Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 311317 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #700 dnia: Kwiecień 24, 2019, 15:14:18 »
Info nie ma nigdzie, może zapomnieli o tym  :gwiazdki: ^_^

Offline noovy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #701 dnia: Kwiecień 24, 2019, 18:07:41 »
Panowie i Panie czerpiąc z bagażu moich doświadczeń (czekam już 5 rok), dowiecie się w piątek najpóźniej w poniedziałek

Pozdrawiam 

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #702 dnia: Kwiecień 24, 2019, 18:31:41 »
Jak można nie mieć aż tak honoru, że osoba korzy się, żeby dostać stopień? Jaki to "honor oficera" wchodzi w grę? Kto ma być tym przyszłym oficerem? Oficer w straży, od paru lat, zdewaluowal się całkowicie.
Lepiej być dobrym aspirantem z honorem, niż wyproszonym oficerem.
To moja wizja. Tak samo z generalami, którzy w PSP od niewielu lat, 4-5, a szczególnie od trzech stracili na wartości wszystko

Offline knipik11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #703 dnia: Kwiecień 25, 2019, 15:37:56 »
Ma ktoś informacje czy na próbach jest ktoś po kursach

Offline tomekpsp1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #704 dnia: Kwiecień 25, 2019, 15:59:33 »
Z tego co wiem są tylko ludzie po dziennej i zaoczne inżynierce.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #705 dnia: Kwiecień 25, 2019, 16:49:08 »
Narazie ćwiczą tylko absolwenci SGSP. O innych osobach jeszcze nic nie wiedzą.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #706 dnia: Kwiecień 25, 2019, 21:50:02 »
Ale to jest patologia... szok!! Nie wiesz tydzień przed czy masz stopień czy nie. Boże...

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #707 dnia: Kwiecień 25, 2019, 22:11:16 »
Nasza formacja zawsze słynęła z wielkiej transparentności i przejrzystości przepisów :) A najfajniejsze jest to, że wielu uważa iż tak powinno być i że to normalny stan rzeczy :)

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #708 dnia: Kwiecień 25, 2019, 23:51:45 »
Tegoroczna sytuacja pokazuje, że kształcenie się na studiach podyplomowych nie daje żadnej gwarancji uzyskania stopnia oficerskiego. Chyba górze właśnie o to chodzi, a dla nas powinna to być nauka, że albo inż. zaoczna albo nic. Chyba, że ktoś kończy SPO, łapie stołek oficerski, jest zadowolony i nic więcej nie wymaga - wtedy to ma sens. Podsumowując: zmieńmy w końcu nastawienie. Stare, dobre czasy minęły bezpowrotnie.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #709 dnia: Kwiecień 26, 2019, 09:26:54 »
Tegoroczna sytuacja pokazuje, że kształcenie się na studiach podyplomowych nie daje żadnej gwarancji uzyskania stopnia oficerskiego. Chyba górze właśnie o to chodzi, a dla nas powinna to być nauka, że albo inż. zaoczna albo nic. Chyba, że ktoś kończy SPO, łapie stołek oficerski, jest zadowolony i nic więcej nie wymaga - wtedy to ma sens. Podsumowując: zmieńmy w końcu nastawienie. Stare, dobre czasy minęły bezpowrotnie.
Ten brak gwarancji jest zapisany nawet w ustawie to nie wiem po co to zdziwienie

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #710 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:10:18 »
Jeszcze kilka miesięcy, wytrzymaj, PO wróci do władzy i wszyscy dostaniemy :P

Offline strazak66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #711 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:44:14 »
Tegoroczna sytuacja pokazuje, że kształcenie się na studiach podyplomowych nie daje żadnej gwarancji uzyskania stopnia oficerskiego. Chyba górze właśnie o to chodzi, a dla nas powinna to być nauka, że albo inż. zaoczna albo nic. Chyba, że ktoś kończy SPO, łapie stołek oficerski, jest zadowolony i nic więcej nie wymaga - wtedy to ma sens. Podsumowując: zmieńmy w końcu nastawienie. Stare, dobre czasy minęły bezpowrotnie.
Ten brak gwarancji jest zapisany nawet w ustawie to nie wiem po co to zdziwienie


Dokładnie tak, może ale nie musi
.Pierwszy  stopień  oficerski  może być nadany strażakowi,  który  spełnia wymagania określone wart.36 ust.3.

Offline januszstrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #712 dnia: Kwiecień 26, 2019, 15:19:38 »
Już wszystko jasne. Nie będzie żadnej listy, osoby które dostały awans dostaną info telefonicznie.

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #713 dnia: Kwiecień 26, 2019, 15:53:53 »
Od kilku dni wiadomo ,że ok 100 osób .Dokladnej liczby nikt nie zna. Wiadomo ,że dzisiaj i w poniedziałek mają dostać informacje-telefonicznie.
Obserwuję posty od dłuższego czasu i nie wierzę. Dorośli ludzie ,którzy ciągle lamentują , czy dostanę czy nie dostanę. Na szkole jest mnóstwo osób, które mają studia wyższe - po uniwersytetecie oraz politechnice. Właściciele firm, rodzice ktorzy sami wychowują dzieci. Szacunek dla nich , bo nie płaczą jak większość przyszłych  ,, oficerów,, tylko zakasali rękawy i przyszli na szkole robić 4-letnia inzynierke. Co więcej płacą sami za studia. Dla wszystkich lamentujacych- mam nadzieję ,że dostaniecie stopień bo nie można już czyta tego lamentu. Trochę pokory drodzy koledzy i koleżanki . Wiadomo w straży się należy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2019, 16:39:44 wysłana przez MateuszOsp »
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline noovy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #714 dnia: Kwiecień 26, 2019, 17:09:01 »
Tak jak mówiłem czekać do piątku, ja już zostałem poinformowany więc Ci co mają dostać są poinformowani gratulacje i do zobaczenia na próbach w poniedziałek

Pozdrawiam

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #715 dnia: Kwiecień 26, 2019, 17:18:38 »
Tak jak mówiłem czekać do piątku, ja już zostałem poinformowany więc Ci co mają dostać są poinformowani gratulacje i do zobaczenia na próbach w poniedziałek

Pozdrawiam

Tylko żeby Wam się od tych gwiazdek w głowach nie poprzewracało, jak takiemu jednemu co już dzień dobry nie mówi 😈

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 580
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #716 dnia: Kwiecień 26, 2019, 18:32:06 »
Dzisiaj dowódca uroczystości rzucił hasło że w poniedziałek dojeżdża 100 osób...

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #717 dnia: Kwiecień 26, 2019, 21:46:47 »
Czy ktos z mazowieckiego potwierdzi ze juz dostał? Bo dzis kw zastrzegała sie że nic nie wiedzą jeszcze.

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #718 dnia: Kwiecień 26, 2019, 22:18:21 »
Na Mazowszu przyszła cała rozpiska do komend. Gratuluję  :straz:

Offline Kurator998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #719 dnia: Kwiecień 26, 2019, 23:37:44 »
Gratuluję osobom które pojawią się w poniedziałek! 

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #720 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:01:01 »
Przyszły rozpiski bez pierwszych stopni oficerskich po podyplomowych. Macie jakies info ile osob?

Offline Szerszeń

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #721 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:34:12 »
Czy ktoś z Mazowsza dostał info o promocji.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #722 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:46:50 »
@Szerszeń - jeżeli nie dostałeś, to bardzo mi przykro, ale wkraczasz do pewnego grona ludzi, którzy zostali   :milcz:.
Niestety informacji już prawdopodobnie nie będzie.

A teraz do konkretów:

Czy jest ktoś z Was w stanie jasno określić klucz dla ludzi którzy nie dostali "zaproszenia" do Warszawy w stosunku do tych co dostali i będą promowani? Dlaczego jednego człowieka z tym samym wykształceniem i stanowiskiem (już Oficerskim) wysyła się, a drugiego w sąsiedniej komendzie nie?

Uważam, że powinien zostać przeprowadzony konkretny audyt, który być może wprowadziłby choć trochę świeżego powietrza w otaczające nas składowisko śmieci...  :'( :'(

 :straz:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #723 dnia: Kwiecień 29, 2019, 10:18:59 »
To ma dla ciebie jakieś znaczenie??? Marzenia ściętej głowy.

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #724 dnia: Kwiecień 29, 2019, 11:29:48 »
Gdyby nie miało, to bym nie pytał.
Ktoś może mnie uświadomić?


Edit:
Czy to nie jest piękne, że wcześniej nie było żadnych kobiet, a teraz około 1/10 dodatkowych promowanych to kobiety. Szkoda że z musztrą do czynienia miały do czynienia wyłącznie oglądając TV - przynajmniej tak to wygląda   :gwiazdki:
Przeskok ze stopnia podoficerskiego na oficerski musi być niesamowitym wyczynem, dla tych którzy w tym roku tak awansują.
:straz:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 12:23:21 wysłana przez r0cq »