Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 311145 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 22, 2017, 19:43:30 »
Eqinox ja wiem, że to głupota ale słyszałem już wiele różnych planów i scenariuszy na następny tydzień.
Scenariusze są dwa:
1. Dostajesz info że jesteś na liście to jedziesz do Warszawy.
2. Nie dostajesz info, siedzisz na dupie i czekasz na następne okazje aby dostać stopień.
Koniec i kropka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 22, 2017, 22:33:43 »
Ja osobiście liczę na to ( jeszcze pokładam nadzieje w tej władzy)
że  przejrza te wnioski wnikliwie i dadzą w końcu stopień oficerski osobom które o ten stopień ubiegają się już któryś rok z rzędu

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 22, 2017, 22:36:52 »
Dowodca zmiany po SPF.stopien ml.asp.

Offline FF1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 22, 2017, 22:50:29 »
z-ca dowódcy zmiany w tym brak dowódcy zmiany, mgr inż. po SPF-ie st.asp.
Panowie co czekaja na pierwszy stopien oficerski jakie macie stanowiska i kwalifikacje?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:31:20 »
Ja osobiście liczę na to ( jeszcze pokładam nadzieje w tej władzy)
że  przejrza te wnioski wnikliwie i dadzą w końcu stopień oficerski osobom które o ten stopień ubiegają się już któryś rok z rzędu
Mam odmienne zdanie nie ilość wniosków się liczy ale ich jakość.
Np.
Dowodca zmiany po SPF.stopien ml.asp.
Dowódca zmiany powinien być oficerem, ale to moje prywatne zdanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:01:28 »
Cytuj
Dowódca zmiany powinien być oficerem, ale to moje prywatne zdanie
to dlaczego mamy trzy szkoły produkujące aspirantów a jedną tylko oficerów? Ile czasu zajmie totalny rozpad systemu, bo zabraknie oficerów, gdy aspiranci pełniący do tej pory funkcje zastępców i dowódców odejdą na emki, skończy się tym że te stanowiska nie będą obsadzone, albo będą wieczni PO aspiranci, a przecież aspiranci obecnie obsadzają wiele innych stanowisk obecnie oficerskich więc potrzeby na oficerskie gwiazdki bedą astronomiczne   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 13:10:52 wysłana przez madmax29 »

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:01:43 »
Powinien byc oficerem,ale co zrobić jak nie chcą dac...

Wniosek 2 rok z rzędu wychodzi bez problemu z KW, ale przepada w KG.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 13:34:12 wysłana przez Butel »

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:17:31 »
A jesteś na 100% pewny że wychodzi z KW

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:18:31 »
Tak na 1000% pewny.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:21:41 »
Pytam ponieważ u mnie w KW to też podobno wnioski wychodziły na 1000% a po pół roku okazało się  że Kadrowiec nie wysłał.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 23, 2017, 15:46:04 »
Cytuj
Dowódca zmiany powinien być oficerem, ale to moje prywatne zdanie
to dlaczego mamy trzy szkoły produkujące aspirantów a jedną tylko oficerów? Ile czasu zajmie totalny rozpad systemu, bo zabraknie oficerów, gdy aspiranci pełniący do tej pory funkcje zastępców i dowódców odejdą na emki, skończy się tym że te stanowiska nie będą obsadzone, albo będą wieczni PO aspiranci, a przecież aspiranci obecnie obsadzają wiele innych stanowisk obecnie oficerskich więc potrzeby na oficerskie gwiazdki bedą astronomiczne   :rofl:

Zgodzę się z Twoją wypowiedzią dot. chorego trybu szkolenia, natomiast są komendy, np. w mazowieckim, gdzie oficerów jest więcej niż podoficerów i szeregowych łącznie. Siedzą z ** bez stanowiska dowódczego lub na siódmej grupie i tyle. Tu też widzimy, że poszło za bardzo w drugą stronę. Fakt jest jeden, sposób w jaki to odbywa się u nas w kraju co najmniej... "dziwny". I najgorsze, że są ludzi, którzy wiedzą jak to naprawić, ale na tym się kończy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 23, 2017, 16:26:12 »
Zgodzę się z Twoją wypowiedzią dot. chorego trybu szkolenia, natomiast są komendy, np. w mazowieckim, gdzie oficerów jest więcej niż podoficerów i szeregowych łącznie. Siedzą z ** bez stanowiska dowódczego lub na siódmej grupie i tyle. Tu też widzimy, że poszło za bardzo w drugą stronę. Fakt jest jeden, sposób w jaki to odbywa się u nas w kraju co najmniej... "dziwny". I najgorsze, że są ludzi, którzy wiedzą jak to naprawić, ale na tym się kończy...
Terapia jest bardzo prosta ale bardzo bolesna dlatego nikt nie chce się podjąć takiego leczenia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 23, 2017, 16:33:45 »
Na wschodzie kraju aż nadto oficerów, natomiast na zachodzie Polski duże braki, KG o tym na pewno wie !!!!!

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 23, 2017, 17:03:55 »
Uważam, że bardzo duży wpływ na taki stan rzeczy ma po prostu lokalizacja SGSP. W komendach blisko SGSP jest dużo oficerów. Strażaków, którzy mają bliżej SGSP jest po prostu trochę łatwiej i taniej niż tym z zachodniej części Polski. Podobnie jest z dużą ilością aspirantów, w województwach w których są szkoły aspirantów. Kierowanie absolwentów szkół w miejsca gdzie jest deficyt oficerów skończyłoby się pewnie tym, że posłużyłby kilka miesięcy i prędzej czy później przeniósłby się w "swoje" strony.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 23, 2017, 17:13:23 »
Kierowanie absolwentów szkół w miejsca gdzie jest deficyt oficerów skończyłoby się pewnie tym, że posłużyłby kilka miesięcy i prędzej czy później przeniósłby się w "swoje" strony.
Nie prawada wystarczy jeden mały manewr w którym każdy delikwent idący do SGSP ma podpisać lojalkę że będzie 5 lat pracował w KP/KM XXX (gdzie jest mało oficerów). A Komendant tam panujący mając 4 lata przygotuje mu miejsce.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 17:18:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 23, 2017, 17:32:38 »
5 lat i co dalej?

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 24, 2017, 07:10:22 »
heheh dawno sie tak nie uśmiałem, jak przy czytaniu niektórych tu napisanych wypowiedzi!
Panowie, JESZCZE nie oficerowie, powinniście bardziej bezpośrednio - "weźcie mnie!- nie! mnie weźcie!" hehheheh

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:22:29 »
Cytuj
Zgodzę się z Twoją wypowiedzią dot. chorego trybu szkolenia, natomiast są komendy, np. w mazowieckim, gdzie oficerów jest więcej niż podoficerów i szeregowych łącznie. Siedzą z ** bez stanowiska dowódczego lub na siódmej grupie i tyle. Tu też widzimy, że poszło za bardzo w drugą stronę. Fakt jest jeden, sposób w jaki to odbywa się u nas w kraju co najmniej... "dziwny". I najgorsze, że są ludzi, którzy wiedzą jak to naprawić, ale na tym się kończy...

Cytuj
     Kierowanie absolwentów szkół w miejsca gdzie jest deficyt oficerów skończyłoby się pewnie tym, że posłużyłby kilka miesięcy i prędzej czy później przeniósłby się w "swoje" strony.

Jest na to sposób jeden. Oficer może przyjść do danej komendy TYLKO jeżeli jest tam wolny etat oficerski.
Komendantowi który przyjmuje oficera np. bezpośrednio po SGSP, a nie ma dla niego etatu powinno się jaja uciąć.
Patologia gdzie oficer zajmuje stanowisko podoficera jest tylko i wyłącznie winą komendanta danej jednostki.


Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:51:14 »
A później rozczarowanie i żale że z mł. kpt. na kpt. nie można awansować. Ale tak to jest, jak oficerowie zajmują stanowiska aspiranckie.

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:06:43 »
Jesli do tej pory cisza to pewnie nikomu nie dadzą

Offline fuckthesystem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:19:20 »
Jesli do tej pory cisza to pewnie nikomu nie dadzą

Na co ten stres .. w zeszłym roku info szło dopiero w środę.. dadzą to dadzą nie to nie nikt z nas wpływu nie ma

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:06:07 »
Listy poszły sa w KW

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:43:55 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:45:02 »
Na Warmii i Mazurach cisza

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:46:10 »
Zach-pom żadnych informacji. A raczej dezinformacja...