Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 311369 razy)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 20, 2017, 14:52:31 »
Chodzi o to że stopnie oficerskie dostaną tylko absolwenci z tytułem " inżynier pożarnictwa " - taka decyzja 01

Ostatnie pytanie - stanowisko oficerskie wymagane?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 20, 2017, 15:00:29 »
Jeśli okaze się prawda że stopnie ** otrzymają wyłącznie inż. po SGSP to niezła motywacja KG dla strazaków z całej Polski by podnosić kwalifikacje - brak słów by to komentować. Co z osobami, które pokończyły nierzadko bardzo przydatne kierunki studiów w PSP, podyplomówki chociażby na SGSP -czas i pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto. Widac, ze robi się gorszy sort strazaków, proszę o odp. w czym oni sa gorsi od tych po SGSP, ze nie zasługują na **????

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 20, 2017, 15:16:05 »
Najśmieszniejsze jest to, że grono nowo mianowanych KW, KP, Komendatów Szkół nabyli stopnie drogą poprzez cywilne studia, a póżniej podyplomówki na SGSP. Chyba są dobrymi oficerami skoro zostali awansowani na tak ważne stanowiska.
Jeśli KG chciała ukrócić taką drogę awansu należało natychmiastowo zlikwidować podyplomówki i sprawa byłaby prosta, a nie dalej brnąć w ten bezsensowny układ i "mamić" ludzi.
Ale to jest PSP i nic mnie już nie zdziwi.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 20, 2017, 15:46:54 »
Jak to w PSP teraz widać sa lepsi i gorsi. I wszystko według KG jest ok jak brakuje oficerów w JRG (wielu w skali kraju), d-cy zastępu (7 gr) ogarniają temat d-cy zmiany (10gr) bo nie ma możliwości awansu. To jest patologia PSP, ale jakie za to  oszczędności- chyba tylko o to chodzi!!! Nic z tego nie rozumiem.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 20, 2017, 16:00:35 »
Koledzy na tą chwilę nie ma oficjalnych informacji to tylko gdybanie kto dostanie a kto nie trzeba czekać

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 20, 2017, 17:21:58 »
wnioski w ministerstwie tylko dla studentów SGSP bez podyplomówek
Te wnioski to odrębna lista. więc nie wiem skąd zdziwienie tak jest jest co roku! A pozostali idą na drugiej liście, zdarzało się za ta druga była liczniejsza.
Koledzy na tą chwilę nie ma oficjalnych informacji to tylko gdybanie kto dostanie a kto nie trzeba czekać
Potwierdzam bo osobiście dzwoniłem gdyż nie wiem co z moimi podwładnymi.
Gdyby było tak jak pisze Fenix to na 99% bym już wiedział i wy zresztą też.
 
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 20, 2017, 17:47:14 »
W ubiegłym roku, druga lista awansowanych była tak skromna jak nigdy - ok. 30 osób, a to już było za "dobrej zmiany" więc szanse by było wieksza od pierwszej jest w tym roku także pod dużym znakiem ?????????? Obym się mylił!!!

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 20, 2017, 18:47:50 »
Co ma na celu cały ten cyrk, polegający na trzymaniu w tajemnicy listy awansowanych do samego końca? Przecież w poniedziałek są próby i należy się stawić w SGSP w umundurowaniu oficerskim. To awykonalne.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 20, 2017, 18:56:35 »
A kiedy się dowiemy co z awansami na kolejne stopnie?

Offline sluzba1000pytan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 20, 2017, 19:02:08 »
Eqinox a jeżeli można dzwoniłeś to dowiedziałeś się kiedy będzie lista? Jutro czy np w połowie przyszłego tyg;)

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 20, 2017, 19:11:45 »
Lista ma być jutro. Znając życie będzie o 15.00

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 20, 2017, 22:45:52 »
Podobno liczebność listy na poziomie 2016 :-)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 20, 2017, 23:08:05 »
Podobno liczebność listy na poziomie 2016 :-)
Założę się z tobą, że nie znasz liczebności tej listy.....
A co o terminu ujawnienia listy ostatnim terminem jest niedziela 23.04 ale też nie koniecznie widziałem kilka lat temu dodatkowe listy awansowanych po promocji.... Zresztą gdzieś tu na forum była lista z 2013 roku...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 20, 2017, 23:25:51 »
Zakładał się nie będę. Ale zobaczymy jutro :-)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 21, 2017, 06:32:41 »
Dzisiaj mają być listy w komendanach o awansach na **, ten zwyczaj trzymania do samego końca dalej jest utrzymany, po co?,  chyba po to aby uniknąć garbienia w ostatniej chwili,  (choć i tak przynajmniej do tej pory lista ta była "modyfikowana" po jej ogłoszeniu) obstawiam że gdyby nie to że tupanie to były by ogloszona ostatniego kwietnia, i wiem jedno system awansów w psp jest chory, ale ma to niestety swój cel

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 21, 2017, 06:42:45 »
(...) obstawiam że gdyby nie to że tupanie to były by ogloszona ostatniego kwietnia, i wiem jedno system awansów w psp jest chory, ale ma to niestety swój cel
Moim zdaniem masz rację, też uważam że wina w tym przypadku leży po stronie "garbatych". System awansów jest zbyt skomplikowany a chory jest system szkół pożarniczych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

siwiak

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 21, 2017, 11:41:54 »
mi się wydaje że chcą ograniczyć ilość **, tylko po co te studia SPO? Ludziom robią nadzieje.

Offline sluzba1000pytan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 21, 2017, 13:44:04 »
południe mija tydzien mija a gwiazda dalej niczyja:) :rofl:

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 21, 2017, 13:52:31 »
Dzisiaj ładna pogoda więc gwiazdki będziemy oglądać nocą:)

Offline sluzba1000pytan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 21, 2017, 13:57:59 »
więc plotą było że będzie koło południa:) plotą może jest też nikczemnie mała liczba:)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:02:13 »
W tym roku 25 lecie PSP wiec wypadałoby by to jakoś na bogato wyglądało z awansami :)

Offline sluzba1000pytan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:04:58 »
W tym roku 25 lecie PSP wiec wypadałoby by to jakoś na bogato wyglądało z awansami :)

najwazniejsze wypadałoby otrzymać liste :szalony: :szalony:

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:11:38 »
więc plotą było że będzie koło południa:) plotą może jest też nikczemnie mała liczba:)

Obyś miał racje...

Offline sluzba1000pytan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:14:35 »
więc plotą było że będzie koło południa:) plotą może jest też nikczemnie mała liczba:)

Obyś miał racje...

stwierdzam fakt iż ktoś powiedział że lista (jakkolwiek duża miała by nie być) będzie w południe 14:13 cisza... no chyba że dzwonił ktoś do kadr i wie że będzie o 15:) a nic nie mówi:) (a przepraszam fireman... coś pisał ale to wróżył)

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:15:31 »
Dla Pana Ministra i Komendanta Głównego podpis na wniosku to tylko podpis a komuś to być albo nie być. Mam taki dołek z tego powodu że wszystkiego się odechciewa.
Ja mogę się dowiedzieć nawet i w niedziele o północy oby tylko się zlitowali i nie zalowali ** na 25 lecie