Autor Wątek: Dokumenty KRS rezygnacja prezesa  (Przeczytany 2648 razy)

Offline StrazakKamil

  • OSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Dokumenty KRS rezygnacja prezesa
« dnia: Grudzień 05, 2016, 23:02:29 »
Witam wiem że na forum jest wiele tematów jaki i postów odnośnie KRS-u które przeglądałem. Chcę się upewnić czy dobrze wszystko zrozumiałem. Zacznijmy od tego że w OSP której jestem członkiem, prezes złożył rezygnację z swojej funkcji jak i członkostwa w straży, rezygnacja na piśmie została przyjęta. Następnie zostało zorganizowane zebranie zarządu na którym wybraliśmy nowego prezesa oraz sekretarza. I tu mam parę pytań:


1. Do KRS-u trzeba wysłać takie dokumenty jak: rezygnację prezesa, protokół z zebrania zarządu, dokumenty Z20 i ZK, coś jeszcze czy to wszystko ?
2. Wystarczy wypełnić dwa egzemplarze dokumentu ZK odnośnie zmiany prezesa i sekretarza czy musi być jeszcze jeden o wykreśleniu prezesa który zrezygnował ?
3. Ostateczne zatwierdzenie nowego prezesa ma się odbyć na najbliższym zebraniu walnym ?
4. Gdzie dokładnie wysłać dokumenty KRS ?

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Dokumenty KRS rezygnacja prezesa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2016, 18:56:20 »
protokół z posiedzenia + uchwała zarządu o zamianie funkcji. Nowy prezes był członkiem zarządu i przejął funkcję czy braliście kogoś nowego z zewnątrz?
Zgody nowych ludzi na objęcie funkcji.
Jeżeli chodzi o krs ZK to w części III zaznaczasz 1 (wykreślenie jednej osoby i wpisanie nowej) i dodatkowy kwit na tylko wykreślenie starego prezesa nie jest potrzebny.
Jeżeli chodzi o zatwierdzenie nowego prezesa to wszystko zależy od waszego statutu. W moim np. zatwierdzenia na walnym wymagają tylko zmiany w komisji rewizyjnej, a w zarządzie wystarczy uchwała zarządu i koniec (w przypadku zmian max 1/3 składu).
Dokumenty wysyłasz do właściwego sądu rejonowego (wydział KRS) - tam gdzie jesteście zarejestrowani. Możesz to sprawdzić tutaj: https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t wpisujesz KRS swojej jednostki pobierasz wydruk w pdf i w pierwszej tabelce masz pozycję: "oznaczenie sądu" i tam dostarczasz dokumenty.

Offline StrazakKamil

  • OSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dokumenty KRS rezygnacja prezesa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2016, 21:02:33 »
Nowy prezes był sekretarzem, a nowego sekretarza dobraliśmy spoza zarządu. Mam jeszcze jedno pytanie, czy musi być też lista obecności osób na zabraniu zarządu ?
Dzięki kamil237 za odpowiedź

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Dokumenty KRS rezygnacja prezesa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2016, 21:24:27 »
Czyli uchwała o włączeniu nowego członka w szeregi zarządu (dołącz zgodę nowego sekretarza na członkostwo w zarządzie i objęcie funkcji)  i uchwała o przejęciu funkcji prezesa przez dotychczasowego sekretarza + zgoda druha który pełnił funkcję sekretarza na objęcie funkcji prezesa. Pamiętaj też o tym kto według statutu ma prawo zwołać zebranie zarządu gdy nie ma prezesa czyli prawdopodobnie wiceprezes i to on też powinien się podpisać pod protokołem z zebrania.
Listę obecności zwyczajowo podaje się w protokole z posiedzenia zarządu, dzięki temu można stwierdzić czy na zebraniu była wymagana statutem większość do podejmowania decyzji.

Offline StrazakKamil

  • OSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Dokumenty KRS rezygnacja prezesa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2016, 22:49:10 »
Mam jeszcze mały dylemat jak mniej więcej miałyby wyglądać te uchwały o włączeniu nowego członka w szeregi zarządu oraz przejęcie funkcji prezesa przez dotychczasowego sekretarza. Jeśli ktoś ma coś na wzór proszę o pomoc i odpowiedź w tym temacie.