Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 310496 razy)

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 25, 2017, 23:25:48 »
Jest wielu absolwentów SGSP którzy przed szkołą w Warszawie ukończyli Politechniki. Zresztą jest masa ludzi na zaocznych, która przed rozpoczeciem SGSP miała ukończone uczelnie wyższe. Na przełomie lat wielu zapłaciło za całe kształcenie z własnych pieniędzy. Czy ktokolwiek w Polsce zapłacił sam z wlasnej kasy za SPF lub SPO i poświęcał na to swój własny urlop oraz weekendy? Za wszystko ludzie mieli zapłacone razem z delegacją. Taka dyspozycja. Jak nie pasowało trzeba było odmówić i nie mieć teraz żalu. Mógł jechać ktoś inny. Czy jest ktoś komu kazano robić SPFa?

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:41:15 »
Cytuj
Czy jest ktoś komu kazano robić SPFa?

Oczywiście że są tacy. Ja kończyłem SPF i wcale tego  nie chciałem. Na moim roku 3 osoby w trakcie SPF poszły na emeryturę. Oni także nie chcieli tego robić. Ale rozkaz to rozkaz.

Powiedz po co SPF brygadierowi z 29 letnim stażem na rok przed emeryturą?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:04:40 »
Zupełna racja, teraz osoby, które pokończyły podyplomówki i maja wiek i odpowiednia wysługe widząc oderwane od rzeczywistości pomysły KG nie będą czekały za ** tylko pójda na emke. Kg wydaje się chyba ze ** to koniec świata, a tak nie jest Problem w tym, że nie ma motywacji ze strony KG dla takich osób!!! Pieniądze wyrzucone w błoto, no ale nic sobie z tego nie robia!!

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:56:48 »
Czy w innych formacjach mundurowych sposób otrzymania pierwszego stopnia oficerskiego jest równie "przejrzysty i transparentny"?  :rofl:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:31:17 »
Zdecydowanie nie jest tak skomplikowany jak w PSP !!!! W czym problem jeśli spełnia się szereg warunków - Studia Cywilne przydatne w PSP (mgr)+ POdyplomówka + stanowisko oficerskie + Staż 25 lat = pytam się co jeszcze trzeba zrobić w PSP, chyba zatańczyć na głowie przed 01.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:45:37 »
To że ktoś nie dostał ** to jedno, ale druga sprawa jest taka, że komendy na tych ludzi wywaliły kupę kasy, by mieć człowieka z kwalifikacjami. I co? I nic. Po co w ogóle tworzy się kursy, skoro jedyny ich cel to przynoszenie wpływów SGSP?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:59:36 »
Skoro KG twierdzi ze jest dużo oficerów to po co nadal brną w te podyplomówki, po których ** za tej władzy otrzymuja wybrańcy!!!!Wyrzucanie pieniędzy, marnowanie czasu studiujących tylko po to by otrzymać swiadectwo ukończenia SGSP!!!
Żenada!!!

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:03:39 »
To że ktoś nie dostał ** to jedno, ale druga sprawa jest taka, że komendy na tych ludzi wywaliły kupę kasy, by mieć człowieka z kwalifikacjami. I co? I nic. Po co w ogóle tworzy się kursy, skoro jedyny ich cel to przynoszenie wpływów SGSP?

Nie chcę być złośliwy, ale komendy wywaliły kupę kasy, by mieć człowieka z kwalifikacjami i... właśnie dzięki temu mają człowieka z kwalifikacjami do zajmowania stanowisk oficerskich. Bez gwiazdek, ale mają...

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 26, 2017, 11:05:45 »
Nie jesteś złośliwy taka jest prawda kwalifikacje bez gwiazdek.

Offline Erwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:34:51 »
Panowie nie ma co się łudzić z roku na rok będzie coraz ciężej dostać ** chyba już nas do tego przyzwyczajają. Ktoś wie ilu w skali kraju dostało po SPF i SPO ?
W tym roku to już chyba tylko jakimś ,,cudem" może się komuś trafią, więc będziemy najlepiej wyszkolonymi aspirantami w tym kraju.

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 26, 2017, 17:36:52 »
Zdecydowanie nie jest tak skomplikowany jak w PSP !!!! W czym problem jeśli spełnia się szereg warunków - Studia Cywilne przydatne w PSP (mgr)+ POdyplomówka + stanowisko oficerskie + Staż 25 lat = pytam się co jeszcze trzeba zrobić w PSP, chyba zatańczyć na głowie przed 01.

A jakie te przydatne studia ukończyleś?
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline MagnusFF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 26, 2017, 17:42:56 »
W PSP zawsze byli  równi i równiejsi, ale tez należy zwrócić uwagę  ze osoba w wieku np. 45 lat ( staz 25 lat) powinna bez zadnego ale po podyplomówkach dostać **

przez 25 lat to można SGSP 6 razy skończyć

, młodzi z kilkuletnim stażem  mogą jeszcze poczekać skoro inni mogli.

Może jeszcze kończąc inż na SGSP powinni młodzi czekać do 15 lat służby czekać na ** żeby komuś przykro nie było

 Jeśli takie osoby z takim stażem nie otrzymają teraz to pytam się kiedy ( wg KG chyba na emeryturze) bo na to się zanosi. Parodia tego systemu awansowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

parodia to dawanie ** za rzut granatem
"Nigdy nie rozmawiaj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:11:09 »
MagnusFF zejdz na ziemie, bo po twoich wypowiedziach można wywnioskować ze doświadczenia dużego  w PSP to ty jeszcze nie posiadasz. Popracuj 25 lat na podziale bojowym to dojdziesz do innego wniosku a nie chojraka wielkiego od "rzutu granatem" udajesz. Wiele jest kierunków studiów cywilnych , które się wzajemnie uzupełniają w PSP chociażby chemia, ratownictwo medyczne, budownictwo, bezpieczeństwo, itp. można wiele wymieniać, ale Ty chyba tego nie zrozumiesz!!!
Zdejmij klapki z oczu zanim coś napiszesz więcej!!

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:16:26 »
Zawsze będzie wojna między oficerami po SGSP, a oficerami po cywilnych. Ja miałem to szczęście, że dostałem zgodę na SGSP i ją ukończyłem. Gdybym nie dostał tej zgody to na pewno nie poszedłbym na żadne inne studia bo nie widziałbym najmniejszego sensu męczyć się i tracić pieniądze nie mając pewności, że kiedyś to przyniesie to jakiś profit. Owszem na SGSP, zarówno inż jak i mgr wydałem kupę siana bo mogłem liczyć tylko na delegacje, która nie zawsze wystarczała na zjazd. Podziwiam też kolegów, którzy nawet delegacji nie mieli płaconej, a podjęli się studiów. Dla nich ogromy szacun.
Także dziwie się, że macie po tyle stażu i doświadczenia, a nie mogliście zrobić SGSP? Wiedzieliście, że po innych studiach nie ma pewności ani na stanowiska oficerskie ani na **. Jeśli wstąpiliście do służby to chyba warto było zainwestować w coś pewnego, coś co kiedyś przyniesie profit i może zwróci zainwestowane pieniądze.   

Żeby nie było, że jedynie słuszni oficerowi to Ci po PSP. Wcale nie, ale niech to będą naprawdę przydatne studia w służbie, a nie studia które związku ze strażą mają tyle co nic.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:19:31 »
Panowie, KG wprowadził w lutym zakaz awansowania oficerów po SPF i SPO na stanowiska dowódcze to jak miał dać teraz stopnie.  Informacje potwierdziłem u przewodniczących związków, bynajmniej tak mówią w moim województwie.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:21:08 »
Jeśli ktoś ma te zacne 20 parę lat służby, i jest kandydatem na ** po SPO lub jakiejś inszej podyplomówce to oznacza, że gdy zaczynał swoją "karierę" w PSP był przyjmowany na ratownika i tyle, a nie docelowo na dcę zmiany czy zcę dcy zmiany! To jedno. Po drugie, nic tu nie zmienia, że kończył wybitne studia rzekomo przydatne w PSP. A propos jak ktoś jest po jakichś zajebistych technicznych studiach (a tylko takie uważam za przydatne w PSP na podziale)i ma inżynierski łeb to znajduje dobrą pracę w swoim zawodzie a nie pcha się do PSP zarabiać grosze i na szmacie jechać a potem po kilku latach żal dupę ściska bo studia wybitne skończone a tu stanowisk dla niego nie ma i stopni nie dają. Jak chcesz być oficerem to zastanów się nad sobą w wieku 18 lat a nie 30, 35 czy 40. Zasady są jasne. Jakby ktoś skończył dziennie lub zaocznie sgsp to stopień dostaje bez wypisywania żalów na forum. I podstawowy argument. Jak zrobisz 4latkę inżynierkę zaoczną w sgsp to musisz dostać stopień. I wtedy nie ma żalów na forum. Jak ktoś ma plecy wejść na SPO to i na 4 lata w sgsp też by sie dostał. Ale to zawsze po najmniejszej linii oporu...

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:30:49 »
jeszcze...jak czytam. gdy ktoś pisze : popracuj 25 lat na podziale to zrozumiesz..itd. to sobie myślę, szkoda gościa. Czy zdajecie sobie sprawę jak wy wyglądacie idąc na promocji w maju mając te 45 lat..przy tych 20 paro latkach? Żałośnie. Zawsze będę wysoko cenić starego aspiranta, który zna swoją robotę i to mu wystarczy niż jakiegoś dziwaka lat 45 z ** , które nie są mu potrzebne bo stanowisko oficerskie piastuje od x lat i nikt go stamtąd nie wygoni.

Offline jacko222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 26, 2017, 18:56:47 »
Uważacie że cywilne studia to nic takiego? Tylko po SGSP? Szczerze poziom SGSP nie dorównuje w połowie uczelniom renomowanym taka jest prawda... Kiedyś może owszem ale teraz jak się patrzy jacy ludzie wychodzą to czasami lepiej przemilczeć...

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 26, 2017, 19:08:50 »
Nikt nie powiedział, że to nic takiego bo studia cywilne również należałoby rozróżnić. Są takie gdzie trzeba się ostro napocić żeby je ukończyć ale są też takie, które poziomem nie odbiegają od poziomu liceum czy technikum...

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 26, 2017, 19:14:15 »
Przepraszam że znów się wtrące w dyskusję. Widać tutaj ogromny podział czytając to forum nie na oficerów po studiach sgsp i tych innych lecz na tych, którzy pracują ponad 10 lat i na młodszych. Młodsi piszą mogłeś iść na studia pożarnicze od razu, kto ci bronił itp. Otóż było inaczej. Mam stażu prawie 18 lat, zaczynałem od dyżurnego, kurs podstawowy później podoficerski. Szefostwo chyba widziało że się sprawdzam więc wysłali na aspirantke. W międzyczasie zostałem d-ca zastępu później sekcji. Zaproponowano mi bym poszedł prywatnie na studia inżynieryjne (bardzo przydatne na szczycie listy) bo wtedy po pierwsze dostanie się na sgsp graniczyło z cudem a dwa- miałem sobie sam za nie płacić co ciało koszta komendy. Ja miałem zyskać na tym **. Zgodziłem się bo za bardzo nie dano mi wyjścia. Po ukończeniu wprowadzono konieczne spf do posiadania **.  Pół roku przed zmianą przepisów dostałem dowódcę zmiany jeszcze jako aspirant. Na SPF czekałem ponad 4lata. Spelnilem wszystkie wymagania. I pytam się CO Z TEGO MAM ?? Czy nie posiadam wiedzy takiej jak ci po sgsp? Czy nie skończyłem wszystkiego co chcieli? Gdzie jest sprawiedliwość? Jego nie ma siły przebicia we wnioskach awansowych i tyle w temacie. To jest kolejny rok!  Ciekawe kim byli ci z tej 30 co dostała po podyplomowych? Pewnie biuro!!! Zostało kilka dni - czasem cuda się zdarzają więc może z okazji zacnego jubileuszu PSP ktoś jeszcze pochylił się nad nami i rzutem na taśmę dostaniemy te stopnie. Nas aspirantów z  podziału nie jest dużo.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:13:22 »
Nic dodać nic ując Fenix, młodzi swoje piszą , ale i tak tego nie zrozumieją, przepisy przez te lata cały czas się zmieniały co do kwalifikacji i do tej pory nie sa jasne co do awansowania na ** po studiach cywilnych!!! I nikt tutaj nie wylewa żalu jak tu niektórzy piszą że nie otrzymało się **. Jeśli tylko inz SGSP to po jaki lich tworzone były te podyplomówki?

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:13:41 »
Patologia w PSP trwa w najlepsze i wszystko idzie w coraz gorszą stronę. Widać to przy obsadzaniu stanowisk etc. Osobiście kończyłem SGSP zaocznie oraz państwową renomowaną uczelnię dziennie + magisterkę na prywatnej uczelni, dlatego myślę, że mogę zabrać głos w tej dyskusji. Prywatna uczelnia to naturalnie jakiś żart. W dużym uproszczeniu płaciłem i zaliczałem. Państwowa uczelnia oraz SGSP do łatwych nie należały i trzeba było się uczyć. Naturalnie, że na roku były wybitne jednostki oraz kombinatorzy, którzy skończyli studia przy minimalnym wysiłku. Każdy wyniósł ze studiów tyle ile chciał. SGSP wymagała na pewno więcej poświęceń ( dojazdy, koszty etc.). Zaczynało nas 180 a skończyło 110, to daje obraz, że tak łatwo jednak nie jest.
Czy czuję się lepszym oficerem ze względu na posiadanie absolwentki jedynej słusznej szkoły? Myślę, że nie i pewnie od oficerów bez tych cudownych kwalifikacji mógłbym się jeszcze wiele nauczyć.
Problemem w mojej ocenie jest to, że w naszej formacji przestał liczyć się profesjonalizm a to kto kogo znam. Pewnie, że zawsze tak było ale jakaś kolej rzeczy w tym wszystkim była zachowana. Czy ** na pagonie u d-cy jrg sprawią, że będzie lepszym przełożonym od aspiranta? Oczywiście, że nie a niejednokrotnie będzie gorszym.
Dodam, że jestem tym szczęśliwcem, który posiada stanowisko oficerskie i nie potrzebuję już żadnych awansów. Chciałbym przychodzić do pracy z radością i poczuciem, że ktoś ją doceni kiedy dam coś od siebie. Dzisiaj to wygląda tak jak wcześniej napisano: równe nagrody, równe dodatki etc. Czy warto wydawać pieniądze i tracić czas na sgsp?   Z perspektywy czasu mam duże wątpliwości.

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:14:22 »
Muszę coś uściślić...piszecie, że jesteście starzy...więc chyba znacie cały ten system?! to jak funkcjonuje Straż?!że ciągle wszystko się zmienia...więc wypada wiedzieć, że brnie się w tylko w pewniki ! - 4 lata dzienne lub zaoczne w SGSP = bankowo **bez łaski. Jak znajdują się ludzie, którzy zaraz po skończeniu licencjatu lub inż. cywilnej (jakiejkowiek) decydują się podjąć naukę jako dzienny mundurowy...więc chyba da się. Nikt od początku do końca nie zarzuca Wam, że wiecie mniej od innych lub cywilne studia są gorsze. Ale na niedosżłych pedagogów łasych na ** mam alergię!  Dodam, że prawdą jest, że SGSP jest kiepską uczelnią techniczną i wcale nie jest tak, że kiedyś była pod tym względem lepsza. Wiem co piszę. Ale tak samo mało który kierunek na politechnice trzyma teraz poziom. Do tego nie wyobrażam sobie uzdolnionego informatyka z branży IT albo inżyniera automatyka, który będzie klepał biedę w straży. Ale logistyków po SGGW, specjalistów bezpieczeństwa wewnętrznego po niegdysiejszym AON - ich jest masa. Mało kto przyzna się, ze te STUDIA robił - zaocznie! de facto za paragon. A teraz winduje je jako Bóg wie co. Może za starymi przemawia doświadczenie na plus, ale akurat Ci których spotkałem na swojej drodze, tacy którzy faktycznie mogli ująć swoją osobą jako strażaka  - fachowca, no niestety, ale nie potrzebowali atakować na **. I przez to nigdy nie byli sfrustrowani. Pracuję w stolicy. Oficerów wszelkiej maści na podziale jak i w biurze jest od groma. Ktoś odchodzi na emkę (dca zmiany, zca dcy zmiany),  to na jrg (prawie zawsze na zmianie) jest niejeden który spełnia wszystkie warunki formalne aby go zastąpić, łącznie z korpusem. A i tak, zawsze jest grupa wysyłana na SPO, z obserwacji wiem, że są to ludzie którzy nawet 10 lat od zera nie wysłużyli. Nic nie tracą, KM płaci, oni mają delegacje...a przecież oni nie są potrzebni w KM jako oficerowie. Jak to się dzieje, że młodych chłopaków po szkołach się nie przyjmuje na jrg, bo nie ma miejsca na dowódcach. A w tym samym czasie pcha się przydupasa na SPO, żeby dostał oficera za rzut granatem. Dosłownie.
PS. Jak ktoś się dostanie jako aspirant na zaoczne SGSP, pójdzie na podyplomówke to nawet jakby czytać i pisać nie potrafił to i tak prawie pewne że i tak jakoś się prześlizgnie. Wiec poza obecnościami wiele nie wymagają.

Offline Erwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:18:13 »
Fenix...  nie tylko biuro bo są i z podziału chłopaki.. sam jestem 8 godzinny i nie dostałem..
Nie liczcie na to, że z okazji święta coś nam da KG jak już to co najwyżej obowiązków nam dołożą.
A z tym że jeszcze coś będzie to plotka... karty już rozdane..

Offline Triman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:23:37 »
novec112 - SGSP to nie do końca pewnik :) Na moim roku jedna osoba nie dostała bo komendant nie wystąpił i rok wcześniej też pojawił się 1 rodzynek.