowym stanowisku, bo stanowisko aspiranckie.
A rozporządzenie w sprawie stanowisk sluzbowych co mówi o stanowisku dcy zmiany? :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Studia podyplomowe SPK
« Odpowiedź #699 dnia: Sierpień 02, 2023, 07:09:07 »
Brawo za dobra odpowiedz i myśl i dlatego jak 01 skierował kogoś na SPO to niech dokończy zainwestowane pieniądze w tego funkcjonariusza i czas który został poświęcony
Idąc tokiem pieniędzy to po co ma wydawać więcej skoro zmienił zdanie... Wielu lubi tutaj powtarzać "zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia"  :rofl:
To, że ktoś skończył SPO nie powinno w żaden sposób nie decydować o tym czy zostanie skierowany na SPK takie jest moje zdanie tylko może ale nie nie musi.
PS. @MATRON27 masz pełną skrzynkę i nie mogę ci odpisać.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.