Autor Wątek: Oddawanie krwi a wolne w służbie  (Przeczytany 4862 razy)

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Oddawanie krwi a wolne w służbie
« dnia: Grudzień 14, 2016, 15:27:01 »
Witam mając na uwadze tok pełnienia służby chodzę oddawać krew schodząc ze służby (czas wolny) zaproponowałem swojemu 01 prosty sposób rekompensaty wolnego za oddawanie krwi. Mianowicie na koniec roku zachodzisz z legitymacja Honorowego Krwiodawcy i za każde oddanie przyznaje dzień urlopu nagrodowego, ale 01 ma opory. Pytanie jak w innych KP i KM rozwiązaliście ten problem. Pozdrawiam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2016, 15:33:14 »
Ja również chodzę oddawać krew w czasie wolnym, ale nie próbuję z tego tytułu ugrać sobie jakichś dodatkowych dni wolnych... I nie zamierzam.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2016, 15:59:13 »
w skrócie- oddajesz mając wolne służbę , ale wg harmonogramu, masz w tym dniu służbę - wówczas jesteś 8h na plusie.
W zasadzie ,każdy inny przypadek, w niczym Ci nie rekompensuje.
Sam czasami oddaje i jak nie spełnię przedstawionego warunku, nie ma w służbie żadnych profitów.
pozdrawiam

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 16:06:35 »
Levy nie chodzi o to by coś na tym ugrać tylko żeby każdy był traktowany na równo. 8 godzinny zadzwoni rano że idzie oddać krew i na dzień wolny 100 % płatne. W sumie też mogę tak zrobić i na służbę przyjechać o 24 bo mam wolne zgodnie z ustawą.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2016, 16:21:51 »
Levy nie chodzi o to by coś na tym ugrać tylko żeby każdy był traktowany na równo. 8 godzinny zadzwoni rano że idzie oddać krew i na dzień wolny 100 % płatne. W sumie też mogę tak zrobić i na służbę przyjechać o 24 bo mam wolne zgodnie z ustawą.
Niepotrzebnie próbujesz się usprawiedliwiać, każdego prywatna sprawa,dlaczego oddaje krew-idea, piękna i słuszna.
 "ugrać sobie" ,porównanie bardziej trafne, nie dostałem wolnej służby, idę na L4

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2016, 17:24:09 »
Inaczej....w harmonogramie masz służbę. Planując wolne na kolejny miesiąc wstawiasz sobie w tym dniu urlop za krew. Kiedy oddasz krew i masz potwierdzenie z centrum krwiodawstwa na ten dzień masz plus 16 natomiast od północy - 8.. Chyba wszystko jasne.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 20:00:37 »
Levy nie chodzi o to by coś na tym ugrać tylko żeby każdy był traktowany na równo. 8 godzinny zadzwoni rano że idzie oddać krew i na dzień wolny 100 % płatne. W sumie też mogę tak zrobić i na służbę przyjechać o 24 bo mam wolne zgodnie z ustawą.
Niepotrzebnie próbujesz się usprawiedliwiać, każdego prywatna sprawa,dlaczego oddaje krew-idea, piękna i słuszna.
 "ugrać sobie" ,porównanie bardziej trafne, nie dostałem wolnej służby, idę na L4
To jest twoje prawo i chęć popmocy innym prze oddawanie krwi i należy Ci się czas wolny

Inaczej....w harmonogramie masz służbę. Planując wolne na kolejny miesiąc wstawiasz sobie w tym dniu urlop za krew. Kiedy oddasz krew i masz potwierdzenie z centrum krwiodawstwa na ten dzień masz plus 16 natomiast od północy - 8.. Chyba wszystko jasne.
U Mnie teraz jest tak Jak Susiek pisze, ale w popszedniej jednosce 01 miał w d... oddawanie krwi

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 20:47:27 »
Oddaje krew od 20 lat w tym 14 jako mundurowy i do tej pory nie miałem żadnych korzyści z tego tytułu, nigdy nie widziałem żeby ktoś z 8 godzinnych poszedł oddać krew nie biorąc za to wolnego dnia choć mogli oddać krew na jakichś niedzielnych akcjach ale po co .

JRG7

  • Gość
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:02:40 »
Oddaje krew od 20 lat w tym 14 jako mundurowy i do tej pory nie miałem żadnych korzyści z tego tytułu, ...
Dlatego, że Ty jesteś normalny, a nie pretensjonalny  :straz: Strażak
Zdarzyło mi się oddać krew, dla kolegi i raz przy okazji za czekoladę, nawet nie przyszło by mi do głowy, żeby tym paradować, tym bardziej zwalniać się ze służby/liczyć godziny  :szalony:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:11:58 »
Oddaje krew od 20 lat w tym 14 jako mundurowy i do tej pory nie miałem żadnych korzyści z tego tytułu, nigdy nie widziałem żeby ktoś z 8 godzinnych poszedł oddać krew nie biorąc za to wolnego dnia choć mogli oddać krew na jakichś niedzielnych akcjach ale po co .

A może po to, żeby też mieć dzień wolny w tygodniu, żeby móc coś załatwić etc.
Oczywiście nie neguję tego, że też chciałbyś mieć jakieś korzyści z racji tego, że oddajesz krew.

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:55:46 »
Levy nie chodzi o to by coś na tym ugrać tylko żeby każdy był traktowany na równo. 8 godzinny zadzwoni rano że idzie oddać krew i na dzień wolny 100 % płatne. W sumie też mogę tak zrobić i na służbę przyjechać o 24 bo mam wolne zgodnie z ustawą.


To policzmy. Ty oddając w dniu służby masz jakieś 16h dodatkowego płatnego wolnego.
System codzienny oddając tego samego dnia - ma jakieś 8h dodatkowego płatnego wolnego.
Sprawiedliwie? Równo?  :kwit:

Centra w sobotę chyba są nieczynne lub bardzo krótko otwarte wieć system codzienny nie może lub ma utrudnione oddawania krwi w czasie wolnym.

Moim skromnym zdaniem sprawiedliwe byłoby: system codzienny oddaje krew i bierze wolne 8h, system zmianowy 24h - oddaje krew co drugi raz na służbie i też wychodzi mu średnio po 8h wolnego.

Ja oddając krew przeważnie wracałem do pracy (biuro), podział raczej nie powinien wracać bezpośrednio do służby po oddaniu.


Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2016, 22:41:26 »
CZY W KAŻDYM MOŻLIWYM TEMACIE MUSI WRACAĆ SPRAWA PB KONTRA BIURO

Przecież to już robi się męczące praktycznie nie ma wątku na tym forum, który prędzej czy później nie kończyłby się wyrzucaniem sobie jak to jedni mają dobrze kosztem drugich i za każdym razem padają używane od lat te same argumenty.

Jak Ci źle w PB poproś KP a na pewno ktoś z biura chętnie się z tobą zamieni przechodząc na PB i odwrotnie  jeśli czujesz się tak okropnie niekomfortowo w systemie codziennym to pisz do skutku o przeniesienie na PB a może się uda, ale na litość Boską przestańcie ciągle jojczyć. Osobiście robiłem w każdym z systemów i na wielu rożnych stanowiskach wszystkie miały swoje plusy i minusy ale nigdy nie używałem argumentów aby coś komuś zabrać bo ja akurat mam gorzej. 

Znasz przepisy i chcesz wolne to oddawaj krew tak aby to sobie zaliczyć na swoją korzyść w harmonogramie półrocznym  ( tylko pamiętaj o konieczności uprzedzenia pracodawcy o zamiarze oddania krwi w dniu planowanej służby)

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2016, 23:04:28 »
Idealnie powiedziane, nic dodać nic ująć.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:06:35 »
Pb11 chodź na piwo :-)


Tak na marginesie, jestem tym zasranym biurowcem. Nigdy nie wziąłem wolnego za oddanie krwi.
 

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2016, 08:45:31 »
CZY W KAŻDYM MOŻLIWYM TEMACIE MUSI WRACAĆ SPRAWA PB KONTRA BIURO

Przecież to już robi się męczące praktycznie nie ma wątku na tym forum, który prędzej czy później nie kończyłby się wyrzucaniem sobie jak to jedni mają dobrze kosztem drugich i za każdym razem padają używane od lat te same argumenty.

Jak Ci źle w PB poproś KP a na pewno ktoś z biura chętnie się z tobą zamieni przechodząc na PB i odwrotnie  jeśli czujesz się tak okropnie niekomfortowo w systemie codziennym to pisz do skutku o przeniesienie na PB a może się uda, ale na litość Boską przestańcie ciągle jojczyć. Osobiście robiłem w każdym z systemów i na wielu rożnych stanowiskach wszystkie miały swoje plusy i minusy ale nigdy nie używałem argumentów aby coś komuś zabrać bo ja akurat mam gorzej. 

Znasz przepisy i chcesz wolne to oddawaj krew tak aby to sobie zaliczyć na swoją korzyść w harmonogramie półrocznym  ( tylko pamiętaj o konieczności uprzedzenia pracodawcy o zamiarze oddania krwi w dniu planowanej służby)
I tu masz rację, ktoś chce oddawać krew to oddaje czy to biuro czy Pb. Inne służby oddaja i mają wolne, a my niczym się nie różnimy więc jeżeli oddajesz krew to należy ci się wolne jak nie chcesz kożystać z tego przywileju nie kożystaj. :wall:
I jeżeli masz żal do kogos że oddaje i chciał by mieć wolne z tego powodu to się od niego od czep. :fiuu:

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Oddawanie krwi a wolne w służbie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2016, 09:35:52 »
Szanowni koledzy z biur i podziału. Prawda jest taka, że aby oddać krew należy pamiętać o tym:
"Pracownik w miarę możliwości powinien uprzedzić swojego pracodawcę wcześniej o chęci oddania krwi". U mnie wygląda to tak, że informuję naczelnika o takim fakcie i jeśli nie ma zadań o charakterze ASAP to nie ma problemu ze zgodą. Jak pracowałem w systemie zmianowym to chodziłem na wolnym, żeby nie rozpie*dalać grafiku. Wolne wolnym ale bardzo często zdarza się, że normalnie przychodzę do pracy, załatwiam jakieś tematy a potem idę oddać krew. Pamiętajmy, że tu nie chodzi o jakieś profity ale o chęć niesienia pomocy, niezależnie od grupy krwi, miejsca pracy, stażu, stopnia, ego, pękniętych żyłek w oku lub odbycie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich HDK
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny