Autor Wątek: Pierwszy Stopień Oficerski  (Przeczytany 310489 razy)

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:56:40 »
W Kuj-Pom informację dotarły do KM/KP Telefonicznie do zainteresowanych

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 24, 2017, 18:07:10 »
W Kuj-Pom informację dotarły do KM/KP Telefonicznie do zainteresowanych
Zdarzyło się już tak. Jeśli do 4 województw dotarła informacja znaczy że info poszło na cały kraj
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:56:57 »
Cytuj
Dowódca zmiany powinien być oficerem, ale to moje prywatne zdanie
to dlaczego mamy trzy szkoły produkujące aspirantów a jedną tylko oficerów? Ile czasu zajmie totalny rozpad systemu, bo zabraknie oficerów, gdy aspiranci pełniący do tej pory funkcje zastępców i dowódców odejdą na emki, skończy się tym że te stanowiska nie będą obsadzone, albo będą wieczni PO aspiranci, a przecież aspiranci obecnie obsadzają wiele innych stanowisk obecnie oficerskich więc potrzeby na oficerskie gwiazdki bedą astronomiczne   :rofl:

 ^_^ ^_^ ^_^

Nieźle powiedziane, oficerów i aspirantów się teraz produkuje, a nie kształci, może nawet produkcja to za dobre słowo, lepiej pasuje słowo związane z produkcją ale w budynkach inwentarskich w rolnictwie ...  :klol:

Oficerów w PSP jest w bród, tzn. pod dostatkiem, jak piwo w Biedronce dużo ale marne.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/biuletyny

proszę sobie poprzeglądać...

w 1992 roku było w PSP 2274 oficerów na 27315 funkcjonariuszy
w 2005 roku było już 5289 oficerów na 28936 funkcjonariuszy,
w 2015 roku 9505 oficerów na 30505 funkcjonariuszy!!!!! prawie jedna trzecia!!! oraz 10021 aspirantów!!!!!!

W dobrze zarządzanej organizacji jest piramida zatrudnienia, tzn. najmniej kierowników wysokiego szczebla, proporcjonalnie mniej średniego szczebla i najwięcej szeregowych pracowników.
A w PSP mamy tabuny sfrustrowanych oficerów, bez perspektyw, mgr pedagogiki wczesnoszkolnej, którzy niedawno setkami dostawali gwiazdki oficerskie na placu defilad...

Może ktoś wie ilu mamy w PSP inżynierów budownictwa, chemików, elektryków,
a ilu mgr pedagogiki, marketingu, zarządzania, ekonomii, AWF...  a i jeszcze informatyków  :klol: :klol: :klol:


Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:08:10 »
Cytuj
W dobrze zarządzanej organizacji jest piramida zatrudnienia, tzn. najmniej kierowników wysokiego szczebla, proporcjonalnie mniej średniego szczebla i najwięcej szeregowych pracowników.
A w PSP mamy tabuny sfrustrowanych oficerów, bez perspektyw, mgr pedagogiki wczesnoszkolnej, którzy niedawno setkami dostawali gwiazdki oficerskie na placu defilad...

Może ktoś wie ilu mamy w PSP inżynierów budownictwa, chemików, elektryków,
a ilu mgr pedagogiki, marketingu, zarządzania, ekonomii, AWF...  a i jeszcze informatyków

Żal że są oficerowie po innej szkole niż jedynej słusznej?
Gwarantuje Tobie, że są regiony w Polsce, gdzie jest BRAK oficerów.

Wiesz dlaczego teraz oficerów jest wiecej?
A no dlatego, że ciągle zmieniają sie przepisy odnośnie zajmowania stanowisk. Kiedy ja przyszedłem do służby po SCHP, to ówczesny chorąży pożarnictwa mógł w Komendzie Rejonowej zajmować KAŻDE stanowisko. Dziś aspirant został całkiem zmarginalizowany. Chwała ludziom, którzy za własne pieniądze się kształcili.


Życzę wszystkim zainteresowanym, żeby dostali upragniony awans.



Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:24:43 »
Ja nie mam żalu, że są inni oficerowie niż po SGSP, ale mam żal że są oficerowie po takich studiach, które poziomem nie odbiegają od słabego technikum. Nie mam nic przeciwko kierunkom przydatnym na danym stanowisku służbowym w służbie codziennej (np inzynier po budownictwie w prewencji). Natomiast mam wątpliwości czy np. Pan po zootechnice albo ochronie srodowiska z tematem pracy o właściwościach metanu z odchodów trawiennych rogacizny wnosi coś w nasz zawód. Myslę z kolei, że ludzie po studiach medycznych, chemicznych i temu pokrewnych jak najbardziej są przydatni na podziale. Co do pedagogów niezatrudnionych w szkołach i ośrodkach szkolenia to mam duże wątpliwości. W moim mieście trafił się nawet oficer po teoloogii. Chyba nie chodzi o to by skończyć coś. Gówno prawda - właśnie o to chodzi. Skończyć byle co i byle było łatwiej. Ewentualnie, żeby przynosiło profit między służbami.

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:33:02 »
Kończmy temat bo juz szkoda gadać...KG zrobił sobie co chciał nie szanując aspolirantow po podyplomowkach na SGSP zajmujących stanowiska oficerskie.Jesli ktos pisze,ze jest za duzo oficerów to podam przykład swojej JRG gdzie jest 1 oficer-dowodca JRG.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:01:12 »
Czy listy dotarly już wszwdzie do KW/KP

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:04:19 »
warmia i Mazury brak listy.kolega z mazowieckiego mowil,zeby nie czekać na listy bo ich nie bedzie.do osob awansowanych były telefony bezpośrednio ze stolicy,zeby sie stawić na próbach.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:28:11 »
Bzdura z tymi telefonami ( mogły być nieoficjalne) :kwit:, kazda lista musi przejść KW

Offline FireBrigade998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:32:57 »
To dlaczego jeszcze nie ma?w piatek przyślą po próbach?czy moze jeszcze bedzie inna lista z gorszym sortem oficerów po SPO i SPF?

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 25, 2017, 13:51:27 »
Jak pisałem że na absolwentów SPF i SPO nie wystąpili to gafano ze głupoty piszę. Po co oni to organizowali skoro teraz sie wypinaja? Może jest gdzies jakiś absolwent ze stopniem w tym roku? Niech da innym nadzieję i się przyzna ze dostał! A jesli nie to gdzie są związki i stopnie dla JRG?

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 25, 2017, 14:27:07 »
To, że ktoś po SPF i SPO nie dostanie pierwszego stopnia oficerskiego to nie znaczy że nie może zajmować stanowisk oficerskich. Chyba najwazniejsze, że można pelnić służbę na kolejnych stanowiskach. Czy to o te gwiazdki chodzi? Każdy co ma SPF i SPO może zajmować własciwie wszystkie stanowiska w PSP. To mało? Czyli jest opcja żeby taki gość mógł awansować. Brak jednak awansu do korpusu oficerskiego dlaje pewną przewagę oficerom po SGSP bo dzięki temu nie będą zblokowani. W pewien sposób stworzy się pewna gradacja funkcjonariuszy. Ja to tak widzę :) Ta sytuacja mi sugeruje jeszcze to, że otworzom aspirantom możliwość zajmowania stanowisk do dowódcy zmiany włącznie (widły).

Offline Erwin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:32:18 »
Panowie są tacy co dostali i po SPF np. Dolnośląskie. Więc są równi i równiejsi.
Więc cóż wam mogę powiedzieć PRZYKRO MI.. kolejny rok w plecy.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 25, 2017, 15:43:27 »
Jak do tej port kilka województw nie otrzymało jeszcze list, to jest bardzo dziwne :)
 :kwit:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 25, 2017, 16:21:04 »
Prawdopodobnie nikt u was nie dostał, bo w stolicy już tupia i po inż jak również i podyplomówkach są. ale w kuluarach dalej mówi się że to jeszcze nie wszyscy 😵

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 25, 2017, 16:47:01 »
No ale chyba KW by wiedziała kto np. po podyplomówkach dostał ** a tam nadal wielka cisza!!!

fireman80

  • Gość
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:11:59 »
Panowie są tacy co dostali i po SPF np. Dolnośląskie. Więc są równi i równiejsi.
Więc cóż wam mogę powiedzieć PRZYKRO MI.. kolejny rok w plecy.

Jeżeli to prawda to jest to niesamowicie niesprawiedliwe. Mam nadzieję, że ZZ tą sprawę poruszą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 17:15:24 wysłana przez fireman80 »

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:24:11 »
Tak to już jest W PSP. Może w przyszłym roku uda się tym co teraz nie dostali, a jeżeli chodzi o ZZ to uwierz mi związki nic na to nie poradzą.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:33:40 »
W PSP zawsze byli  równi i równiejsi, ale tez należy zwrócić uwagę  ze osoba w wieku np. 45 lat ( staz 25 lat) powinna bez zadnego ale po podyplomówkach dostać **, młodzi z kilkuletnim stażem  mogą jeszcze poczekać skoro inni mogli. Jeśli takie osoby z takim stażem nie otrzymają teraz to pytam się kiedy ( wg KG chyba na emeryturze) bo na to się zanosi. Parodia tego systemu awansowania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:36:54 »
Wnioskuje że jesteś jednym z tych co niestety nie dostali?

Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:37:25 »

Żal że są oficerowie po innej szkole niż jedynej słusznej?

nie nie żal, żal że po "9 miesięcznych przyzkładówkach" - https://www.youtube.com/watch?v=wRfPajJosHA  :klol:

PS.
W Policji na dzień 1 stycznia 2015 roku:

98 775 funkcjonariuszy w tym 12901 oficerów czyli 13%

 :gwiazdki:

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:48:15 »
Tą patologie będzie ciężko wyplenić. Ja czekałem 3 lata, teraz nie robię sobie już nadziei. A ta jedyna słuszna szkoła to jest cienka jak baton. Wielcy oficerowie po niej, niech skoczą Politechnikę lub Uniwersytet o kierunku technicznym, to byłby dla nich cios.
Jeżeli już się tam dostaje to nie trudno zdać jej, sami się proszą. 

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:54:05 »
Osobiście uważam ze strażak z 20 letnim stażem mający doświadczenie a jeszcze jak do tego dochodzi inteligencja jest 1000 razy więcej wart niż ten który skończył zaledwie inż  (a jak wiemy można się prześlizgnąć przez studia bez większego wysiłku i nie będąc super inteligentnym )  i ma zero doświadczenia.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:54:43 »
Klucz awansowania na ** mało komu znany, jaja teraz się zaczną z podyplomówkami bo obecnie nic się nie zaczyna a kg napisała dziwny system kolejności skierowania, do tego wstępnie po kilka miejsc na woj, więc garby będą miały trochę pracy, ja zaczynam się pomału poddawać, kiedyś myślałem że człowiek się przyłoży, i to docenią dzisiaj widzę że jeszcze nogę podłożą...

Offline Jh

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pierwszy Stopień Oficerski
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:56:57 »
Niestety masz zupełną rację nie warto się starać i  nie warto się męczyć czy poświęcać dla pracy bo i tak  nikt tego nie docenia.
Nagrody dzieli się po równo dodatki służbowe po równo dodatki motywacyjne po równo ale jeśli chodzi o awans to już nie ma równych
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 23:20:53 wysłana przez Jh »