Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 81030 razy)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 29, 2016, 20:17:06 »
Jeśli chodzi o dyżurnych to kwoty, które podałeś to dla mnie abstrakcja, u mnie są wielokrotnie wyższe dodatki dla tej grupy zawodowej.

Zatem jak Twoim zdaniem powinniśmy załatwić tę sprawę?

Jakakolwiek rozmowa z 01 i ZZ nie wchodzi w rachubę.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 30, 2016, 13:28:37 »
Drabinka jak najbardziej, ale zawarta powinna być kwota minimalna na danym stanowisku. Górną kwotą jest 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
U mnie jest takie porozumienie między ZZ a komendantem z minimalnymi kwotami na danym stanowisku.
U mnie też tak jest różnica na danym stanowisku wynosi +/- 10% kwoty.  Dodatkową kasę można dostać tylko za ściśle określone sprawy np. rzecznik prasowy. Np. d-cy zmian wszyscy mają identyczne dodatki z-cy d-ców również. Jedynie stażystów to nie dotyczy.
A już myślałem, że nie ma normalnych komend. A tu proszę bardzo. Da się, da!?
ZZ do dzieła!!! Pytać komendantów: o średnie w Waszych komendach, o rozdział nagród, o dodatki itp.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #127 dnia: Październik 30, 2016, 17:03:08 »
Drabinka jak najbardziej, ale zawarta powinna być kwota minimalna na danym stanowisku. Górną kwotą jest 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
U mnie jest takie porozumienie między ZZ a komendantem z minimalnymi kwotami na danym stanowisku.
U mnie też tak jest różnica na danym stanowisku wynosi +/- 10% kwoty.  Dodatkową kasę można dostać tylko za ściśle określone sprawy np. rzecznik prasowy. Np. d-cy zmian wszyscy mają identyczne dodatki z-cy d-ców również. Jedynie stażystów to nie dotyczy.
A już myślałem, że nie ma normalnych komend. A tu proszę bardzo. Da się, da!?
ZZ do dzieła!!! Pytać komendantów: o średnie w Waszych komendach, o rozdział nagród, o dodatki itp.
Masz rację Haix. U mnie to działa i tość dobrze. Oczywiście za sprawą właśnie porozumień miedzy komendantami i związkami. Chociaż powiem szczerze że nie wszyscy z tego tytułu są przeszczęśliwi.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 30, 2016, 17:20:17 »
U mnie kiedyś też podobnie, ale brak środków na płacowym załatwił temat. Odniosę się do przeszłości porozumienie zawierało wykaz stanowisk i przewidzianych na nim minimalnych dodatków z możliwością wzrostu do około 10 % od max dodatku . Po pewnym czasie system spowodował totalne wypaczenia przykład mamy dwóch strażaków na identycznych stanowiskach minimum na nim to 500 max 600 oczywiście zdecydowana większość olała temat i zadowala się ustalonym minimum z uwagi na to, iż za 100 to nie warto sobie dupy zawracać i lepiej iść na fuszkę a w PSP dajemy z siebie totalne minimum. Dodatkowo pojawił się inny problem gość miał 500 dodatku 3 miesiące na pełnych obrotach dostaje 600 i siada na dupie a raz przyznany dodatek służbowy jest ciężko zabrać bez totalnej wtopy strażaka. Po kilku latach obowiązywania wszyscy ładnie zrównali w dół, „bo i tak nie warto".

I teraz tak uczciwie, czy naprawdę uważacie, iż strażacy zajmujący te same stanowiska zawsze w identyczny sposób podchodzą do wypełniania swoich obowiązków, aby różnicować ich dodatki służbowe tylko w niewielkim stopniu na poziomie powiedzmy 10-15 %?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 30, 2016, 17:58:42 »
I teraz tak uczciwie, czy naprawdę uważacie, iż strażacy zajmujący te same stanowiska zawsze w identyczny sposób podchodzą do wypełniania swoich obowiązków, aby różnicować ich dodatki służbowe tylko w niewielkim stopniu na poziomie powiedzmy 10-15 %?
Zasada ograniczonego zaufania do przełożonych, wole taką wersję niż cuda które mają miejsce u @Zbrodniarza. A co do motywacji to jest gruba kasa na motywacje w postaci nagród zdarza się że niektórzy dostają tylko na dzień strażaka a inni 3 razy w roku bo za sport, za budowlankę, za naprawy aut itp. nawet w małej KP jest około 50 tys. zł. na nagrody da się ludzi tym świetnie motywować, tylko trzeba odejść od wersji nagród z klucza. Co stoi na przeszkodzie aby dać 20 najlepszym po 2,5 tys? Jest motywacja?  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 30, 2016, 18:29:48 »
Cytuj
Co stoi na przeszkodzie aby dać 20 najlepszym po 2,5 tys? Jest motywacja?

Dokładnie to samo co stało z podpisaniem porozumień w sprawie dodatków służbowych strach, iż przełożeni dadzą swoim a nie nam ale zaowocowało to dostawaniem nagród z klucza i maksymalnemu ograniczaniu przyznawania nagród za coś więcej bo " pomniejsza się w ten sposób pulę dla wszystkich " . Efekt był oczywisty do przewidzenia skoro nie ma nagród za coś więcej a wszyscy na koniec dostają podobnie to po co cokolwiek robić i w ten sposób urosła kolejna patologia.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 30, 2016, 18:54:36 »
Dokładnie to samo co stało z podpisaniem porozumień w sprawie dodatków służbowych strach, iż przełożeni dadzą swoim a nie nam ale zaowocowało to dostawaniem nagród z klucza i maksymalnemu ograniczaniu przyznawania nagród za coś więcej bo " pomniejsza się w ten sposób pulę dla wszystkich " . Efekt był oczywisty do przewidzenia skoro nie ma nagród za coś więcej a wszyscy na koniec dostają podobnie to po co cokolwiek robić i w ten sposób urosła kolejna patologia.
Przecież wysokość nagród musi być uzgadniana z ZZ więc nie rozumiem obaw... Szczerze u mnie też były takie obawy a teraz jest tak, że o nagrody dla strażaków z PB wnioskują dowódcy, dyżurnym naczelnik a naczelnikom i d-com daje 01. I teraz problem jest tylko z sportem pożarniczym we wszystkim innym jest ludzi aż za dużo. Wszelkie drobne naprawy są robione od ręki, malowania i tego typu historie też.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 30, 2016, 20:36:35 »
Dokładnie to samo co stało z podpisaniem porozumień w sprawie dodatków służbowych strach, iż przełożeni dadzą swoim a nie nam ale zaowocowało to dostawaniem nagród z klucza i maksymalnemu ograniczaniu przyznawania nagród za coś więcej bo " pomniejsza się w ten sposób pulę dla wszystkich " . Efekt był oczywisty do przewidzenia skoro nie ma nagród za coś więcej a wszyscy na koniec dostają podobnie to po co cokolwiek robić i w ten sposób urosła kolejna patologia.
Przecież wysokość nagród musi być uzgadniana z ZZ więc nie rozumiem obaw... Szczerze u mnie też były takie obawy a teraz jest tak, że o nagrody dla strażaków z PB wnioskują dowódcy, dyżurnym naczelnik a naczelnikom i d-com daje 01. I teraz problem jest tylko z sportem pożarniczym we wszystkim innym jest ludzi aż za dużo. Wszelkie drobne naprawy są robione od ręki, malowania i tego typu historie też.
Dowódca mówi że jak dorabiasz to możesz nagrody nie dostawać albo dostać dużo mniej, ale nigdy nie uzgadniał nikt z ZZ nagród na mojej Jrg :fiuu:

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 30, 2016, 23:54:10 »
Cytuj
Przecież wysokość nagród musi być uzgadniana z ZZ więc nie rozumiem obaw... Szczerze u mnie też były takie obawy a teraz jest tak, że o nagrody dla strażaków z PB wnioskują dowódcy, dyżurnym naczelnik a naczelnikom i d-com daje 01. I teraz problem jest tylko z sportem pożarniczym we wszystkim innym jest ludzi aż za dużo. Wszelkie drobne naprawy są robione od ręki, malowania i tego typu historie też.

No właśnie tak powinno to wyglądać ale w skutek daleko posuniętej nieufności uzgodniono (KP -ZZ) co uzgodniono i wyszło jak wyszło. A tak na marginesie to uzgadnia się zasady rozdział środków  z paragrafu nagrodowego a nie konkretną wysokość nagród. 

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 31, 2016, 10:12:40 »
Ja pracuje na stanowisku kierowania od 9 lat i dodatek od 8 mam nie ruszony wysokości 250 złotych. Stanowisko oczywiście jednoosobowe. jestem na 3 grupie. Natomiast na PB kolega który przyjmował się ze mną nie dość że ma 7 grupę to dodatek 600 złotych do tego 0,5% do emerytury za wyjazdy, za szkodliwe, po 15.30 leży sobie i nic nie robi a ja na jednoosobowym stanowisku też nic nie robię odbierając telefony i działając z OSP, do tego praca zlecana od naczelnika, ale na punkcie się nic nie robi tylko najlepiej zarabia. Niestety jest nas za mało i nie możemy się przebić. do tego zjebany system pracy 12/24/12/48 muszę dojechać do pracy 16 razy i nie mam nadgodzin, ale tym się nikt nie przejmuje, najważniejsze aby biura i podział miały dobrze. :(

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 31, 2016, 11:10:32 »
Ta wysokość dodatku służbowego, to jakaś kpina. Ja uważam, że dodatek na SKKP powinien być w wysokości dodatku d-cy zmiany.
I znowu się powtórzę zgłosić sprawę do ZZ i niech działają. Samo pobieranie składek, to nie jest działalność związkową. Panowie do dzieła.
Jesteś z województwa wschodniej części kraju?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 31, 2016, 11:22:05 »
A co jeśli Komendant i ZZ są głusi na jakiekolwiek sugestie? Do kogo w takiej sytuacji należy się zwrócić?

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 31, 2016, 11:44:45 »
nie z pomorza ZZ tak jak mówisz tylko niestety składki pobierają. Podobnie jak było z podniesieniem grup w zeszłym roku na stanowiskach, podnieśli tym którzy i tak mają wysokie z 6 na 7. Ja nawet stanowisko mam z podziału "ratownik" a nie z punktu. Szkoda gadać. Po 9 latach służby 2600.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 31, 2016, 13:03:59 »
A co jeśli Komendant i ZZ są głusi na jakiekolwiek sugestie? Do kogo w takiej sytuacji należy się zwrócić?
Poprosić o interwencję Zarząd Wojewódzki ZZ

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.931
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 31, 2016, 14:50:03 »
nie z pomorza ZZ tak jak mówisz tylko niestety składki pobierają. Podobnie jak było z podniesieniem grup w zeszłym roku na stanowiskach, podnieśli tym którzy i tak mają wysokie z 6 na 7. Ja nawet stanowisko mam z podziału "ratownik" a nie z punktu. Szkoda gadać. Po 9 latach służby 2600.
Z tego co słyszałem ZZ na pomorzu są po rozmowach z 01 i nakreśliły mu istniejące problemy z Komend. Najgorsze jest to że wielu powiatowych obiecuje dużo w rozmowach a jak jest to wszyscy wiemy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 31, 2016, 16:36:22 »
A tak na marginesie to uzgadnia się zasady rozdział środków  z paragrafu nagrodowego a nie konkretną wysokość nagród.
I w zasadach wpisujesz, że do wypłaty wymagana jest zgoda reprezentatywnych ZZ. I masz po problemie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 31, 2016, 21:53:50 »
Uzgadniasz zasady rozdziału, ( za co, po ile, jaka kwota do rozdziału) negocjujesz układ zbiorowy dotyczący wszystkich a nie konkretnie, komu, za co.
Do samej realizacji porozumienia ZZ nie mają już nic, co najwyżej po fakcie mogą zweryfikować zgodność rozdziału nagród z zawartym porozumieniem i ewentualnie wtedy wnieść zastrzeżenia. Uzgodnienie rozdziału nagród podpisywane jest na dany rok z góry gdyż pracownik musi wiedzieć, jakie wymagania mu są stawiane, aby nagrodę otrzymać i jeśli takowe warunki spełni to ją otrzymuje i nikt nie pyta za każdym razem ZZ o to czy mają ochotę mu ją dać podpisując się pod jego nagrodą.
Jeśli u was obowiązuje w zawartym porozumieniu obowiązkowa zgoda związków na realizację ( czyt. fizyczną wypłatę) przyznanych nagród zgodnie z zatwierdzonym porozumieniem to jest to, co najmniej dziwna sytuacja( nie wszyscy są w związkach). Dodatkowo w tym momencie kłania się ochrona danych osobowych ( proponuję zapoznać się dokładnie z ODO). Po dokonaniu rozdziału nagród przedstawiany jest organizacji ZZ wykaz ile kasy rozdzielono, w jakiej wysokości na konkretne punkty wskazane w porozumieniu dopuszcza się wskazanie maksymalnej i minimalnej oraz średniej lub mediany bez jakichkolwiek cech pozwalających na identyfikację, kto ile dostał, jeśli ZZ nie zgadzają się lub mają podejrzenia, co do uczciwości dokonanego rozdziału środków wnoszą o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie do jednostki nadrzędnej. Wszelkie udostępnianie komukolwiek w tym ZZ imiennego wykazu przyznanych nagród zostało u nas wskazane, jako nieprawidłowość podczas kontroli realizacji "Polityki bezp.infor. oraz polityki bezp. ochr. Danych osobowych” przeprowadzanej przez GIODO

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 31, 2016, 22:39:09 »
Uzgadniasz zasady rozdziału, ( za co, po ile, jaka kwota do rozdziału) negocjujesz układ zbiorowy dotyczący wszystkich a nie konkretnie, komu, za co.
Do samej realizacji porozumienia ZZ nie mają już nic, co najwyżej po fakcie mogą zweryfikować zgodność rozdziału nagród z zawartym porozumieniem i ewentualnie wtedy wnieść zastrzeżenia. Uzgodnienie rozdziału nagród podpisywane jest na dany rok z góry gdyż pracownik musi wiedzieć, jakie wymagania mu są stawiane, aby nagrodę otrzymać i jeśli takowe warunki spełni to ją otrzymuje i nikt nie pyta za każdym razem ZZ o to czy mają ochotę mu ją dać podpisując się pod jego nagrodą.
Jeśli u was obowiązuje w zawartym porozumieniu obowiązkowa zgoda związków na realizację ( czyt. fizyczną wypłatę) przyznanych nagród zgodnie z zatwierdzonym porozumieniem to jest to, co najmniej dziwna sytuacja( nie wszyscy są w związkach). Dodatkowo w tym momencie kłania się ochrona danych osobowych ( proponuję zapoznać się dokładnie z ODO). Po dokonaniu rozdziału nagród przedstawiany jest organizacji ZZ wykaz ile kasy rozdzielono, w jakiej wysokości na konkretne punkty wskazane w porozumieniu dopuszcza się wskazanie maksymalnej i minimalnej oraz średniej lub mediany bez jakichkolwiek cech pozwalających na identyfikację, kto ile dostał, jeśli ZZ nie zgadzają się lub mają podejrzenia, co do uczciwości dokonanego rozdziału środków wnoszą o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie do jednostki nadrzędnej. Wszelkie udostępnianie komukolwiek w tym ZZ imiennego wykazu przyznanych nagród zostało u nas wskazane, jako nieprawidłowość podczas kontroli realizacji "Polityki bezp.infor. oraz polityki bezp. ochr. Danych osobowych” przeprowadzanej przez GIODO
Aha a co to są dane osobowe :P:P Imię i nazwisko?
To czemu wszystkie KM/KP KW i KG publikują na swoich stronach www dane swoich pracowników, przecież tam wskazują stopień i stanowisko i da się ustalić kluczowe składniki wynagrodzenia.... Kpisz sobie i próbujesz obronić swój "chory układ". Co do złotówki przewodniczący wie kwotę i za co została nagroda przyznana i dodam jeszcze jedno, że prawników dwóch opiniowało "zasady rozdziału nagród" i obaj uznali, że nie łamią prawa co więcej mamy pieczątki na tym z adnotacją, że opiniują pozytywnie. Jeden radca zatrudniony przez KP/KM a drugi regionu ZZ.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 31, 2016, 23:25:03 »
No i czego dowodzą twoje pieczątki przyjdzie inny i podbije pod innym pismem mówiącym dokładnie odwrotnie.
 I przestań ciągle w każdym poście, w którym ktoś nie zgadza się z twoją opinią robić wycieczki osobiste " swój chory układ „ nie znasz mnie a prawdopodobnie sadzisz wszystkich swoją miarą ja mam totalnie gdzieś swój układ jak i twój, po prostu odpisałem na twój post.

Definicja danych osobowych możesz pokazać swoim prawnikom


"Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.), za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne (art. 6 ust. 2 ustawy). Stosownie do ust. 3 powołanego przepisu, informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu i działań. Danymi osobowymi będą, zatem zarówno takie dane, które pozwalają na określenie tożsamości konkretnej osoby, jak i takie, które nie pozwalają na jej natychmiastową identyfikację, ale są, przy pewnym nakładzie kosztów, czasu i działań, wystarczające do jej ustalenia. Daną osobową będzie taka informacja, która pozwala na ustalenie tożsamości danej osoby, bez nadzwyczajnego wysiłku i nakładów, zwłaszcza przy wykorzystaniu łatwo osiągalnych i powszechnie dostępnych źródeł. Poza zakresem przedmiotowej definicji znajdzie się, zatem taka informacja, na podstawie, której identyfikacja osoby wymagać będzie nieracjonalnych, nieproporcjonalnie dużych nakładów kosztów, czasu lub działań.
W świetle powyższej definicji należy przyjąć, że danymi osobowymi nie będą pojedyncze informacje o dużym stopniu ogólności, np. nazwa ulicy i numer domu czy wysokość wynagrodzenia. Informacja ta będzie jednak stanowić daną osobową wówczas, gdy zostanie zestawiona z innymi dodatkowymi informacjami, które w konsekwencji można odnieść do konkretnej osoby."
Źródło GIODO

I teraz idź i podaj ich do sądu, bo przecież zawsze i ze wszystkimi wygrywasz a może nawet znając twą nieomylność ustawodawca dokona samobiczowania i pokaja się przed tobą a jakby nie chcieli to postrasz ich tymi pieczątkami.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 31, 2016, 23:31:54 »
Super 01  twoj KP idzie siedzieć za twoje dane na stronie.... Przecież twoje imię i nazwisko wyczerpuje znamiona tej definicji prawda?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2016, 23:35:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 31, 2016, 23:42:39 »
I nadal nic nie rozumiesz przeczytaj definicję to załapiesz Janów Kowalskich jest w Polsce pełno ale Janów Kowalskich, którzy dostali tyle i tyle to już nie.

Jan Kowalski + kwota wypłaty = dane osobowe.
Jan Kowalski + prywatny numer tel. =dane osobowe .
Jan Kowalski lat 30 zam. w XY= dane osobowe. ,
ale już Jan Kowalski + nr tel. służb (własność zakładu)  lub Jan Kowalski lat 44 ( chociaż tu pozostaje dylemat jak rzadkie jest nazwisko ) nie będzie danymi osobowymi.
Proste proste dla wszystkich tylko nie dla Ciebie.

Dla zainteresowanych problematyką ODO polecam stosowne szkolenia naprawdę sporo wyjaśniają.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 01, 2016, 08:29:04 »
I nadal nic nie rozumiesz przeczytaj definicję to załapiesz Janów Kowalskich jest w Polsce pełno ale Janów Kowalskich, którzy dostali tyle i tyle to już nie.
Ty a jakim prawem kadrowa i księgowa wiedzą przecież to wiedza tajemna ile dostali nagród @eqinox i @pb11? A jeszcze bardziej skomplikowana sytuacja kadrowiec jest szefem ZZ i co wtedy....  Powiem więcej KM/KP przesyłają dane osobowe w postaci wniosków awansowych z danymi osobowymi poza zakład pracy....
 
Jan Kowalski lat 44 ( chociaż tu pozostaje dylemat jak rzadkie jest nazwisko ) nie będzie danymi osobowymi.
Proste proste dla wszystkich tylko nie dla Ciebie.
No to popatrz rzadkie imię i nazwisko oraz cała historia gen. Feliksa Deli na ogólnodostępnej stronie http://archive.is/6w5iy
Jak to wytłumaczysz?

Jeszcze jedna ciekawostka wiesz że system SWD to baza danych zawierająca dane chronione.... I wiesz ilu ludzi u Ciebie ma do nich dostęp? Jakim prawem?
Dla zainteresowanych problematyką ODO polecam stosowne szkolenia naprawdę sporo wyjaśniają.
Może na szkoleniu Ci wyjaśnia, że pleciesz bzdury.

Drogi @pb11 jesteś filozof i bronisz swojej teorii do upadłego nawet jak nie masz racji! 
Pracodawca jest administratorem danych osobowy i na potrzeby zakładu pracy może je przetwarzać.
Cytat ze strony GIODO....
"Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, to administrator danych samodzielnie decyduje o dostępie poszczególnych osób u niego zatrudnionych do danych osobowych przez niego przetwarzanych. To bowiem administrator danych jest najlepiej zorientowany w szczegółach prowadzonej przez siebie działalności i dzięki temu najlepiej wie, kogo oraz w jakim zakresie upoważnić do przetwarzania danych osobowych"
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2016, 09:06:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 01, 2016, 10:15:27 »
Zdaniem SN
„Uprawnienie do kontrolowania przez związki zawodowe przestrzegania prawa pracy oznacza także uprawnienie do kontrolowania wysokości wynagrodzeń pracowników; nie oznacza natomiast uprawnienia do żądania od pracodawcy udzielenia informacji o wysokości wynagrodzenia pracownika bez jego zgody” (uchwała składu 7 sędziów SN z 16 lipca 1993 r., sygn. akt I PZP 28/93, OSNC 1994/1/2).

http://www.giodo.gov.pl/348/id_art/6472/j/pl/

O ile informacje o pracowniku takie jak np. jego imię i nazwisko są ściśle związane z życiem zawodowym pracownika, czyli z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych i mogą być wykorzystywane (udostępniane) przez pracodawcę nawet bez zgody pracownika, to już informacje o wynagrodzeniu pracownika, jako należące do kategorii dóbr osobistych, mogą być udostępniane np. za jego zgodą. 

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.465
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 01, 2016, 10:41:00 »
Eqinox dalej nic nie rozumiesz (albo nie chcesz zrozumieć) dyskusja z tobą jest bezcelowa ja ze swojej strony kończę a ty możesz sobie dalej uważać że masz rację.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 01, 2016, 11:23:01 »
1.Kolega Eqinox ewidentnie idzie na ilość nie na jakość pisanych wiadomości.
2.Nie twierdzę oczywiście że zawsze niema racji.
3.Uważał stanowczo (wystarczy poszukać) że magister inżynier pożarnictwa  (inżynier po studiach cywilnych i mgr po sgsp)nie dostanie stopnia oficerskiego, a ja na własnej skórze się przekonałem że dostanie!