Autor Wątek: Nagrody od Komendanta Głównego  (Przeczytany 40870 razy)

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2016, 20:02:08 »
Ważne, że są pieniądze na nagrody dla ludzi z KM i KP. Równie dobrze mogłyby zostać w KG i KW

JRG7

  • Gość
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2016, 20:17:10 »
 Jakby nie patrzeć jestem zawodowcem od lat nawet długich lat, a co się z tym wiąże brałem udział w wielu akcjach, szkoleniach, przemianach to co teraz jest zdumiewające to wielka żądza pieniądza i zatkane mózgi ... przepraszam szczególnie Naszej strażackiej roszczeniowej młodzieży (rozsądny "młody" strażak nie weź sobie moich słów do serca ponieważ jego to nie tyczy)
Wieczna walka z biurem, ok to można zrozumieć (chociaż czasami prawda leży po środku) ale narzekanie na dowódcę zmiany który powinien być i z reguły jest Naszym przedstawicielem i obrońcą to już kpina z zawodu strażaka.
Misie bohaterowie jak macie tak zesranego szefa to ze zmianą do komendanta i sprawa będzie załatwiona, przyszły takie czasy  ^_^ w to jednak wątpię bo, że ktoś umie pisać na forum nie znaczy że potrafi się wypowiedzieć przed przełożonym.
Jak dostanie ratownik - kierowca też będę zły, bo on stoi przy pompie,a ja chodzę w aparacie i się pocę (o innych sytuacjach nie wspominając)
Plujecie sami na siebie  :angry:

Eqinox podziwiam Twoją wytrwałość

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2016, 20:21:13 »
To bardzo niesprawiedliwe że tylko d-cy zmiany dostaną nagrode. A inni strażacy to H..j. U mnie jest tylko jeden i to z-ca d-cy zmiany który np ogarnia meldunek w SWD po akcji. To sa fakty z mojego podwórka. Nagrodę chcą też dyżurny kierowcy i strażacy.  GDZIE SPRAWIEDLIWOSC
A wiesz co ? Kiedy po akcji sprzęt został ogarnięty przez wszystkich łacznie z dowódcą zmiany wszyscy idą się ogarnąć, kąpać i kładą do wyrek. Wiesz co robi mój szef? Ogarnia meldunek w SWD po akcji. Zdziwiony?
To u Ciebie,  bo u mnie szef zmiany idzie po akcji do swojego pokoju a d-ca zastępu ogarnia melduneki tylko zgadnij kto sprzęt ogarnia..... reszta :zamknij:

Reszta robi a za wszystko i tak odpowiada szef zmiany, To kiedy d-cy zastepu mają się uczyć pisać meldunki jak będą szefami? Dobry szef umie rozdzielić obowiązki i on też ma szefa nad sobą. Widzę że powoli niektórzy zapominają o podleglosci służbowej i najchętniej kazali by mu i gasić i dowodzić i jeszcze na koniec węże za strażaków pozwijac . Szef zmiany i Dyspozytor to najcięższe stanowiska powinny być odpowiednio gratyfikowane.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2016, 20:21:56 »
To u Ciebie,  bo u mnie szef zmiany idzie po akcji do swojego pokoju a d-ca zastępu ogarnia melduneki tylko zgadnij kto sprzęt ogarnia..... reszta :zamknij:
I ten 1 to powód aby jechać na 1400 osób?  :gwiazdki:
Do wszystkich wbijcie sobie do głów, że kłócicie się o coś na co nie macie wpływu!

oj zdziwiłbyś się ilu takich szefów zmiany jest na te 1400,  u nas jest podobnie

JRG7

  • Gość
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2016, 20:31:54 »

... jak macie tak zesranego szefa to ze zmianą do komendanta i sprawa będzie załatwiona, przyszły takie czasy  ^_^ w to jednak wątpię bo, że ktoś umie pisać na forum nie znaczy że potrafi się wypowiedzieć przed przełożonym.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 08, 2016, 21:30:37 »

... jak macie tak zesranego szefa to ze zmianą do komendanta i sprawa będzie załatwiona, przyszły takie czasy  ^_^ w to jednak wątpię bo, że ktoś umie pisać na forum nie znaczy że potrafi się wypowiedzieć przed przełożonym.
Nie każdy umie podpierdolić szefa...I to żeby aż do 01...To naprawdę musi być zły szef.

JRG7

  • Gość
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 08, 2016, 21:49:24 »
Wyraźnie napisałem zesranego szefa  :mellow: "dobry" szef to pojęcie bardzo względne

Offline franklin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 08, 2016, 21:51:31 »
dopoki nie bedzię wpływu na konto nie ma co sie nakręcać :)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 08, 2016, 22:07:04 »
szef a szef jest różnica, ja robię swoje , a jak mają dostać kasę niech dostają może kiedyś  dostanie kto inny  :komp:

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 09, 2016, 10:29:14 »
Z tego co mi wiadomo wszyscy d-cy zmian nie dostaną nagród więc nie ma czym się podniecać i nakręcać,. Cały pic polega na tym, że dostaną w każdej JRG, ale tylko "wybrani", a więc najbardziej zasłużeni powiedzmy :) .

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 09, 2016, 12:25:10 »
Ronin, a powinni dostać wszyscy choćby ze względu, że od paru lat dostają finansowo po dupie przy sufitówce i mieszkanowce- zabrano im 1 norme pomimo, że w biurze na 10 grupie się należy. Gołym okiem widać niesprawiedliwość i ZZ miały to w d.... Rozmawiałem na ten temat z przewodniczącym- obiecał że to będzie priorytet do zmiany- i co ZERO reakcji- był to główny powód mojego odejścia ze ZZ, bo zobaczyłem jak ZZ bronią ludzi nawet tych ze ZZ.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 09, 2016, 13:13:08 »
Z tego co mi wiadomo wszyscy d-cy zmian nie dostaną nagród więc nie ma czym się podniecać i nakręcać,. Cały pic polega na tym, że dostaną w każdej JRG, ale tylko "wybrani", a więc najbardziej zasłużeni powiedzmy :) .
Tak i też do mnie  dotarło, z tą różnicą , że z każdego powiatu po jednym dowódcy zmiany  i , że formą nagrody ma być najprawdopodobniej dyplom od KG .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 09, 2016, 13:39:17 »
A nie odcisk ,sztucznego , na siłę , uśmiechu? Odciśnięty w BETONIE.  :wall:

Offline Inf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 09, 2016, 14:45:31 »
Jak zwykle przez wszystkich przemawia tylko nasza wspaniała POLSKOŚĆ...
Teraz możliwe, że dostaną szefowie zmian, a w przyszłości może kolejne grupy, ale nikt na spokojnie nie spojrzy tylko od razu: DLACZEGO TYLKO ONI, A NIE JA!
Ale jak się od nowego roku okaże się, że w całej Polsce padnie ogólny zakaz dorabiania od 10 grupy w górę (ten temat też się przewijał), a na takiej grupie jest ot chociażby szef zmiany, to wątpię, żeby się wszyscy solidarnie podpięli i nikt nie złożył wniosku o zgodę na dodatkowe zarobkowanie :)
Swoją drogą, to że od 10 grupy pewnie też by nie starali się jakoś reagować, przeczekać, czy cokolwiek, tylko powiedzieliby: NO KUR..., SKORO MY NIE MOŻEMY, TO SPRAWIEDLIWIE BĘDZIE JAK NIKT NIE DOSTANIE!

Ja jestem dowódcą zastępu i zazwyczaj wygląda to tak, że się robi sporą część roboty za szefa, ale z drugiej strony też trzeba troszkę stonować... Cała zmiana rano na śniadanie, szef do dowódcy, potem swd, książki, cokolwiek ktoś z biura chce, to pierwsze do szefa, grafiki, zamiany i inne rzeczy. "Sprawiedliwości" nie było nigdy i nigdy nie będzie, ale wystarczy, że wszyscy będziemy ludźmi, to już będzie przynajmniej dużo lepiej ;)

Ale jeżeli Suski rzeczywiście da te nagrody szefom, to sam sobie zaprzecza mimo wszystko... Bo rzeczywiście masz rację Equinox, ale za brak zwolnień i kar dyscyplinarnych oraz 3msc na stanowisku, to lekkie przegięcie. Co innego gdyby to było np za 3 lata, to już jest jakieś odniesienie, bo są osoby, które rzeczywiście na zwolnienia w ogóle nie chodzą i się przez długi czas sprawdzają na stanowisku, a 3 msc, to bez przesady :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 09, 2016, 20:10:18 »
Z tego co mi wiadomo wszyscy d-cy zmian nie dostaną nagród więc nie ma czym się podniecać i nakręcać,. Cały pic polega na tym, że dostaną w każdej JRG, ale tylko "wybrani", a więc najbardziej zasłużeni powiedzmy :) .
Tak i też do mnie  dotarło, z tą różnicą , że z każdego powiatu po jednym dowódcy zmiany  i , że formą nagrody ma być najprawdopodobniej dyplom od KG .
Jesteś w błędzie. Nakazał przedstawić opinie dla wszystkich dowódców zmian...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 09, 2016, 20:30:19 »
Jesteś w błędzie. Nakazał przedstawić opinie dla wszystkich dowódców zmian...
potwierdzam słowa @SIUŚKA
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 09, 2016, 22:15:54 »
widać to zależy od woj. co dany  KW przesłał do KP/KM. Mój  KW w piśmie wskazał po jednym d-cy zmiany  z JRG ( nie z powiatu ) więc jak widać co kraj to obyczaj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2016, 22:20:38 wysłana przez pb11 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 10, 2016, 06:55:33 »
widać to zależy od woj. co dany  KW przesłał do KP/KM. Mój  KW w piśmie wskazał po jednym d-cy zmiany  z JRG ( nie z powiatu ) więc jak widać co kraj to obyczaj.
W kadrach widziałem notatkę dekretującą  pismo KW polecającego  przygotować kadrom jeden wniosek .
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2016, 07:13:03 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 10, 2016, 18:11:01 »
Przecież jak ma być wniosek -  to przełożony decyduje czy i komu  napisze...  może napisać wszystkim  a może nikomu nie napisać.
Jakby  miało być z automatu dla wszystkich to po co wnioski?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 10, 2016, 19:50:41 »
widać to zależy od woj. co dany  KW przesłał do KP/KM. Mój  KW w piśmie wskazał po jednym d-cy zmiany  z JRG ( nie z powiatu ) więc jak widać co kraj to obyczaj.
W kadrach widziałem notatkę dekretującą  pismo KW polecającego  przygotować kadrom jeden wniosek .
Jeden wniosek zgodnie z pismem KW na wszystkich dowódców zmian we wszystkich podległych JRG. A dowódcy JRG mają na tej podstawie przygotować odpowiednie opinie na dowódców.  :kwit:

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 11, 2016, 20:28:38 »
Jeden ze związków miał ostatnio zjazd na którym próbowano odwołać przewodniczącego, tak aby nowy był człowiekiem KG, na całe szczęście próba się nie udała. Kiedy w rozmowach kuluarowych zobaczyli ilu delegatów jest d-cami zmian szybko poszło pismo o nagrodach. Przypadek??

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 12, 2016, 21:20:09 »
Jeden ze związków miał ostatnio zjazd na którym próbowano odwołać przewodniczącego, tak aby nowy był człowiekiem KG, na całe szczęście próba się nie udała. Kiedy w rozmowach kuluarowych zobaczyli ilu delegatów jest d-cami zmian szybko poszło pismo o nagrodach. Przypadek??

Teoria spiskowa....

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 12, 2016, 22:21:14 »
A może te nagrody to będą w formie listu, tak jak od Donalda.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 15, 2016, 11:43:27 »
Czy macie wiedzę gdzie spłynęły pieniądze na nagrody?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nagrody od Komendanta Głównego
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 15, 2016, 12:02:20 »
Przyszło nowe pismo. Teraz nagrody oprócz dowódców zmian mają też dostać dowódcy JRG