Autor Wątek: Lista rezerwowych co i jak  (Przeczytany 8415 razy)

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Lista rezerwowych co i jak
« dnia: Listopad 25, 2016, 18:33:52 »
Witam Panstwa , mam takie pytanie Bralem udzial w rekrutacji na 10 stanowisk . Udalo mi sie zajac 12 miejsce . Calkiem niedawno patrze a na stronie komendy informacja ze wlasnie zostalo wyslanych na kurs podstawowy 8 osob. Czyli wychodzi na to ze dwie osoby nie przeszly badan. I teraz moje pytanie brzmi dlaczego do mnie nie zadzwonili i czy sa jakies przepisy to regulujace czy to jest widzimisie komendanta. Pozdrawiam

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2016, 18:40:48 »
Zadzwoń to nic nie boli a dowiesz się więcej niż tu. Pozdrawiam  :straz:

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2016, 18:54:07 »
Zadzwoń i dowiesz się, tak jak kolega napisał.
Skąd pewność, że 2 kandydatów nie przeszło badań?
Może cała pierwsza 10 przeszła badania z tym, że 8 kandydatów rozpoczyna kurs teraz, a 2 za jakiś czas.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2016, 19:03:36 »
Macie racje zadzwonie w Poniedzialek. Nie ukrywam ze boje sie ze zostane zbyty
Z pewnego zrodla wiem ze nie przeszli badan. Bardziej mi chodzi o to jak to wyglada pod
względem przepisow . Tez wiem ze paru plecakow nie przeszlo sprawniosiowki i tak sie zastanawiam czy poprstu komendant moze stwierdzic ze terazprzyjmie 8 a po nowym roku zrobi kolejny nabor. Sory za teorie spiskowe ale rozne rzeczy do glowy przychodza jak sie startuje w kolejnym naborze

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2016, 21:18:06 »
Lepiej jechac rozmowa w 4 oczy inaczej przebiega niz telefonicznie:)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2016, 16:11:51 »
Nikt nie powiedział że cała 10 miała być przyjęta jednego dnia. Nabór jest ważny 12 miesięcy więc pozostała 2 może być przyjęta kiedy sobie Komendant zażyczy.
Aha i w obecnych przepisach nie ma czegoś takiego jak lista rezerwowa w naborze z ulicy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2016, 16:32:52 »
Nikt nie powiedział że cała 10 miała być przyjęta jednego dnia. Nabór jest ważny 12 miesięcy więc pozostała 2 może być przyjęta kiedy sobie Komendant zażyczy.
Aha i w obecnych przepisach nie ma czegoś takiego jak lista rezerwowa w naborze z ulicy.

Aktualnie nabory nie są ważne 12 miesięcy.. tylko ile stanowisk w ogłoszeniu tyle mogą przyjąć osób

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2016, 16:45:15 »
Aktualnie nabory nie są ważne 12 miesięcy.. tylko ile stanowisk w ogłoszeniu tyle mogą przyjąć osób
Stanowiska należy obsadzić w ciągu 12 miesięcy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2016, 17:17:36 »
Aktualnie nabory nie są ważne 12 miesięcy.. tylko ile stanowisk w ogłoszeniu tyle mogą przyjąć osób
Stanowiska należy obsadzić w ciągu 12 miesięcy.


pokaż gdzie jest taki zapis w ustawie?

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2016, 18:12:39 »
Czyli rozumiem ze nie mam co liczyc ze zadzwonia np za 2 miesiace ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2016, 18:24:35 »
pokaż gdzie jest taki zapis w ustawie?
A od kiedy ustawa reguluje zasady naboru?!  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

zyraf

  • Gość
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 26, 2016, 18:54:35 »
Czyli rozumiem ze nie mam co liczyc ze zadzwonia np za 2 miesiace ?

mogą zadzwonić w ciągu 12mcy od ogłoszenie wyników naboru.
Nie pamiętam gdzie ale również widziałem zapis, że lista jest ważna 12 miesięcy. W przypadku mojego naboru pierwsza 9 czy 10 przyjęli dość sprawnie i wysłali całą grupę na kurs tyle było miejsc na naborze. Kolejnego zawodnika chyba nr16 blisko 12 miesięcy po ogłoszeniu wyników. Dzwonili po kolei do ludzi z listy rezerwowej (11,12,13,14,15) ale kilku chłopaków dostało się do innych komend i nie była już zainteresowana więc dzwonili do następnego i do następnego aż się trafił wciąż zainteresowany.

Co jakiś czas warto zadzwonić/zapytać czy coś się zmieniło, czy są planowane przyjęcia.

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 26, 2016, 19:20:18 »
Teraz nie ma żadnej listy rezerwowej.. przykład np wegrow był nabór na 1 miejsce w czerwcu a teraz jest kolejny tak samo lukow czemu nie biorą z listy? Bo nie mogą nawet mówili ostatnio na naborze ze nowa ustawa nie pozwala na tworzenie list rezerwowych..

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 26, 2016, 19:34:20 »
Panowie tomasz06662 ma rację.Nie ma już list rezerwowych.

zyraf

  • Gość
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2016, 19:44:20 »
Najwyraźniej się zmieniło. Kiedyś była lista od najlepszego do ostatniego, który był na rozmowie.

Był nabór na 5 miejsc brali 5, był na 10 brali 10 a kolejny z listy wskakiwał jak ktoś się przeniósł, zwolnił, na eme poszedł.
Nabór był na 3 miejsca a przez rok dobrali ludzi nawet do 14 miejsca na liście takie przypadki kojarzę ale to w większych komendach gdzie sporo osób się rotuje (przeniesienia, emerytury)

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 26, 2016, 22:45:17 »
Czyli jak zwykle co osoba to opinia ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2016, 00:05:10 »
Panowie tomasz06662 ma rację.Nie ma już list rezerwowych.
Czyli kiedy waszym zdaniem kończy się nabór? Mam 5 wolnych etatów wysyłam 5 na badania i 2 odpada, co waszym zdaniem powinienem zrobić? Bo moim zdaniem ostatnim etapem naboru są lekarze... I to oni decydują koniec końców kto będzie strażakiem.  Pierwsza piątka przed lekarzami to dalej kandydaci... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2016, 00:34:15 »
Potwierdzone
Nie ma list rezerwowych ważnych 12 miesięcy.
Można wskoczyć na tej zasadzie ale tylko wtedy jeśli osoba która jest przed nami wyłoży się na badaniach.
A takiej listy z której korzystali na zasadzie że w przeciągu roku pojawi się wakat i wskakujesz już nie ma, teraz jest tak że muszą zrobić nowy nabór.
Rozmawiałem z kadrą w dwóch jednostkach podczas naborów i tak mi to tłumaczyli. 

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2016, 11:00:16 »
A jak wytlumaczycie sytuacje  We Wroclawiu Nabor byl ogloszony na 15 osob
Na badania wezwali 18 najlepszych osob z tego badania przeszlo 15 i juz do nikogo pozniej nie dzwonili zeby dobrac 3 nastepne osoby

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2016, 11:16:01 »
Panowie tomasz06662 ma rację.Nie ma już list rezerwowych.
Czyli kiedy waszym zdaniem kończy się nabór? Mam 5 wolnych etatów wysyłam 5 na badania i 2 odpada, co waszym zdaniem powinienem zrobić? Bo moim zdaniem ostatnim etapem naboru są lekarze... I to oni decydują koniec końców kto będzie strażakiem.  Pierwsza piątka przed lekarzami to dalej kandydaci...

Oczywiście ze tu masz racje nabór konczy sie po ustaleniu zdolności do służby ale przecież nikt nie bedzie przechodził badań przez 12 miesięcy..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2016, 11:55:00 »
Oczywiście ze tu masz racje nabór konczy sie po ustaleniu zdolności do służby ale przecież nikt nie bedzie przechodził badań przez 12 miesięcy..
To mam rację czy jej nie mam?
Przykład ten sam nabór na 5 stanowisk, nabór przechodzi 10 ludzi, wysyłam na badania 5 najlepszych i 2 odpada to wysyłam 2 kolejnych z tej listy. Prawda?
Problemem tego wątku jest, że mylicie listę rezerwową z poprzedniego stanu prawnego z obecną... Teraz nabór musi mieć określoną liczbę stanowisk i to powoduje, że lista w "starym stylu" jest niemożliwa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 12:06:40 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2016, 14:34:27 »
We Wroclawiu nabor na 15 osob po rekrutacji przyjmuja 18 z listy
W Nysie nabor na 4 osoby w ciagu 10 miesiecy dobrali kolejne 4 osoby
Wiec jak to sie ma do tego co niby jest w przepisach

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2016, 16:39:53 »
We Wroclawiu nabor na 15 osob po rekrutacji przyjmuja 18 z listy
Bierzesz pod uwagę, że 3 mogło odpaść na badaniach?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 27, 2016, 16:51:24 »
Wiem ze odpadli u lekarzy

Offline tomasz06662

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Lista rezerwowych co i jak
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 27, 2016, 16:58:42 »
We Wroclawiu nabor na 15 osob po rekrutacji przyjmuja 18 z listy
W Nysie nabor na 4 osoby w ciagu 10 miesiecy dobrali kolejne 4 osoby
Wiec jak to sie ma do tego co niby jest w przepisach

to jak ktoś odpada na lekarzy to normalne że biorą kolejnego bo nabór kończy się wraz z uzyskaniem pozytywnej opinii komisji lekarskie więc normalne że wzięli 18 skoro 3 odpadło na badaniach.. a jeśli chodzi o nabór w Nysie był w 2015 roku więc mogli sobie wziąć i 20, od 2016r są obowiązują nowe zasady   :kwit: