Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 311108 razy)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 06, 2017, 17:51:07 »
Wygląda na to , że szczekaliście.
Strażacy i funkcjonariusze PSP nie najęli się na psy , lecz zostali przyjęci do pełnienia służby , która bywa ciężka, niezwykle ważna w ochronie ludności itd. , trzeba być urodzonym chamem i bez honoru aby w taki sposób odnosić się do podwładnych. Gratuluje przełożonych

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 06, 2017, 18:01:45 »
Wygląda na to , że szczekaliście.
Strażacy i funkcjonariusze PSP nie najęli się na psy , lecz zostali przyjęci do pełnienia służby , która bywa ciężka, niezwykle ważna w ochronie ludności itd. , trzeba być urodzonym chamem i bez honoru aby w taki sposób odnosić się do podwładnych. Gratuluje przełożonych
To odpowiem Ci co powiedziano mi kiedyś jak chciałem objąć stanowisko oficerskie jako technik pożarnictwa z wyższym. "Jeśli chcesz zajmować stanowiska oficerskie idź do SGSP, to jest szkoła oficerska, skończyłeś SA PSP to masz kwalifikacje tylko na stanowiska aspiranckie." Wierz mi na słowo, że bardzo wielu ludzi o takim podejściu jeszcze pełni służbę, i bardzo wątpię że to się kiedyś zmieni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 06, 2017, 18:13:29 »
Tak jak powyżej napisał jacko222- nic dodac nic ująć, kropka i koniec. Brawo dla KG - teraz wszyscy mamy motywacje do....!!!

Offline andrzej998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 06, 2017, 18:41:13 »
A jak w obecnej sytuacji (awansów oficerskich) mają się awanse zaocznych w SA

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 06, 2017, 18:43:32 »
A jak w obecnej sytuacji (awansów oficerskich) mają się awanse zaocznych w SA
Nie wiem jak w przypadku pierwszych ale kolejne u mnie dostało 100 % wnioskowanych,
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 07, 2017, 14:58:43 »
Z tego co pamiętam to Świętokrzyski Komendant Wojewódzki stopień st.bryg. otrzymał w listopadzie 2016 a nie na Dzień Strazaka w 2017r.

To nie chodzi kiedy dostał, tylko co ma dzisiaj.  :szalony:

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 07, 2017, 17:58:14 »
Wygląda na to , że szczekaliście.
Strażacy i funkcjonariusze PSP nie najęli się na psy , lecz zostali przyjęci do pełnienia służby , która bywa ciężka, niezwykle ważna w ochronie ludności itd. , trzeba być urodzonym chamem i bez honoru aby w taki sposób odnosić się do podwładnych. Gratuluje przełożonych
To odpowiem Ci co powiedziano mi kiedyś jak chciałem objąć stanowisko oficerskie jako technik pożarnictwa z wyższym. "Jeśli chcesz zajmować stanowiska oficerskie idź do SGSP, to jest szkoła oficerska, skończyłeś SA PSP to masz kwalifikacje tylko na stanowiska aspiranckie." Wierz mi na słowo, że bardzo wielu ludzi o takim podejściu jeszcze pełni służbę, i bardzo wątpię że to się kiedyś zmieni.

:Ludzie o takim podejściu kierują się logiką. SGSP to szkoła oficerska, więc jak chcesz być oficerem to zostań jej absolwentem i tytuł inż. uzyskaj właśnie na kierunkowej szkole czyli JEDYNEJ SŁUSZNEJ SZKOLE - jak lubicie ją nazywać (dziennie lub zaocznie, jak kto woli). Jesteś aspirantem? To masz kwalifikacje  zajmować tylko stanowiska aspiranckie i żadne inne. Aby zajmować stanowiska oficerskie, zostań oficerem  - 4 lata w SGSP. Koniec kropka, a nie studia zaoczne na kierunku ochrona środowiska w mieście powiatowym. No chyba że pracujesz w rejonie, gdzie nie ma oficerów i siłą rzeczy jesteś na stanowisku oficerskim ale bez stopnia - tak, owszem, niech ten stopień nadadzą jeśli tak wygląda sytuacja kadrowa. JEŚLI KTOŚ CHCIAŁ ZOSTAĆ OFICEREM TO CZEMU POSZEDŁ DO SA?????  A NAWET JAK POSZEDŁ TO MÓGŁ JESZCZE POTEM PÓJŚĆ NA STUDIA ZAOCZNE DO SGSP...I ** MUR BETON. Taka prawda. Proszę bardzo, kasujcie ten post jak kłuje w oczy, gdy się czyta. Nikogo nie obraziłem. Nikomu ic nie zarzuciłem, może poza brakiem logicznego myślenia i naginania rzeczywistości do swojego "bo ja chcę i mi się należy".

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 07, 2017, 18:26:05 »
Po części masz rację kolego jak chcesz być oficerem to inż na SGSP i po krzyku. Z drugiej jednak strony nie każdy mógł iść po SA na zaoczną inż z różnych powodów (finanse,sytuacja rodzinna,czy stuknięty KM/KP).Po trzecie jeżeli KG tworzy pomost do nadania stopnia oficerskiego w postaci podyplomówek(SPO,SPK, a wcześniej SPF) to niech nadaje stopnie tym ludziom,a nie odrzuca wnioski.Żeby raz na zawsze skończyć z tym problemem to zlikwidować podyplomówki, wtedy żeby dostać ** to tylko inż na SGSP i nie będzie więcej żalu itp.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 07, 2017, 18:30:54 »
Novec112 czy ty jesteś jakiś niedowartościowany, wielu rzeczy nie rozumiesz i już raczej ich nie ogarniesz? Dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadaja inz. poz. utworzono podyplomówki by uzupełnić kwalifikacje i tyle w temacie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 07, 2017, 18:31:04 »
Po trzecie jeżeli KG tworzy pomost do nadania stopnia oficerskiego w postaci podyplomówek(SPO,SPK, a wcześniej SPF) to niech nadaje stopnie tym ludziom,a nie odrzuca wnioski.Żeby raz na zawsze skończyć z tym problemem to zlikwidować podyplomówki, wtedy żeby dostać ** to tylko inż na SGSP i nie będzie więcej żalu itp.
Technicznie do sprawy podchodząc to nie są podyplmówki dające awans w stopniu a takie które przede wszystkim uprawniają do zajmowania stanowisk a więc do awansu w stanowisku. Np:
1) Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej (SPO2)
2) Przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 07, 2017, 18:40:26 »
Ale tylko technicznie ^_^

Offline strazak_lz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 07, 2017, 18:45:31 »
Zapomnialeś kolego o wcześniejszych wersjach SPO np ostatnie SPO -5 , które nosiło nazwe "Studia podyplomowe dla strażaków ubiegajacych się o pierwszy stopień oficerski w PSP"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 07, 2017, 18:57:22 »
Zapomnialeś kolego o wcześniejszych wersjach SPO np ostatnie SPO -5 , które nosiło nazwe "Studia podyplomowe dla strażaków ubiegajacych się o pierwszy stopień oficerski w PSP"
Dalej tylko technicznie...
Jeśli takie przeszkolenie zostało ukończone stopień powinien być nadany gdyż z nazwy wynika, że można się ubiegać o **. Ale znowu słowo ubiegać nie oznacza dostać  :rofl:
Nie denerwujcie się tylko na mnie gdyż żartuję. Uważam, że należy zlikwidować podpylomówki, bo nie jasne są zasady kwalifikacji na nie, nie ma jasnej ścieżki kariery po nich. Nie powinno się ułatwiać drogi do ** ale powinno się ułatwić otrzymanie stanowisk w miejscach gdzie ewidentnie brak jest kadry oficerskiej np. aspirant z doświadczeniem na stanowisko d-cy zmiany czy dyżurnego operacyjnego, badź też prewentysty. Prawda jest taka że osoby które zajmują te etaty i mają niższe stanowiska np. d-ca sekcji realizują tą samą robotę co d-cy zmiany i mają tą samą odpowiedzialność. Czy prewnetysta aspirant realizujący czynności w powiecie X różni się zasobem wiedzy i zakresem odpowiedzialności od prewnetysty oficera w powicie Y? Nie, a wiec obaj powinni mieć tą samą grupę uposażenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 07, 2017, 20:26:03 »
Po części masz rację kolego jak chcesz być oficerem to inż na SGSP i po krzyku. Z drugiej jednak strony nie każdy mógł iść po SA na zaoczną inż z różnych powodów (finanse,sytuacja rodzinna,czy stuknięty KM/KP).Po trzecie jeżeli KG tworzy pomost do nadania stopnia oficerskiego w postaci podyplomówek(SPO,SPK, a wcześniej SPF) to niech nadaje stopnie tym ludziom,a nie odrzuca wnioski.Żeby raz na zawsze skończyć z tym problemem to zlikwidować podyplomówki, wtedy żeby dostać ** to tylko inż na SGSP i nie będzie więcej żalu itp.
Zgadzam się z Tobą. OK. Choć studia mundurowe mają to do siebie, że akurat nie wymagają nakładów finansowych :) jeśli już to na pewno mniejszych niż studia cywilne. W każdym razie rozumiem o co może chodzić, z innymi sprawami też. Co do podyplomówek  - totalna likwidacja być może utrudniłaby życie jakiejś skromnej grupie tych ludzi , którym tego stopnia ** nie powinno się żałować, ale dla mnie hasło podyplomówka = strumień leserów którzy za późno (a być może z premedytacją) zorientowali się co im pasuje w życiu robić, a mimo to uważają, że nie mogą zostać z tyłu za innymi, bo mają dyplom jakiejś uczelni, aby rzucić go na stół. Niech nikt się nie obraża. Przeczytają to Ci co są cwaniakami i Ci, którzy bez jedynej słusznej szkoły powinni zostać docenieni.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 07, 2017, 20:44:34 »
Novec112 czy ty jesteś jakiś niedowartościowany, wielu rzeczy nie rozumiesz i już raczej ich nie ogarniesz? Dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadaja inz. poz. utworzono podyplomówki by uzupełnić kwalifikacje i tyle w temacie.
2015 rok - promowano 390 oficerów, w tym 192 wyższe plus technik pożarnictwa
2016 rok - 201 promowanych, w tym 27 wyższe plus technik..
2017 rok - 31 osób wyższe plus technik
A to Twoim zdaniem powinno być promowanych w jednym roku ponad dwa razy tyle techników z wyższym niż tych po dziennym sgsp? Tak jak w 2015 roku?
:D
"uzupełnienie kwalifikacji"...
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2017, 20:47:49 wysłana przez novec112 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 07, 2017, 20:55:58 »
2015 rok - promowano 390 oficerów, w tym 192 wyższe plus technik pożarnictwa
2016 rok - 201 promowanych, w tym 27 wyższe plus technik..
2017 rok - 31 osób wyższe plus technik
A to Twoim zdaniem powinno być promowanych w jednym roku ponad dwa razy tyle techników z wyższym niż tych po dziennym sgsp? Tak jak w 2015 roku?
Zdradź mi proszę skąd masz tak szczegółowe dane? I czy mógł byś rozpisać wcześniejsze lata.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 07, 2017, 21:02:46 »
A nie myślicie, że to niewydolność SGSP (jej moce przerobowe) mają tu zasadnicze znaczenie? Stanowisk oficerskich w km/kp/kw jest cała masa i ludzie, którzy je zajmują naturalnie chcą być tymi oficerami. Nie ma szans, żeby każdy z nich ukończył inżynierię w SGSP. Dlatego powstały SPF-y itd. To nie jest wina ludzi, którzy je ukończyli, mało tego komendanci wysyłali tych ludzi na podyplomówki żeby podołać wymaganiom kwalifikacyjnym.
Proces ten (tworzenie czy robienie furtek) ma w PSP trend falowy - co kilka lat. Obserwując całość doszedłem do wniosku jak na wstępie.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 07, 2017, 21:15:00 »
Proces ten (tworzenie czy robienie furtek) ma w PSP trend falowy - co kilka lat.
Każda furtka tworzona dla kogoś w PSP okazuje się na końcu drzwiami od stodoły.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 07, 2017, 21:19:08 »
Proces ten (tworzenie czy robienie furtek) ma w PSP trend falowy - co kilka lat.
Każda furtka tworzona dla kogoś w PSP okazuje się na końcu drzwiami od stodoły.

Hehe to fakt 😃

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 08, 2017, 06:30:45 »
2015 rok - promowano 390 oficerów, w tym 192 wyższe plus technik pożarnictwa
2016 rok - 201 promowanych, w tym 27 wyższe plus technik..
2017 rok - 31 osób wyższe plus technik
A to Twoim zdaniem powinno być promowanych w jednym roku ponad dwa razy tyle techników z wyższym niż tych po dziennym sgsp? Tak jak w 2015 roku?
Zdradź mi proszę skąd masz tak szczegółowe dane? I czy mógł byś rozpisać wcześniejsze lata.

www.straz.gov.pl
strona sgsp....
jaja sobie robisz ze mnie, że zwykłych liczb nie znasz?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 08, 2017, 08:30:51 »
Skoro Warszawska szkoła jest w stanie w jednym czasie ciągnąć dzienną inżynierkę, zaoczną i spf-y to przy rezygnacji z spf,u może ciągnąć dzienną inzynierkę i dwie inżynierki zaoczne. :) Tylko nie wiem czy Panom z SPFu chcialoby się siedzieć od 8 do 20 w szkole w każdy dzień zjazdowy. Nie wiadomo czy Panowie po studiach humanictycznych pociągneliby przedmioty scisłe. Dzięki SPF stawia się znak równości pomiędzy Panami wolącymi liczby, mechanikę i fizyję a Panami piszącymi wiersze i rozprawki.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 08, 2017, 10:36:27 »
"Siedem" wszyscy wzajemnie musza się uzupełniać, bo w SGSP wszystkiego nie uczą, to tak na marginesie!!!

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 08, 2017, 11:51:29 »
"Siedem" wszyscy wzajemnie musza się uzupełniać, bo w SGSP wszystkiego nie uczą, to tak na marginesie!!!
Pomijam biuro. Bo tutaj zamiast nadawać jakiekolwiek stopnie należy ucywilniać etaty, które powinni zajmować specjaliści innych dziedzin..bhpowiec, finansówka, prawnik, sekretarki, psycholodzy itd. Na marginesie bardziej opłacałoby się PSP dać tym ludziom konkretnie zarobić jako pracownik cywilny, a nie dokładać im kasę za stopień, mundurówki i super emeryturkę w przyszłości. Zasługują, aby pobierać co miesiąc godziwe pieniądze, ale nie należy im się stopień a już na pewno nie oficerski za rzut granatem !!!! Dla takich osób to tylko wartość zwyżki w wynagrodzeniu i emerytura strażacka. To jedno. Co do podziału i liniówki...w SGSP i SA uczą wystarczająco dużo aby dobrze wypełniać swoje zadania i wdrożyć się w pracę, której tak naprawdę będą się uczyć dopiero po wejściu do służby stałej...Ale strażacy to nie specjaliści NASA, już nie przesadzajmy.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 08, 2017, 11:59:16 »
Skoro Warszawska szkoła jest w stanie w jednym czasie ciągnąć dzienną inżynierkę, zaoczną i spf-y to przy rezygnacji z spf,u może ciągnąć dzienną inzynierkę i dwie inżynierki zaoczne. :) Tylko nie wiem czy Panom z SPFu chcialoby się siedzieć od 8 do 20 w szkole w każdy dzień zjazdowy. Nie wiadomo czy Panowie po studiach humanictycznych pociągneliby przedmioty scisłe. Dzięki SPF stawia się znak równości pomiędzy Panami wolącymi liczby, mechanikę i fizyję a Panami piszącymi wiersze i rozprawki.
Ludzie o których piszesz, lubiący wiersze i rozprawki, to niestety nierzadko komendanci, dowódcy JRG itd. :/ Jak ktoś ma przed nazwiskiem tylko mgr....??? To chyba nie miał zamiłowania do liczb...PS. Żeby nie być gołosłownym, przykład z podwórka...zastępca dowódcy mojej jrg jest magistrem po AWF...SPF i takie tam...jeden z oficerów operacyjnych nigdy nie jeździł w podziale bojowym i co najlepsze może nawet nie wiedzieć gdzie jest Słowackiego w Warszawie..kiedyś stopnie nadawano po zawnioskowaniu o nadanie stopnia dla osoby z wyższym wykształceniem...

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 08, 2017, 12:57:45 »
Skoro Warszawska szkoła jest w stanie w jednym czasie ciągnąć dzienną inżynierkę, zaoczną i spf-y to przy rezygnacji z spf,u może ciągnąć dzienną inzynierkę i dwie inżynierki zaoczne. :) Tylko nie wiem czy Panom z SPFu chcialoby się siedzieć od 8 do 20 w szkole w każdy dzień zjazdowy. Nie wiadomo czy Panowie po studiach humanictycznych pociągneliby przedmioty scisłe. Dzięki SPF stawia się znak równości pomiędzy Panami wolącymi liczby, mechanikę i fizyję a Panami piszącymi wiersze i rozprawki.

Już nie przesadzaj, SGSP to nie jest poziom PW albo innej uczelni technicznej. Jak zaczynałem studiować na SGSP był pewien wykładowca który wywodził się z Politechniki Warszawskiej i wykładał także tam. Przyszedł czas sesji i zdawalność u niego na 1 terminie wynosiła 3 osoby na cały rok. Popracował lekko ponad 2 lata i go "pogonili" z SGSP :szalony:

Niestety, SGSP to nie są jakieś wysokie progi i wymagania. Abyś był na zajęciach i zostaniesz przepchnięty.Z wykładowców którzy trzymają poziom na SGSP to p. Wolanin i rektor Kępka jak jeszcze prowadził zajęcia, u nich trzeba było umieć sporo aby przepuścili dalej.