Autor Wątek: Komisja lekarska a wada wzroku  (Przeczytany 2320 razy)

Offline tymczasowy97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Komisja lekarska a wada wzroku
« dnia: Listopad 24, 2016, 00:10:40 »
Witam, mam zamiar za rok kandydować do SGSP, tylko problem ( lub nie ) taki, że mam okolo -1.25 wady wzroku. I teraz pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć na to odpowiedzi : czy jestem na starcie za do dyskwalifikowany. Kurcze, planuję uczyć się na biologie ( mafme, fize + ang. zdałęm całkiem nieźle w tym roku ) + ćwiczyć pływanie i te przeszkody na tor. Ale nie wiem, czy jest jakiś sens, jeżeli po wejściu do gabinetu, mimo, że np. zdam sprawnościówkę, lekarz mnie uwali :D. Nosze okulary, ale jak będzie trzeba to kupię soczewki. Tylko pytanie, czy soczewki nadal dyskwalifikują, czy nie? Jak to jest ? I jeszcze test na daltonizm, bo słyszałem, że na policji jest. Jak tutaj sprawa wygląda? Pozdrawiam

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2016, 06:09:49 »
tweraz do strazy mozna miec wade wzroku i isc w okularach musisz przeczytac 4 lub 5 rzad od dolu zobacz sobie rozporzadzenie :)

Offline tymczasowy97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2016, 16:51:46 »
Dzięki, sprawdzę :)

Offline tymczasowy97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2016, 17:08:49 »
Tam są napisane takie literki, jak Z, N/Z i N ( chodzi o PSP ), domyślam się, że chodzi o zaliczony lub niezaliczony, tylko mam problem, bo sa tam brane pod uwage dioptrie sferyczne i cylindryczne. Ja mam -1,25 w prawym oku i -1,5 w lewym, dlatego nie wiem, która z tych 4 tabelek mnie obowiązuje. pozdrawiam :)

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2016, 20:56:19 »
Jak masz -1,25 wzroku to idź układać kostkę brukową na ulicy. Do tego jedynie się nadajesz.

Offline tymczasowy97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2016, 22:00:43 »
Przepraszam, chodziło mi o -1,25 D :) , Ale nie musisz się tak czepiać wszystkiego...

Offline tymczasowy97

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja lekarska a wada wzroku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2016, 15:22:13 »
To jak ktos mógłby mi wyjaśnić, czy przy wadzie na 1 oko -1.25 i na 2 oko -1.5 jestem kwalifikowany?