Autor Wątek: Nagrody od Komendanta Głównego  (Przeczytany 40869 razy)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 18, 2016, 00:03:57 »
Jest sporo porządnych, z dużym doświadczeniem bojowym, administracyjnym oficerów czy aspirantów. Wystarczy się dobrze po komendach  za takimi "rodzynkami" rozejrzeć.
To jest moim zdaniem właściwa droga.
A czym ich skusisz do przeniesienia do Warszawy? Oddelegowanie do Warszawy "starzy" potraktowali by jako kare i potrafili by temu skutecznie przeciwdziałać. A poza tym dobry oficer jest doceniany przez swojego KM/KP, a są jeszcze dom rodzina znajomi....

No właśnie czym skusić? Ale po co kusić skoro się ma możliwości prawne oddelegowania funkcjonariusza bez pytania go o cokolwiek, prawda? 01 teraz dziękuje i daje nagrody, a czy już zapomniał jak potraktował tych oficerów? Zapomniał że potraktował ich jak niewolników? Zapomniał że nie zapytał nawet ich przełożonych czy to to nie zaburzy prac komend? Zapomniał pewnie też o tym że to nie on im płacił tylko ich powiatowi/miejscy!
Zapytajcie tych "szczęściarzy" jak wyglądało ich powitanie z KG i czy mieli jakikolwiek wpływ na to co się z nimi działo. Ja znam kilku z nich - każdy czeka na koniec zsyłki z utęsknieniem i każdy uważa że zostali potraktowani jak gówniarze nie oficerowie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 18, 2016, 09:42:28 »
No właśnie czym skusić? Ale po co kusić skoro się ma możliwości prawne oddelegowania funkcjonariusza bez pytania go o cokolwiek, prawda? 01 teraz dziękuje i daje nagrody, a czy już zapomniał jak potraktował tych oficerów?
Czekaj czekaj gdzie oni się przyjeli? Do fabryki kredek czy do formacji mundurowej gdzie podstawą działania jest rozkaz? Uważasz,że należało im się prawo głosu w sprawie oddelegowania? Jeśli tak to pomyliłeś zawody!
Zapytajcie tych "szczęściarzy" jak wyglądało ich powitanie z KG i czy mieli jakikolwiek wpływ na to co się z nimi działo. Ja znam kilku z nich - każdy czeka na koniec zsyłki z utęsknieniem i każdy uważa że zostali potraktowani jak gówniarze nie oficerowie.
Nie gniewaj się ale to większości są "gówniarze" (z uwagi na wiek i staż służby).  Zostali potraktowani jak strażacy pełniący służbę.
Powiem więcej nie zdziwię się jeśli część (albo wszyscy) z nich dostanie propozycje nie do odrzucenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 09:48:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 18, 2016, 10:09:07 »
Cytuj
Zapytajcie tych "szczęściarzy" jak wyglądało ich powitanie z KG i czy mieli jakikolwiek wpływ na to co się z nimi działo. Ja znam kilku z nich - każdy czeka na koniec zsyłki z utęsknieniem i każdy uważa że zostali potraktowani jak gówniarze nie oficerowie.
A Ty wiesz jak wita się strażaków w jednostkach. Przecież to młodzi ludzie i długa droga przed nimi. Napisz Ty albo niech któryś z nich opisze jak ich potraktowali bo nie bardzo mogę sobie to wyobrazić. Mysleli że będą ich witać chlebem i solą bo są oficerami?

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 18, 2016, 17:20:19 »
Eqinox, wszyscy wiemy ze służymy w takich a nie inny warunkach. Wyraźnie napisałem ze Kg miał możliwość takiego oddelegowania.  Ale skoro uważasz że tak to powinno wyglądać to powiem krótko - chciałbym żebyś i Ty dostał taką "propozycję". Zobaczymy jak będziesz śpiewał jak Cię delegacją na kilka miesięcy kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania bez żadnej rekompensaty.
Rozumiem ze uważasz ze skoro są młodzi to można nimi pomiatac? Dobrze wiesz że nie wzięli ludzi z większym stażem bo tak łatwo by im nie poszło.  Dobrze wiesz że wzięli ludzi którzy mają mierne pojęcie o służbie i nie mają szansy na wniesienie niczego wielkiego swoim działaniem. Gdyby zależało im na tym żeby wnieść świeżość ale i wiedzę do KG wzięli by ludzi z 10-15 letnim stażem w powiatach. Czemu tego nie zrobili?
Otwórz wreszcie oczy. Dzieje się źle chcby nie wiem jak zaklinac rzeczywistość.

Offline RISK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 18, 2016, 18:00:01 »
Zgadzam się z Wikson-em. Wiem jak to oddelegowanie wyglądało. Większość z tych oficerów jest z KM Wa-wa i Komend podwarszawskich. Dowódców zmian nawet nie pytano bo wiadomym było że  tak szybko nie daliby się. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 18, 2016, 19:09:25 »
Eqinox, wszyscy wiemy ze służymy w takich a nie inny warunkach. Wyraźnie napisałem ze Kg miał możliwość takiego oddelegowania.  Ale skoro uważasz że tak to powinno wyglądać to powiem krótko - chciałbym żebyś i Ty dostał taką "propozycję". Zobaczymy jak będziesz śpiewał jak Cię delegacją na kilka miesięcy kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania bez żadnej rekompensaty.
Misiek Ja już raz dojeżdżałem, bo dostałem propozycję nie do odrzucenia.
Z tego co wiem to ludzie którzy zostali oddelegowani to w 80 % mieszkańcy Warszawy, czyżby Panowie oficerowie kłamali co do miejsca zamieszkania aby  służyć w KM PSP W-wa? Jeżeli był by zameldowany kilkadziesiąt km od KG to by dostał rekompensatę.
Rozumiem ze uważasz ze skoro są młodzi to można nimi pomiatac? Dobrze wiesz że nie wzięli ludzi z większym stażem bo tak łatwo by im nie poszło.  Dobrze wiesz że wzięli ludzi którzy mają mierne pojęcie o służbie i nie mają szansy na wniesienie niczego wielkiego swoim działaniem. Gdyby zależało im na tym żeby wnieść świeżość ale i wiedzę do KG wzięli by ludzi z 10-15 letnim stażem w powiatach. Czemu tego nie zrobili?
Pomiatać w żadnym wypadku nikim nie wolno, ale w służbie należy znać swoje miejsce. Jakie mierne pojecie? Przecież to ludzie świetnie wykształceni, można śmiało mówić że kwiat Polskiego pożarnictwa. Absolwenci najważniejszej szkoły pożarniczej w kraju.
Zabranie 10 młodych to mniejsza strata dla KM niż zabranie 3 d-ców zmiany.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 19:22:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 18, 2016, 19:34:53 »
Po pierwsze "Miska" to sobie w zabawkowym poszukaj. Albo ok będę Miśkiem ale Ty będziesz tępą związkową tubą propagandową.
Misiek Ja już raz dojeżdżałem, bo dostałem propozycję nie do odrzucenia.
Z tego co wiem to ludzie którzy zostali oddelegowani to w 80 % mieszkańcy Warszawy, czyżby Panowie oficerowie kłamali co do miejsca zamieszkania aby  służyć w KM PSP W-wa? Jeżeli był by zameldowany kilkadziesiąt km od KG to by dostał rekompensatę.
No i jak dobrze się dojeżdżało? Fajnie było jak zostałeś postawiony pod ścianą? Nie wszyscy z nich są z Warszawy.

Pomiatać w żadnym wypadku nikim nie wolno, ale w służbie należy znać swoje miejsce. Jakie mierne pojecie? Przecież to ludzie świetnie wykształceni, można śmiało mówić że kwiat Polskiego pożarnictwa. Absolwenci najważniejszej szkoły pożarniczej w kraju.
Zabranie 10 młodych to mniejsza strata dla KM niż zabranie 3 d-ców zmiany.

To weź się chłopie zdecyduj - albo są świetnie wykształceni i są kwiatem pożarnictwa (czuć sarkazm w Twojej wypowiedzi), albo ich wartość jest znikoma nawet dla podrzędnej KM/KP? Zapewne nie wiesz, bo ci tego na odprawie związkowej nie powiedzieli, ale wyrwanie tych ludzi spowodowało braki w obsadach na zmianach. Tylko kogo to obchodzi, prawda? Parzcież to służba a nie fabryka kredek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 18, 2016, 19:51:45 »
Po pierwsze "Miska" to sobie w zabawkowym poszukaj. Albo ok będę Miśkiem ale Ty będziesz tępą związkową tubą propagandową.
Czemu tępą? Miałem bardzo przyzwoite wyniki na studiach wyższych uważam się za osobę o co najmniej przeciętnych zdolnościach intelektualnych. A co do mojej przynależności do ZZ to chyba wszyscy wiedzą (na forum), ba nawet czuje dumę, że należę do organizacji o takich tradycjach i zasługach. 
No i jak dobrze się dojeżdżało? Fajnie było jak zostałeś postawiony pod ścianą? Nie wszyscy z nich są z Warszawy.
Pierwsza rzecz jaką należy zrozumieć zaczynając służbę, że posłuszeństwo jest na początku najważniejsze. Stawiać się można jeśli wiesz, że masz rację i wiesz, że masz za sobą ludzi którzy Ci pomogą.
To weź się chłopie zdecyduj - albo są świetnie wykształceni i są kwiatem pożarnictwa (czuć sarkazm w Twojej wypowiedzi), albo ich wartość jest znikoma nawet dla podrzędnej KM/KP? Zapewne nie wiesz, bo ci tego na odprawie związkowej nie powiedzieli, ale wyrwanie tych ludzi spowodowało braki w obsadach na zmianach.
Ojejej zabrali 30 ludzi z ilu?? Jaki to %? Skoro wyczułeś sarkazm to czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi?  Wypisujesz fantasmagorie z cyklu "podrzędna KM/KP" cholera wie dlaczego.... Ale pisz, tego nikt ci nie zabroni bo zaraz zaczniesz z hashtagiem #wolneforum pisać. Krzywda się dzieje, że zamiast na JRG pojechać w Wawie muszą dojechać na Podchorążych znaczna większość to oficerowie z KM PSP Warszawa więc nie rozumiem dlaczego przecież to prestiż pracować w KG a po Warszawie świetna komunikacja miejska jest.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 19:58:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 18, 2016, 19:59:15 »
Odpowiedz na zadane pytania a nie owijaj w bawełnę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 18, 2016, 20:01:43 »
Odpowiedz na zadane pytania a nie owijaj w bawełnę.
Czy  fajnie się dojeżdżało?
Miałem stosunek taki jak teraz... Każą robię. Z rozkazem dyskusja ma sens jeśli wiesz, że masz rację a w przypadku ludzi oddelegowanych do KG racja jest w KG i "szuflady" są w KG.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 18, 2016, 20:36:06 »
Odpowiedz na zadane pytania a nie owijaj w bawełnę.
Czy  fajnie się dojeżdżało?
Miałem stosunek taki jak teraz... Każą robię. Z rozkazem dyskusja ma sens jeśli wiesz, że masz rację a w przypadku ludzi oddelegowanych do KG racja jest w KG i "szuflady" są w KG.

Odpowiedz na pytania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 18, 2016, 20:40:35 »
Odpowiedz na pytania.
Wypunktuj proszę pytania (od 1 do 10 bo więcej Mi się nie będzie chciało), Ja tępa strzała odpowiem uczonemu oficerowi....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 18, 2016, 21:11:03 »
Wikson z tym gościem nie ma sensu dyskutować - klapeczki na oczach, a i to co często cechuje państwa związkowych - wszechwiedza i nieomylność. Jakoś cisza ze strony zz na temat planów szkoleń, szkoleń w soboty również, egzaminów w ośrodkach co 3 lata - służba zaczyna przypominać szkołę, nacisk na szkolenia i przede wszystkim egzaminowanie i sprawdzanie taki jakby strażacy to tempaki i aż się dziwię, że jakoś te działania które prowadzą do tej pory nie kończą się kompletną kompromitacją. Niech dzienniczki jeszcze wprowadzą i podpisy rodziców, no i wywiadówka co kwartał. A nasze szanowne zz siedzą cicho no bo przecież stołeczki poobsadzane od samej wieruszki do dołu i jak zaczną się wychylać to stołeczki im zabiorą. Czy na tym polega działalność związkowa ???? - na ciepłych posadkach dla swoich???? :gwiazdki:

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 18, 2016, 22:14:28 »
Odpowiedz na pytania.
Wypunktuj proszę pytania (od 1 do 10 bo więcej Mi się nie będzie chciało), Ja tępa strzała odpowiem uczonemu oficerowi....

Kilka postów wyżej chwiałeś się swoją bystrością, więc ufam że sobie poradzisz. Pytania nie są na pewno na poziomie uczelni która kończyłeś (niezależnie jaka ona by nie była). Żeby je odnaleźć i odpowiedzieć wystarczy z pewnością podstawówka.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 18, 2016, 22:45:08 »
Kilka postów wyżej chwiałeś się swoją bystrością, więc ufam że sobie poradzisz. Pytania nie są na pewno na poziomie uczelni która kończyłeś (niezależnie jaka ona by nie była). Żeby je odnaleźć i odpowiedzieć wystarczy z pewnością podstawówka.
Czekaj czekaj przeinaczasz fakty... Nazwałeś Mnie, "tępą tubą związkową". I to ja zapytałem czemu "tępa"?
Sarkazm Swój mam komentować? Naprawdę nie widzę rzeczowych pytań w twoich postach.
O brakach na zmianach? 30% braków w KG to dużo poważniejsza dziura niż jeden czy dwóch "oficerów" na jednostce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2016, 22:48:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 18, 2016, 22:57:16 »
Jakoś cisza ze strony zz na temat planów szkoleń, szkoleń w soboty również, egzaminów w ośrodkach co 3 lata - służba zaczyna przypominać szkołę, nacisk na szkolenia i przede wszystkim egzaminowanie i sprawdzanie taki jakby strażacy to tempaki i aż się dziwię, że jakoś te działania które prowadzą do tej pory nie kończą się kompletną kompromitacją. Niech dzienniczki jeszcze wprowadzą i podpisy rodziców, no i wywiadówka co kwartał. A nasze szanowne zz siedzą cicho no bo przecież stołeczki poobsadzane od samej wieruszki do dołu i jak zaczną się wychylać to stołeczki im zabiorą. Czy na tym polega działalność związkowa ???? - na ciepłych posadkach dla swoich???? :gwiazdki:
tu się z Tobą nie zgadzam. Czytałeś dokumenty o doskonaleniu zawodowym wprowadzonym za poprzedniego 01KG pod koniec tamtego roku ? Jak nie to przeczytaj, porównaj z tymi co teraz są wydane i mają obowiązywać od stycznia 2017 roku a potem skomentuj.
Akurat wiem o czym piszę w tym aspekcie - gdyby nie najpierw zawieszenie przez Suskiego wypocin poprzednika na stołku 01KG dot. doskonalenia zawodowego przy wydatnym udziale zwłaszcza ZZ na S, a następnie wyrzucenie b. niebezpiecznych zapisów w nowym dokumencie (i znowu ZZ), to zainteresowani (zwłaszcza na PB) byliby w czarnej du..ie.
A jak porównasz i znajdziesz istotne różnice to odpowiedz sobie na pytanie: o co chodzi z tymi ośrodkami szkolenia przy każdej KW ?? Czyżby KG robiła reformy doskonalenia zawodowego celem uzasadnienia za wszelką cenę, że ośrodki szkolenia w terenie czyli przy każdej KW muszą pozostać, bo "należy utrzymywać wysoki poziom wyszkolenia tych niedouczonych/zapominających podziałowców", bo nowe zasady doskonalenia są?
pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:30:50 »
Ponoć bardzo duże braki kadrowe tam.

Pismo Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ ws. prowadzenia polityki kadrowej przez Komendanta Głównego PSP.

http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2016/12/2016_11_21-MSWiA-MB%C5%82aszczak-wniosek-ws-oddel-stra%C5%BCakow-PSP.pdf